KAS żąda baz danych transakcji

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: FortiDude » piątek, 6 kwietnia 2018, 23:58

Nie jestem prawnikiem, tylko developerom, ale z tego co na razie mi przekazano - wstępnie, przy kawie na luzie, wiec może się zmienić - to wszelkie faktury, płatności, rachunki etc nie podlegają pod to prawo.

Ono dotyczy bardziej portali spolecznosciowych itp.

Ale jest coś takiego w tym RODO jak „anonimozacja” co jest strasznie pokwaszone. :D

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 6 kwietnia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: baraban » sobota, 7 kwietnia 2018, 01:00

FortiDude pisze: Nie jestem prawnikiem, tylko developerom, ale z tego co na razie mi przekazano - wstępnie, przy kawie na luzie, wiec może się zmienić - to wszelkie faktury, płatności, rachunki etc nie podlegają pod to prawo.

Ono dotyczy bardziej portali spolecznosciowych itp.

Ale jest coś takiego w tym RODO jak „anonimozacja” co jest strasznie pokwaszone. :D
Dr Sławomir Mentzen wspomniał o tym w ostatnim live (~44 minuta).

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: wantwrite2014 » sobota, 7 kwietnia 2018, 01:08

Właśnie dlatego wydawało mi się ,że lepiej kupić btc na koncie zweryfikowanym niż kupować przez wpłatę złotówek limit był max 2000 zł na dobę na konto bitbay w żabce jeszcze czasach kiedy można było kupowac btc na bitbay bez weryfikacji ,żeby mieć dowód zakupu btc. Ale były przypadki ,że Ktoś zapytał we wniosku o interpretacje co się stanie gdy nie ma dowodu zakupu btc bo giełda , na które je zakupił nie istnieje tu jest przykład link: http://blogprezesa.pl/jak-rozliczyc-pod ... bitcoinow/. Tylko to niewiele da bo jak kupiłem 1 btc w roku 2016 na koncie zweryfikowanym z moim prawdziwym imieniem i nazwiskiem i bym sprzedawał za rok 10 btc to KAS może zapytać skąd się wzięło 10 BTC skoro rok wcześniej kupowałęm tylko 1 BTC? I wtedy żeby uniknąć pokazywania wyciągów z giełd zagranicznych mogę się nie przyznawać do handlu na zagranicznych giełdach powiedzieć że te pozostałe btc co sprzedaje to kupowałem parę lat temu na niestniejącej już giełdzie np bicturex lub dostałem w darowiźnie od kolegi w roku 2011 kiedy btc było w cenie 1 $
Jakby były jasne przepisy podatkowe że podatek płacimy tylko przy wymianie krypto na fiaty to podejrzewam ,że 90 % ludzi by się rozliczyło ,a przez podatek pcc i podatek od wymiany krypto na krypto sporo ludzi będzie kombinować i się przeniesie do szarej strefy.
Ostatnio zmieniony sobota, 7 kwietnia 2018, 01:20 przez wantwrite2014, łącznie zmieniany 6 razy.

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Greg0101 » sobota, 7 kwietnia 2018, 01:09

"Nieco ostrożniej wypowiada się w tej kwestii E. Butkiewicz: "Polskie prawo cywilne posługuje się bardzo szerokim pojęciem praw majątkowych, uznając je w art. 44 k.c. za rodzaj mienia (obok własności). Wirtualne waluty, jakkolwiek pozbawione substratu materialnego, niewątpliwie posiadają określoną i wymierną wartość. Należałoby je zatem zakwalifikować jako rodzaj dobra niematerialnego, będącego mieniem w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz mogącego stanowić przedmiot stosunków cywilnoprawnych. Jednocześnie, z uwagi na zdematerializowany charakter wirtualnych walut (istnieją one jedynie w postaci cyfrowego zapisu), warto podkreślić, że nie będą one mogły być przedmiotem własności w rozumieniu prawa cywilnego. Przedmiotem własności mogą być bowiem wyłącznie rzeczy rozumiane przez Kodeks cywilny jako przedmioty materialne." [2]"

Jak czytam takie opisy to się we mnie gotuje. Jak to Bitcoin jest niematerialny? Tak mogą mówić tylko osoby, dla których rzeczą niepojętą jest to, że może istnieć coś takiego jak ładunek elektryczny zgromadzony w komórce pamięci. Takie twierdzenie to od razu kojarzy mi się z ludźmi, którzy kiedyś twierdzili, że nie możliwe jest aby w jakimś pudle zwanym telewizorem widzieć innego człowieka albo w słuchawce telefonu połączonego drutem słyszeć jego głos i to na drugim końcu świata. Normalnie czary mary. Spróbujcie tylko usunąć te ładunki elektryczne, które są jak najbardziej materialne, z pamięci wszystkich komputerów przechowujących blockchain. Jeśli bitcoin jest niematerialny to przecież nic się nie powinno stać bo coś co jest niematerialne nie potrzebuje materii do swojego istnienia. Dziwię się, że ludzie nie kwestionują tego, że aby rzecz była np. samochodem to musi być zbudowana z nadwozia, kół, silnika itp. a kwestionują materialny charakter zapisu informacji, który jest przecież oparty na tych samych atomach co części samochodu. To, że tych atomów nie widać gołym okiem to nie znaczy, że nie istnieją. Poza tym klucz publiczny i prywatny do portfela przechowującego 1000 BTC można zapisać na kartce papieru. Czy wtedy ta karta papieru też nie będzie rzeczą materialną tylko tworem wirtualnym? A może nie będzie przedstawiała żadnej wartości? Będzie wtedy jak najbardziej rzeczą o określonej wartości i pewnie nikt tego nie będzie kwestionował a przecież zmienił się tylko sposób zapisu informacji. Myślę, że najbliżej Bitcoinowi właśnie do definicji rzeczy a nie jakiś niematerialnych praw majątkowych. Myślę, że dobry fizyk mógłby przedstawić sądowi dowód, że kryptowaluta ma charakter materialny bo nie może istnieć bez materii.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Wymazywanie » sobota, 7 kwietnia 2018, 01:59

vaaijese pisze: Dla mnie to wygląda na totalna wojnę.
Jeśli tak myślisz, to cel KAS został osiągnięty. Celem KAS jest pokazanie ludziom, by płacili podatki za crypto.
By to zrobili, muszą się BAĆ. No i boją się. Środowisko crypto sra pod siebie w ostatnich dniach i robi to bardzo ostro, a głównie poprzez podliczanie wszystkiego z takim puryzmem, że pracownicy US mogą się od wielu z forum uczyć. ;)

W zasadzie to tylko pokazuje jak ludzie co handlują crypto są DOBRYMI ludźmi i jak chcą wszystko zrobić uczciwie i jak najlepiej. Niestety przepisy to uniemożliwiają. Co do PCC, to jest to w dużej mierze podatek martwy. Nie utrzyma się to na crypto na pewno, albo się utrzyma ale nie będzie przestrzegane przez większość. Próba egzekwowania tego przez państwo jest mało realna. KAS chce zmusić ludzie by płacili mimo tego, że nie wie za bardzo jak traktować kryptowaluty i chyba nie chce precyzować stanowiska bo wymagałoby to napisania kawałeczka prawa pod kryptowaluty. Chaos jest im na rękę. Jak zobaczą wpływy z crypto i wieśniaki na stołkach na górze będą zadowolone, że jakiś mały kawałek dziury budżetowej jest zakryty, szefowie KAS zbiorą pochwały a crypto zostanie uznane za akceptowalny margines to daje jakąś kasę. Niestety nie oznacza to, że prawo zostanie napisane pod nas. Syf jaki jest pewnie zostanie, bo jest na rękę KAS. US już niekoniecznie, bo oni mogą się męczyć tak jak my z rozliczeniami i niejasnościami. Ale nikogo to nie obchodzi na górze, chodzi im tylko o to by pozyskać jakieś dodatkowe wpływy do budżetu.

Totalna wojna to byłby zakaz handlu i posiadania crypto w Polsce pod dużymi karami. Nikomu nie jest to potrzebne, ale dodatkowi więźniowie z wątpliwych powodów to duży koszt oraz negatywne komentarze z zewnątrz.

Nie bardzo da się forum czytać ostatnio. Bo choć są powody do zmartwień, to panika jednak jest za duża.
Dajcie sobie siana z płaceniem PCC i nie panikujcie. Każdy kto chce odprowadzić dochodowy jest dobrym obywatelem dla państwa.

Jeśli naliczyliście sobie skrupulatnie dużo PCC i to co piszę, do Was nie trafia, spędźcie albo ogromny czas na wypełnianiu PCC i gorzkich żalach (i płaceniu złodziejom absurdalnej kasy za darmo) lub czekaniu w nerwach kilka lat na wezwanie do spłaty PCC, które może nigdy nie nadejść i pewnie nie nadejdzie, albo żyjcie normalnie jak dotychczas a jakby się przyjebali o PCC to się wtedy przejdzie do sądu i zobaczy.

Zresztą do tego czasu sporo się zmieni, może nawet będzie lepiej i inny rząd, który odrobinę inaczej potraktuje tą branżę.

Na spokojnie ludzie, nie ma co panikować.

No i kwestia czy giełdy coś dadzą i czy muszą itd., ale już nie chce mi się o tym pisać.
Póki co FlyingAtom powiedział NIE sierściuchom, pewnie inne giełdy też się odwołają.
Każda giełda, która się nie odwoła od tych absurdalnych żądań jest dla mnie prowadzona przez Zera moralne i intelektualne. ;)
Ostatnio zmieniony sobota, 7 kwietnia 2018, 02:17 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: mnemonick » sobota, 7 kwietnia 2018, 02:03

Suszek na pewno dał wszystko na tacy. Po ostrzeżeniach KNF jakie dostał, nawet nie łudźcie sie ze tego nie zrobił ...
Ostatnio zmieniony sobota, 7 kwietnia 2018, 02:32 przez mnemonick, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Barragol » sobota, 7 kwietnia 2018, 02:10

Wymazywanie pisze:
vaaijese pisze: Dla mnie to wygląda na totalna wojnę.
Jeśli tak myślisz, to cel KAS został osiągnięty. Celem KAS jest pokazanie ludziom, by płacili podatki za crypto.
By to zrobili, muszą się BAĆ. No i boją się. Środowisko crypto sra pod siebie w ostatnich dniach i robi to bardzo ostro, a głównie poprzez podliczanie wszystkiego z takim puryzmem, że pracownicy US mogą się od wielu z forum uczyć. ;)
W zasadzie to tylko pokazuje jak ludzie co handlują crypto są DOBRYMI ludźmi i jak chcą wszystko zrobić uczciwie i jak najlepiej. Niestety przepisy to uniemożliwiają. Co do PCC, to jest to w dużej mierze podatek martwy. Nie utrzyma soę to na crypto na pewno, albo się utrzyma ale nie będzie przestrzegane przez większość. Próba egzekwowania tego przez państwo jest mało realna. KAS chce zmusić ludzie by płacili mimo tego, że nie wie za bardzo jak traktować kryptowaluty i chyba nie chce precyzować stanowiska bo wymagałoby to napisania kawałeczka prawa pod kryptowaluty. Chaos jest im na rękę. Jak zobaczą wpływy z crypto i wieśniaki na stołkach na górze będą zadowolone, że jakiś mały kawałek dziury budżetowej jest zakryty, szefowie KAS zbiorą pochwały a crypto zostanie uznane za akceptowalny margines to daje jakąś kasę. Niestety nie oznacza to, że prawo zostanie napisane pod nas. Syf jaki jest pewnie zostanie, bo jest na rękę KAS. US już niekoniecznie, bo oni mogą się męczyć tak jak my z rozliczeniami i niejasnościami. Ale nikogo to nie obchodzi na górze, chodzi im tylko o to by pozyskać jakieś dodatkowe wpływy do budżetu.

Totalna wojna to byłby zakaz handlu i posiadania crypto w Polsce pod dużymi karami. Nikomu nie jest to potrzebne, ale dodatkowi więźniowie z wątpliwych powodów to duży koszt oraz negatywne komentarze z zewnątrz.

Nie bardzo da się forum czytać ostatnio. Bo choć są powody do zmartwień, to panika jednak jest za duża.
Dajcie sobie siana z płaceniem PCC i nie panikujcie. Każdy kto chce odprowadzić dochodowy jest dobrym obywatelem dla państwa.

Jeśli naliczyliście sobie skrupulatnie dużo PCC i to co piszę, do Was nie trafia, spędźcie albo ogromny czas na wypełnianiu PCC i gorzkich żalach (i płaceniu złodziejom absurdalnej kasy za darmo) lub czekaniu w nerwach kilka lat na wezwanie do spłaty PCC, które może nigdy nie nadejść i pewnie nie nadejdzie, albo żyjcie normalnie jak dotychczas a jakby się przyjebali o PCC to się wtedy przejdzie do sądu i zobaczy.

Na spokojnie ludzie, nie ma co panikować.

No i kwestia czy giełdy coś dadzą i czy muszą itd., ale już nie chce mi się o tym pisać.
Póki co Atom powiedział NIE sierściuchom, pewnie inne giełdy też się odwołają.
Każda giełda, która się nie odwoła od tych absurdalnych żądań jest dla mnie prowadzona przez Zera moralne i intelektualne. ;)
Jest dokladnie odwrotnie, zdecydowana wiekszosc ludzi nie miala nic przeciwko placeniom podatkow za zyski z krypto, zakladajac ze sa na uczciwych i jednoznacznych warunkach. Dzialania ministerstwa maja na celu zniszczenie rynku krypto w polsce lub sa razaca niekompetencja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Wymazywanie » sobota, 7 kwietnia 2018, 02:27

@Barragol, Gdyby chcieli to zniszczyć, zrobiliby to znacznie łatwiej.
Nie wiem jaką by mieli z tego korzyść. Chyba żadną. Zepchnięcie crypto do miejsca prostytucji i 0 wpływów z podatków + komentarze z innych krajów UE, że co się dzieje, co Wy tam zakazujecie, nie przesada? itd.

Jedynym celem jest sprawienie, by ludzie płacili podatki od crypto. By to zrobili muszą się bać. By się bali trzeba ostro i chamsko i tak też KAS i MF robi. PCC może zniszczyć DT bez śr. zysków na poziomie 1%+koło 0.5% fee, ale jest raczej archaizmem wynikającym z niekompetencji i tyle.

Odnośnie celu KAS... jest już OSIĄGNIĘTY. Podejrzewam, że z 60-70% ludzi co zapłacą w tym roku, nie płaciliby gdyby nie żądania KAS. :)

W żadnym razie nie popieram KAS, US, Rządu RP, Pisu, Premiera i w ogóle biurokracji. Jestem mocno anty- w wielu rzeczach (chyba nawet za wielu). Jednak ta panika na forum za duża się zrobiła i potrzeba głosów rozsądku. Jak widzę już nawet jak @Bitmar, panikuje, to już naprawdę za daleko idą te nastroje. Oczywiście wiem, że na każdy spokojny post przypada 50-100 postów wystraszonych, spanikowanych a nawet już dochodzących momentami do paranoi, no ale cóż, naprawdę, na spokojnie i do przodu, będzie dobrze. Nie wkręcajcie się w paranoję. Dobrze nie jest, ale dajcie siana z paniką co do PCC, naprawdę.

Gdyby jednak rząd szedł dalej, to jeśli kto inny wygra wybory łatwo łyknie sprawę crypto, jako pokazówę pr-ową "zobaczcie co te pisiory idioci narobili, jak ludzi niszczyli" a my po ludzku i nowocześnie do crypto. :mrgreen:

Obrazek
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Barragol » sobota, 7 kwietnia 2018, 02:35

Wymazywanie pisze:@Barragol, Gdyby chcieli to zniszczyć, zrobiliby to znacznie łatwiej.
Nie wiem jaką by mieli z tego korzyść. Chyba żadną. Zepchnięcie crypto do miejsca prostytucji i 0 wpływów z podatków + komentarze z innych krajów UE, że co się dzieje, co Wy tam zakazujecie, nie przesada? itd.

Jedynym celem jest sprawienie, by ludzie płacili podatki od crypto. By to zrobili muszą się bać. By się bali trzeba ostro i chamsko i tak też KAS i MF robi. PCC może zniszczyć DT bez śr. zysków na poziomie 1%+koło 0.5% fee, ale jest raczej archaizmem wynikającym z niekompetencji i tyle.

Odnośnie celu KAS... jest już OSIĄGNIĘTY. Podejrzewam, że z 60-70% ludzi co zapłacą w tym roku, nie płaciliby gdyby nie żądania KAS. :)

W żadnym razie nie popieram KAS, US, Rządu RP, Pisu, Premiera i w ogóle biurokracji. Jestem mocno anty- w wielu rzeczach (chyba nawet za wielu). Jednak ta panika na forum za duża się zrobiła i potrzeba głosów rozsądku. Jak widzę już nawet jak @Bitmar, panikuje, to już naprawdę za daleko idą te nastroje. Oczywiście wiem, że na każdy spokojny post przypada 50-100 postów wystraszonych, spanikowanych a nawet już dochodzący momentami do paranoi, no ale cóż, naprawdę, na spokojnie i do przodu, będzie dobrze. Nie wkręcajcie się w paranoję. Dobrze nie jest, ale dajcie siana z paniką co do PCC, naprawdę.
Gdyby chcieli zeby ludzie placili podatki to by powiedzieli jak to zrobic, a tu robia kompletnie od dupy strony, zbieraja dane zeby wlepic mandaty i kary odrazu, dodatkowo publikuja wytyczne sugerujace ze wiekszosc z polskich traderow jest juz bankrutami tylko o tym jeszcze nie wiedzieli. Cel jest oczywisty, zniszczenie rynku.

Dodatkowo efekt bedzie oczywiscie odwrotny, wiekszosc ludzi zaryzykuje i w ogole nie rozliczy sie podatkowo bo zeby to zrobic musialaby zaciagnac gigantyczne kredyty na placenie pcc.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: xbladexx » sobota, 7 kwietnia 2018, 02:37

Wymazywanie pisze: US już niekoniecznie, bo oni mogą się męczyć tak jak my z rozliczeniami i niejasnościami. Ale nikogo to nie obchodzi na górze, chodzi im tylko o to by pozyskać jakieś dodatkowe wpływy do budżetu.
Tylko że ta metoda jest dobra na krótką metę. Ja w maju zamierzam wybierać się do ambasady Estonii i założyć "spółkę z o.o." Do obracania kryptowalutami. Nasz rząd zrobił jak Chińczycy mawiają "opróżnić staw aby złowić ryby". Co z tego, że skosi podatki dziś, jak podczas kolejnej bańki ludzie z większym funduszem będą siedzieć za granicą (średnie kwoty 100k -1m obrotu Estonia, ) 1m+ pewnie 100% zmiana rezydencji podatkowej,a większość szaraków poprostu będzie słać kasę na niezweryfikowane konta w Azji/USA.

Co się stanie ? Na szczycie kolejnej banki znów nowi Janusze wbija na Topie, a ludzie tacy jak my z zagranicy albo szarej strefy będą im zrzucać bagi na twarz. Tymrazem bilans dla państwa polskiego bedzie na minus.
Może ktos zarobi ale zdecydowanie WIECEJ kasy ucieknie z Polski, bo Polacy nie akumulowali w czasach grozy tylko jak już szybowało pieknie w górę.
Po kolejnej mimo, że pięknej bańce jak ogarną przepływy pieniężne i sie okaże że im zwiało np miliard PLN , a podatki marne to się obudzą. W tym samym czasie USA / Malta / Azja będą spijać śmietankę.

Kolejna rzecz to kapitał, kapitał na giełdach siedzi na kontach w banku(i jest inwestowany w kraju banku). Polska nie przyciągnie żadnego praktycznie większego kapitału , bo zadem normalny Polak PCC nie będzie chciał płacić lub ryzykował, że znów coś się tu zmieni, natomiast ludzie z zagranicy wybiorą lepsze giełdy bo co im z PLN.

Niepewność prawa w Polsce jest ogromna i nie mam zamiaru brać udziału w tym cyrku i horrorze więcej, jak również narażać moją rodzinę na problemy kontrolę KAS/wezwania do US... nie warto.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: mnemonick » sobota, 7 kwietnia 2018, 02:43

Wymazywanie pisze: @Barragol, Gdyby chcieli to zniszczyć, zrobiliby to znacznie łatwiej.
Nie wiem jaką by mieli z tego korzyść. Chyba żadną. Zepchnięcie crypto do miejsca prostytucji i 0 wpływów z podatków + komentarze z innych krajów UE, że co się dzieje, co Wy tam zakazujecie, nie przesada? itd.

Jedynym celem jest sprawienie, by ludzie płacili podatki od crypto. By to zrobili muszą się bać. By się bali trzeba ostro i chamsko i tak też KAS i MF robi. PCC może zniszczyć DT bez śr. zysków na poziomie 1%+koło 0.5% fee, ale jest raczej archaizmem wynikającym z niekompetencji i tyle.

Odnośnie celu KAS... jest już OSIĄGNIĘTY. Podejrzewam, że z 60-70% ludzi co zapłacą w tym roku, nie płaciliby gdyby nie żądania KAS. :)

W żadnym razie nie popieram KAS, US, Rządu RP, Pisu, Premiera i w ogóle biurokracji. Jestem mocno anty- w wielu rzeczach (chyba nawet za wielu). Jednak ta panika na forum za duża się zrobiła i potrzeba głosów rozsądku. Jak widzę już nawet jak @Bitmar, panikuje, to już naprawdę za daleko idą te nastroje. Oczywiście wiem, że na każdy spokojny post przypada 50-100 postów wystraszonych, spanikowanych a nawet już dochodzący momentami do paranoi, no ale cóż, naprawdę, na spokojnie i do przodu, będzie dobrze. Nie wkręcajcie się w paranoję. Dobrze nie jest, ale dajcie siana z paniką co do PCC, naprawdę.
Cala uwaga skupiła sie na bzdurnym PCC które wiadomo ze jest z dupy i nie przejdzie. Ale co powiedzieć tym którzy myśleli ze zysk jest wtedy gdy bilans wpłat i wypłat z giełdy jest na plus, i od tego płacili podatek?
Trudno sie nie oprzeć temu stwierdzeniu skoro w świecie giełd krypto jest taka zasada nauczona doświadczeniem, ze dopóki czegoś nie masz na swoim koncie bankowym lub adresie BTC to tak jakbyś tego nie miał. Wiele osób dostało taki przekaz od lokalnych US oraz jeszcze nie tak dawno taki był pogląd na tą sprawę. Wielu sie tak rozliczalo i rozliczyło w ten sposób, nie dlatego ze chcieli unikać podatków, tylko było to po prostu rozsądne w tym chaosie.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 kwietnia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: BenB » sobota, 7 kwietnia 2018, 02:45

FlyingAtom pisze: Kolejna aktualizacja. Zażalenie firmy FlyingAtom na pismo o wydaniu danych klientów. https://bithub.pl/prawo-i-polityka/nieb ... precedens/
@FlyingAtom ogromny szacun, przenoszę się do Was bo BitBay kompletnie olewa swoich urzytkowników udzielając niejednoznacznych informacji w tej srawie, i w ten sposób tylko im szkodząc.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: mnemonick » sobota, 7 kwietnia 2018, 02:55

BenB pisze:
FlyingAtom pisze: Kolejna aktualizacja. Zażalenie firmy FlyingAtom na pismo o wydaniu danych klientów. https://bithub.pl/prawo-i-polityka/nieb ... precedens/
@FlyingAtom ogromny szacun, przenoszę się do Was bo BitBay kompletnie olewa swoich urzytkowników udzielając niejednoznacznych informacji w tej srawie, i w ten sposób tylko im szkodząc.
Ogolnie BitBay powinien być spalony w Polsce. Community powinno go zbojkotować! A Suszek wywalony na kopach z wszelkich spotkań (szkoda ze nie doszlo do tego w SGHu 3 lata temu jak miałem go na wyciągnięcie ręki)
Ostatnio zmieniony sobota, 7 kwietnia 2018, 03:04 przez mnemonick, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Barragol » sobota, 7 kwietnia 2018, 02:57

mnemonick pisze:
Wymazywanie pisze: @Barragol, Gdyby chcieli to zniszczyć, zrobiliby to znacznie łatwiej.
Nie wiem jaką by mieli z tego korzyść. Chyba żadną. Zepchnięcie crypto do miejsca prostytucji i 0 wpływów z podatków + komentarze z innych krajów UE, że co się dzieje, co Wy tam zakazujecie, nie przesada? itd.

Jedynym celem jest sprawienie, by ludzie płacili podatki od crypto. By to zrobili muszą się bać. By się bali trzeba ostro i chamsko i tak też KAS i MF robi. PCC może zniszczyć DT bez śr. zysków na poziomie 1%+koło 0.5% fee, ale jest raczej archaizmem wynikającym z niekompetencji i tyle.

Odnośnie celu KAS... jest już OSIĄGNIĘTY. Podejrzewam, że z 60-70% ludzi co zapłacą w tym roku, nie płaciliby gdyby nie żądania KAS. :)

W żadnym razie nie popieram KAS, US, Rządu RP, Pisu, Premiera i w ogóle biurokracji. Jestem mocno anty- w wielu rzeczach (chyba nawet za wielu). Jednak ta panika na forum za duża się zrobiła i potrzeba głosów rozsądku. Jak widzę już nawet jak @Bitmar, panikuje, to już naprawdę za daleko idą te nastroje. Oczywiście wiem, że na każdy spokojny post przypada 50-100 postów wystraszonych, spanikowanych a nawet już dochodzący momentami do paranoi, no ale cóż, naprawdę, na spokojnie i do przodu, będzie dobrze. Nie wkręcajcie się w paranoję. Dobrze nie jest, ale dajcie siana z paniką co do PCC, naprawdę.
Cala uwaga skupiła sie na bzdurnym PCC które wiadomo ze jest z dupy i nie przejdzie. Ale co powiedzieć tym którzy myśleli ze zysk jest wtedy gdy bilans wpłat i wypłat z giełdy jest na plus, i od tego płacili podatek?
Trudno sie nie oprzeć temu stwierdzeniu skoro w świecie giełd krypto jest taka zasada nauczona doświadczeniem, ze dopóki czegoś nie masz na swoim koncie bankowym lub adresie BTC to tak jakbyś tego nie miał. Wiele osób dostało taki przekaz od lokalnych US oraz jeszcze nie tak dawno taki był pogląd na tą sprawę. Wielu sie tak rozliczalo i rozliczyło w ten sposób, nie dlatego ze chcieli unikać podatków, tylko było to po prostu rozsądne w tym chaosie.
PCC to największy problem, jak można się na tym nie skupić? Podatek może znacząco przekroczyć dochód, nawet kilkudziesięciokrotnie w skrajnych przypadkach, dodatkowo wypelnianie tysiace formularzy czynnego żalu i pcc, odsetki. "Jest z dupy i nie przejdzie" - udowodnij to przed skarbówką lub sądem, tylko prawo się liczy, nie zdrowy rozsądek. Jeśli to szybko nie zostanie zmienione to cześć popadnie w dlugi, cześć zbankrutuje, część się zabije, a polski rynek wyschnie do zera z efektem praktycznie takim samym jakby krypto zostalo zakazane.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: xbladexx » sobota, 7 kwietnia 2018, 03:01

mnemonick pisze: Ogolnie BitBay powinien być spalony w Polsce. Community powinno go zbojkotować!
https://coinmarketcap.com/exchanges/volume/24-hour/
61 miejsce 5m$ obroty, wiec mimo afery z KAS + PCC nic się nie zmieniło, może tam boty z za granicy kasę piorą

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: mnemonick » sobota, 7 kwietnia 2018, 03:15

Barragol pisze:
mnemonick pisze:
Wymazywanie pisze: @Barragol, Gdyby chcieli to zniszczyć, zrobiliby to znacznie łatwiej.
Nie wiem jaką by mieli z tego korzyść. Chyba żadną. Zepchnięcie crypto do miejsca prostytucji i 0 wpływów z podatków + komentarze z innych krajów UE, że co się dzieje, co Wy tam zakazujecie, nie przesada? itd.

Jedynym celem jest sprawienie, by ludzie płacili podatki od crypto. By to zrobili muszą się bać. By się bali trzeba ostro i chamsko i tak też KAS i MF robi. PCC może zniszczyć DT bez śr. zysków na poziomie 1%+koło 0.5% fee, ale jest raczej archaizmem wynikającym z niekompetencji i tyle.

Odnośnie celu KAS... jest już OSIĄGNIĘTY. Podejrzewam, że z 60-70% ludzi co zapłacą w tym roku, nie płaciliby gdyby nie żądania KAS. :)

W żadnym razie nie popieram KAS, US, Rządu RP, Pisu, Premiera i w ogóle biurokracji. Jestem mocno anty- w wielu rzeczach (chyba nawet za wielu). Jednak ta panika na forum za duża się zrobiła i potrzeba głosów rozsądku. Jak widzę już nawet jak @Bitmar, panikuje, to już naprawdę za daleko idą te nastroje. Oczywiście wiem, że na każdy spokojny post przypada 50-100 postów wystraszonych, spanikowanych a nawet już dochodzący momentami do paranoi, no ale cóż, naprawdę, na spokojnie i do przodu, będzie dobrze. Nie wkręcajcie się w paranoję. Dobrze nie jest, ale dajcie siana z paniką co do PCC, naprawdę.
Cala uwaga skupiła sie na bzdurnym PCC które wiadomo ze jest z dupy i nie przejdzie. Ale co powiedzieć tym którzy myśleli ze zysk jest wtedy gdy bilans wpłat i wypłat z giełdy jest na plus, i od tego płacili podatek?
Trudno sie nie oprzeć temu stwierdzeniu skoro w świecie giełd krypto jest taka zasada nauczona doświadczeniem, ze dopóki czegoś nie masz na swoim koncie bankowym lub adresie BTC to tak jakbyś tego nie miał. Wiele osób dostało taki przekaz od lokalnych US oraz jeszcze nie tak dawno taki był pogląd na tą sprawę. Wielu sie tak rozliczalo i rozliczyło w ten sposób, nie dlatego ze chcieli unikać podatków, tylko było to po prostu rozsądne w tym chaosie.
PCC to największy problem, jak można się na tym nie skupić? Podatek może znacząco przekroczyć dochód, nawet kilkudziesięciokrotnie w skrajnych przypadkach, dodatkowo wypelnianie tysiace formularzy czynnego żalu i pcc, odsetki. "Jest z dupy i nie przejdzie" - udowodnij to przed skarbówką lub sądem, tylko prawo się liczy, nie zdrowy rozsądek. Jeśli to szybko nie zostanie zmienione to cześć popadnie w dlugi, cześć zbankrutuje, część się zabije, a polski rynek wyschnie do zera z efektem praktycznie takim samym jakby krypto zostalo zakazane.
Nie No , oczywiście zgadzam sie. Chodziło mi oto ze ten PCC jest tak bzdurny i głupi i niedorzeczny ze to na pewno zostanie wyprostowane. Ale oczywiście temat musi być załatwiony, jak najbardziej. Chodzi mi oto ze ludzie srają po gaciach nie tylko przez PCC ale także przez to co napisałem, ze rozliczali sie od bilansu na koncie w banku, uznając cały świat giełd krypto jako szambo i hyde park dla hakerów.
Chodzi oto ze pisma lecą do premierów i mediów tylko o PCC. A jest jeszcze powyższa sprawa...

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: nowym » sobota, 7 kwietnia 2018, 03:24

@Wymazywanie, szanuję Twoją wiedzę na temat krypto, ale mówiąc, że nie ma co panikować, po prostu pi....isz. Wytłumacz to tym co sobie naciskali kup i sprzedaj mając 5tys.zł., żeby zarobić na takiej akcji 50zł, a teraz musieliby zapłacić 300tys.zł. podatku.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Bagder » sobota, 7 kwietnia 2018, 06:29

@nowym - pamiętaj, że przyszłość niesie za sobą wiele możliwości.
Ale z drugiej państwo zarządzane przez bezdusznego bankstera - zachowa się dość przewidywalnie. No hope, no future...
Sic semper evello mortem tyrannis

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: bitmon » sobota, 7 kwietnia 2018, 08:25

mnemonick pisze:
Barragol pisze:
mnemonick pisze:[post] Chodziło mi oto ze ten PCC jest tak bzdurny i głupi i niedorzeczny ze to na pewno zostanie wyprostowane. Ale oczywiście temat musi być załatwiony, jak najbardziej. Chodzi mi oto ze ludzie srają po gaciach nie tylko przez PCC ale także przez to co napisałem, ze rozliczali sie od bilansu na koncie w banku, uznając cały świat giełd krypto jako szambo i hyde park dla hakerów.
Chodzi oto ze pisma lecą do premierów i mediów tylko o PCC. A jest jeszcze powyższa sprawa...[/post]
I to nikt jakoś nie widzi, że wymiana krypto na krypto wymaga przeliczenia na zł monet które miałeś i chciałeś zamienić na inne.
Tak więc kupione parę lat temu albo otrzymane po hard forku monety np. bch musisz z pełnej wartości monet odliczyć podatek dochodowy.
Tak więc jeśli miałeś monety wart 100 000zł to 32% (32 tyś zł) idzie na podatek za tylko, że obróciłeś wirtualnymi monetami, które Państwo nie uznaje.

Także giełda Bitbay ma mocno gdzieś ludzi bo nawet nie interweniuje nie publikuje co oni się dowiedzieli w urzędzie tylko społeczność sama buja się z problemem. Ich stać na zatrudnienie specjalistów i napisanie kilku artykułów co ci eksperci wiedzą. Brak jakichkolwiek z ich strony działań mających pomóc w rozwiązaniu problemu. brak wsparcia inicjatyw jak np. Izba Gospodarcza - lista 100 - dyskusja. Widział ich tam ktoś, że robią coś. Bo ja tego nie widzę. Poprawcie jak się mylę

Obecnie to pokazuje, że użytkownicy muszą przenieść się na giełdy azjatyckie jeśli Polskie giełdy zleją nas.
Ostatnio zmieniony sobota, 7 kwietnia 2018, 08:40 przez bitmon, łącznie zmieniany 4 razy.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: JacekW_BB » sobota, 7 kwietnia 2018, 08:26

Co do PCC - jako Polskie Stowarzyszenie Bitcoin zleciliśmy opracowanie interpretacji prawnej nowych wytycznych MF. W nadchodzącym tygodniu powinniśmy ją opublikować. Planujemy tez kolejne działania... Szczegóły wkrótce.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości