Kopanie małych wartości BitCoinów, zamiana na PLN a PODATEK.

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie małych wartości BitCoinów, zamiana na PLN a PODATEK.

Postautor: raider13 » sobota, 13 stycznia 2018, 21:00

Witam, od niedawna zacząłem kopać BitCoiny za pomocą NiceHash Minner, na chwilę obecną są to bardzo małe kwoty około 12 zł. Mam 19 lat, zamiaruje przelać wykopane BtiCoiny na stronę BitBay i później wypłacić te pieniądze za pomocą przelewu, czy w takiej sytuacji muszę płacić podatki od tak małej kwoty?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie małych wartości BitCoinów, zamiana na PLN a PODATEK.

Postautor: bl4ck » sobota, 13 stycznia 2018, 21:06

@raider13, Super.. czyli nie masz nawet na fee aby pokryć koszt przelewu tych btc, za rok jakieś drugie 12zł nazbierasz ... zrobisz deal roku a największy twoi rodzice płacąc za prąd.

:shock:

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie małych wartości BitCoinów, zamiana na PLN a PODATEK.

Postautor: raider13 » sobota, 13 stycznia 2018, 21:09

bl4ck pisze:@raider13, Super.. czyli nie masz nawet na fee aby pokryć koszt przelewu tych btc, za rok jakieś drugie 12zł nazbierasz ... zrobisz deal roku a największy twoi rodzice płacąc za prąd.

:shock:
Na "CHWILĘ OBECNĄ TO 12zł" :) Załóżmy że nakopałem około 250 zł, zamiaruje przelać wykopane BtiCoiny na stronę BitBay i później wypłacić te pieniądze za pomocą przelewu, czy w takiej sytuacji muszę płacić podatki od tak małej kwoty?

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie małych wartości BitCoinów, zamiana na PLN a PODATEK.

Postautor: tutkatz » sobota, 13 stycznia 2018, 21:12

raider13 pisze:
bl4ck pisze:@raider13, Super.. czyli nie masz nawet na fee aby pokryć koszt przelewu tych btc, za rok jakieś drugie 12zł nazbierasz ... zrobisz deal roku a największy twoi rodzice płacąc za prąd.

:shock:
Na "CHWILĘ OBECNĄ TO 12zł" :) Załóżmy że nakopałem około 250 zł, zamiaruje przelać wykopane BtiCoiny na stronę BitBay i później wypłacić te pieniądze za pomocą przelewu, czy w takiej sytuacji muszę płacić podatki od tak małej kwoty?
Jeżeli sam się rozliczasz bez rodziców i nie masz dużych dochodów to jak wypełnisz PIT i wpiszesz te kwoty to się załapiesz na kwotę wolną od podatku. Jak chcesz być uczciwy i zawracać głowę urzędnikom :)

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie małych wartości BitCoinów, zamiana na PLN a PODATEK.

Postautor: raider13 » sobota, 13 stycznia 2018, 21:26

No rozumiem, ale czy muszę w ogóle taki PIT wypełniać? Czy mogę to po prostu zostawić, bez żadnego rozliczenia z takich małych kwot, bo wiem i tak, że się mieszczę w kwocie wolnej od podatku? :roll:

Dodano po 10 minutach 22 sekundach:
tutkatz pisze:
raider13 pisze:
bl4ck pisze:@raider13, Super.. czyli nie masz nawet na fee aby pokryć koszt przelewu tych btc, za rok jakieś drugie 12zł nazbierasz ... zrobisz deal roku a największy twoi rodzice płacąc za prąd.

:shock:
Na "CHWILĘ OBECNĄ TO 12zł" :) Załóżmy że nakopałem około 250 zł, zamiaruje przelać wykopane BtiCoiny na stronę BitBay i później wypłacić te pieniądze za pomocą przelewu, czy w takiej sytuacji muszę płacić podatki od tak małej kwoty?
Jeżeli sam się rozliczasz bez rodziców i nie masz dużych dochodów to jak wypełnisz PIT i wpiszesz te kwoty to się załapiesz na kwotę wolną od podatku. Jak chcesz być uczciwy i zawracać głowę urzędnikom :)
No rozumiem, ale czy muszę w ogóle taki PIT wypełniać? Czy mogę to po prostu zostawić, bez żadnego rozliczenia z takich małych kwot, bo wiem i tak, że się mieszczę w kwocie wolnej od podatku?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie małych wartości BitCoinów, zamiana na PLN a PODATEK.

Postautor: bl4ck » sobota, 13 stycznia 2018, 21:30

Ja nie wiem przyznam się szczerze bez bicia .... znając nasz system prawmy trzeba złożyć ale podatku nie będzie.
Ja bym nawet nie pomyślał o tym aby płacić od takich kwot podatek...

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie małych wartości BitCoinów, zamiana na PLN a PODATEK.

Postautor: raider13 » sobota, 13 stycznia 2018, 21:38

bl4ck pisze: Ja nie wiem przyznam się szczerze bez bicia .... znając nasz system prawmy trzeba złożyć ale podatku nie będzie.
Ja bym nawet nie pomyślał o tym aby płacić od takich kwot podatek...
Hahaha właśnie w tym problem :D Tak na prawdęto tego nawet system nie zauważy ;) Takich małych kwot :)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kopanie małych wartości BitCoinów, zamiana na PLN a PODATEK.

Postautor: Reylegh » sobota, 20 stycznia 2018, 09:44

bl4ck pisze: @raider13, Super.. czyli nie masz nawet na fee aby pokryć koszt przelewu tych btc, za rok jakieś drugie 12zł nazbierasz ... zrobisz deal roku a największy twoi rodzice płacąc za prąd.

:shock:
Ciekawostka: fee w transferze BTC z NiceHash do Coinbase wynosi 0 zł

A co do pytania powyżej, chciałbym również ja zadać z dodatkiem:
1.czy jak mam pracę na umowę i przelałbym sobie kasę za kopanie w domu (póki co trzymam w portfellu coiny), to również obowiązuje mnie kwota wolna od podatku? (To coś koło 3000zł było chyba, tak?)
2.I takie przelanie sobie nawet 50zł również trzeba teoretycznie wpisać na PIT?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości