KAS żąda baz danych transakcji

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Zagłoba » wtorek, 24 kwietnia 2018, 20:35

Barragol pisze: Tylko czy aby na pewno można to zrobić?
Gdzie to jest w przepisach?
Art. 9 ust. 3 UPDOF
Barragol pisze: I to nie jest na pewno 50% w każdym kolejnym tylko jednorazowo w dowolnym z tych pięciu.
Nie.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nolife » wtorek, 24 kwietnia 2018, 21:06

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ke/5nw2g5t
Jak taki bb przeniesie swoją spółkę za granice, a ja będę miał wtedy środki na giełdzie to, co się z nimi stanie tracę je?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Barragol » wtorek, 24 kwietnia 2018, 21:07

3. O wysokość straty ze źródła przychodów, poniesionej w roku podatkowym, można obniżyć dochód uzyskany z tego źródła w najbliższych kolejno po sobie następujących pięciu latach podatkowych, z tym że wysokość obniżenia w którymkolwiek z tych lat nie może przekroczyć 50% kwoty tej straty.

Ja to rozumiem że można odliczyć przez te 5 lat całą stratę, ale w jednym roku maksymalnie 50%. Mylę się?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » wtorek, 24 kwietnia 2018, 21:08

nolife pisze: https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ke/5nw2g5t
Jak taki bb przeniesie swoją spółkę za granice, a ja będę miał wtedy środki na giełdzie to, co się z nimi stanie tracę je?
A jak ktoś komu pożyczyłeś kasę przeprowadzi się do nowego mieszkania, to co się dzieje z Twoimi pieniędzmi u niego, tracisz je?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Rumcajs » wtorek, 24 kwietnia 2018, 21:20

@Barragol,

dobrze mowisz.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » czwartek, 26 kwietnia 2018, 12:35

Nie wiem, jakie to ma znaczenie, skoro i tak giełdy mogą dać te dane kiedyś w przyszłości, ale skoro wiele osób uważa, że to super istotne, to mamy kolejne zaprzeczenie z dzisiaj:

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: japu » czwartek, 26 kwietnia 2018, 15:38

kajetan pisze: Nie wiem, jakie to ma znaczenie, skoro i tak giełdy mogą dać te dane kiedyś w przyszłości, ale skoro wiele osób uważa, że to super istotne, to mamy kolejne zaprzeczenie z dzisiaj:
Znaczenie moze miec takie, ze jesli gieldy beda fair w stosunku do userow i dadza znac, ze "zamierzamy za miesiac wydac dane uzytkownikow do KAS" to wtedy bedzie szansa na zlozenie korekty i ew. doplate podatku z odsetkami oczywiscie.

Ja bym jednak zachowal daleko idaca ostroznosc co do wiarygodnosci tych komunikatow. Skoro nie udostepnili danych to co odpisali? Mieli termin 7 dni na udostepnienie danych.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Mosteque » czwartek, 26 kwietnia 2018, 15:41

Albo co? Kara 10k PLN. Jak splunąć dla takiej giełdy.

(Co nie znaczy, że na 100% im wierzę. Stwierdzam tylko fakt)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Connemara » czwartek, 26 kwietnia 2018, 15:45

Ludzie, od podatków i sposobów ich płacenia jest cały osobny wątek "Czy i jak płacić podatki od kryptowalut".
Naprawdę musicie tutaj robić kopię tamtych dyskusji?!

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwietnia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: BitUltra » piątek, 27 kwietnia 2018, 21:18


Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: xbladexx » piątek, 27 kwietnia 2018, 21:47

BitUltra pisze: Z krypto będzie tak samo: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... mpaign=rss
nom trzeba będzie powygrywać procesy najpierw o PCC / inne aby było tak kolorowo.
MF może walnąć kary itp ale to może się czkawką odbić potem
a) przegrane w sądach (brak regulacji na wiele rzeczy) od regulacji na giełdach i od tego czyje są dane kryptowaluty
b) trzeba mieć niepodważalne dowody na to że X człowiek coś robił IP po 5ciu latach to marny dowód na to że umowe kupna sprzedaży ktoś podpisał batalie w sądach się szykują
c) brak regulacji działa w dwie strony my mamy ciezej sie rozliczyć a oni ciezej maja wykazać nam obowiązki bo ich nie określono precyzyjnie, MF zapcha sie w sądach z pozwami
d) część rzeczy jest nie do skontrolowania bo jak CI MF wyliczy podatek FIFO i taki program bedzie miec a ty wyskoczysz ze masz liczone przez LIFO albo "highest price fist out" :D Janusze w urzędach klękną przy liczeniu na kalkulatorze. Ktoś te dane bedzie musiał wprowadzać.

jest naprawdę ciężko z tym tak sobie pograć bo niepewność jest w 2 strony a MF może się zapchać pięknie sprawami paru forumowiczów na lata.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: _chybaty » piątek, 27 kwietnia 2018, 21:58

Z Tym PCC jest nadzieja ze nie będzie procesów. Dzwoniłem do KAS mówili mi żeby nie składać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3265
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: akos » piątek, 27 kwietnia 2018, 23:34

_chybaty pisze:]Z Tym PCC jest nadzieja ze nie będzie procesów. Dzwoniłem do KAS mówili mi żeby nie składać.
A za 5 lat oni do Ciebie zadzwonią i powiedzą, że żartowali i poproszą o zapłatę wraz z odsetkami ładnie utuczonymi :)

To jest Polska właśnie, ten przykład z odliczaniem kosztów z pracy twórczej dobitnie to pokazuje. Naskrobać przepisy jak najmętniejsze ("MF nie kryło, że przepisy te z rozmysłem napisano bardzo ogólnikowo"), które można interpretować na 100 sposobów a później pierdzielić, że przecież prawo się nie zmieniło tylko interpretacja i urząd nie łamie zasady, że zmiany prawa nie działają wstecz. No i te sądy na dokładkę:
Przedsiębiorcy, którzy się nie dostosowali, powołując się na uzyskaną interpretację indywidualną, przegrywają teraz w sądach.
Czyli interpretacją indywidualną też można się podetrzeć a sądy zostały przejęte przez partię. Szach mat podatniku.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: 4ffaris » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 00:02

dingo pisze:
kozaki_wiesi pisze: Nierozliczenie pit36 to głupota. Moim zdaniem najlepiej w tej chwili rozliczyć się poprzez podsumowanie przelewów do/z giełdy i spokojnie czekać na rozstrzygnięcia i ewentualnie wtedy zrobić korektę zeznania. Temat tego co działo się na giełdzie odpuściłbym w tej chwili.
Panie co pan ćpiesz. Myślisz że kogokolwiek obchodzi co ty uważasz. To jest błędne rozliczenie i będziesz się tłumaczył po urzędach. Poza tym co z tymi co nie wypłacali z giełdy? Niby nie mają obowiązku rozliczenia?
Takie wymyślanie jakie rozliczenie ma sens jest nic nie warte, jeśli nawet nie ma poparcia w przepisach to se możesz wsadzić.
Jak na to patrze to i tak będzie katastrofa z pitami po tym co ludzie piszą.
Możesz sobie nawet wpisać miliard dochodu, ale podczas kontroli każdy ci to uwali. Teraz z tym barterem sie pomylisz o zlotowke to ci uwala cale rozliczenie i sie nie wypłacisz nigdy.

W tym kraju jak nie robisz za 1500 to chyba lepiej wypierdalać.
Oczywiscie ze lepiej rozliczyc pit 36, bo masz podstawy do korekty skoro minister finansow jasno nie okreslil stanowiska w tej sprawie, błedne rozliczenie daje duzo wlasnie podczas tlumaczenia sie a sprawy takowe sa najczesniej na korzysc podatnika.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
japu pisze:
dingo pisze: Poza tym co z tymi co nie wypłacali z giełdy?
Zasadniczo rzecz biorac to jesli ktos przelal kase na gielde to nie jest to zdarzenie podatkowe. Jesli przelal z gieldy na konto to tez nie jest to zdarzenie podatkowe. Czy jesli ktos przelal 10k na gielde, nic tam nie zrobil a potem przelal te 10k na swoje konto to mial przychod czy nie? :)

Dodano po 38 sekundach:
sens pisze: kąd? może na innym przykładzie, w 2017:
1) wpłacasz 10k, wypłacasz 12k
2) wpłacasz 10k, na 31.12 zostaje Ci na koncie 5k pln-ów

Przychód 17k, koszty 20k, strata 3k za 2017r.
Ej no serio?
Wplacam 100mln na gielde, nic nie wyplacam i co? Mam strate 100mln?
Jezeli nie wpiszesz tego w pit a pozniej wyplacisz 120mln to odasz podatek od 120 mln a nie od 20mln bo juz nie udowodnisz ze to bylo kosztem

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: 4ffaris » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 00:06

japu pisze:
dingo pisze: Poza tym co z tymi co nie wypłacali z giełdy?
Zasadniczo rzecz biorac to jesli ktos przelal kase na gielde to nie jest to zdarzenie podatkowe. Jesli przelal z gieldy na konto to tez nie jest to zdarzenie podatkowe. Czy jesli ktos przelal 10k na gielde, nic tam nie zrobil a potem przelal te 10k na swoje konto to mial przychod czy nie? :)

Dodano po 38 sekundach:
sens pisze: kąd? może na innym przykładzie, w 2017:
1) wpłacasz 10k, wypłacasz 12k
2) wpłacasz 10k, na 31.12 zostaje Ci na koncie 5k pln-ów

Przychód 17k, koszty 20k, strata 3k za 2017r.
Ej no serio?
Wplacam 100mln na gielde, nic nie wyplacam i co? Mam strate 100mln?
Jezeli nie wpiszesz tego w pit a pozniej wyplacisz 120mln to odasz podatek od 120 mln a nie od 20mln bo juz nie udowodnisz ze to bylo kosztem

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
sens pisze:@adam1226 a co ja robię, jak nie na logikę?

@japu, jeśli zamiana krypto na pln-y rodzi obowiązek podatkowy, nawet bez ich powrotu na własne konto bankowe to to wydaję się rozsądne podejście:
1) Twoje koszty to wpłaty na konto giełdy w 2017r.
2) Twój przychód to wypłaty z konta giełdy w 2017r. + pln-y, które zostały na koncie giełdy w dniu 31.12.2017r.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
@adam1226, ok, nie ten wątek...
Niby tak ale gorzej jak ja np. wplacalem 1000zl kupilem za to 4 krypto a procz tego z koparki mialem duzo wiecej to sie wszyatko zmieszalo a kase mam na 12stu ktyptowalutach i nie jestem w stanie powiedziec ile one byly warte 31.12.2017 bo nie wiem ktora czastka to to za tysiac zlotych tymbardziej ze korzystam z 5 gield, myetherwallet i ledgara nano s

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: 4ffaris » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 00:06

sens pisze:@adam1226 a co ja robię, jak nie na logikę?

@japu, jeśli zamiana krypto na pln-y rodzi obowiązek podatkowy, nawet bez ich powrotu na własne konto bankowe to to wydaję się rozsądne podejście:
1) Twoje koszty to wpłaty na konto giełdy w 2017r.
2) Twój przychód to wypłaty z konta giełdy w 2017r. + pln-y, które zostały na koncie giełdy w dniu 31.12.2017r.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
@adam1226, ok, nie ten wątek...
Niby tak ale gorzej jak ja np. wplacalem 1000zl kupilem za to 4 krypto a procz tego z koparki mialem duzo wiecej to sie wszyatko zmieszalo a kase mam na 12stu ktyptowalutach i nie jestem w stanie powiedziec ile one byly warte 31.12.2017 bo nie wiem ktora czastka to to za tysiac zlotych tymbardziej ze korzystam z 5 gield, myetherwallet i ledgara nano s

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 339
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 184
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: aprojection » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 00:11

4ffaris pisze: Jezeli nie wpiszesz tego w pit a pozniej wyplacisz 120mln to odasz podatek od 120 mln a nie od 20mln bo juz nie udowodnisz ze to bylo kosztem
Cos w ten desen. Pewnie jeszcze bedzie musial udowodnic, skad wzial tamte 100 mln.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: _chybaty » poniedziałek, 7 maja 2018, 15:01

Coś nowego w sprawie bazy klientów bb? Liczycie że jednak zmienia siedzibę?

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Daytrader » poniedziałek, 7 maja 2018, 15:15

_chybaty pisze:Coś nowego w sprawie bazy klientów bb? Liczycie że jednak zmienia siedzibę?
Nie mów, że masz jeszcze nadzieję, że raport do Kas nie został wysłany? Wystarczył 1 telefon do nich i miły Pan poinformował że giełdy dostały tylko przedłużenie tego terminu o tydzień. Według mnie na 99% wszyscy już wysłali raporty i dlatego taka cisza w temacie.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » poniedziałek, 7 maja 2018, 17:09

Daytrader pisze:Nie mów, że masz jeszcze nadzieję, że raport do Kas nie został wysłany? Wystarczył 1 telefon do nich i miły Pan poinformował że giełdy dostały tylko przedłużenie tego terminu o tydzień.
Moment, to jest interesujące. Wykonałeś taki telefon? Do BitBaya? I odpowiedzieli że dostali tylko przedłużenie o tydzień? A kiedy dzwoniłeś, bo od poprzedniego terminu już prawie miesiąc minął?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości