KAS żąda baz danych transakcji

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nowym » środa, 30 maja 2018, 19:21

@kajetan, w nawiązaniu do tego co napisałeś-co nieco wiem, ale nie mam zamiaru panikować bo to i tak nic nie da. Natomiast tu na forum rylko się ludzie niepotrzebnie podkręcają, nie znając przy tym podstawowych reguł podatkowych.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: dingo » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 16:03

I jak tam? Miał ktoś już kontrole kryptowalutową antypiramidową? Podobno tyle polaków na bitbayu trejdowało, na pewno nie wszycy się rozliczyli. Wtedy można by wiedzieć czy KAS ma dane czy nie.
A może ktoś się rozliczył z krypto-krypto i urzędnik uznał że źle, i teraz drugie tyle trzeba płacić. To też ciekawa opcja...
W ogóle zastanawia mnie od kiedy komunikaty internetowe stanowią obowiązujące prawo. Takie rzeczy przechodzą w sądzie? Przecież można uznać krypto za cokolwiek wg interpretacji, nawet nie ma to statusu prawnego. A później ktoś sie pluje że źle zapłaciłeś.
Tymczasem w prawdziwym świecie...ludzie myślą że od krypto placi sie 19% od fiatów.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 czerwca 2018, 16:20 przez dingo, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: japu » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 16:18

dingo pisze: I jak tam? Miał ktoś już kontrole kryptowalutową antypiramidową?
w areszcie jest problem z dostepem do sieci... ;P

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 16:40

Z tego co widziałem na forum i tt to z 2 osoby były wzywane. Jedna mi napisała że została wezwana i w jego przypadku koszty były większe jak przychody ale zastosował metodę FIFO więc po prostu nie poszło mu w handlu - Pani kazała mu rozliczac się bez FIFO powiedziała że koszty tylko w danym roku. A druga osoba w innym US chciała bez Fifo a Pani mu powiedziała że musi z FIFO :D to akurat nawet na tym forum się wypowiadał. Plusy z tego są takie że US uznaje koszty ale każdy inaczej. Dodam że w żadnym z przypadków Panie z US nie pytały o PCC.


Oczywiście to były osoby które PIT złożyly.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: japu » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 19:04

Ciekawe jakie bylo kryterium typowania do kontroli. Z pitu nie wynika, ze krypto. Mogly to byc przeciez dowolne prawa majatkowe. Moze kwoty obrotow niewspolmierne do kwot w innych pozycjach? Moze wykazanie straty?

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 19:06

japu pisze:Ciekawe jakie bylo kryterium typowania do kontroli. Z pitu nie wynika, ze krypto. Mogly to byc przeciez dowolne prawa majatkowe. Moze kwoty obrotow niewspolmierne do kwot w innych pozycjach? Moze wykazanie straty?
Tak, jeden miał tak jak napisałem koszty wyższe od przychodów więc wykazał stratę i go babka wezwała.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Mosteque » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 19:09

A jak to w ogóle jest. Wzywają mnie i każą mi udowodnić, jak obliczyłem sobie taki a taki podatek do zapłacenia?
A jak powiem: "Uważacie, że powinienem zapłacić inny, to mi ten inny policzcie"?

Jak to działa? Mam z miejsca udowadniać, że dobrze wszystko policzyłem, bo mi karę przywalą? Czy przed karą muszą udowodnić, że źle obliczyłem, a wtedy ja mogę się w sądzie bronić, że dobrze?

Żyję w tym kraju, więc sam sobie odpowiem: Zapewne od razu jestem winny i policzyłem źle. Karę przyznają z miejsca, a potem jest czas na wyjaśnienia.
Ale proszę o sprostowanie kogoś, kto wie na pewno.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: benq » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 19:17

@Mosteque, To nie jest prawo karne, gdzie mamy domniemanie niewinności.
W prawie podatkowym to Ty masz obowiązek udowodnić, że nie jesteś wielbłądem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 19:18

Mosteque pisze: Karę przyznają z miejsca, a potem jest czas na wyjaśnienia.
Jak masz środki na drogą papugę :mrgreen:

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 23:16

Mosteque pisze: A jak powiem: "Uważacie, że powinienem zapłacić inny, to mi ten inny policzcie"?
Z tego co wiem, to dokładnie tak jest. Tzn nawet nie musisz nic mówić, sami Ci policzą 8-) Muszą policzyć aby móc żądać zapłaty. Ale jak to mówią, niestety "nie będzie Pan zadowolony".
I jest tak jak napisał @benq, zapłacić musisz a potem możesz się sądzić i udowadniać że US nie ma racji.

Oczywiście masz najpierw możliwość wyjaśnienia sprawy i przekonania Skarbówki, że racja jest po Twojej stronie. To nie jest jakaś Machina Zagłady czy Stowarzyszenie Oprawców. Znam przypadki, gdy wystarczył telefon aby skłonić US do zmiany zdania.

PS. Jako że nie jestem specjalistą od podatków i skarbówki dodaję do swojej wypowiedzi zwyczajowe: TAK MI SIĘ WYDAJE.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: japu » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 23:27

Zgadzam sie z @ekonokomik, US jest zdecydowanie za bardzo demonizowany na forum. Przede wszystkim najpierw jest ppstepowanie wyjasniajace i wiele spraw na tym sie konczy. Decyzja o wszczeciu postepowania kontrolnego wcale nie jest wynikiem losowania albo wrozenia z fusow. Poniewaz angazuje czas i srodki to musza byc przeslanki zeby kontrole rozpoczynac. Jak sadze oba przypadki opisane na forum to byly - o ile w ogole - postepowania wyjasniajace. Rozmowa z urzednikiem, przedstawienie dokumentow i ew zastosowanie sie do zalecen, zlozenie korekty deklaracji itd to zadna kontrola. Przy konktetnej kontroli to wiory leca...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 23:30

ekonokomik pisze: sami Ci policzą
Bez względu, czy liczenie będzie miało ręce i nogi, w sądzie przegrasz - chyba, że jesteś wybrańcem... Wtedy inny świat :roll:

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 23:30

Tak tak z tego co wiem to były postępowania wyjaśniające. Sam też mogę powiedzieć że miałem styczność pare razy z US nie w temacie krypto i też nigdy nie kończyło się źle więc zgadzam się z wami.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: dingo » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 23:39

Czy ja dobrze rozumiem że US najpierw nakłada kare a potem każe się sądzić? Myślałem że to sąd nakłada grzywny. Inaczej nie ma po co się sądzić w żadnym wypadku, bo fiskus i tak nie stosuje się do wyroków(nie wiem jakim cudem to możliwe).
W ogóle nie wiem czemu zwykły urzędnik może wyrokować w sprawach życia i śmierci. Czy taki urzędnik najniższego szczebla to nie jest ktoś z łapanki za 1500 bez wiedzy o niczym. Co on może wyrokować w sprawach gdzie prawnicy i doradcy podatkowi nie wiedzą co zrobić.
Jaki urzędnik wie co to kryptowaluty w ogóle? 1/100?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 czerwca 2018, 23:46 przez dingo, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 4 czerwca 2018, 23:42

@dingo
Co by Ci tu napisać...
_chybaty pisze: miałem styczność pare razy z US nie w temacie krypto i też nigdy nie kończyło się źle
No widzisz - mnie też jeszcze nie zastrzelili :mrgreen:
Jednak dobrze radzę - wypad z tego pięknego kraju nad Wisłą...

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: dingo » wtorek, 5 czerwca 2018, 14:49

Ciekawe co stanie się z ludźmi którzy rozliczali się tylko z fiatów. Teraz jak przyjdzie kontrola, to 6 lat do tyłu trzeba policzyć i domiar wyniesie 50,100, albo 1000% których dawno już nie ma, a to jeszcze przed karami(bardzo elastyczne, do 22 milionów czy iluśtam).
Patrząc na to jaka cisza nastała po terminie rozliczeń na forum, ludzie chyba albo spalili paszporty i uciekli do Meksyku, albo zostali i czekają na gilotynie.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » wtorek, 5 czerwca 2018, 15:25

dingo pisze: Teraz jak przyjdzie kontrola, to 6 lat do tyłu trzeba policzyć i domiar wyniesie 50,100, albo 1000% których dawno już nie ma, a to jeszcze przed karami(bardzo elastyczne, do 22 milionów czy iluśtam
1000% i 22 miliony. Bredzisz chłopie.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: dingo » wtorek, 5 czerwca 2018, 15:33

kajetan pisze:
dingo pisze: Teraz jak przyjdzie kontrola, to 6 lat do tyłu trzeba policzyć i domiar wyniesie 50,100, albo 1000% których dawno już nie ma, a to jeszcze przed karami(bardzo elastyczne, do 22 milionów czy iluśtam
1000% i 22 miliony. Bredzisz chłopie.
Gdzie? Te 1000% to schemat krypto-zysk-krypto-strata, plus wymiana krypto-fiat gdy krypto straciło na wartości od czasu zakupu.
22 mln to tylko widełki, dokładniej "kara grzywny waha się w granicach: od 700,- zł do 20.160.000,- zł."

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: _chybaty » wtorek, 5 czerwca 2018, 15:40

dingo pisze:
kajetan pisze:
dingo pisze: Teraz jak przyjdzie kontrola, to 6 lat do tyłu trzeba policzyć i domiar wyniesie 50,100, albo 1000% których dawno już nie ma, a to jeszcze przed karami(bardzo elastyczne, do 22 milionów czy iluśtam
1000% i 22 miliony. Bredzisz chłopie.
Gdzie? Te 1000% to schemat krypto-zysk-krypto-strata, plus wymiana krypto-fiat gdy krypto straciło na wartości od czasu zakupu.
22 mln to tylko widełki, dokładniej "kara grzywny waha się w granicach: od 700,- zł do 20.160.000,- zł."
Znowu straszysz. Po 1 kara 22 miliony to dla Pablo Escobara jest jak już przerwał na setki milionów robisz. US nie wlepi Ci dużej kary jak Twoje zarobki są normalne/srednie/małe...

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » wtorek, 5 czerwca 2018, 16:03

dingo pisze: Te 1000% to schemat krypto-zysk-krypto-strata, plus wymiana krypto-fiat gdy krypto straciło na wartości od czasu zakupu.
22 mln to tylko widełki, dokładniej "kara grzywny waha się w granicach: od 700,- zł do 20.160.000,- zł."
Podatek dochodowy równy 1000% wyciągniętej na koniec kasy wyszedłby tylko, gdyby czyjeś krypto miało wartość ok. 10 razy niższą niż jego podatek za zeszły rok, czyli cena musiałaby spaść ok. 30 razy i akurat wtedy ktoś postanowiłby zrezygnować z tradingu. Dodatkowo piszesz o 6 latach, w długim okresie to się uśrednia, a cena nigdy w tym czasie tak bardzo nie spadła.
A te miliony to wychodzą z przemnożenia stawki dziennej przez 720 (maksymalna liczba stawek za niezapłacenie podatku). Na ogół stawka dzienna to 50-100 zł i też nie mnożą przez 720. Choć oczywiście teoretycznie może sięgać takich niebotycznych kwot, ale to się nie zdarza.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości