Za krypto za kratki w USA

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 267
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Za krypto za kratki w USA

Postautor: Jakub » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 17:45

W USA zaraz będzie można iść siedzieć za nie płacenie podatków od krytpo, myślicie że podobne ustawy przejdą też w Polsce? https://dowbit.pl/waszyngton-zabiera-sie-kryptowaluty/

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Za krypto za kratki w USA

Postautor: diggeri » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 17:57

Wydaje mi się, że w kwestii nie płacenia podatków USA jest bardziej restrykcyjne niż u nas.
podkreślam, wydaje mi się :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Za krypto za kratki w USA

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 18:07

Myślę że jak nasze obecne przydupasy dostaną rozkaz z Waszyngtonu to wprowadzą z dnia na dzień karę śmierci za krypto. W ramach walki z czymkolwiek.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Za krypto za kratki w USA

Postautor: stonebridge » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 18:24

tonyxxl pisze: Myślę że jak nasze obecne przydupasy dostaną rozkaz z Waszyngtonu to wprowadzą z dnia na dzień karę śmierci za krypto. W ramach walki z czymkolwiek.
nic dodac , nic ujac..

Weteran
Posty: 1535
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Za krypto za kratki w USA

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 20:32

tonyxxl pisze: Myślę że jak nasze obecne przydupasy dostaną rozkaz z Waszyngtonu to wprowadzą z dnia na dzień karę śmierci za krypto.
Już starają się gonić USA w ilości więźniów w kryminałach na 100 tyś mieszkańców.

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Za krypto za kratki w USA

Postautor: tutkatz » wtorek, 12 grudnia 2017, 07:28

Jakub pisze: W USA zaraz będzie można iść siedzieć za nie płacenie podatków od krytpo, myślicie że podobne ustawy przejdą też w Polsce? https://dowbit.pl/waszyngton-zabiera-sie-kryptowaluty/
Szkoda, że się tylko na tym skupiliście.
Minusem ustawy będzie to, że rząd będzie wiedział ile pieniędzy ma ofiara.
Ale plusem było by to, że do zabawy w kryptowaluty nie trzeba było by mieć już firmy i prawdopodobnie giełdy od razu za nas pita by wypełniały.
Oczywiście, najlepsze rozwiązanie teoretycznie to traktowanie kryptowalut jako pieniądza ale to z kolei rodzi obawy, że ludzie mający nody byli by traktowani jak banki i musieli rejestrować swoich klientów.
Moim zdaniem jakaś regulacja musi być bo po pierwsze ustabilizuje to cenę kryptowalut a po drugie nie życzę sobie, żeby terroryści i przestępcy masowo zaczęli korzystać z tej technologii bez żadnej kontroli. Mimo tego, że sam uważam, że transakcje najlepiej powinny być anonimowe to niestety nie żyjemy w idealnym świecie i jest to utopia przy masowej adopcji.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Za krypto za kratki w USA

Postautor: DTPCTP » wtorek, 12 grudnia 2017, 07:59

stonebridge pisze:
tonyxxl pisze: Myślę że jak nasze obecne przydupasy dostaną rozkaz z Waszyngtonu to wprowadzą z dnia na dzień karę śmierci za krypto. W ramach walki z czymkolwiek.
nic dodac , nic ujac..
Myślę że powinniście być zbanowani za propagowanie nie płacenia podatków. Przynajmniej ;-)

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Za krypto za kratki w USA

Postautor: stonebridge » wtorek, 12 grudnia 2017, 08:18

DTPCTP pisze:
stonebridge pisze:
tonyxxl pisze: Myślę że jak nasze obecne przydupasy dostaną rozkaz z Waszyngtonu to wprowadzą z dnia na dzień karę śmierci za krypto. W ramach walki z czymkolwiek.
nic dodac , nic ujac..
Myślę że powinniście być zbanowani za propagowanie nie płacenia podatków. Przynajmniej ;-)
A gdzie w amerykanskiej konstytucji jest napisane ze ''wolny czlowiek'' zobowiazany jest do placenia podatkow? :)

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości