KAS żąda baz danych transakcji

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: constantine » sobota, 31 marca 2018, 23:12

m.m pisze: (...) może polska to będzie pierwsze państwo które w końcu uporządkuje kwestie kryptowalut.
O czym ty piszesz??? - premier rządu PL nie odróżnia kryptowalut od piramid finansowych..
https://kryptowaluty.info.pl/premier-mo ... nansowych/

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Lokales » sobota, 31 marca 2018, 23:13

m.m pisze: To my chcemy robić biznes i to my musimy się dopasować do obecnego systemu, nie odwrotnie.
Nie, to błąd fundamentalny. Tak daleko nie zajedziemy. To system ma być taki, aby nie przeszkadzał w działaniu.

Od razu przypomina mi się rozmowa, w której posłanka, minister Elżbieta Jakubiak twierdzi, że działalność gospodarczą można prowadzić dzięki temu, że urząd wystawi zaświadczenie. To jest stawianie rzeczy do góry nogami.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... zechy.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: KryptoBanita » sobota, 31 marca 2018, 23:16

MY NARÓD!
Będziemy tak wysoko podskakiwać jak nam system karze :mrgreen:
Ostatnio zmieniony sobota, 31 marca 2018, 23:16 przez KryptoBanita, łącznie zmieniany 1 raz.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: m.m » sobota, 31 marca 2018, 23:16

constantine pisze: Niekoniecznie - może kolega jest po prostu pracownikiem tego 'systemu' i głęboko wierzy w słuszność tego co głosi.
Tacy ludzie też istnieją. Tak jak wyborcy pis - też istnieją i nic nie można na to poradzić.
nie moja wina że lubię być w większości :mrgreen:

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: bl4ck » sobota, 31 marca 2018, 23:16

@m.m,
Jak to po co? bo bronisz ich decyzji a jest lekko mówiąc nie honorowa.
Ja cię proszę jeśli ty uważasz że grabież takie ilości danych to zmiana w kierunku uregulowania i jest to dobra decyzja to nie mamy o czym gadać.... ja w takim kraju nie chce żyć, na szczęście wielu użytkowników tego forum zrozumiało to wcześniej.
Sorry ale troszkę komuś się popie** a kolejność najpierw regulacje potem grabież nie odwrotnie...
Ostatnio zmieniony niedziela, 1 kwietnia 2018, 14:14 przez bl4ck, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: KryptoBanita » sobota, 31 marca 2018, 23:17

m.m pisze: nie moja wina że lubię być w większości
Fakt - biurwy teraz w cholerę...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: devega » sobota, 31 marca 2018, 23:18

KryptoBanita pisze: "MY" ? Jacek - nas nigdy nie było :) Emocje to Ty masz w parciu na taboret :mrgreen:
Jak pewnie wiesz Jacek reprezentuje PSB, więc pisząć MY ma na myśli Stowarzyszenie. I sugeruję unikanie wycieczek osobistych, a skupienie się na temacie.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: m.m » sobota, 31 marca 2018, 23:19

constantine pisze: O czym ty piszesz??? - premier rządu PL nie odróżnia kryptowalut od piramid finansowych..
https://kryptowaluty.info.pl/premier-mo ... nansowych/
KONKRETNIE, gdzie tak zostało powiedziane ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: constantine » sobota, 31 marca 2018, 23:20

m.m pisze: nie moja wina że lubię być w większości :mrgreen:
No to mamy jasność - jeśli zawsze tak jest, to jesteś zwykłym oportunistą i nie warto z tobą gadać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: KryptoBanita » sobota, 31 marca 2018, 23:21

devega pisze: Jak pewnie wiesz Jacek reprezentuje PSB, więc pisząć MY ma na myśli Stowarzyszenie. I sugeruję unikanie wycieczek osobistych, a skupienie się na temacie.
Problem, że PSB robi z siebie obrońcę i przywódcę NAS - użytkowników kryptowalut.
Ja dziękuję - Tobie może się to podobać :mrgreen:

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: esse » sobota, 31 marca 2018, 23:22


Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: Zeyt » sobota, 31 marca 2018, 23:22

@m.m, uporządkuje kwestie kryptowalut? A proszę przedstaw mi w jaki sposób sie za to zabierają?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: bl4ck » sobota, 31 marca 2018, 23:22

m.m pisze: KONKRETNIE, gdzie tak zostało powiedziane ?
w pewnym wywiadzie dla europejskiej stacji w TV.

Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: obniski » sobota, 31 marca 2018, 23:22

Z wyborcą PIS nie wygramy.

M.M muszę przyznać że jesteś pierwszy, który przyznał się że na nich głosował. Choć biorąc pod uwagę poparcie to statystycznie łatwo powinno się spotykać zwolenników partii rządzącej.

Współczuję....

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: constantine » sobota, 31 marca 2018, 23:23

m.m pisze:
constantine pisze: O czym ty piszesz??? - premier rządu PL nie odróżnia kryptowalut od piramid finansowych..
https://kryptowaluty.info.pl/premier-mo ... nansowych/
KONKRETNIE, gdzie tak zostało powiedziane ?
Proszę bardzo

9:54

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: bl4ck » sobota, 31 marca 2018, 23:26

@obniski, ja też na nich głosowałem ale umówmy się jakie są alternatywy?
złodzieje\stagnacja vs chyba mniejsze zło ?
Po cichu liczyłem że Morawickie jednak coś wymyśli dobrego dla biznesu...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: devega » sobota, 31 marca 2018, 23:30

KryptoBanita pisze: Problem, że PSB robi z siebie obrońcę i przywódcę NAS - użytkowników kryptowalut.
Skąd ten pomysł? Tym niemniej skupia znane (bardziej lub mniej) osoby ze świata krypto, w tym przedstawicieli / właścicieli giełd i jest jedną z nielicznych organizacji, którym się chce działać w celu promocji krypto w Polsce. Co więcej starają się działać na styku struktur rządowych, co jest nieosiagalne dla większosci innych organizacji.
EDIT
P.S. Straszny offtop nam się od kilkunastu postów zrobił w tym ważnym temacie...
Ostatnio zmieniony sobota, 31 marca 2018, 23:32 przez devega, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: becometa » sobota, 31 marca 2018, 23:31

m.m pisze:
constantine pisze: O czym ty piszesz??? - premier rządu PL nie odróżnia kryptowalut od piramid finansowych..
https://kryptowaluty.info.pl/premier-mo ... nansowych/
KONKRETNIE, gdzie tak zostało powiedziane ?
konkretnie rozpisywałem ten fragment wywiadu tutaj
https://kryptowaluty.org.pl/aktualnosci ... yptowalut/

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: m.m » sobota, 31 marca 2018, 23:32

bl4ck pisze: Ja cię proszę jeśli ty uważasz że grabież takie ilości danych to zmiana w kierunku uregulowania i jest to dobra decyzja to nie mamy o czym gadać.... ja w takim
nigdzie czegoś takiego nie napisałem, po za tym pamiętaj że tak jest skonstruowany system w każdym cywilizowanym kraju, od dawien dawana mogą robić wszystko i mają na to papier. Nie mówię że się z tym zgadzam, nie mówię że to jest dobre ale totalnie nie rozumiem waszej irytacji.
bl4ck pisze: kraju nie chce żyć, na szczęście wielu użytkowników tego forum rozumiało to wcześniej.
wymień mi jakiś "normalny" cywilizowany kraj w którym jest lepiej. Żyjesz w czasach totalnej inwigilacji, wcisnęli Ci zabawkę do ręki i teraz wiedzą o Tobie wszystko. W Holandii autobusy mają monitoring identyfikujący ludzi, by kupić alko robią Ci zdjęcie i sprawdzą z bazą. System monitoringu ruchu po tablicach dociera do danych osobowych i potrafi przewidzieć gdzie pojedziesz za tydzień, zna Twoje predyspozycje. Samochody od kilku lat same informując o swojej pozycji.
bl4ck pisze: Sorry ale troszkę komuś się popie** a kolejność najpierw regulacje potem grabież nie odwrotnie...
jak już pisałem, wtedy będziesz marudził że prawo nie działa wstecz i że znowu kradną... zdecyduj się.

Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

KAS żąda baz danych transakcji

Postautor: obniski » sobota, 31 marca 2018, 23:33

Ja jestem na DG i jeszcze tak ciężko i tyłu kontroli nie miałem jak za czasów obecnego rządu. Do dziś mam kontrolę w jednej z czesci moich działalności, która musiałem zawiesić, a rozwiązania nie ma już od pół roku :) informacje że strony UCS żadne. Prowadzący cały czas na zwolnieniach bądź urlopach.

Chyba nikt nie utrudni życia małym przedsiębiorcom jak obecny rząd. Ale nie to jest moim problemem z obecnym rządem. Przeszkadza mi co raz większą inwigilacja, kontrola i ograniczanie swobody pod pretekstem ochrony obywatela. A to obywatel już nie potrafi sam myśleć co jest dobre a co zle ?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości