Antminer - Odprawa celna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: k2crypto » sobota, 17 lutego 2018, 17:55

ArturPK pisze: Żaden urząd celny w Polsce Wam tego teraz nie ocli.
Wszystko co ma w nazwie, że od Bitmaina nie przejdzie ani zasilacz ani kopara.
Kiedys brakowalo instrukcji w j. polskim potem znak CE za maly bo ma miec co najmniej 5mm a nie ma... potem brak rohs... nawet jesli ktos za kilkanascie tysi zrobi rohs to bedzie brakowalo kolejnej rzeczy. Te urzadzenia sa bardzo niemile widziane w Polsce, ale.... jestesmy przeciez w Unii.

Procedura jest taka:
- sciagacie na firme - szukacie agencji celnej, ktora Wam to przetrzyma, do DHL zlecenie na przekaz do tej agencji, szukacie agencji celnej niemieckiej w Niemczech, gadacie ustalacie podpisujecie umowe, wszystko przes internet i w ciagu jednego dnia, polska agencja wystawia Wam T1, Wy to wysylacie plus faktury do niemieckiej, w Polsce placicie VAT, zabieracie opieczetowany towar plus te papiery, ktore dostaniecie od agencji niemieckiej, przekraczacie granice wchodzicie do pierwszego urzedu celnego niem. 15 minut i zalatwione, polski urzad celny zwraca Wam VAT, niemiecka agencja wysyla pismo, ze zwalnia Was z VATu.

- sciagacie na siebie jako osobe prywatna - wszystko tak samo za wyjatkiem - placicie VAT w Polsce i w Niemczech, polski VAT Wam zwroca, niemiecki nie.

koszty: kilkaset PLN w Polsce i ponad 100 EURO w Niemczech.

Unikac wszystkich, ktorzy maja duzo wyzsze stawki, np. jedna agencja z Gdanska okreslila koszty na 1tys. zl, jak sie okazalo 1tys byl za przesylke, a ze Bitman wyslal moj towar z zamowienia w 2 przesylkach zrobilo sie 2 tys :) nastepnym razem nie mogli juz oclic bo wiadomo dlaczego... to za wystawienie T1 tez byl 1tysiak :) ale musialem zaplacic inaczej tow. bym nie odebral od nich i lezalby do dzis.

Szczerze polecam firmę: ' Hofpol' Tadeusz Hoffa z Poznania.
Powodzenia!
Zasilacz mi przywieźli kilka dni temu bez pytania o cokolwiek - oclony oczywiście. Antminer odmówili.
Firma Hofpol mi powiedziała, że sorry, ale nie da się.
A3 sie robi w tej "pomocy.celnej" i oczywiście dam znać jak poszło.
Z tego co wiem to odprawiaja "u ssiadów", więc wszystko legalnie.

Tak na marginesie to komus strasznie odbiło, a wydawać by się mogło, że kasa z VAT by się bardziej przydała w Polsce niż w Niemczech czy Anglii. No ale widocznie nam to niepotrzebne, lepiej niech "obcy" zarobi...

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: ArturPK » sobota, 17 lutego 2018, 19:11

Miałes szczescie z zasilaczem. Do mnie przylecialy same zasilacze, DHL napisalo do mnie co to jest, ja im odpowiedzialem zasilacze komputerowe a oni, ze tego nie oclą bo nie... musialem wskazac agencje celna zewnetrzną.

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: didaho » poniedziałek, 19 lutego 2018, 08:34

Zasilacze przechodzą. W każdym razie mi przeszły. Nie wiem jak z większą ilością. Ogólnie wszystko co ArturPK napisał to prawda. Mi odprawia Hofpol wlaśnie przez Niemcy. Ale możliwe, że już nie przyjmują bo mają ponad 1000 koparek na magazynie celnym:D
Jeszcze tylko uwaga co do odroczonego VAT-u w PL. Musimy być płatnikiem VAT, żeby skorzystać. Także jeśli mamy firmę i korzyzstamy ze zwolnienia z VAT to płącimy VAT w PL i DE, ten w PL nam później zwracają.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » poniedziałek, 19 lutego 2018, 09:11

Podobno sa osoby które zrobiły na własny koszt RoHS i są gotowe się nim podzielić, oczywiście nie za darmo. Musisz poszukać na grupie dyskusyjnej na Facebooku. Ja też będę załatwiał przez Hofpol, ale umowę podpisałem miesiąc temu. Moje koparki zaginęły w tranzycie, ale to długa historia.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: k2crypto » poniedziałek, 19 lutego 2018, 17:35

Odprawione w Czechach, zajęło to raptem 4 godziny od momentu jak DHL łaskawie przekazał przesyłke po 2 tygodniach niemożności zrobienia czegokolwiek.
Załatwiałem przez "pomoc.celna".

Trochę szkoda, bo jak słyszę jakie ilości tego ida to pewnie by się za VAT oddany sasiadom spokojnie dało postawić jakieś przedszkole czy żłobek.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » poniedziałek, 19 lutego 2018, 17:42

k2crypto pisze: Odprawione w Czechach, zajęło to raptem 4 godziny od momentu jak DHL łaskawie przekazał przesyłke po 2 tygodniach niemożności zrobienia czegokolwiek.
Załatwiałem przez "pomoc.celna".
Ciesz się, że DHL z góry powiedziało, że tego nie odprawią. Ja nalezałem do grupy która trafiła na zmianę przepisów, DHL zgłosił antki do odprawy, a potem 5 tygodni czekałem na decyzję UKE. Potem 2 tyg. na decyzję PIH, jak dodamy do tego tranzyty, trzeci meisiąc się bawie z odprawą. Takich jak jak jest wielu.
Jesteś szczęściarzem, ze antki nie przyszły do Polski wcześniej.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: sochaczl » poniedziałek, 19 lutego 2018, 20:25

krystian pisze:
k2crypto pisze: Odprawione w Czechach, zajęło to raptem 4 godziny od momentu jak DHL łaskawie przekazał przesyłke po 2 tygodniach niemożności zrobienia czegokolwiek.
Załatwiałem przez "pomoc.celna".
Ciesz się, że DHL z góry powiedziało, że tego nie odprawią. Ja nalezałem do grupy która trafiła na zmianę przepisów, DHL zgłosił antki do odprawy, a potem 5 tygodni czekałem na decyzję UKE. Potem 2 tyg. na decyzję PIH, jak dodamy do tego tranzyty, trzeci meisiąc się bawie z odprawą. Takich jak jak jest wielu.
Jesteś szczęściarzem, ze antki nie przyszły do Polski wcześniej.

Witam jakie to są decyzje ?? UKE? PIH?? i jak ten temat załatwiłeś u nas w PL ? czy dalej załatwiasz ? Ja już miesiąc czekam i nic nie wiem po rewizji przesyłki ( 2x antek s9 ) nawet pisma nie dostałem ...

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » poniedziałek, 19 lutego 2018, 20:32

sochaczl pisze:
krystian pisze:
k2crypto pisze: Odprawione w Czechach, zajęło to raptem 4 godziny od momentu jak DHL łaskawie przekazał przesyłke po 2 tygodniach niemożności zrobienia czegokolwiek.
Załatwiałem przez "pomoc.celna".
Ciesz się, że DHL z góry powiedziało, że tego nie odprawią. Ja nalezałem do grupy która trafiła na zmianę przepisów, DHL zgłosił antki do odprawy, a potem 5 tygodni czekałem na decyzję UKE. Potem 2 tyg. na decyzję PIH, jak dodamy do tego tranzyty, trzeci meisiąc się bawie z odprawą. Takich jak jak jest wielu.
Jesteś szczęściarzem, ze antki nie przyszły do Polski wcześniej.

Witam jakie to są decyzje ?? UKE? PIH?? i jak ten temat załatwiłeś u nas w PL ? czy dalej załatwiasz ? Ja już miesiąc czekam i nic nie wiem po rewizji przesyłki ( 2x antek s9 ) nawet pisma nie dostałem ...
Jestem w trakcie. Ale tydzien/dwa i powinno być po sprawie (oby). W piśmie od UKE ogólniki, CE za małe, brak naklajek importer/producent, brak instrukcji, tłumaczenia faktury. Uzupełniłem zgłosiłem ponownie, pech, wprowadzili opiniowanie przez PIH, a PIH chce RoHS którego nie ma. RoHS wprowadzali stopniowo, najpierw Gdańsk, potem kolejne miasta. Niestety nie zdążyłem z tranzytem do Poznania.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: sochaczl » poniedziałek, 19 lutego 2018, 20:39

I co dalej planujesz ( Pewnie czeka mnie to wszystko co Ciebie ) ale jak przeskoczyć RoHS?

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » poniedziałek, 19 lutego 2018, 20:46

sochaczl pisze: I co dalej planujesz ( Pewnie czeka mnie to wszystko co Ciebie ) ale jak przeskoczyć RoHS?
Odprawa w Czechach lub Niemczech.
Ewentualnie rozmawiaj z osobami które mają rohs, pewne osoby zrobiły rohs na własny ksozt.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: sochaczl » poniedziałek, 19 lutego 2018, 20:50

Skąd znaleźć takie osoby ? co mają Rohs? czy posiadasz jakieś przetarte szlaki na agencje w Czechach lub Niemczech ? I jeszcze jedno pytanie czy na pewno w tych krajach np. odprawią antki czy też nie będzie problemu?

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » poniedziałek, 19 lutego 2018, 21:00

sochaczl pisze: Skąd znaleźć takie osoby ? co mają Rohs? czy posiadasz jakieś przetarte szlaki na agencje w Czechach lub Niemczech ? I jeszcze jedno pytanie czy na pewno w tych krajach np. odprawią antki czy też nie będzie problemu?
https://www.facebook.com/groups/7683719 ... oup_header

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: k2crypto » wtorek, 20 lutego 2018, 03:15

sochaczl pisze: I co dalej planujesz ( Pewnie czeka mnie to wszystko co Ciebie ) ale jak przeskoczyć RoHS?
Odpraw tam gdzie ja - od momentu jak dostali papiery i przesyłke z DHL to błyskawica - kilka godzin to trwało zaledwie.

"pomoc.odprawa@gmail.com"

Pytanie czy możesz bez problemu T1 zrobić czy nie, skoro juz jesteś w trakcie odprawy.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: green123 » wtorek, 20 lutego 2018, 19:32

kolekurs pisze:
k2crypto pisze:
kolekurs pisze: resztę paczek puściłem przez UK na marzec zobaczymy co wtedy będzie
Też mam kolejną dostawę z Bitmaina na marzec - da się jeszcze zmienić adres wysyłki?
Bo formalnie to piszą, że nie ma takiej opcji.

Pisz do nich ticket opisz sytuację sądzę nie powinno być problemu bo wiedza ze są problemy z clem...
Witaj,

Mogę polecić odprawę przez pomoc.celna@gmail.com 517 758 008 miałem zatrzymane 19szt S9 już ponad od miesiąca i mi pomogli za co szacun. Zapłaciłem dopiero przy odbiorze maszyn. Pełna kompetencja lecz nastepnych nie zamówie już jak Ty do Polski. Pozdrawiam

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
znafca pisze:Witam, dostalem pismo ze urzadzenie elektroniczne nie spelnia wymagan bo brak naklejek importera i producenta oraz dok po polsku. Nic nie ma o ROHS, czy warto skorzystac z procedury naprawczej w takim przypadku czy i tak jak beda naklejki i polska instrukcja to wymysla ze jednak jeszcze ROHS trzeba?




green123
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu:
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Cytuj
Edytuj
Zgłoś ten post
Odpowiedz w pełnym edytorze

Postautor: green123 » wtorek, 20 lutego 2018, 19:30

kolekurs pisze:

k2crypto pisze:

kolekurs pisze:
Przejdź do cytowanego posta resztę paczek puściłem przez UK na marzec zobaczymy co wtedy będzie



Też mam kolejną dostawę z Bitmaina na marzec - da się jeszcze zmienić adres wysyłki?
Bo formalnie to piszą, że nie ma takiej opcji.




Pisz do nich ticket opisz sytuację sądzę nie powinno być problemu bo wiedza ze są problemy z clem...



Witaj,

Mogę polecić odprawę przez pomoc.celna@gmail.com 517 758 008 miałem zatrzymane 19szt S9 już ponad od miesiąca i mi pomogli za co szacun. Zapłaciłem dopiero przy odbiorze maszyn. Pełna kompetencja lecz nastepnych nie zamówie już jak Ty do Polski. Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: samtron122 » środa, 21 lutego 2018, 08:32

[Mogę polecić odprawę przez pomoc.celna@gmail.com 517 758 008 miałem zatrzymane 19szt S9 już ponad od miesiąca i mi pomogli za co szacun. Zapłaciłem dopiero przy odbiorze maszyn. Pełna kompetencja lecz nastepnych nie zamówie już jak Ty do Polski. Pozdrawiam]

Witam, tylko czy to jest OK, że wymagają wszystkich danych twoich, łącznie z PESELEM i numerem dowodu osobistego??

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: didaho » środa, 21 lutego 2018, 08:53

samtron122 pisze: [Mogę polecić odprawę przez pomoc.celna@gmail.com 517 758 008 miałem zatrzymane 19szt S9 już ponad od miesiąca i mi pomogli za co szacun. Zapłaciłem dopiero przy odbiorze maszyn. Pełna kompetencja lecz nastepnych nie zamówie już jak Ty do Polski. Pozdrawiam]

Witam, tylko czy to jest OK, że wymagają wszystkich danych twoich, łącznie z PESELEM i numerem dowodu osobistego??
A jak byś inaczej chciał odprawę celną pzejśc?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: samtron122 » środa, 21 lutego 2018, 08:59

samtron122 pisze:
Przejdź do cytowanego posta [Mogę polecić odprawę przez pomoc.celna@gmail.com 517 758 008 miałem zatrzymane 19szt S9 już ponad od miesiąca i mi pomogli za co szacun. Zapłaciłem dopiero przy odbiorze maszyn. Pełna kompetencja lecz nastepnych nie zamówie już jak Ty do Polski. Pozdrawiam]

Witam, tylko czy to jest OK, że wymagają wszystkich danych twoich, łącznie z PESELEM i numerem dowodu osobistego??



A jak byś inaczej chciał odprawę celną pzejśc?
Pojęcia nie mam, hehe
Ale dzięki za odpowiedź

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: fuxial » środa, 21 lutego 2018, 12:11

Witam, jak tak sobie czytam to widzę że, nie ma sensu zamawiać nic od bitmaina do Polski bezpośrednio. Ale z tego co wyczytałem, jeżeli mam kolegę w Anglii, i pójdzie to na jego adres a on mi to odeśle to wszystko jest ok tak ?

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: didaho » środa, 21 lutego 2018, 13:13

fuxial pisze: Witam, jak tak sobie czytam to widzę że, nie ma sensu zamawiać nic od bitmaina do Polski bezpośrednio. Ale z tego co wyczytałem, jeżeli mam kolegę w Anglii, i pójdzie to na jego adres a on mi to odeśle to wszystko jest ok tak ?
tak

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: mtatcher » czwartek, 22 lutego 2018, 16:04

TagMazze2018 pisze: UWAGA UWAGA UWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGA

"Jeśli macie problem z koparami to piszcie do pomoc.celna@gmail.com lub dzwoncie 517 758 008, mi pomogli."

-Czy to nie jest jakaś ściema że ten sprzęt zniknie bo gościu go nie dostarczy ?
-Ilu z was korzystało z tego ?

Uwaga to firma Pana Tomasz P, który generalnie w mojej opinii nie ma za dobrej opinii w internecie, ja bym unikał.
http://megakatowice.nf.pl/firma/net-lin ... C30E9F2A00
http://www.praca-podkarpackie.pl/wyszuk ... 42755.html
https://www.money.pl/rejestr-firm/nip/6 ... wy/41-500/

Raczej bym nie liczył na pomoc tylko na utratę pieniędzy.
Pozdrawiam
ja korzystalem z ich uslug, odebralem sprzet i nie mialem zadnych problemow. Z jednej str zadajesz pytania czy to nie sciema, a z drugiej piszesz ze to sciema. skoro nie jestes pewny to moze poczekaj z uprzedzeniami na odpowiedz, tymbardziej ze ludzie pisza powyzej ze uzyskali pomoc.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości