Karuzela kryptowalutowa

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karuzela kryptowalutowa

Postautor: japu » sobota, 3 lutego 2018, 19:00

Czesc

Prosze o interpretacje takiego zdarzenia:

1. Zakup 10BTC za 1000PLN
2. Zakup 100ETH za kupione wczesniej 10BTC
3. Zakup hyyy 500LTC za kupione wczesniej ETH
4. Zakup 20BTC za kupione wczesniej LTC

Oczywiscie miedzy 1-4 cena kazdego waloru sie zmieniala.
Na gieldzie nie ma guzika "change". Jest Kup/Sprzedaj lub Buy/Sell

Nie zrealizowano ani jednej transakcji sprzedazy - jak oblicza sie przychod w takiej sytuacji?
Pkt1 sprawa jasna, a
Pkt2? Jesli moje 10BTC dalej bylo warte 1000PLN to nic sie nie dzieje bo tak jakbym za 1000PLN kupil po prostu 100ETH?
A jesli moje 10BTC bylo juz warte 2000PLN i kupilem ETH (te 100ETH w chwili zakupu - co oczywiste - tez bylo warte 2000PLN bo inaczej by mi nikt nie sprzedal ;P

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karuzela kryptowalutowa

Postautor: redlumek » sobota, 3 lutego 2018, 19:19

1. Koszt 1000zl zakup btc
2. Koszt i przychód - ta sama kwota wyliczona na podstawie wartości z dnia operacji
3 i 4 tak samo
Jakby była 5 sprzedaż 20 btc za 2000zl to byłby sam przychód 2000zl

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karuzela kryptowalutowa

Postautor: japu » sobota, 3 lutego 2018, 20:24

Czyli dopoki nie bedzie operacji A->B a nastepnie B->A to nie ma co rozliczac? To ma sens bo przeciez zamieniajac krypto na krypto nie "wzbogacam się" tylko mam coś innego o tej samej wartości..
Zatem zarobiłem 10BTC w powyzszym przykladzie i nic dopoki nie sprzedam? To chyba nie moze być takie proste. Skad zatem te ostatnie interpretacje o opodatkowaniu wymiany crypto/crypto? Niemniej jednak nie zmienia to faktu, ze kwoty takich obrotow rosna niebotycznie przy kazdej operacji :)

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karuzela kryptowalutowa

Postautor: redlumek » sobota, 3 lutego 2018, 20:46

Bo pewnie na koniec roku trzeba wycenić posiadaną kryptowalutę w cenie zakupu (właśnie z tych wymian) i odjąć od kosztów. Wtedy wyjdzie Ci jakiś tam dochód

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości