Podatki, podatki jak nie zapłacisz pójdziesz za kratki

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki, podatki jak nie zapłacisz pójdziesz za kratki

Postautor: LamaX » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 12:24

Więc krótko koparki chcę kupić na JDG, co wykopię sprzedawać za PLN.
PKD 64.19.Z "Pozostałe pośrednictwo pieniężne" Precedens "emisja waluty elektronicznej i handel nią za pośrednictwem Internetu"
PKWIU 64.19.30.0 "Pozostałe pośrednictwo pieniężne, gdzie indziej niesklasyfikowane"
Precedens "usługi kupna i sprzedaży waluty bitcoin"
Pytanie czy do takiej działalności brakuje mi jakiegoś PKD i PKWIU?
Dalej nie zamierzam korzystać z podmiotowego zwolnienia z podatku VAT art 113 ust 1 choć nie przekroczę 200000 zł sprzedaży rocznie.
Chcę być czynnym podatnikiem VAT, odliczać naliczony za koszt energii elektrycznej i zakupionych koparek.
Podatek dochodowy liniowy 19% - amortyzacja koparek - koszt energii elektrycznej.

Na moje pytanie odnośnie dokumentów o dokonanych transakcji, a którymi mógłbym się okazać w US i które byłyby przez nich akceptowane do jednej z giełd otrzymałem odpowiedź:
...my przyjmujemy zasadę, że podstawą opodatkowania w danym roku podatkowym, jest różnica między sumą wypłat i wpłat PLN /EUR w naszym serwisie
No i ręce opadają.

Pytanie czy w opisanym przeze mnie modelu prowadzenia działalności urząd skarbowy może się jeszcze do czegoś przyczepić( nie unikam płacenia VAT i dochodowego)?

Poza oczywiście jakimiś dokumentami z jakiejś giełdy które byłyby respektowane przez US, w razie kontroli jeśli udostępnię im login i hasło do giełdy i sprawdzom historie transakcji krypto do PLN czy to im wystarczy za dowód
na podstawie którego ewidencjonowałem przychody?

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki, podatki jak nie zapłacisz pójdziesz za kratki

Postautor: altcoin » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 12:31

Kopanie z VATem się nie opłaca

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podatki, podatki jak nie zapłacisz pójdziesz za kratki

Postautor: LamaX » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 12:59

altcoin nie pytałem czy się opłaca czy nie, ale skoro się wypowiedziałeś
przedstaw na jakiej podstawie to wyliczyłeś.

edit:
sorry altcoin pewnie masz racje, no i nie będę się kopał z koniem.

Gdyby byli jednak życzliwi i rozwiali by część moich wątpliwości
to z góry dzięki.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości