optymalizacja z pomocą rodziny w GB

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

optymalizacja z pomocą rodziny w GB

Postautor: panduch » piątek, 9 lutego 2018, 11:58

Z niepotwierdzonej informacji jaką posłyszałem wynika, że w GB sprzedaż krypto nie jest obciążona podatkiem ponieważ jest traktowana jako dochód z hazardu.
Jeżeli była by to prawda a ktoś ma rodzinę w GB to w praktyce mógłby zlecić sprzedaż krypto rodzinie w GB i otrzymać kasę w formie darowizny na własne konto, tylko zgłosić to do US.
Oczywiście teoretycznie powinien powstać podatek od przesłania komuś kryptowaluty ale tu jest kolejna ciekawostka prawna: co w sytuacji, kiedy nie jest się jedynym posiadaczem klucza prywatnego? I dostęp do jednego konta krypto ma kilka osób? Czy to jest wspólnota majątkowa i kto i jak powinien płacić podatek i gdzie, jeśli osoby są w różnych krajach?
No i jak to fizycznie potem sprawdzić na blockchain skoro konto nie jest podpisane przez nikogo.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

optymalizacja z pomocą rodziny w GB

Postautor: mattbigblue » piątek, 9 lutego 2018, 13:05

Naprawde sadzisz ze US jest w stanie przypisac jakikolwiek adres kryptowaluty do osoby?

Kup monero, wyslij rodzinie w UK jako monero i po sprawie...

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

optymalizacja z pomocą rodziny w GB

Postautor: _chybaty » piątek, 9 lutego 2018, 13:07

mattbigblue pisze:Naprawde sadzisz ze US jest w stanie przypisac jakikolwiek adres kryptowaluty do osoby?

Kup monero, wyslij rodzinie w UK jako monero i po sprawie...
Zgadzam sie.

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

optymalizacja z pomocą rodziny w GB

Postautor: panduch » piątek, 9 lutego 2018, 13:17

mattbigblue pisze: Naprawde sadzisz ze US jest w stanie przypisac jakikolwiek adres kryptowaluty do osoby?
oj nie chciałem pisać tego wprost, żeby nie było, że namawiam na omijanie podatku. Dlatego wyraziłem swoje wątpliwości prawne co do jednoznaczności rozliczenia.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

optymalizacja z pomocą rodziny w GB

Postautor: japu » piątek, 9 lutego 2018, 13:46

mattbigblue pisze: Naprawde sadzisz ze US jest w stanie przypisac jakikolwiek adres kryptowaluty do osoby?
Idac tym tropem moznaby zapytac: Na prawde ktos uwaza, ze US jest w stanie uzyskac liste transakcji z gield zarejetrowanych na Seszelach, Grenadzie, w Hong Kongu, Chinach, Nowej Zelandii etc? Serio?
Oczywiscie naczelnik wystawi pelnomocnictwo urzednikowi, ze upowaznia go do uzyskania informacji co do transakcji Kowalskiego na tej chinskiej gieldzie no ale co ten urzednik ma zrobic? Zadzwonic tam? Smiech w sluchawce go zabije...wiecie jak sie smieja chinczycy... ;P

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

optymalizacja z pomocą rodziny w GB

Postautor: panduch » piątek, 9 lutego 2018, 14:12

po pierwsze to próbowałem znaleźć dane binance i kucoin, żeby sobie wpisać dane firmy na dowód wewnętrzny, żeby potem US wiedział kogo ma się pytać o potwierdzenie. I wychodzi na to, że albo ja nie umiem internetów albo jest bardzo ciężko w ogóle znaleźć gdzie te firmy są. A co dopiero się z nimi dogadać.
Po drugie tu chodzi bardziej o wytłumaczenie przychodów na konto bankowe niż rozliczanie obrotów z zagranicznych giełd.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

optymalizacja z pomocą rodziny w GB

Postautor: japu » piątek, 9 lutego 2018, 14:24

Ratuje cie niewazna zasadniczo lista operacji z gieldy. Ale skoro napisales, ze chcesz dokumentowac przychod na konto bankowe to raczej nie zostal on zlecony z Binance ani z KuCoin tylko z jakiegos BM, BB itd. Ja bym Zrzucil liste z gieldy, na ktora wplynely crypto, ktore nastepnie sprzedales tzn.
1. Kucoin -> BB (przelew crypto przychodzacy)
2. BB zamiana crypto/fiat
3. BB -> do banku

Jak beda chcieli to zapytaja BB czy przyszedl taki przelew z KuCoin. A raczej "z kądś". BB zgodnie z prawda powie, ze przyszedl wiec sprawa dosc czysta.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

optymalizacja z pomocą rodziny w GB

Postautor: Connemara » sobota, 17 lutego 2018, 17:10

A dlaczego? Przychód na konto może wpłynąć niekoniecznie tylko z BB, legs choćby z Krakena w EUR.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

optymalizacja z pomocą rodziny w GB

Postautor: japu » sobota, 17 lutego 2018, 22:49

@Connemara, słusznie, nie wziąłem tego pod uwagę.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości