Rozliczenie z kryptowaluty

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozliczenie z kryptowaluty

Postautor: Szcześliwy_Janusz » środa, 7 lutego 2018, 18:52

Witam,

nie wiem czy wątek jest jeszcze żyje ale mam kilka pytań dot. rozliczenia podatkowego z krypto i nie wiem gdzie szukać odpowiedzi.
Pytanie 1.
Po wstępnym reserach'u po internecie dowiedziałem się że trzeba rozliczać każdą transakcje z BB kryto w parze z PLN (gdybym wiedział to wcześniej to ograniczył bym ilość transakcji o 90% ;/ ale człowiek uczy się na błędach). Co w sytuacji gdy kupiłem pierwszą część Lisk'a za 26zł potem za 35zł następnie za 50zł a potem za 95zł a potem sprzedałem część za 80zł (nie wszystkie bo te ktorych nie sprzedałem dalej trzymam). Jak mam liczyć w takiej sytuacji zysk z transakcji ? Wyciągnąć jakąś średnią z zakupów i następnie na podstawie średniej ważonej liczyć zysk ? coś w ten deseń: [80<kurs sprzedaży>-(30<ilość zakupinych szt.> * 26<kurs zak. szt> +20*35+10*50+10*95)/70<łaczna ilosc sztuk>]*25<ilość sprzedanych lisków> ?? Reszta danych: ilość zakupinych sztuk 70 (26zł->30szt|| 35zł->20szt. || 50zł->10szt. || 95zł->10zł), kurs sprzedaży 80zł, ilość sprzedanych lisk 25szt. Czy zysk w tej sytuacji to: 953,58zł ?

Pytanie 2.
Co w sytuacji gdy na obrocie Liskiem zrobiłem powiedzmy 30 transakcji z zyskiem a 10 sprzedałem ze stratą, czy te straty tak jak by odejmują się od mojego zysku ?? Chodzi mi o to że jeżeli na transakcjach które przyniosły mi zyski zarobiłem powiedzmy 1000zł, a na transakcjach które przyniosły mi straty straciłem 300zł, to czy muszę się rozliczać się z 1000zł czy 700zł ?

Pytanie 3.
Jak urząd skarbowy rozlicza takie transakcje ? Czy trzeba przedstawić jakieś rozliczenie ? Przyznam się szczerze że nigdy nie rozliczałem z urzędem skarbowym nic ponad moją pensję i nie wiem czego się spodziewać teraz... Najlepiej by było jak by Urząd Skarbowy mi powiedział ile mam zapłacić i bym zapłacił :) bo sumy jakimi obracałem nie są jakieś zawrotne

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości