KAS żąda baz danych transakcji

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: bl4ck » piątek, 20 kwietnia 2018, 13:39

Płyną pozytywne wieści Płyną pozytywne wieści:..

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: dingo » piątek, 20 kwietnia 2018, 14:09

Mam rozumieć że krypto-krypto jest do płacenia? Z tego co usłyszałem to oni jakieś zmiany mają w 2019 wprowadzać...czyli w tym roku też będą chcieli barter...i jeszcze pewnie to obowiązuje do tyłu do 2011 albo w nieskończoność.
Jakie są podstawy ustaw ogólnych do objęcia podatkiem barterowym? Bo interpretacje indywidualne i komunikaty ch...ja znaczą.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: bl4ck » piątek, 20 kwietnia 2018, 14:11

@dingo,





Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: dingo » piątek, 20 kwietnia 2018, 14:23

bl4ck pisze: @dingo,




"zerowe podatki" http://i0.kym-cdn.com/photos/images/new ... 62/343.jpg

A będą jakieś szwadrony śmierci chodziły i łapały ludzi do kontroli? Z tego co wiem to i tak kontrola skarbowa może doprowadzić do bankructwa, mam więc odczucia ambiwalentne. I nie zapędzałbym się że został tylko problem krypto-krypto, bo ogólnie zostały do rozwiązania:
-barter
-uznawanie kosztów, prowizji
-księgowanie w działalności
-czy działalność w ogóle jest konieczna.
-czy te VATy i CITy nie wskoczą nagle do krypto
-czy krypto nie zostanie zbanowane

P.S. Bitcoin idzie w górę, jak ktoś ma to aż żal sprzedawać.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: xbladexx » piątek, 20 kwietnia 2018, 14:39

dingo pisze: Mam rozumieć że krypto-krypto jest do płacenia?
to akurat zablokuje rozwój tej technologi w Polsce. O ile cześć debili sie bawi w dascoiny które i tak se będą, bo od nich to ani PCC :D ani dochodowego nie będzie,
Realne projekty w Polsce nie powstaną.
Wymiana krypto-krypto ( jak projekt gdzie auta wymieniają się uprzejmością na drodze , wpuszczasz kogoś wpadają Ci tokeny itp)
wiele urządzen typyu IOT moze w jakis sposób utylizować te technologie.
Rozliczenia automatów / ładowania samochodów / odsprzedaży energii jest tego mnustwo obecne opodatkowanie tego + biurokracja zabije rozwoj tego w Polsce.
Za 10-20 lat bedziemy kupować produkty za granicą i wyeksportujemy expertów IT z tych dziedzin.
Nie ma w Polsce tego rozwoju to nie bedzie i specjalistów oraz polskich marek.

Zresztą należy się "tępym Polakom" taka nagroda, będą montowniami do samego końca narzekając czemu tak jest.

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
dingo pisze: -czy krypto nie zostanie zbanowane
ban i kryminalizacja oznacza 0rowy podatek, to akurat fajne coś jak prostytucja.
Pozatym kazdy wbije w szara strefe i skończy się udawanie.
Kto zbierze fajna sumkę to wyjedzie za granicę na kilka lat i tyle z kasy będą widzieć.
To optymalne podejście dla podatnika.

Dodano po 2 minutach 52 sekundach:
Ban mi jest bardzo na rękę już teraz jak rozmawiam z żoną to mówie nie mamy wyjscia musimy z Polski wyjechac w przyszłości bo jak np sprzedamy za kilka bań za X lat krypto
to nas do PAKI powsadza Ziobro. Szkoda się kopać.
Żonka była przeciwna bo rodzina/dzieci co to bedzie :D...
Ale im bardziej PiS ciśnie tym bardziej przyznaje mi racje ze nie ma sensu się w to bawić w Polsce.
Białorus / Rosja / Ukraina ma normalniejsze prawo od nas to jest jakaś groteska !

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Barragol » piątek, 20 kwietnia 2018, 14:54

Ja mam pytanie do kogoś kto się zna na zwyklych gieldach, na jakiej zasadzie wystepuje zwolnienie od obowiazku rejestracji dzialalnosci gospodarczej przy grze na gieldzie?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » piątek, 20 kwietnia 2018, 15:10

Barragol pisze: Ja mam pytanie do kogoś kto się zna na zwyklych gieldach, na jakiej zasadzie wystepuje zwolnienie od obowiazku rejestracji dzialalnosci gospodarczej przy grze na gieldzie?
Szukałem tego długo i pytałem prawnika. Wychodzi mi, że nie ma takiej podstawy prawnej, oprócz tego że to inne źródło a według wyroku NSA z 2009 roku jeśli można coś zaklasyfikować to do jakichkolwiek innych źródeł to już nie jest działalność. Czyli dokładnie te same argumenty co przy kryptowalutach. Urzędom skarbowym po prostu nie zależy na wrzucaniu ludzi do DG, bo DG nie zwiększa podatku, a ZUS to już inna instytucja której w ogóle na niczym nie zależy.
Zob. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 40#p483190
oraz wątek: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=79&t=26999

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nolife » piątek, 20 kwietnia 2018, 15:16

czyli rozumiem ze pcc juz nie obowiązuje?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » piątek, 20 kwietnia 2018, 15:24

nolife pisze: czyli rozumiem ze pcc juz nie obowiązuje?
Wiceminister demostrantom z wiecu powiedział, że nie trzeba płacić, ale ministerstwo nie zmieniło oficjalnego zdania, nie wydało na razie nowej interpretacji. Jakby co, pokażesz w US i w sądzie nagranie z tego protestu i artykuł w serwisie wgospodarce.pl a wtedy wszyscy staną na baczność. Jak dla mnie to ciągle są bajki dopóki nie będzie oficjalnego rozporządzenia albo interpretacji ogólnej.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nolife » piątek, 20 kwietnia 2018, 15:29

kajetan pisze:
nolife pisze: czyli rozumiem ze pcc juz nie obowiązuje?
Wiceminister demostrantom z wiecu powiedział, że nie trzeba płacić, ale ministerstwo nie zmieniło oficjalnego zdania, nie wydało na razie nowej interpretacji. Jakby co, pokażesz w US i w sądzie nagranie z tego protestu i artykuł w serwisie wgospodarce.pl a wtedy wszyscy staną na baczność. Jak dla mnie to ciągle są bajki dopóki nie będzie oficjalnego rozporządzenia albo interpretacji ogólnej.
No to prawda tak swoja droga nie zwiazne z tematem może bezpośrednio ale wiedzieli kiedy ogosic pcc pod koniec korekty zeby ludzie sie nie mogli obkupic to a teraz jak juz idzie do góry to sie wycofuja moment wybrali odpowiedni nie ma co xd.Jak bedzie coś wiedzieli jakiś oficjalny komunikat z mf to dajcie znać proszę
Ostatnio zmieniony piątek, 20 kwietnia 2018, 15:30 przez nolife, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Krzychu K » piątek, 20 kwietnia 2018, 15:29

@nolife, teoretycznie tak, praktycznie nie do końca. Brak ogólnej interpretacji ministerstwa powoduje że skarbówka nadal może się upominać o pcc gdyż nie dostała żadnych wytycznych by tego nie robić.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Ania77 » piątek, 20 kwietnia 2018, 15:37

Bitcoin a PCC w świetle komunikatu z 4 kwietnia 2018 r.? Co w przypadku wymiany jednej kryptowaluty na inną, czy podlega opodatkowaniu? Jak wygląda rozliczanie kosztów uzyskania przychodów?
Zapraszam do zapoznania się z materiałem opartym na stan dzisiejszy: [youtube][/youtube]

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nolife » piątek, 20 kwietnia 2018, 15:39

pomyslałem sobie jeszcze tak skoro im minister obiecał a teraz by sie okazało ze i ch najzwyczajniej w bambuko zrobił i dalej pcc obowiązuje to pomyśł do czego mogło by dojść ludzie byli by wak wkrzenie że mogło by dojść do jakichś zamieszek i wogóle byli by skompromitowani a czy istnieje jakieś chociaż nagranie ministra mówiącego że ten pcc nie obowązuje

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kajetan » piątek, 20 kwietnia 2018, 15:45

E tam. A bo to pierwszy raz polityk nie dotrzymałby słowa? Poza tym to nie on będzie egzekwował prawo, tylko urzędnicy, którzy muszą się trzymać prawa i oficjalnych wytycznych.

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Z tym że ciągle mają wydać jakieś wytyczne, zapowiadają nawet że zrobią to do końca kwietnia. Więc może jeszcze będzie bardziej oficjalnie.

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nolife » piątek, 20 kwietnia 2018, 15:47

heeh do końca kwietnia maja czas na wszytko może jeszcze poczekaja az urzędy siciągną od wszytkich niezapłacone pcc za wszytkie lata i wtedy ogłoszą

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Mikes2008 » piątek, 20 kwietnia 2018, 16:04

To co w końcu z PCC za poprzednie lata ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: xbladexx » piątek, 20 kwietnia 2018, 16:11

Mikes2008 pisze: To co w końcu z PCC za poprzednie lata ?
PŁACIĆ jak czujesz taki obowiazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Wymazywanie » piątek, 20 kwietnia 2018, 16:49

Mikes2008 pisze:To co w końcu z PCC za poprzednie lata ?
Śledź informacje i pomyśl. Twoje pytanie jest jak 2+2=? dla osoby która nawet bardzo średnio intensywnie śledzi rozwój wydarzeń...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Mikes2008 » piątek, 20 kwietnia 2018, 17:05

Dobrze mądralo... No właśnie śledzę informacje i nie są one zbieżne ... To, że ktoś wyszedł i powiedział, że PCC nie będzie, nie oznacza jeszcze nic...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: janku66 » piątek, 20 kwietnia 2018, 17:09

Mikes2008 pisze: To, że ktoś wyszedł i powiedział, że PCC nie będzie, nie oznacza jeszcze nic...
A to, że ktoś wejdzie na forum i napisze, że PCC nie ma lub, że PCC jest, oznacza "coś"?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości