KAS żąda baz danych transakcji

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Bitmar » niedziela, 8 kwietnia 2018, 14:34

@topnetdeal, Przecież o tym mówię. Była sprzedaż nieruchomości ze spadku i zakup innej. Niedopełnienie formalności było tragiczne w skutkach. Nie zapłaciłaby podatku, gdyby jej dopełniła. Można więc narobić sobie kłopotów niedopełniając obowiązku informacyjnego (nie mającego w zasadzie wpływu na uszczuplanie budżetu).

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: topnetdeal » niedziela, 8 kwietnia 2018, 14:36

No to w końcu zdecyduj się : był obowiązek zapłaty podatku, czy nie ? Bo ja mówię Ci, że był, a w przypadku 30 PLN w krypto nie.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Mikes2008 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 14:38

termitek12 pisze: Wasza postawa mnie totalnie zaskoczyla. Wolicie dolozyc do betoniary i miec swiety spokoj niz niz walczyc o poprawe sytuacji pomimo, ze z krypto jestescie o wiele bardziej zwiazani niz ja.

A jedyny rzecz na ktora oddzialywuje na panstwo to glosoawnie portfelem, bo jak ktos zabiera Ci 80% pieniedzy to jestes niewolnikiem a nie obywatelem.
Zgadzam się.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 8 kwietnia 2018, 14:44

Skoro do każdego PCC-3 musimy mieć dane drugiej strony, musielibyśmy poznać dane osobowe (wraz z PESEL, etc., czyli dane wrażliwe) każdej osoby, z którą taki np. BB nas "zeswatał" przy transakcji kupna-sprzedaży kryptowaluty. I teraz dochodzi kolejny paradoks. RODO :) Nasze dane mogą być przez giełdę przetwarzane tylko w celach marketingowych, a ochrona danych osobowych zabrania udostępniania tychże danych osobom trzecim. Więc moje pytanie brzmi - jak można żądać egzekucji prawa PCC-3 (swoją drogą, skrajnie absurdalnego), mając świadomość, że łamiemy RODO? Załóżmy, że jakimś cudem giełda poda nam dane drugiej strony transakcji łamiąc tym samym prawo. Wówczas mamy obowiązek donieść prokuraturze o przestępstwie/wykroczeniu, którego byliśmy świadkiem!
Ostatnio zmieniony niedziela, 8 kwietnia 2018, 14:56 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Bitmar » niedziela, 8 kwietnia 2018, 14:56

@kozaki_wiesi, w PCC3 nie ma miejsca na dane "kontrahenta", więc nie musimy ich znać do złożenia.

http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/ ... 05+012.pdf

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Mayoris » niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:17

ergosum pisze: (...)
Modlę się o to, żeby ktoś przyjechał kiedyś do jakiegoś zasranego urzędu ciężarówką z kilkunastoma milionami deklaracji. (...)
Wrzucone na telegram :mrgreen: :

"Mamy tradera, który handlował używając bota, który wykręcił 100.000 transakcji.
Trader zgodnie z wytycznymi MF chciałby rozliczyć się z podatku PCC.
Sprawdźmy jakie to rodzi pewne konsekwencje związane z taką operacją.
100.000 transakcji x 3 strony druku PCC to daje 300.000 kartek papieru podzielić na 500 stron (ryza) to daje 600 ryz papieru. Ryza ma ok 5 cm grubości czyli jak postawimy je jedna na drugiej to daje nam ok. 30 m. Koszty takiej sterty papieru to pewnie coś ok. 6000-8000 zł. Teraz sprawdźmy jeszcze jeden element tej operacji czyli czas na wypełnienie. Załóżmy, że wypełnienie zajmie 30 sekund czyli 100.000 razy 30 s. 3.000.000 podzielmy to na 60s i mamy 50.000 minut podzielmy to na 60 minut i mamy ok. 833 godziny podzielmy to na 8 roboczych godzin i mamy 104 robocze dni zakładając 20 dni roboczych w miesiącu mamy ok 5 miesięcy wypełniania formularza. No a jak już dostarczymy tą makulaturę do Urzędu to jeszcze musi to ktoś sprawdzić i wprowadzić do systemu. Powodzenia. "

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: aran » niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:21

Niedziela, dzień zadumy... :D Przyszedł mi do głowy pewien pomysł. A co gdyby każdy wysłał maila z opisem sytuacji i prośbą o "pomoc" do swojego lokalnego posła, oczywiście z partii rządzącej? Nie chodzi tutaj o spamowanie ich skrzynek setkami wiadomości, ale o faktyczną prośbę o ustosunkowanie się do kwestii milionowych kwot do zapłaty od nieraz znikomych zysków.
Co o tym myślicie?

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 7 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kegxst » niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:32

@aran,
No czemu nie ale nie zmienia to faktu że i tak jesteśmy niektórzy dano po terminie z zapłatą PCC i nie ma czasu raczej na jakies dziwne akcje skoro trzeba szybko sie pozbyć problemu poprzez zapłate tego podatku wraz z czynnym żalem.

Widze że ludzie bardziej kombinuja " co by było gdyby" a nie martwią się jak to serio będzie.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Dekoin » niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:35

@Mayoris, błagam skończcie z tą "argumentacją" jeśli chodzi o papierologię bo to jest dużo mniej istotne niż 1% który trzeba zapłacić, mnie przeraziła treść listu trading jam podpierająca się głównie tym.
Zrobią z nas jeleni ostatecznie mogą wproadzić jakiś wyjątek, że można będzie złożyć jedno pismo ze szczegółowym rozliczeniem a 1% pozostanie,
wiadomo jest to debilne, ale i tak uważam że samo płacenie jest o wiele ważniejsze niż chore papierkowe formalności.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Mikes2008 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:36

Według mnie bez znaczenia... 14 dni i tak minęło od transakacji np. z 2017 roku. Formularzy i tak nikt na czas nie składał. Składanie formularzy PCC teraz to i tak sprawa przegrana. Będą chcieli to i tak zrobią ludziom masakrę. Pytanie jest takie czy jak teraz złożysz zaległe to nie wdepniesz bardziej.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 7 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kegxst » niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:41

I jak dobrze rozumiem chodzi o 14 dni roboczych czy w ogóle ? Bez soboty i niedziel ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: janku66 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:43

kegxst pisze: Bez soboty i niedziel ?
https://www.google.pl/search?q=14+dni+n ... e&ie=UTF-8
Pierwszy link po wpisaniu w google "14 dni na pcc dni robocze?"
https://pcc-3.pl/do-kiedy-zlozyc-pcc3-termin/
A i tak nie wiem jakie to ma znaczenie dla 2017 roku.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Mikes2008 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:44

Teoretycznie sobie pomyślcie ... Podłożycie się i zapłacicie zaległe pcc, a oni Wam dowalą odsetki. Za np. miesiąc lub jakiś czas oni z pcc zrezygnują a We się podłożycie i jeszcze zapłacicie karę oraz zaległe PCC. Lepiej poczekać i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 7 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kegxst » niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:46

Okej sorry faktycznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Hamas » niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:56

Bitmar pisze:@kozaki_wiesi, w PCC3 nie ma miejsca na dane "kontrahenta", więc nie musimy ich znać do złożenia.

http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/ ... 05+012.pdf
a jak to sie ma do tego:

druk pcc wypelnia sie na podstawie umowy kupna/sprzedazy

chcialbym takowe umowy zobaczyc przy zakupie/sprzedazy btc lub innych krypto :|

druk pcc3 nalezy zlozyc do 14 dni od daty zawarcia transakcji, to jak zrobilem 1000 takich operacji, a dane rozporzadzenie dot krypto weszlo np. w kwietniu tego roku 2018, to jakby nie patrzec jestem przestepca podatkowym za 2016r i 2017r, bo nie skladalem drukow pcc3 w terminie 14dni od tych czynnosci, czyli umow kupna/sprzedazy ktorych nie mam, bo miec nie moglem i miec nie bede mogl!

malo tego nie wiem z kim je zawieralem i na jakie kwoty (skoro 1BTC rozbity byl na inne waluty/w tym krypto i powiedzmy 10000 roznych transakcji ktore w ciagu doby w roznicach kursowych schodzily do mojego portfela - to samo w druga strone), wiec niestety drukow pcc3 nie zlozylem, podatku nie zaplacilem i nadal nie moge zaplacic od umowy kupna/sprzedazy (za 2016 i 2017) ktorej fizycznie nie ma :roll:

mam nadzieje ze zrozumiale to napisalem ;)

widze ze @Mikes2008 tez to poruszyl

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Mikes2008 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 16:01

termitek12 pisze: No brawo, narescie ktos przytomny. NIkt inteligentny nie bedzie ulatwial roboty i sam donosow na siebie pisal.
No tak tylko wiesz jak jest. Niektórzy mogą sobie zrobić kuku, bo zaraz polecą do skarbowego i się wkopią. Nie mówię tutaj jeśli ktoś ma nie wiem 20 zł do zapłacenia ale piszę o większych kwotach. Wierzę, że ktoś z nimi wypracuje konsensus, zanim KAS zacznie się dobierać do tyłka trejderom. Po co działać impulsywnie jak i tak wszyscy są na straconej pozycji.

Dodano po 41 sekundach:
termitek12 pisze: Normalnie jak czytam niektore posty to chyba Ci ludzie sa po tym programie hipnoza czy jakos tam. Panstwo im robi wode z mozgu totalna. To nic, ze prawo mialoby dzialac wstecz, to nic ze nie uregulowane, to nic ze bezprawne - placmy by zylo sie lepiej. Jak wam urzad powie abyscie z mostow skakali to tez posluchacie?
Dokładnie.

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
twelv3 pisze: Bitmar pisze:
Moja znajoma kiedyś nie zgłosiła w US zbycia nieruchomości ze spadku. Była przekonana, że zrobi to notariusz. Uszczuplenia nigdzie nie było, ale skutki tragiczne i kilkadziesiąt tysięcy podatku do zapłaty. Wystarczyłby jeden złożony dokument i nic by nie zapłaciła.
Ale ludzie nie rozumieją, że jest i tak pozamiatane bo nikt nie złożył i nie zapłacił PCC w terminie wymaganym.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 7 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kegxst » niedziela, 8 kwietnia 2018, 16:05

A składał ktoś z Was kiedyś czynny żal? Co oprócz tej deklaracja i żalu powinienem im dać?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: janku66 » niedziela, 8 kwietnia 2018, 16:09

@bitmar
Może ankieta?
"Płaciłeś kiedykolwiek podatek pcc od krypto" tak/nie
Lub
"Zamierzasz zapłacić podatek PCC od krypto?" Tak/nie

Trochę by to uspokoiło nastroje niektórym gdyby zobaczyli, że nikt nigdy tej złodziejskiej daniny nie płacił i nie zamierza płacić.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nowym » niedziela, 8 kwietnia 2018, 16:19

A mówiłem, bezmózgie barany idą pokornie na rzeź... Wy...ać ich z forum bo tylko szkodzą, je..ne sługusy

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
Większość i tak nie zapłaci bo po prostu nie będą mieli z czego

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 7 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: kegxst » niedziela, 8 kwietnia 2018, 16:20

nowym pisze:A mówiłem, bezmózgie barany idą pokornie na rzeź... Wy...ać ich z forum bo tylko szkodzą, je..ne sługusy
A masz jakieś inne wyjście? Nie martwisz sie tym :|

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości