Podwójne obywatelstwo - optymalziacja podatkowa

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podwójne obywatelstwo - optymalziacja podatkowa

Postautor: didaho » piątek, 8 grudnia 2017, 07:58

Witam
Czy posiadając podwójne obywatelstwo polskie/niemieckie może nam to ułątwić w jakiś sposób optymalziacje podatkową przy sprzedaży kryptowalut?
Ostatnio zmieniony piątek, 8 grudnia 2017, 08:27 przez didaho, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podwójne obywatelstwo - optymalziacja pdoatkowa

Postautor: diggeri » piątek, 8 grudnia 2017, 08:04

Podwójne obywatelstwo - optymalziacja pdoatkowa
Zaktualizuj nazwę tematu i czekamy na wypowiedź mądrzejszych, przy czym zadam Ci 1 pytanie.

W którym z krajów masz interesy życiowe? czyli co łączy Cię z krajem nadwiślańskim a co z naszymi zachodnimi sąsiadami, to ważne dla US ;)

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podwójne obywatelstwo - optymalziacja podatkowa

Postautor: didaho » piątek, 8 grudnia 2017, 08:30

W tym momencie nic mnie z naszymi sąsiadami nie łączy ale jakby mi się to w jakiś sposób opłaciło to można to zmienić ;) Pytanie czy samo posiadanie obywatelstwa jest dla mnie korzystne w tym wypadku bo do zmiany rezydencji podatkowej wystarczy się tam przenieść.

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podwójne obywatelstwo - optymalziacja podatkowa

Postautor: Fred Onizuka » piątek, 8 grudnia 2017, 08:53

O ile mi wiadomo, to w takim przypadku, samo obywatelstwo nic nie daje. Podlega się prawu państwa, w którym większą cześć roku się przebywa.

Może, jak byś tam wrócił, to by się należały jakieś zwroty różnicy w podatkach. Zdaje się, że Polacy wracający z zagranicy mogli się o coś takiego ubiegać. Pewności nie mam, ale widziałem takie reklamy firm, które miały w tym pomagać.

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podwójne obywatelstwo - optymalziacja podatkowa

Postautor: didaho » piątek, 8 grudnia 2017, 12:01

O ile mi wiadomo to w DE po 6 miesiącach od zakupu krypto nie musisz płacić dochodowego. Czy przeszło by coś takiego, żeby wyjechać tam na rok, wynająć mieszkanie, iść do pracy albo założyć firmę. Sprzedać btc i po roku wrócić do PL? W sumie tylko po co wracać ...

Dodano po 2 godzinach 45 minutach 51 sekundach:
https://coinsutra.com/tax-free-bitcoin-countries/

Wedug tego artykulu. Po roku jestes w DE zwolniony z dochodowego od kryptowalut. Czy wyciag z blockain-a ze hodluje btc ponad rok jest w tym momencie wystarczajacym dowodem czy jednak trzeba te btc kupic bedac w DE i od tamtej pory trzymac rok?

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podwójne obywatelstwo - optymalziacja podatkowa

Postautor: arekk » piątek, 8 grudnia 2017, 16:00

Kwestie podatkowe sa w tym temacie jednoznaczne: podatki placisz tam gdzie znajduje sie twoje tzw. centrum interesu zyciowego. W skrocie idzie o to : gdzie pracujesz, posiadasz mieszkanie, dzieci chodza do szkoly, itd

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podwójne obywatelstwo - optymalziacja podatkowa

Postautor: didaho » piątek, 8 grudnia 2017, 19:24

To jest dla mnie jasne ale nie o tym jest post.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 266
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 209
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podwójne obywatelstwo - optymalziacja podatkowa

Postautor: Krachu1895 » poniedziałek, 7 maja 2018, 23:55

Ostatnio się właśnie zastanawiałem. Gdyby wyrobić sobie jakimś sposobem, np. obywatelstwo Białoruskie (tam do 2023 roku nie odprowadza się podatku od krypto), to co trzeba byłoby zrobić, żeby tego podatku od krypto nie płacić? Zameldować się tam i "siedzieć" ponad pół roku? Mam na myśli to, że przecież jest możliwość przekroczenia granicy bez kontroli, czy okazywania dokumentów, więc co miałoby mnie powstrzymać przed zameldowaniem się tam, a mieszkaniem tutaj, w Polsce?
Co myślicie o czymś takim?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Podwójne obywatelstwo - optymalziacja podatkowa

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 8 maja 2018, 00:00

Dobry pomysł. Dokładnie tak robią znane kancelarie prawnicze. Ktoś używa Twojej karty płatniczej kupując codziennie kawę i masz dowód, że mieszkałeś za granicą :mrgreen:

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość