Antminer - Odprawa celna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: xdgx » wtorek, 28 listopada 2017, 21:48

@Kamilsonn, wysłałeś takie zapytanie rozumiem przed zamówieniem, kontrolnie?

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Kamilsonn » wtorek, 28 listopada 2017, 21:52

Tak mam zamiar zamówić dość pokaźna ilość minerów do nieszczesnego Gdańska i po prostu uzupełniam dokumentację ale już nie mogę bo im dalej ide tym wiecej drzew ...

Mam tylko pytanie dla posiadaczy , czy producent oprócz tej instrukcji i oznakowania importera oraz kilku dorbych błedów robi wszystko poprawnie?
Czy np. produkty nie maja znaku ce o średnicy 5mm?

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » wtorek, 28 listopada 2017, 21:58

Kamilsonn pisze: n
Nie miały znaku CE, ale podobno nowe bathe już mają.

Co do dokumentacji, każdy urząd celny prosi o inne dokumenty.

Jeden urząd upierał się przy deklaracji zgodności której długo bitmain nie potrafił uzupełnić(nie było podpisów), inny urząd ( z innego miasta) wymaga tylko certyfikatu CE.

Jeśli chcesz zamówić duże ilości, wstrzymaj się jeszcze chwilę. Ewentualnie zamów tylko kilka sztuk.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Kamilsonn » środa, 29 listopada 2017, 06:53

Tutaj są deklaracje , czy one są prawidłowe?

https://bitmainhelp.zendesk.com/attachm ... ORMITY.pdf

https://bitmainhelp.zendesk.com/attachm ... ORMITY.pdf

Dodano po 8 godzinach 41 minutach 5 sekundach:
VAT 23% a cło o jakiej wartości nakładają 0%? Czy 3% lub więcej ?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: radas » środa, 29 listopada 2017, 17:15

Deklaracje z powyższych linków powinny być ok. Nie mogą być to certyfikaty, których cała seria jest na stronie producenta. Niestety DHL odcina się od sprawy paczek nadanych od Bitmaina. Nie odpowiadają na pytania dlaczego nie chcą ich odprawić. Moja sprawa leży w mmpj. O ile koparka ma nabite na obudowie CE nie będzie problemu. Zakładam, że wszystkie mają CE bo zawsze miały więc czemu nagle miało CE zniknąć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: hassejo » środa, 29 listopada 2017, 23:29

radas pisze: Deklaracje z powyższych linków powinny być ok. Nie mogą być to certyfikaty, których cała seria jest na stronie producenta. Niestety DHL odcina się od sprawy paczek nadanych od Bitmaina. Nie odpowiadają na pytania dlaczego nie chcą ich odprawić. Moja sprawa leży w mmpj. O ile koparka ma nabite na obudowie CE nie będzie problemu. Zakładam, że wszystkie mają CE bo zawsze miały więc czemu nagle miało CE zniknąć.
różnicą jest czy to oznaczenie CE oznacza China Export czy zgodność z normami.
Warto o tym poczytać, bo to główny powód dlaczego przy rewizji paczki celnicy decydują się zawiesić odprawę albo dać sprzęt do utylizacji na czym już wiele osób popłynęło.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: probothc » czwartek, 30 listopada 2017, 11:46

Ktoś pomoże o co chodzi ?
W związku ze 100 % zatrzymywaniem przesyłek zawierających koparki do wydobywania kryptowalut przez Urząd Celny i konieczność procedury naprawczej, która nie jest możliwa w naszej Agencji Celej ze względu na brak Składu Celnego proszę o wyznaczenie innej Agencji Celnej, która dokona odprawy celnej- zrealizujemy wówczas bezpłatny tranzyt do wyznaczonej Agencji Celnej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: hassejo » czwartek, 30 listopada 2017, 11:52

probothc pisze: Ktoś pomoże o co chodzi ?
W związku ze 100 % zatrzymywaniem przesyłek zawierających koparki do wydobywania kryptowalut przez Urząd Celny i konieczność procedury naprawczej, która nie jest możliwa w naszej Agencji Celej ze względu na brak Składu Celnego proszę o wyznaczenie innej Agencji Celnej, która dokona odprawy celnej- zrealizujemy wówczas bezpłatny tranzyt do wyznaczonej Agencji Celnej.
przez jaką spedycję to szło ? DHL / FedEx ?

w każdym razie.. Twoja spedycja musi unieważnic zgłoszenie i zgłosić towar do tranzytu, nastepnie robisz tranzyt na skład celny ( musisz ze składem celnym podpisać umowę ) pod który podlega skład celny składasz wniosek o pozwolenie na dopuszczenie do obrotu.
musisz zobaczyć gdzie jest najbliższy skład celny Twojego miejsca zamieszkania (chyba, tutaj nie jestem pewny).


co było przyczyną odrzucenia ? brak prawidłowego oznakowania CE czy brakujące certyfikaty??
Ostatnio zmieniony czwartek, 30 listopada 2017, 11:53 przez hassejo, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: xdgx » czwartek, 30 listopada 2017, 11:53

@hassejo, to wiadomość z DHL, wszystkim wysyłają jak tylko w systemie mają info o przesyłce. Z jednej strony dobrze, nie tracimy czasu na odprawę przez DHL, skoro i tak się nie powiedzie.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: probothc » czwartek, 30 listopada 2017, 11:54

Przez DHL nie mam pojecia dostałem informacje że mam :
1. Dokonanie tłumaczenia faktury:
Co to za towar?
Z jakiego materiału jest wykonany?
Do czego służy?
Sugerowany kod taryfy celnej, jeśli wcześniej towar był już odprawiany
(w przypadku braku Agent dopasuje go sam).


Dodatkowo prosimy o:
A ) Sprawdzenie, czy towarzyszące przesyłce faktury są prawidłowe (załącznik)
W przypadku gdyby załączone faktury nie były prawidłowe prosimy o pilne poinformowanie nas o tym fakcie i dostarczenie właściwych dokumentów.

B ) Określenie rodzaju odprawy celnej (np. dopuszczenie do obrotu/ostateczna, czasowa, tranzyt). W przypadku braku takiej informacji przesyłka zostanie odprawiona
w procedurze dopuszczenia do obrotu.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: xdgx » czwartek, 30 listopada 2017, 11:55

@probothc, to omiń, znajdź po prostu agencję celną lokalnie, do której zrobisz tranzyt. Skąd jesteś?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: hassejo » czwartek, 30 listopada 2017, 11:56

Najlepiej znaleźć agencję celną niedaleko Waszego miejsca zamieszkania (dużo dokumentów czasami trzeba własnoręcznie podpisywać) podjechać i zapytać czy realizowali już odprawy koparek. Nie bierzcie agencji bez doświadczenia, bo potem was obciążą kosztami przygotowawczymi i kosztem transferu z powrotem na tranzyt lub do innego agencji. Chociaż... ryzyk fizyk, może im sie uda sprawnie to zrobić.

Agencja was poinstruuje co dalej. Ja nigdy koparek nie sprowadzałem ale za to sprowadzałem bardzo dużo [EDIT] elektroniki zza granicy więc wszystko wygląda podobnie.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 4 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Lipas » czwartek, 30 listopada 2017, 14:37

cześć

ten sam problem z przesyłką wysłaną wczoraj od Bitmain. W środku 2 x D3 - zasilacze puścili bez niczego koparki będą zatrzymane bo zatrzymują 100% nawet bez otwierania przesyłki i sprawdzenia czy jest ten znak CE czy nie ma....

dostałem od DHL Gdańsk ten sam email co reszta.

Masakra jakaś z tymi procedyrami i z Bitmainem który klientów ma w dupie.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 16 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Antminer - Odprawa celna

Postautor: marcio5a » czwartek, 30 listopada 2017, 15:21

A ja jestem ciekawy na jakiej podstawie filtrują paczki do zatrzymania - bo w przeznaczeniu wpisujecie, że są to koparki kryptowalut? Może jak się określi, że są to - jak ktoś wcześniej pisał - urządzenia do obliczeń arytmetycznych to przejdzie to jakoś łagodniej?

btw. Ktoś ze Szczecina zamawiał?
Ktoś ma poprawny certyfikat CE do D3 i L3, skoro podobno ze strony Bitomaina nie uznają?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: hassejo » czwartek, 30 listopada 2017, 15:37

marcio5a pisze: A ja jestem ciekawy na jakiej podstawie filtrują paczki do zatrzymania - bo w przeznaczeniu wpisujecie, że są to koparki kryptowalut? Może jak się określi, że są to - jak ktoś wcześniej pisał - urządzenia do obliczeń arytmetycznych to przejdzie to jakoś łagodniej?

btw. Ktoś ze Szczecina zamawiał?
Ktoś ma poprawny certyfikat CE do D3 i L3, skoro podobno ze strony Bitomaina nie uznają?
Jeśli nie uznają od producenta, to warto spróbować oddać do innej agencji celnej. Inaczej paczka będzie zutylizowana.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: probothc » piątek, 1 grudnia 2017, 12:40

Podasz linka do ceryfikatu CE? D3

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14327
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2636
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Antminer - Odprawa celna

Postautor: rav3n_pl » piątek, 1 grudnia 2017, 12:43

Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: radas » piątek, 1 grudnia 2017, 18:41

Poniżej macie DEKLARACJĘ ZGODNOŚCI a nie certyfikaty - raczej o to chodzi.


https://bitmainhelp.zendesk.com/attachm ... ORMITY.pdf

https://bitmainhelp.zendesk.com/attachm ... ORMITY.pdf


https://bitmainhelp.zendesk.com/attachm ... ORMITY.pdf

https://bitmainhelp.zendesk.com/attachm ... ORMITY.pdf

Dodano po 5 godzinach 30 minutach 18 sekundach:
Odebrałem właśnie S9. Problem z DHLem najwyraźniej jest w nieprawidłowym oznakowaniu CE. To znaczy symbol ma 4mm a powinien mieć minimum 5mm. Jest nabity na urządzeniu jak i kartonie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: novymivo » piątek, 1 grudnia 2017, 22:04

Slijcie przez Uk wszystko przechodzi. Tam pracuja ludzie a nie sluzbisci ktorzy Wasza paczke zatrzymaja a elyta przejdzie bocznym przejsciem i pierwsza. Jak mnie to boli, takie sk...
Polskie Forum Bitcoin.pl

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 16 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Antminer - Odprawa celna

Postautor: marcio5a » sobota, 2 grudnia 2017, 11:18

@novymivo
Jak to zrobić gdy nie mamy tam nikogo, kto mógłby się tym zająć? Są jakieś biura które się by tym zajęły i przesłały dalej do Polski?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości