Pomocy!

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomocy!

Postautor: Piotrek1992 » czwartek, 1 lutego 2018, 19:55

Witam! Wyjechalem z Polski do Ameryki majac 14 lat. W 2017 zaczalem inwestowac w Bitcoin i pare innych. Dorobilem sie 7 cyfr w dolarach.

Glupie Amerykanskie prawo wymaga zebym placil podatek za kazdym razem kiedy wymieniam jedna kryptowalute na druga. W tej chwili nie jest to w moim interesie poniewaz jak kazdy wie, Bitcoin przechodzi przez maly kryzys. Moge jeszcze poczekac jakis miesiac albo dwa przed zlozeniem moich podatkow w tym roku, ale jesli Bitcoin nie odbije do gory to nie ma sensu sprzedawac...Jesli nie sprzedam to nie bede mogl zaplacic podatku, I IRS wsadzi mnie do paki (albo beda chciec dodatkowe 4% za kazdy miesiac zwloki).

Mam 100+ Bitcoinow na GDAX. Jesli chcialbym wrocic do Polski, zrobic sobie konto bankowe, I ewentualnie sprzedac Bitcoin i przelac kase do banku, czego moge sie spodziewac? Zakladamy ze nie mam zadnego interesu w stanach I bym pozbyl sie swojego obywatelstwa. Jak najbardziej nie mialbym nic przeciwko daniu fiskusowi jakiegos %, ale jak by na to patrzylo prawo? Czy takie cos jest mozliwe, czy jestem maksymalnym naiwniakiem?

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomocy!

Postautor: Sokon » czwartek, 1 lutego 2018, 20:14

Mając 7 cyfr w dolarah sprzedałbym jednego bitcoina, poszedł do super prawnika i miałbym wszystko na pewniaka zamiast pytać na forum....
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 lutego 2018, 20:23 przez Sokon, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomocy!

Postautor: redlumek » czwartek, 1 lutego 2018, 20:19

W poprzednim roku byłeś rezydentem podatkowym USA - więc tam musisz zapłacić podatki. Jeśli ucieknie od podatków pewnie będą cię w jakiś sposób ścigać. Jeśli masz na prawdę taka kasę to proponuję uciec do raju podatkowego w którym nie zapłacisz podatków od kryptowaluty.

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomocy!

Postautor: Sokon » czwartek, 1 lutego 2018, 20:23

~100tys $ to 350tys zł. Czy to jest tak wielka kwota aby "uciekać" do rajów podatkowych?? Owszem nie są to drobne ale nie jest to majątek...

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomocy!

Postautor: _chybaty » czwartek, 1 lutego 2018, 20:38

7 cyfr nie 6 napisal.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomocy!

Postautor: Piotrek1992 » czwartek, 1 lutego 2018, 20:45

Sokon pisze: Mając 7 cyfr w dolarah sprzedałbym jednego bitcoina, poszedł do super prawnika i miałbym wszystko na pewniaka zamiast pytać na forum....
Oczywiscie masz racje, ale wolabym zaczac od czegos co nie bedzie mnie kosztowac tego 1 bitcoina, szczegolnie ze musialbym gadac z kims z Polski bedac w stanach. Byc moze to co napisalem nie ma rak ani nog i stany beda mnie scigac do konca swiata, albo przelanie kilku milionow pln do banku z dupy jasia jest calkowicie niemozliwe, itp

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomocy!

Postautor: redlumek » czwartek, 1 lutego 2018, 20:48

Zacznij od prawnika w USA co ci grozi jak wyjedziesz do Polski i zrzeczesz się obywatelstwa US.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomocy!

Postautor: _chybaty » czwartek, 1 lutego 2018, 20:50

Piotrek1992 pisze:
Sokon pisze: Mając 7 cyfr w dolarah sprzedałbym jednego bitcoina, poszedł do super prawnika i miałbym wszystko na pewniaka zamiast pytać na forum....
Oczywiscie masz racje, ale wolabym zaczac od czegos co nie bedzie mnie kosztowac tego 1 bitcoina, szczegolnie ze musialbym gadac z kims z Polski bedac w stanach. Byc moze to co napisalem nie ma rak ani nog i stany beda mnie scigac do konca swiata, albo przelanie kilku milionow pln do banku z dupy jasia jest calkowicie niemozliwe, itp
Mimo wszystko grales na gieldzie z obywatelstwem amerykanskim wiec tam musisz aiw rozliczyc. Nie wiem na ile tamte gieldy informuja urzędy. Bo jesli informują to moim zdaniem nie rozliczajac sie jeszcze bardziej skomplikujesz sobie sprawe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomocy!

Postautor: tonyxxl » czwartek, 1 lutego 2018, 22:08

redlumek pisze: Zacznij od prawnika w USA co ci grozi jak wyjedziesz do Polski i zrzeczesz się obywatelstwa US.
zrzec się może, ale podatki i tak musi zapłacić:

"Podatek na do widzenia"

...Trzeba wiedzieć, że samo zrzeczenie się amerykańskiego obywatelstwa nie wystarczy, by być zwolnionym od amerykańskich podatków. IRS depcze po piętach nie tylko multimilionerom, lecz również ludziom, których można uznać za klasę średnią. Za zamożne osoby (high income individuals) IRS uznaje te, które w ostatnich 5 latach zarabiali netto powyżej pewnej kwoty (157,000 dol. w roku 2014) oraz mają majątek o wartości przekraczającej 2 mln dol. Jeżeli ekspatriant zalicza się do tej grupy, to IRS zakłada, że jego majątek zostanie sprzedany po rynkowej cenie i nalicza na niezrealizowane zyski odpowiedni podatek dochodowy albo kapitałowy, który pomniejsza o zwolnienie w wysokości 680,000 dol. Podatek ten nazywa się expatriation tax, innymi słowy – podatek na pożegnanie. Więcej na ten temat przeczytać można w witrynie IRS....

cały artykuł: http://www.tygodnikplus.com/pl/n845/zrz ... wa-a-podat

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomocy!

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 1 lutego 2018, 22:16

Piotrek1992 pisze: Mam 100+ Bitcoinow na GDAX.
To GDAX ma BTC a Ty im je powierzyłeś.
Na giełdzie nie trzyma się znaczne sumy BTC.
Bo nagle może być 0 BTC na GDAX. :| /gox, curex, btc-e, mintpal, cryptsy itd itd/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Pomocy!

Postautor: Bemx2k » piątek, 2 lutego 2018, 00:05

Sokon pisze: ~100tys $ to 350tys zł. Czy to jest tak wielka kwota aby "uciekać" do rajów podatkowych?? Owszem nie są to drobne ale nie jest to majątek...
Jak dla Ciebie 100BTC = 100tyś USD to Ja podziękuję za takiego Forumowicza ;)
BTC>ETH

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomocy!

Postautor: constantine » piątek, 2 lutego 2018, 09:28

Piotrek1992 pisze:Witam!
Mam 100+ Bitcoinow na GDAX.
Chcesz powiedzieć że trzymasz 100BTC na jakiejkolwiek giełdzie??! :shock:
1. Nie wierzę!
2. Jeśli to prawda to gratuluję odwagi albo...ten..współczuję tego drogiego :mrgreen:

Dodano po 22 minutach 17 sekundach:
A tak poza tym, to jak już masz jakiekolwiek BTC może wypadało by zrobić portfel zewnętrzny, przesłać to poza giełdę. Nie znam prawa USA wobec krypto, ale chyba jeszcze nie mają dostępu do portfeli zewnętrznych.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości