KAS żąda baz danych transakcji

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: KryptoBanita » środa, 23 maja 2018, 14:44

@Rumcajs
Moim zdaniem nie załapałeś.
M.M twierdzi, że do żłoba zawsze trzeba było nalewać maksymalnie - ile ma podatnik sił :mrgreen:
Jest zdziwiony, że ludki więcej niż mogą nalewać nie chcą - weź pożyczkę i nalej :idea:
@Mosteque sie z tego śmieje :mrgreen:

PS
Napiszę już otwartym tekstem, bo takie ludki jak Ty (przyłoż do serca) się łapią.
M.M to konto prowadzone przez wielu specjalistów - warchoły przy biurkach się nudzą i robią na nas doświadczenia...

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
-14
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: m.m » środa, 23 maja 2018, 23:38

KryptoBanita pisze: Moim zdaniem nie załapałeś.
M.M twierdzi, że do żłoba zawsze trzeba było nalewać maksymalnie - ile ma podatnik sił :mrgreen:
Gdzie konkretnie ?
KryptoBanita pisze: M.M to konto prowadzone przez wielu specjalistów - warchoły przy biurkach się nudzą i robią na nas doświadczenia...
Dokładnie, wyniki od lat niezmienne...obniżenie poziomu rozwoju intelektualnego u pewnych osobników jest niezmienne. PiSowcy naukowcy pieją z zachwytu, pfu biją na alarm (zabraknie więzień)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 24 maja 2018, 00:52

KryptoBanita pisze:
m.m pisze: na forum straszna stęchlizna więc szybko się znudzę...
Ciągnie warchoła do cuchnącego bajora :mrgreen:
m.m pisze: Dokładnie, wyniki od lat niezmienne...
Ale przyjdzie się M.M potaplać, choć tu taką samą stęchlizną ciągle zajeżdża :mrgreen:

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: dingo » wtorek, 29 maja 2018, 19:54

Wydaje się że niemal wszystkie giełdy wyniosły się z Polski. Czy KAS dalej może żądać ujawnienia tych danych albo ścigać giełdy wyrejestrowane z Polski? Ciekawe, czy RODO ma jakiś wpływ.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nolife » wtorek, 29 maja 2018, 20:01

Również dane czy ktoś handlował na giełdach mogą dostać od banków wiec giełdy do niczego nie są im potrzebne tak mi się wydaje jestem w błędzie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 29 maja 2018, 20:08

Oni tylko nie wiedzą, kto jest właścicielem i co jest w pojemnikach, które się hurtem przypadkowo palą, ale to tylko łyżka dziegciu, bo poza tym, wiedzą o Nas wszystko - a tego miodu jest cała beczka :mrgreen:

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: _chybaty » wtorek, 29 maja 2018, 20:09

I tak i nie bo jak tylko przesłałeś a nic nie wypłaciles to może Ci się udać. Jak wypłaciles to poprosza sami o historie i tyle. Ale jak nie wypłaciles teraz to i tak w końcu pewnie wyolacisz więc...


Ale zobaczcie co Bitbay napisał. Spółka przelewa kasę z Polskiego oddziału na ten z Malty konta zakładasz nowe na spółkę z Malty więc stary Bitbay i stare konta dalej zostają w spółce matce która ma obowiązek przetrzymywac dane przez 5 lat. Stara spółka podlega pod nasze prawo i US...

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: japu » środa, 30 maja 2018, 09:37

Mysle, ze informacje dot przelewow do/z gield krypto z polskich bankow to juz dawno sa w posiadaniu KAS. Wiele z nich bylo i tak raportowanych z racji ilosci przelewanej kasy pewnie i w latach ubieglych.
Tak sie zastanawiam w sumie co bedzie z userami, ktorzy pokasowali konta na BB - nie maja dostepu do historii transakcji wiec w razie kontroli US bedzie musial sie zwrocic o te historie bo inaczej nie bedzie w stanie zgodnie z prawem przeanalizowac wszystkich dostepnych informacji dot. kosztow i przychodow...
Albo np. jak ktos usunal konto na jakims tam Polo czy innym bittreksie.... Chociaz z drugiej strony z bankow nie bedzie info nt. przelewow na gieldy altow. W ogole to zagmatwane strasznie - zacznie sie sledzenie blokchaina czy co? Paranoja :)

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: _chybaty » środa, 30 maja 2018, 09:49

Ja myślę że na ten moment po prostu osoby które wypłacily z giełd a nie zadeklarowały tej kasy co będzie wynikało z przelewów z giełd na konto zostaną wzywane do składania wyjaśnień.


Ale pewnie nie w tym roku :)

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nowym » środa, 30 maja 2018, 14:43

@frostbite, dodam jeszcze, że nie ma szans, żeby lecieli nawet z jakąś większą liczbą grających, a zwłaszcza US. Dlaczego? A dlatego, że większość w US nie wie co to kryptowaluty, nie wspominając o liczeniu transakcji. Pewna pani z US chciała wmówić mojemu koledze, że ma to rozliczyć na PIT 38 bo to przecież giełda... A jak jej tłumaczył, że to giełda kryptowalut, to usłyszał w pdpowiedzi-czego, jakich kryptowalut? :D

Dodano po 3 minutach 59 sekundach:
@KryptoBanita, nie zaglądałem przez jakiś czas do tego wątku, ale widzę, że m&m's dalej buszuje.... A sio z podwórka

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Harey » środa, 30 maja 2018, 15:01

nowym pisze: A dlatego, że większość w US nie wie co to kryptowaluty, nie wspominając o liczeniu transakcji. Pewna pani z US chciała wmówić mojemu koledze
I to ta Pani zamówiła z giełd bardzo szczegółowe i co by nie mówić bardzo sensowne z ich pkt. widzenia dane?
Zrobią/mają odpowiednią komórkę centralną, zatrudnią/zatrudniają specjalistów choćby z firm zewnętrznych.
To są duże pieniądze do zgarnięcia. I nie ma co pocieszać kogokolwiek, bo w ten sposób też można zaszkodzić.
Realny osąd jest potrzebny, jak zawsze. To dział prawny, nie Hyde-Park.
I żeby nie było... jestem nie mniej oburzony tym wyciągnięciem danych "jak leci" od kogokolwiek stąd, stoję w pierwszym rzędzie, ale bajki to na dobranoc, zła godzina, zły dział.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nowym » środa, 30 maja 2018, 15:12

@Harey, a co ty chcesz ściągać, jakie pieniądze jak chyba prawie wszyscy zapłacili, ja to nawet zaokrągliłen z nadwyżką, a niech mają, moi znajomi też popłacili. Chodzi tylko o to żeby te matoły przez brak swojej wiedzy nie chciały 1000% podatku. Rozumiesz czy nie? Komórka centralna powiadasz... Chyba w komórce u Zbycha....

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Harey » środa, 30 maja 2018, 15:14

nowym pisze: Rozumiesz czy nie? Komórka centralna powiadasz... Chyba w komórce u Zbycha....
Pomyliłem się, założyłem z góry, że rozmawiam z gościem na poziomie. EOT.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nowym » środa, 30 maja 2018, 15:19

Gdzie tu masz w ogóle dział prawny? Bzdury piszesz. Bierzesz odpowiedzialność za swoje porady prawne, skoro to taki dział? Pamiętaj, że prawo to jedno, a życie drugie

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
@Harey, a czemu jesteś oburzony przekazaniem danych, co ci to przeszkadza, masz coś do ukrycia? Bo mnie to nie obchodzi

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » środa, 30 maja 2018, 15:23

@Novym, bzdury piszesz. Ta komórka centralna już powstaje: https://comparic.pl/mf-powoluje-specjal ... ptowaluty/ a firma zewnętrzna nazywa się Aplikacje Krytyczne sp. z o.o.
I raczej wątpię żeby się wszyscy rozliczyli. A KAS ma na polowanie 6 lat, w tym czasie zdążą się i przeszkolić i wytypować ludzi do kontroli. No owszem, wszystkich może nie zdążą, ale nie liczyłbym na to.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
nowym pisze: Bierzesz odpowiedzialność za swoje porady prawne, skoro to taki dział?
Rozluźniając atmosferę: Znasz prawnika który bierze jakąkolwiek odpowiedzialność?

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nowym » środa, 30 maja 2018, 15:36

@kajetan, ja na nic nie liczę bo nie mam żadnych obaw, odsałem więcej niż piwinuwnem ale powtórzę-prawo swoje, a życie swoje. A powiedz mi jeszcze co z tymi niezweryfikowanymi co z bitomatów za granicą wypłacają? Słucham.

Dodano po 2 minutach 19 sekundach:
Sorki za błędy w wyrazach-telefon

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » środa, 30 maja 2018, 15:45

nowym pisze: @kajetan, ja na nic nie liczę bo nie mam żadnych obaw, odsałem więcej niż piwinuwnem ale powtórzę-prawo swoje, a życie swoje. A powiedz mi jeszcze co z tymi niezweryfikowanymi co z bitomatów za granicą wypłacają? Słucham.
W perspektywie kilku lat nie ma znaczenia czy to było w kraju czy za granicą, wszędzie się robi tak samo, a służby wymieniają się danymi w ramach sieci Egmont Group. Jeśli wszystko było niezarejestrowane, to pewnie nic z tego nie będzie, tylko ile osób z Polski dokonuje wszelkich operacji za pomocą zagranicznych bitomatów? No, jeśli nie masz obaw podatkowych bo się rozliczyłeś z PIT, to albo naprawdę mało wiesz o polskiej skarbówce, albo bardzo niskimi kwotami handlowałeś.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nolife » środa, 30 maja 2018, 18:04

A jęli wpłaciłem na giełda 1k i nic za to nie kupiłem tylko z powrotem wypłaciłem na konto to tez muszę jakoś to zadeklarować?

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: _chybaty » środa, 30 maja 2018, 18:11

Nie

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » środa, 30 maja 2018, 18:57

nolife pisze: A jęli wpłaciłem na giełda 1k i nic za to nie kupiłem tylko z powrotem wypłaciłem na konto to tez muszę jakoś to zadeklarować?
W tej chwili nie.

Najnowsze pomysy traderów dyskutowane z MF są ponoć takie, żeby było 10% od wypłaty z giełdy lub wydatku na jakiś niewirtualny towar (A przynajmniej mam nadzieję, że od wypłaty a nie od przychodu, bo informacja była nieco niejasna). To wtedy byś musiał.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości