Podatki na PKPiR - zestawienie

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: japu » czwartek, 8 marca 2018, 13:03

Zagłoba pisze: Jeśli na Twoim przelewie będzie to wszystko, łącznie z itp., to możesz na tej podstawie zaksięgować koszty.
Inaczej nie.
I tu zonk bo chyba gieldy chca miec jakis konkretny tytul przelewu przy wplacie. Pewnie cos w stylu "wplata na konto NAZWA_USERA" albo cos. Wiec jesli zrobisz:

"wplata na konto NAZWA_USERA kupno 10BTC po cenie 35000 itp" to moga odrzucic taki przelew :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: Zagłoba » czwartek, 8 marca 2018, 15:03

japu pisze:
Zagłoba pisze: Jeśli na Twoim przelewie będzie to wszystko, łącznie z itp., to możesz na tej podstawie zaksięgować koszty.
Inaczej nie.
I tu zonk bo chyba gieldy chca miec jakis konkretny tytul przelewu przy wplacie. Pewnie cos w stylu "wplata na konto NAZWA_USERA" albo cos. Wiec jesli zrobisz:

"wplata na konto NAZWA_USERA kupno 10BTC po cenie 35000 itp" to moga odrzucic taki przelew :)

Tak.
I pewnie dlatego KAS mówi, że jeżeli to wszystko będzie, to będzie ok, wiedząc, że nigdy nie będzie :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: Zagłoba » piątek, 9 marca 2018, 13:50

Odnośnie kontraktów, to być może można wygrany kontrakt uznać jako darowiznę na naszą rzecz, a przegrany jako darowiznę naszą na czyjąś rzecz.
Przy wygranej nie musielibyśmy tego ewidencjonować nigdzie
Stanowisko takie potwierdzają organy podatkowe. W interpretacji indywidualnej z 15 stycznia 2009 r. nr ILPB1/415-862/08-4/AA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu stwierdził, że:

(...) skoro nabycie towarów handlowych nastąpiło nieodpłatnie, tj. zostały przejęte po przedsiębiorstwie zmarłej żony, to wartość tych towarów nie może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej, albowiem nie została spełniona jedna z przesłanek wynikająca z ww. art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (…).

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-towa ... -rozliczyc
Trzeba tylko je ująć w remanencie końcowym, ale w cenie 0 zł
Pomimo zatem ciążącego na Panu obowiązku ujęcia nabytych nieodpłatnie, a niesprzedanych towarów w remanencie sporządzonym na koniec roku podatkowego, ich wartość wynikająca z wyceny, nie może być brana pod uwagę przy ustaleniu dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej (…).
Żródło: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-towa ... -rozliczyc

Zaś przy stracie, trzeba zrobić korektę kosztów na minus
W praktyce zachodzą przypadki, gdy podatnicy dokonują darowizny towarów handlowych i materiałów zakupionych pierwotnie na potrzeby wykonywanej działalności gospodarczej. Może to oznaczać konieczność skorygowania zapisów w podatkowej księdze.

Powszechnie przyjmuje się, że w razie darowizny towarów handlowych i materiałów koszty ich zakupu nie stanowią kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 ust. 1 updof. Taka zmiana przeznaczenia tych towarów i materiałów oznacza bowiem, że koszty ich zakupu tracą związek z prowadzoną działalnością gospodarczą (nie służą osiąganiu przychodów ani zachowaniu lub zabezpieczeniu źródła przychodów). Dodatkowo podlegają wykluczeniu z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 11 updof, który wyraża zasadę, że nie zalicza się do kosztów podatkowych darowizn i ofiar wszelkiego rodzaju (za wyjątkiem, o którym mowa w dalszej części tego opracowania).

W sytuacji zatem gdy podatnicy przekażą w formie darowizny towary handlowe i materiały zaewidencjonowane w podatkowej księdze, konieczna będzie korekta zapisów. Na moment przekazania darowizny należy wpisać w księdze wartość korygowanych kosztów na czerwono lub ze znakiem minus, dokonując zapisu w tej samej kolumnie księgi, w której wcześniej ujęto zakup towarów i materiałów, czyli w kolumnie 10 "Zakup towarów handlowych i materiałów wg cen zakupu" (por. interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 18 lipca 2014 r., nr IPPB1/415-513/14-2/AM). Poza tym korektą należy objąć również zapisy w kolumnie 11 "Koszty uboczne zakupu", o ile przy zakupie darowanych towarów handlowych lub materiałów poniesione zostały uboczne koszty zakupu.
Żródło: https://www.gofin.pl/rachunkowosc/17,1, ... kowej.html

To takie moje pomysły na potraktowanie tej sytuacji, nie wiadomo czy są dobre, ale niewiele mamy możliwości do wyboru.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: kajetan » piątek, 9 marca 2018, 15:17

m.m pisze:
kajetan pisze: Zależy według której interpretacji, bo nawet izby skarbowe miały na ten temat różne opinie. A patrząc na przepisy nie powinno być, bo transakcja jest zwolniona przedmiotowo z VAT na mocy wyroku TSUE, a transakcje towarami zwolnionymi z VAT są zwolnione z PCC.
a nie zwolnienie z tytułu art. 9 pkt 1 pcc, czyli waluty obce ? co oczywiście odnosi się do wyroku TUSE i zmiany podejścia urzędów.
Wyrok TSUE dotyczy VAT. Na gruncie PIT już to nie jest waluta. Więc na gruncie PCC pewnie też nie jest, ale na szczęście w tym jednym artykule odnoszą się do VAT.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: Zagłoba » środa, 14 marca 2018, 12:49

Dodałem do pierwszego posta
Wydatki na zakup kryptowaluty, sklasyfikowanych jako towar handlowy, Wnioskodawca winien ewidencjonować w kolumnie 10 podatkowej księgi przychodów i rozchodów, według cen zakupu w dacie zakupu.
Z najnowszej interpretacji
http://sip.mf.gov.pl/faces/views/szczeg ... l=-1#tresc

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: Początkujący81 » piątek, 16 marca 2018, 13:42

Witam mam pytanie jestem osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej jednak pracuję na pełny etat(praca stała) czy wiecie może na jakim picie mam rozliczyć kryptowaluty? Wyczytałem,że niektórzy rozliczają się w Pit 37 w jakiej rubryce? do tej pory też rozliczałem się na Picie 37 ale teraz mam jeszcze oprócz rozliczenia z pracy rozliczenie kryptowalut i nie wiem na jakim Picie to rozliczyć.
Pozdrawiam i jak ktoś może co się orientuje to niech odpisze.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: kajetan » piątek, 16 marca 2018, 13:58

Początkujący81 pisze: Witam mam pytanie jestem osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej jednak pracuję na pełny etat(praca stała) czy wiecie może na jakim picie mam rozliczyć kryptowaluty? Wyczytałem,że niektórzy rozliczają się w Pit 37 w jakiej rubryce? do tej pory też rozliczałem się na Picie 37 ale teraz mam jeszcze oprócz rozliczenia z pracy rozliczenie kryptowalut i nie wiem na jakim Picie to rozliczyć.
Pozdrawiam i jak ktoś może co się orientuje to niech odpisze.
PIT-37 jest tylko dla osób, które przychody uzyskały "wyłącznie za pośrednictwem płatnika", czyli na przykład ze stosunku pracy. Krypto podobno trzeba rozliczać na PIT-36, choć odpowiednie rubryczki od praw majątkowych są i tu i tu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: Zagłoba » wtorek, 20 marca 2018, 12:08

Dodałem nową informację do posta
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 15#p459215

Dotyczy ona tego, że jeżeli drugą stroną sprzedaży jest ktoś spoza UE, to nie podlega ta transakcja podatkowi VAT w PL.
:shock: :shock: :shock:

No to teraz jest super sytuacja.
Kto wie, komu sprzedałem wczoraj 0.00000001 BTC ? :D :D


http://sip.mf.gov.pl/faces/views/szczeg ... l=-1#tresc

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: kajetan » wtorek, 20 marca 2018, 12:36

Zagłoba pisze: Dodałem nową informację do posta
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 15#p459215

Dotyczy ona tego, że jeżeli drugą stroną sprzedaży jest ktoś spoza UE, to nie podlega ta transakcja podatkowi VAT w PL.
:shock: :shock: :shock:

No to teraz jest super sytuacja.
Kto wie, komu sprzedałem wczoraj 0.00000001 BTC ? :D :D


http://sip.mf.gov.pl/faces/views/szczeg ... l=-1#tresc
Tak czy siak, w Polsce VAT nie płacisz bo albo jestes zwolniony, albo nie podlegasz. Być może jesteś winny VAT rządowi Malezji albo Kongo, ale na szczęście nie mają o tym pojęcia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: Zagłoba » wtorek, 20 marca 2018, 12:42

kajetan pisze:
Zagłoba pisze: Dodałem nową informację do posta
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 15#p459215

Dotyczy ona tego, że jeżeli drugą stroną sprzedaży jest ktoś spoza UE, to nie podlega ta transakcja podatkowi VAT w PL.
:shock: :shock: :shock:

No to teraz jest super sytuacja.
Kto wie, komu sprzedałem wczoraj 0.00000001 BTC ? :D :D


http://sip.mf.gov.pl/faces/views/szczeg ... l=-1#tresc
Tak czy siak, w Polsce VAT nie płacisz bo albo jestes zwolniony, albo nie podlegasz. Być może jesteś winny VAT rządowi Malezji albo Kongo, ale na szczęście nie mają o tym pojęcia.
No nie bardzo, bo sprzedaż z VAT zwolnionym musisz zaewidencjonować, a bez VAT nie musisz.
Potem suma transakcji zwolnionych przekłada się na proporcję, która pozwala Ci odliczyć VAT od innych zakupów.

No chyba, że ktoś prowadzi tylko działalność zwolnioną z VAT. Wówczas faktycznie nie ma to znaczenia.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: kajetan » wtorek, 20 marca 2018, 13:29

Zagłoba pisze:
kajetan pisze:
Zagłoba pisze: Dodałem nową informację do posta
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 15#p459215

Dotyczy ona tego, że jeżeli drugą stroną sprzedaży jest ktoś spoza UE, to nie podlega ta transakcja podatkowi VAT w PL.
:shock: :shock: :shock:

No to teraz jest super sytuacja.
Kto wie, komu sprzedałem wczoraj 0.00000001 BTC ? :D :D


http://sip.mf.gov.pl/faces/views/szczeg ... l=-1#tresc
Tak czy siak, w Polsce VAT nie płacisz bo albo jestes zwolniony, albo nie podlegasz. Być może jesteś winny VAT rządowi Malezji albo Kongo, ale na szczęście nie mają o tym pojęcia.
No nie bardzo, bo sprzedaż z VAT zwolnionym musisz zaewidencjonować, a bez VAT nie musisz.
Potem suma transakcji zwolnionych przekłada się na proporcję, która pozwala Ci odliczyć VAT od innych zakupów.

No chyba, że ktoś prowadzi tylko działalność zwolnioną z VAT. Wówczas faktycznie nie ma to znaczenia.
Jeśli będziesz wszystko ewidencjonował jako objęte VAT, i wówczas suma transakcji zwolnionych będzie potencjalnie zawyżona, to spowoduje to potencjalne zaniżenie proporcji odliczenia VAT przy innych zakupach, więc przynajmniej zawyżasz sobie podatek, a nie zaniżasz. Nie ma podatku narażonego na uszczuplenie. KPiR gdy się nie uszczupla podatku jest wciąż rzetelne, na mocy art. 11 ust. 4 pkt 3 rozporządzenia o prowadzeniu KPiR, nie jestem pewien jak z ewidencją VAT.

Dodano po 31 minutach 6 sekundach:
A jak Ty w ogóle te krypto w ewidencję VAT wpisujesz? Zdaje się, że od stycznia 2017 trzeba tam obowiązkowo wpisywać NIP kontrahenta? http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/ ... a-VAT.html

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: Zagłoba » wtorek, 20 marca 2018, 13:32

kajetan pisze: Jeśli będziesz wszystko ewidencjonował jako objęte VAT, i wówczas suma transakcji zwolnionych będzie potencjalnie zawyżona, to spowoduje to potencjalne zaniżenie proporcji odliczenia VAT przy innych zakupach, więc przynajmniej zawyżasz sobie podatek, a nie zaniżasz. Nie ma podatku narażonego na uszczuplenie. KPiR gdy się nie uszczupla podatku jest wciąż rzetelne, na mocy art. 11 ust. 4 pkt 3 rozporządzenia o prowadzeniu KPiR, nie jestem pewien jak z ewidencją VAT.
To prawda. Chyba po prostu wszystko trzeba będzie traktować jako z terenu UE.

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
kajetan pisze: Dodano po 31 minutach 6 sekundach:
A jak Ty w ogóle te krypto w ewidencję VAT wpisujesz? Zdaje się, że od stycznia 2017 trzeba tam obowiązkowo wpisywać NIP kontrahenta? http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/ ... a-VAT.html
Tak, ale do dowodów wewnętrznych, czyli do not wewnętrznych wpisuję swój NIP, jak np. do raportów fiskalnych.
Czy tak jest prawidłowo - okaże się gdy nałożą na mnie mandat. :D

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: Początkujący81 » czwartek, 22 marca 2018, 11:27

kajetan pisze:
Początkujący81 pisze: Witam mam pytanie jestem osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej jednak pracuję na pełny etat(praca stała) czy wiecie może na jakim picie mam rozliczyć kryptowaluty? Wyczytałem,że niektórzy rozliczają się w Pit 37 w jakiej rubryce? do tej pory też rozliczałem się na Picie 37 ale teraz mam jeszcze oprócz rozliczenia z pracy rozliczenie kryptowalut i nie wiem na jakim Picie to rozliczyć.
Pozdrawiam i jak ktoś może co się orientuje to niech odpisze.
PIT-37 jest tylko dla osób, które przychody uzyskały "wyłącznie za pośrednictwem płatnika", czyli na przykład ze stosunku pracy. Krypto podobno trzeba rozliczać na PIT-36, choć odpowiednie rubryczki od praw majątkowych są i tu i tu.
Zainstalowałem program Podatnik.info chcę wybrać otpowiednie Pity i się nie da można wybrać albo Pit37 "dla osób nie uzyskujących dochodów z działalności gospodarczej" albo Pit36"działalność gospodarcza-podatek progresywny wg skali podatkowej" pisaliście,że krypto rolicza się na Pit 36 ale przecież ja muszę rozliczyć się też z pracy na pełny etat nie prowadzę działalności gospodarczej zawsze sie rozliczałem na Pit37 teraz jak wybiorę Pit36 to nie mogę wybrać też Pit37 jak mam rozliczyć dochody z etatu na Picie36? zgłupieć można czy ktoś rozliczył kryptowaluty na Picie 37 jeśli tak to w jakiej rubryce?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: kajetan » czwartek, 22 marca 2018, 11:47

Początkujący81 pisze:
kajetan pisze:
Początkujący81 pisze: Witam mam pytanie jestem osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej jednak pracuję na pełny etat(praca stała) czy wiecie może na jakim picie mam rozliczyć kryptowaluty? Wyczytałem,że niektórzy rozliczają się w Pit 37 w jakiej rubryce? do tej pory też rozliczałem się na Picie 37 ale teraz mam jeszcze oprócz rozliczenia z pracy rozliczenie kryptowalut i nie wiem na jakim Picie to rozliczyć.
Pozdrawiam i jak ktoś może co się orientuje to niech odpisze.
PIT-37 jest tylko dla osób, które przychody uzyskały "wyłącznie za pośrednictwem płatnika", czyli na przykład ze stosunku pracy. Krypto podobno trzeba rozliczać na PIT-36, choć odpowiednie rubryczki od praw majątkowych są i tu i tu.
Zainstalowałem program Podatnik.info chcę wybrać otpowiednie Pity i się nie da można wybrać albo Pit37 "dla osób nie uzyskujących dochodów z działalności gospodarczej" albo Pit36"działalność gospodarcza-podatek progresywny wg skali podatkowej" pisaliście,że krypto rolicza się na Pit 36 ale przecież ja muszę rozliczyć się też z pracy na pełny etat nie prowadzę działalności gospodarczej zawsze sie rozliczałem na Pit37 teraz jak wybiorę Pit36 to nie mogę wybrać też Pit37 jak mam rozliczyć dochody z etatu na Picie36? zgłupieć można czy ktoś rozliczył kryptowaluty na Picie 37 jeśli tak to w jakiej rubryce?
Dochody z etatu też możesz rozliczyć w PIT-36.
Deklaracja PIT-36 umożliwia rozliczenie i łączenie różnych źródeł przychodów opodatkowanych na zasadach skali podatkowej, zatem nie tylko dochodów uzyskanych z prowadzonej działalności gospodarczej, ale także m.in. z etatu.
Źródło: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dzia ... nie-roczne

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: Początkujący81 » sobota, 24 marca 2018, 16:44

A jeśli nie prowadzę działalności gospodarczej jednak pracuję na etacie to czy nadal mogę rozliczyć sie na Pit 36 z etatu i kryptowalut?

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: _chybaty » sobota, 24 marca 2018, 16:47

Początkujący81 pisze:A jeśli nie prowadzę działalności gospodarczej jednak pracuję na etacie to czy nadal mogę rozliczyć sie na Pit 36 z etatu i kryptowalut?
Tak

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: Zagłoba » wtorek, 27 marca 2018, 20:00

Dodałem nowe zagadnienie, mówiące, że obecnie wszyscy handlujący krypto prowadzą księgę przychodów i rozchodów w sposób wadliwy i nie ma na to sposobu innego niż kodeks karno - skarbowy.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 15#p459215


Co nam grozi
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kied ... ierzetelna

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki - zestawienie

Postautor: Balans » środa, 28 marca 2018, 19:28

Witam. Zamierzam trochę "pobawić się" na giełdzie BTC, za małe kwoty na początek kilkaset złotych, prawdopodobnie część z nich na giełdzie zostawię ale myślę że to mała cena za lekcję życia którą mi da prawdziwe inwestowanie i oswajanie się ze stresem, całą tą otoczką giełdy, a czego nie da mi nigdy sama obserwacja.

Jednak im głębiej wchodzę w temat podatków tym bardziej zawiłe mi się to wydaje, a nic się nie wyjaśnia w jaki sposób faktycznie powinno się rozliczać. Ktoś kto rozlicza się już na PIT z transakcji na kryptowalutach mógłby to nakreślić?
Na razie wertuję strona za stroną i napotykam się na różnorakie interpretacje, że należy podatek płacić od kwoty każdej transakcji zyskownej, będącej podsumowaniem zysków i strat, czy też nawet od kwoty sprzedaży BTC bez umniejszenia jej o koszt zakupu(co jest absurdalne, jednak jest paru ludzi na tym forum jeszcze przynajmniej kilka miesięcy temu to uważało za jedyną drogę bezpiecznego rozliczenia się, ale chyba jedynie w myśl zasady że US nie ściga gdy pomylimy się na ich korzyść a tu po prostu podatku więcej nie da się odprowadzić.)

Czy może jednak na kwotach na których ja planuję narazie działać 400 może 500 zł i mało prawdopodobnym jakimkolwiek zysku, podatkiem powinienem się nie martwić?...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki na PKPiR - zestawienie

Postautor: Zagłoba » środa, 28 marca 2018, 20:22

@Balans, nikt nie poda Ci jednoznacznej informacji, bo nikt jej nie zna. KAS też nie.
Jeżeli jesteś przedsiębiorcą na PKPiR to ten wątek zawiera zestawienie informacji tego dotyczących.
Jeśli jesteś osobą fizyczną bez działalności, wówczas informacje są rozsiane po wielu wątkach, bo do tej pory nikt zestawienia nie zrobił.

Jeżeli nie uda Ci się zarobić, to nie będzie podatku do zapłacenia. Więc jeżeli nie masz działalności, to kosztów też nie musisz wykazywać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki na PKPiR - zestawienie

Postautor: Zagłoba » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 14:16

Dodałem kolejne zagadnienie
"Czy transakcje zamiany krypto-krypto o wartości powyżej 15.000 zł należy uznać za dokonane z pominięciem rachunku bankowego i przez to nie mogą one stanowić kosztu UP"

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 15#p459215

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości