Firma - wydobycie i sprzedaż

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Firma - wydobycie i sprzedaż

Postautor: siwykamil » niedziela, 17 grudnia 2017, 21:46

Witam, mam pytanie może ktoś mi pomoże w założeniu firmy(kopalni)
Jak gdzie co i jak.
Jak rozliczyć się z zakupionego sprzętu do miningu?
Czy można rozliczyć się z prądu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Firma - wydobycie i sprzedaż

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 17 grudnia 2017, 22:58

To wszystko o co pytasz jest proste.
Widziałem temat dotacji z PUP na kopalnię. Jak jesteś bezrobotny to złóż wniosek - opisz w tym temacie. Będzie ciekawie.
Przy obecnych cenach krypty to powinieneś z 20k wyciągnąć miesięcznie brutto 3k.
Rozpisz to jako kawiarenkę internetową, albo klub gier (?). O krypcie w PUP'ie nie wspominaj, bo będą Cię od razu mieli w PUP'ie. Wnioski za darmo piszą odpowiednie instytucje - najczęściej kolejne urzędasy na stołkach, które udają, że strasznie fajnie jest prowadzić działalność gospodarczą- znajdziesz coś tam u siebie, albo pup'y Cię skierują w odpowiednie miejsce. Nie czarujmy się, własna działalność to syf! Ale z klientami użerać się nie będziesz, spełnisz warunki - faktury przedstawisz zakupu sprzętu, ZUS będziesz miał promocyjny. Dochody wykażesz...
Ryzyko jest... Ale mniejsze niż gdybyś własną kasę wyłożył :mrgreen:

Początkujący
Posty: 61
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Firma - wydobycie i sprzedaż

Postautor: siwykamil » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 13:44

A orientuje się ktoś jakby to wyglądało gdybym np zalożył firme w niemczech

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Firma - wydobycie i sprzedaż

Postautor: sciborsson » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 13:56

Zaciekawił mnie Twój post @KryptoBanita- tylko powiedz mi, żeby dostać taką dotację to trzeba być zarejestrowanym bezrobotnym? przez jakiś konkretny okres? Rozumiem że osoba pracująca na etacie z umową o pracę nei ma co liczyć na taką dotację?

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Firma - wydobycie i sprzedaż

Postautor: Neviar » piątek, 29 grudnia 2017, 15:05

@sciborsson, Większość dotacji z PUP jest przeznaczonych dla bezrobotnych do 29 roku życia oraz bezrobotnych od 30 roku życia, brane pod uwagę są również inne czynniki przy wyborze komu dać kasę, a komu nie. Nie wiem jak długo trzeba być bezrobotnym, aby spełnić ten wymóg. Jeżeli byłeś zarejestrowany jako bezrobotny 11 miesięcy, wziąłeś śmieciówkę (umowę o dzieło) i zgłosiłeś podjęcie pracy (bo musiałeś to zgłosić) to też Ci dotacja już nie przysługuje. Osobiście nie znalazłem dotacji na otwarcie działalności dla osoby pracującej już. A szkoda... oferują kasę tym co często nie chcą pracować na własnej działalności, a tym co chcą to środkowy palec pokazują :P.
Ostatnio zmieniony piątek, 29 grudnia 2017, 15:22 przez Neviar, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Firma - wydobycie i sprzedaż

Postautor: Harey » piątek, 29 grudnia 2017, 15:19

Neviar pisze: Większość dotacji z PUP jest przeznaczonych dla bezrobotnych do 29 roku życia oraz bezrobotnych od 30 roku życia
Neviar pisze: A szkoda... oferują kasę tym co chce chcą pracować, a tym co chcą to środkowy palec pokazują
A dobre zioło nie jest złe :mrgreen:

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Firma - wydobycie i sprzedaż

Postautor: Neviar » piątek, 29 grudnia 2017, 15:24

Co do drugiego to już poprawiłem :D. A co do pierwszego to wszystko się zgadza :P. Co kilka miesięcy zbierają zgłoszenia od chętnych na dotację, tylko trzeba spełniać AKTUALNE wymogi. Raz to może być wiek maksymalnie 29 lat, bycie bezrobotnym + inne kwestie, a innym razem dotacja jest przeznaczona dla ludzi 30+ oraz inne wymogi...

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Firma - wydobycie i sprzedaż

Postautor: spammer » sobota, 6 stycznia 2018, 17:57

Witam, a czy ktoś z Was prowadzi działaność z wydobycia crypto i mógłby mi wyjasnic pare kwestii
Poskładałem koparę miesiąc temu a teraz zamierzam poskładać drugą potem trzecią etc. i chcę założyc firmę aby to było legalne.
Jak to ugryżć z urzędem skarbowym aby rozliczyć vat z koparki ? Jakieś amortyzacje sprzętu ??

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Firma - wydobycie i sprzedaż

Postautor: m.m » niedziela, 7 stycznia 2018, 20:32

spammer pisze: Jak to ugryżć z urzędem skarbowym aby rozliczyć vat z koparki ?
nie odliczysz

ile razy można pytać o to samo ? wszystko jest na pierwszych stronach forum.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Firma - wydobycie i sprzedaż

Postautor: Harey » niedziela, 7 stycznia 2018, 22:04

m.m pisze: ile razy można pytać o to samo ?
z takim nickiem, jak ma pytający? Do oporu ;)

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości