Antminer - Odprawa celna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: SAWI » sobota, 3 lutego 2018, 19:44

Witam,
Moje antki utknely w Gdansku na kontroli i otrzymaly negatywa od PIH-u.

Jest jakas mozliwosc aby przetranzytowac je do UK (gdzie mieszkam) bezproblemowo? Moglby wypowiedziec ise ktos, kto juz sprowadzal do Anglii czy uzywal jakiegos posrednika (agencji) czy po prostu kuriera np. UPS. Slyszalem, ze nie ma nigdy problemow przez Anglie i kurier zalatwia wszystko, ale naprawde wolalbym sie upewnic, bo tranzyt troche kosztuje.

Moglby ktos polecic? Biore je na osobe fizycza, nie na firme.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: green123 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 12:46

jesli macie problem z koparami to piszcie do pomoc.celna@gmail.com lub dzwoncie 517 758 008, mi pomogli.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: k2crypto » poniedziałek, 5 lutego 2018, 18:05

DHL mi odmawia przekierowania przesyłki z A3 do UK - miał ktoś taki problem?
Jeśli tak, to jak z nimi argumentować?
A mnie naiwnemu się wydawało, że mogę przesyłkę przekierować gdzie zechcę, oczywiście płacąc za nową usługę.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: green123 » poniedziałek, 5 lutego 2018, 18:54

moje zostaly przekierowane ale to zalezy od tego na jakim etapie jest przesylka, ogolnie koles z "pomocy celnej" mowil mi ze najlepiej sie z nimi kontaktowac zaraz po tym jak skontktuje sie ze mna dhl z informacja ze przyszla przesylka, mowil tez zeby nic nigdzie nie wysylac, tj zadnych papierow . Na moje szczescie tak tez bylo w moim przypadku, gdzies w necie znalazlem info zeby nie upowazniac dhla na zadme odprawy bo maja w dupie klientow. nie wiem jak to wyglada gdy pih sie do przesylki juz przywali.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: kolekurs » poniedziałek, 5 lutego 2018, 21:56

"W wyniku przeprowadzonej rewizji celnej stwierdzono, że w/w towar nie posiada pocztowego adresu kontaktowego producenta, brak pocztowego adresu importera. "

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: k2crypto » poniedziałek, 5 lutego 2018, 22:57

green123 pisze: moje zostaly przekierowane ale to zalezy od tego na jakim etapie jest przesylka, ogolnie koles z "pomocy celnej" mowil mi ze najlepiej sie z nimi kontaktowac zaraz po tym jak skontktuje sie ze mna dhl z informacja ze przyszla przesylka, mowil tez zeby nic nigdzie nie wysylac, tj zadnych papierow . Na moje szczescie tak tez bylo w moim przypadku, gdzies w necie znalazlem info zeby nie upowazniac dhla na zadme odprawy bo maja w dupie klientow. nie wiem jak to wyglada gdy pih sie do przesylki juz przywali.
No ja im nic nie wysyłałem, żadnych papierów ani upoważnienia. Więc w zasadzie nie mieli prawa zaczynać odprawy celnej bo nie byli do tego upoważnieni.
Tracking pokazuje dane z piątku jako "Processed for clearance at KATOWICE - POLAND" a następnie "clearance event" bez szczegółów.
Z dnia dzisiejszego żadnych wpisów nie ma.
W piątek wysłałem mailem dyspozycję przekierowania przesyłki na UK podając adres i telefon i deklarując pokrycie dodatkowych kosztów.
Dzisiaj do godziny 15:00 nikt nie raczył zareagować i dopiero na moje zapytanie mailem łaskawca odpisał, że "nie ma takiej możliwości" co moim zdaniem jest kompletną bzdurą.
Tyle tylko, że oni mają przesyłkę a nie ja więc jestem na nieco straconej pozycji.
Ktoś ma może pomysł albo doświadczenie jak ich ustawić?
Może jakieś paragrafy bo to na urzędasach przeważnie robi wrażenie.

Ale swoją drogą podejście do klienta mają bardzo nieciekawe...

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: adamadas35 » wtorek, 6 lutego 2018, 00:35

Panowie. U mnie to samo w Bydgoszczy tyle że z Antkami L3 - przyczepili się do nalepek. Ale alby przeprowadzić procedurę naprawczą chcą ode mnie upoważnienia Bitmaina dla mnie (firmy) aby można było tego dokonać na miejscu. Ktoś już dostał od Bitmaina takie upoważnienie? Czy macie jakiś wzór? jak to przeprowadzić? Będę wdzięczny za radę.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » wtorek, 6 lutego 2018, 08:29

k2crypto pisze:
green123 pisze: moje zostaly przekierowane ale to zalezy od tego na jakim etapie jest przesylka, ogolnie koles z "pomocy celnej" mowil mi ze najlepiej sie z nimi kontaktowac zaraz po tym jak skontktuje sie ze mna dhl z informacja ze przyszla przesylka, mowil tez zeby nic nigdzie nie wysylac, tj zadnych papierow . Na moje szczescie tak tez bylo w moim przypadku, gdzies w necie znalazlem info zeby nie upowazniac dhla na zadme odprawy bo maja w dupie klientow. nie wiem jak to wyglada gdy pih sie do przesylki juz przywali.
No ja im nic nie wysyłałem, żadnych papierów ani upoważnienia. Więc w zasadzie nie mieli prawa zaczynać odprawy celnej bo nie byli do tego upoważnieni.
Tracking pokazuje dane z piątku jako "Processed for clearance at KATOWICE - POLAND" a następnie "clearance event" bez szczegółów.
Z dnia dzisiejszego żadnych wpisów nie ma.
W piątek wysłałem mailem dyspozycję przekierowania przesyłki na UK podając adres i telefon i deklarując pokrycie dodatkowych kosztów.
Dzisiaj do godziny 15:00 nikt nie raczył zareagować i dopiero na moje zapytanie mailem łaskawca odpisał, że "nie ma takiej możliwości" co moim zdaniem jest kompletną bzdurą.
Tyle tylko, że oni mają przesyłkę a nie ja więc jestem na nieco straconej pozycji.
Ktoś ma może pomysł albo doświadczenie jak ich ustawić?
Może jakieś paragrafy bo to na urzędasach przeważnie robi wrażenie.

Ale swoją drogą podejście do klienta mają bardzo nieciekawe...
Musisz zrobić tranzyt do innej AC w Polsce i dopiero z niej do UK. DHL nie chce robić robić tranzytów za granicę i niestety nic im nie zrobisz.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: kolekurs » wtorek, 6 lutego 2018, 11:19

krystian pisze:
k2crypto pisze:
green123 pisze: moje zostaly przekierowane ale to zalezy od tego na jakim etapie jest przesylka, ogolnie koles z "pomocy celnej" mowil mi ze najlepiej sie z nimi kontaktowac zaraz po tym jak skontktuje sie ze mna dhl z informacja ze przyszla przesylka, mowil tez zeby nic nigdzie nie wysylac, tj zadnych papierow . Na moje szczescie tak tez bylo w moim przypadku, gdzies w necie znalazlem info zeby nie upowazniac dhla na zadme odprawy bo maja w dupie klientow. nie wiem jak to wyglada gdy pih sie do przesylki juz przywali.
No ja im nic nie wysyłałem, żadnych papierów ani upoważnienia. Więc w zasadzie nie mieli prawa zaczynać odprawy celnej bo nie byli do tego upoważnieni.
Tracking pokazuje dane z piątku jako "Processed for clearance at KATOWICE - POLAND" a następnie "clearance event" bez szczegółów.
Z dnia dzisiejszego żadnych wpisów nie ma.
W piątek wysłałem mailem dyspozycję przekierowania przesyłki na UK podając adres i telefon i deklarując pokrycie dodatkowych kosztów.
Dzisiaj do godziny 15:00 nikt nie raczył zareagować i dopiero na moje zapytanie mailem łaskawca odpisał, że "nie ma takiej możliwości" co moim zdaniem jest kompletną bzdurą.
Tyle tylko, że oni mają przesyłkę a nie ja więc jestem na nieco straconej pozycji.
Ktoś ma może pomysł albo doświadczenie jak ich ustawić?
Może jakieś paragrafy bo to na urzędasach przeważnie robi wrażenie.

Ale swoją drogą podejście do klienta mają bardzo nieciekawe...
Musisz zrobić tranzyt do innej AC w Polsce i dopiero z niej do UK. DHL nie chce robić robić tranzytów za granicę i niestety nic im nie zrobisz.

zadzwońcie tam "jesli macie problem z koparami to piszcie do pomoc.celna@gmail.com lub dzwoncie 517 758 008, mi pomogli." trzeba zrobić transfer do nich ogarna temat !!

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: k2crypto » wtorek, 6 lutego 2018, 11:53

Serialu o olewaniu klienta ciąg dalszy - odpowiedź DHL:

"Nie mamy możliwości zrobienia przekazu celnego do Anglii, ponieważ dokument przekazowy byłby wystawiony do tego numeru przesyłki, a do Anglii leciałaby ona na innym numerze, nie ma jak powiązać wtedy tych dokumentów.
dodatkowo musiałby Pan złożyć zabezpieczenie należności na koncie depozytowym Urzędu Celno-Skarbowego. Pan musiałby zrobić zlecenie transportu przesyłki z Polski do Anglii.

Dlatego możemy jedynie odesłać przesyłkę do nadawcy a oni powinni ją przesłać do Anglii."

Gdyby nie to, że tracę kasę to byłoby nawet śmieszne...

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » wtorek, 6 lutego 2018, 12:02

Podzwoń po agencjach celnych, bez problemu zrobią Ci taką usługę. Ale uważaj na ceny, niektórzy potrafią kosić jak za zborze.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: samtron122 » wtorek, 6 lutego 2018, 13:15

A ile wynosi rozsądna cena za taką usługę w agencji celnej??

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: sochaczl » wtorek, 6 lutego 2018, 21:02

Witam , czy ktoś z użytkowników przerabiał już coś takiego , antki zatrzymane do rewizji przesyłki , odp DHL :

Urząd celny przeprowadził rewizje przesyłki i stwierdził na towarze brak oznaczeń w języku polskim i brak adresów producenta
I importera. UC wysłał wniosek do Inspekcji Handlowej o opinię. Inspekcja najprawdopodobniej stwierdzi że nie można
dopuścić towaru do obrotu , chyba że zostaną usunięte niedociągnięcia . Decyzja powinna nadejść w ciągu kilku najbliższych dni
W takiej sytuacji trzeba będzie zrobić tranzyt towaru do jakiegoś składu celnego , oznaczyć towar i dopiero dopuścić do
obrotu.

Podejrzewam że wszystkie antki będą teraz zatrzymywane do takich lub podobnych kontroli macie pomysły na to ?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: mtatcher » środa, 7 lutego 2018, 03:17

u mnie syt jest w trakcie, ogolnie to zamowilem swoje pierwsze kopary i szczerze w ogole nie myslalem o takich problemach jak sluzba celna(wiem wiem, swiezak :P) i calkiem przypadkowo z tydzien temu dowiedzialem sie od kumpal ze jakas wielka afera z koparami w u nas. wpadlem w panike i zaczalem grzebac w necie no i znalazlem troche info. ogolnie to skorzystalem z pomocy tej calej pomocy celnej, powiedzieli ze do konca tyg powinienem miec to zalatwione. dam znac co i jak.

W ogole dzieki ludzie bo duzo tu info znalazlem, nie wiedzialem ze az tyle problemow z koparami jest.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: sochaczl » środa, 7 lutego 2018, 19:12

mtatcher pisze:u mnie syt jest w trakcie, ogolnie to zamowilem swoje pierwsze kopary i szczerze w ogole nie myslalem o takich problemach jak sluzba celna(wiem wiem, swiezak :P) i calkiem przypadkowo z tydzien temu dowiedzialem sie od kumpal ze jakas wielka afera z koparami w u nas. wpadlem w panike i zaczalem grzebac w necie no i znalazlem troche info. ogolnie to skorzystalem z pomocy tej calej pomocy celnej, powiedzieli ze do konca tyg powinienem miec to zalatwione. dam znac co i jak.

W ogole dzieki ludzie bo duzo tu info znalazlem, nie wiedzialem ze az tyle problemow z koparami jest.

Z jakiej pomocy ?? z tego co ja sie dowiedziałem nie bedzie to takie proste odprawić je .

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: kolekurs » czwartek, 8 lutego 2018, 01:14

sochaczl pisze:
mtatcher pisze:u mnie syt jest w trakcie, ogolnie to zamowilem swoje pierwsze kopary i szczerze w ogole nie myslalem o takich problemach jak sluzba celna(wiem wiem, swiezak :P) i calkiem przypadkowo z tydzien temu dowiedzialem sie od kumpal ze jakas wielka afera z koparami w u nas. wpadlem w panike i zaczalem grzebac w necie no i znalazlem troche info. ogolnie to skorzystalem z pomocy tej calej pomocy celnej, powiedzieli ze do konca tyg powinienem miec to zalatwione. dam znac co i jak.

W ogole dzieki ludzie bo duzo tu info znalazlem, nie wiedzialem ze az tyle problemow z koparami jest.

Z jakiej pomocy ?? z tego co ja sie dowiedziałem nie bedzie to takie proste odprawić je .
Zadzwoń!!!! pomoc.celna@gmail.com lub dzwoncie 517 758 008

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » czwartek, 8 lutego 2018, 07:14

Grupa dyskusyjna na FB dot. problemów celnym z koparkami:
https://www.facebook.com/groups/768371940030769/

Tutaj wszystkiego się dowiecie. Uwaga na reklamy usług celnych/doradczych. Pojawiły się firmy które chcą zarobić na obecnej sytuacji, czytajcie umowy, pytajcie o aktualne referencje(od dwóch tygodni w Polsce nei odprawili żadnej koparki, wcześniej były problem, ale do przeskoczenia).
Na chwilę obecną jedynym sposobem na oclenie antminerów jest Tranzyt za granicę (Niemcy, UK, Czechy), ale i to nie jest pewne. Ludzie zgłaszają przypadki zatrzymań antków w Niemczech i UK.
Wszystko przez brak RoHS.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: samtron122 » czwartek, 8 lutego 2018, 08:36

A co to jest?? RoHS dla S9?? w linku z FB chyba było.

Obrazek

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » czwartek, 8 lutego 2018, 08:40

samtron122 pisze: A co to jest?? RoHS dla S9?? w linku z FB chyba było.

Obrazek
Niestety jest to fake. Ktoś nie wytrzymał i uruchomił painta, UC nie dał się nabrać i poprosił o testy (często są załaczane do RoHS), których nie ma. Z resztą Bitmain potwierdził, że ten dokument jest fałszywy.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: samtron122 » czwartek, 8 lutego 2018, 09:06

"Ludzie zgłaszają przypadki zatrzymań antków w Niemczech i UK."

A jak w Czechach sprawa wygląda? Ktoś wie?


A wracając do RoHS, czy ktoś ma informację, że Bitmain w ogóle nad tym pracuję, chyba w Europie jest dosyć duży rynek zbytu.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości