Czy mogę wrzucić w koszty koparkę kupioną przed rozpoczęciem działalności?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy mogę wrzucić w koszty koparkę kupioną przed rozpoczęciem działalności?

Postautor: Neviar » wtorek, 9 stycznia 2018, 12:52

Jak w tytule. Niby google twierdzi, że sprzęt niezbędny do prowadzenia działalności można kupić przed zarejestrowaniem firmy, a później wrzucić w koszty/amortyzować, ale chciałbym się upewnić czy nie będzie takiego problemu. Sprzęt do koparki kupiłbym za moment, ale działalność dopiero 1 kwietnia bym otworzył ze względu na zapowiedziane dodatkowe ulgi.

Jakiś taki ciężki okres w roku musi być, że biura rachunkowe są mało (lub wcale) komunikatywne i nie pałają do spotkań oraz rozpoczęcia współpracy :?:

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy mogę wrzucić w koszty koparkę kupioną przed rozpoczęciem działalności?

Postautor: kiedis » wtorek, 9 stycznia 2018, 23:21

Jak w tytule. Niby google twierdzi, że sprzęt niezbędny do prowadzenia działalności można kupić przed zarejestrowaniem firmy, a później wrzucić w koszty/amortyzować, ale chciałbym się upewnić czy nie będzie takiego problemu. Sprzęt do koparki kupiłbym za moment, ale działalność dopiero 1 kwietnia bym otworzył ze względu na zapowiedziane dodatkowe ulgi.
Sprzęt kupiony przed rozpoczęciem działalności (a więc zakupiony de facto na potrzeby prywatne) może zostać wprowadzony, jako środek trwały, do firmy. W takim wypadku, odpisy amortyzacyjne będą dokonywane od momentu wprowadzenia środka trwałego do ewidencji środków trwałych. Wartość początkowa przyjętega na potrzeby ustalenia odpisów amortyzacyjnych powinna odpowiadać cenie jego zakupu.

W przypadku rozpoczęcia działalności gospodarczej w danym roku podatkowym możliwe jest także skorzystanie z jednorazowej amortyzacji (tj. jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów całości wydatków) - do kwoty 100 000 zł.

Amortyzacja jednorazowa możliwa jest także w odniesieniu do środka trwałego, którego wartość początkowa nie przekracza 10 tys. zł

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy mogę wrzucić w koszty koparkę kupioną przed rozpoczęciem działalności?

Postautor: Neviar » środa, 10 stycznia 2018, 00:43

@kiedis, dzięki Ci za odpowiedź :). Czyli nie ma na co czekać tylko kupić koparkę za 30k, wynająć lokum (to nieoczekiwany kolejny problem ze znalezieniem...) i kopać, kopać, kopać :).

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy mogę wrzucić w koszty koparkę kupioną przed rozpoczęciem działalności?

Postautor: marcingebus » piątek, 12 stycznia 2018, 15:31

Fajne lokum znajdziesz tutaj: http://hostingkoparek.pl/

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy mogę wrzucić w koszty koparkę kupioną przed rozpoczęciem działalności?

Postautor: Neviar » piątek, 12 stycznia 2018, 15:48

@marcingebus, dzięki, ale "trochę" daleko ;)

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości