Płatny program do rozliczania przychodu etc. z zagranicznych giełd - propozycja?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Płatny program do rozliczania przychodu etc. z zagranicznych giełd - propozycja?

Postautor: davis89 » sobota, 10 lutego 2018, 14:18

Hej

No więc jest taka strona/program: http://www.cointracking.info
Odczyt danych z plików lub API większości giełd, nawet bitmarker polski się znalazł.
Program wylicza m.in. osiągnięty przychód, dochód, straty, poniesione koszty etc.
Darmowa wersja pozwala dodać/odczytać 200 rekordów i 100 do liczenia podatku.
Płatna wersja kosztuje 0,012 btc, co przy obecnych 30k PLN daje ok 350 zł.

Czy to wgl. ma sens? Tyle ludzi kupuje krypto na zagranicznych giełdach i jak oni się potem z tego rozliczają(Polacy)?! Wszędzie cisza.
Dlatego założyłem ten temat, bo nie wiem co mam myśleć.
Tak sobie też pomyślałem, czy można się zrzucić na to konto premium i po prostu ładować różne pliki, eksportować wyniki i czyścić?

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatny program do rozliczania przychodu etc. z zagranicznych giełd - propozycja?

Postautor: Dekoin » sobota, 10 lutego 2018, 22:36

@davis89, cholernie drogi, a pewności żadnej, że działa dobrze ( w końcu poprawiają bugi co chwile co ciekawe związane z importem czyli wcześniejszym źle policzyło uuups : ) )
2-5x tańszy masz:
https://bitcoin.tax/

Ja w żaden tego typu toolsom nie wierzę, testowałem to co podałeś również, porównanie z własnymi ręcznymi wyliczeniami się nie zgadzało, pomijam już fakt, że nikt nie wie do dziś w Polsce jak dokładnie ze 100% pewnością rozliczać podatek.
Byłbym zapomniał, soft bierze przelicznik fiatów do PLN z d... jakieś dziwne źródło ma średniego kursu a powinno być przecież NPB -1 dzień co wymusza tak czy siak ręczne robótki i milion rzeczy do sprawdzenia.

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatny program do rozliczania przychodu etc. z zagranicznych giełd - propozycja?

Postautor: davis89 » niedziela, 11 lutego 2018, 01:53

Przecież przy ręcznym obliczaniu już 100-200 transakcji idzie och**eć, to jak to robią day traderzy, przecież to nie pierwszy rok kiedy się rozliczają.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płatny program do rozliczania przychodu etc. z zagranicznych giełd - propozycja?

Postautor: andrejxyz » niedziela, 11 lutego 2018, 07:50

nie placa podatku ;)

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości