Antminer - Odprawa celna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: winetou » piątek, 24 listopada 2017, 10:58

Czyli wychodzi na to, że każdy ma trochę inne doświadczenia i nie ma reguły. Dawajcie znać jak do kogoś z Was dojdzie czy się udało odprawić czy z problemami i jeżeli tak czy i jak udało się je obejść. Ja na pewno napiszę - moje L3+ powinny być za 2-3 tygodnie.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: MINERS RESIDENCE » piątek, 24 listopada 2017, 11:16

Witam wszystkich,

Po pierwsze - to nasz pierwszy post, więc chwielibyśmy powitać wszystkich forumowiczów.

Dzisiaj rano nowe dyrektywy celne dotarły również do Katowic, jesteśmy w kontakcie z DHL oraz Bitmain w tej sprawie.
Jesteśmy też w trakcie negocjacji i możemy wkrótce stać się reprezentantem Bitmain w UE.

Treść dyrektywy:

"Zgodnie z przepisami przedmiotowej Dyrektywy:
Urządzenie - jakakolwiek aparatura
Kompatybilność elektromagnetyczna – oznacza zdolność urządzenia do zadowalającego działania w środowisku elektromagnetycznym bez powodowania nadmiernych zaburzeń elektromagnetycznych w stosunku do innych urządzeń działających w tym środowisku
Środowisko elektromagnetyczne – oznacza wszelkie zjawiska elektromagnetyczne możliwe do zaobserwowania w danym miejscu.

Zawartość deklaracji zgodności WE:
- odniesienie do dyrektywy,
- określenie aparatury (rodzaj, partia, numer seryjny lub wszelkie inne informacje pozwalające na jej identyfikację),
- nazwę i adres producenta oraz, w stosownych przypadkach, imię i nazwisko i adres jego upoważnionego przedstawiciela na terenie Wspólnoty,
- odniesienie do specyfikacji, na podstawie których orzeczono zgodność w celu zapewnienia zgodności aparatury z przepisami dyrektywy,
- datę wystawienia deklaracji,
- wskazanie podpisu osoby upoważnionej."

Jeżeli się uda, to wtedy w ramach tzw. procedury naprawczej będziemy mogli wystawiać dla zainteresowanych odpowiednie dokumenty i oklejać sprzęt odpowiednimi oznaczeniami. Niestety - może to chwilę potrwać, bo oczywiście wiąże się z górą formalności.

W razie pytań prosimy o wiadomość prywatną, tutaj będziemy informować o postępach.

Pozdrawiamy,
Zespół MR

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: xdgx » piątek, 24 listopada 2017, 12:16

@winetou, jeśli masz deklaracje, w ramach procedury naprawczej możesz to zrobić.
@MINERS RESIDENCE, te dokumenty wysyła Bitmain, więc co nowego może się pojawić co moglibyście niby wystawiać? Bitmain nie ma żadnych przedstawicieli i nie będzie miał.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: MINERS RESIDENCE » sobota, 25 listopada 2017, 07:04

xdgx pisze: @winetou, jeśli masz deklaracje, w ramach procedury naprawczej możesz to zrobić.
@MINERS RESIDENCE, te dokumenty wysyła Bitmain, więc co nowego może się pojawić co moglibyście niby wystawiać? Bitmain nie ma żadnych przedstawicieli i nie będzie miał.
Chcielibyśmy rozwiać przy tej okazji jeszcze kilka wątpliwości:

Partnerstwo
Bitman nie ma żadnych "resellerów", czyli odsprzedawców. Przedstawicieli ma w różnych krajach sporo, w zależności od przepisów - wiele krajów tego wymaga żeby sprzęt mógł wejść na ich rynek. Na tym też m. in. polega scam z "oficjalnym partnerstwem" w przypadku takich firm. Zwróć proszę uwagę na podział kategorii formularzy w ich dziale obsługi klienta - zostanie jednym z partnerów jest tam udostępnione w ramach samego systemu HelpDesk. Staramy się właśnie zostać jednym z takich partnerów.

Procedura naprawcza
Problem właśnie w tym, że procedury naprawczej sprzętu nie można przeprowadzić jeżeli nie jesteś oficjalnym reprezentantem producenta. Przy towarze z Chin może dotyczyć to również deklaratywnego znaczka CE (potwierdzimy w jedną lub drugą stronę jeszcze w trakcie weekendu, jesteśmy w trakcie konsultacji prawnych nawet teraz).

Chcemy też zwrócić uwagę, że sama wielość dyrektyw unijnych sporo komplikuje całość i jak komuś ten sprzęt zacznie przeszkadzać, to sądzić się można latami. Awansem staramy się teraz uzyskać od Bitmaina kilka dodatkowych certyfikatów, które tak naprawdę nie są wcale wymagane - na wszelki wypadek. Nie będziemy tutaj podpowiadać konkretnych numerów dyrektyw, bo komuś ostatnio chyba bardzo przeszkadza, że ludzie potrafią na tym (często na własną rękę - czyli z trudem i niejednokrotnie uszkadzając sprzęt), zarobić i nie zamierzamy w tym pomagać. Dodatkowo - możemy dostarczyć wszystkie potrzebne tłumaczenia, poświadczone notarialnie, wszystkich certyfikatów, a bywają one (jeżeli wierzyć doniesieniom z różnych stron i forów, nam się to na szczęście jeszcze nie zdarzyło) niestety wymagane.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że zarówno my, jak i nasi klienci mamy nadzieję, że są to przejściowe kłopoty i nadmiar dokumentów nie będzie potrzebny, a zatrzymane Antminery nie były adresowane na rynek europejski i wynika to albo z niedopatrzenia producenta, albo z powodu kupna poprzez nieautoryzowanego dostawcę (jak słusznie zauważyłeś, autoryzowanych nie ma).

Pozytywne rozwiązanie sprawy jest również w naszym interesie, bo będziemy mogli wtedy dalej świadczyć (nota bene najlepsze i przy okazji najtańsze na rynku) usługi hostingowe i doradcze dla naszych klientów i bez przeszkód dalej się rozwijać.

Niestety sam incydent zwrócił uwagę służb i nowe dyrektywy celne przesłane do DHL dla tego sprzętu są już faktem. Mamy nadzieję że ten incydent zintensyfikował jedynie kontrole tego typu sprzętu - czas pokaże.
Jak już zaznaczaliśmy - jesteśmy w trakcie konsultacji prawnych w tej sprawie i oczywiście opiszemy tu wkrótce całość naszych doświadczeń.

Pozdrawiamy,
Zespół Miner's Residence

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: xdgx » sobota, 25 listopada 2017, 11:10

@MINERS RESIDENCE, procedurę naprawczą może przeprowadzić każdy, ja jestem w trakcie a kilka osób stąd czy z grupy na fb jiż to zrobiło i dostały swoje przesyłki.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 16 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Antminer - Odprawa celna

Postautor: marcio5a » sobota, 25 listopada 2017, 16:05

xdgx pisze: @MINERS RESIDENCE, procedurę naprawczą może przeprowadzić każdy, ja jestem w trakcie a kilka osób stąd czy z grupy na fb jiż to zrobiło i dostały swoje przesyłki.
@xdgx
Co oznacza procedury naprawcze? Co wtedy nalezy zrobic? Nalepic znaczki?? Donieść certyfikaty ktore sie wyslalo firmie kurierskiej? Mógłby ktos opisac?

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: XLukaz » niedziela, 26 listopada 2017, 04:45

1. Bitmain ma klientów w dupie.
2. Z tego co zdążyłem wyczytać to wskazane jest wybranie innej agencji celnej niż DHL i dołączenie stosownych dokumentów, deklaracji i naklejek przed odprawą w UC.
3. Bitmain odpisał mi, że nie można zmienić kraju odbiorcy. Wydaje mi się bardzo prawdopodobne, że adres w Polsce da się zmienić.

PS. Ma ktoś polską instrukcję obsługi do Antminer S9 ?


Procedury naprawcze czyli np. naklejenie znaczka CE, wrzucenie do kartonu polskiej instrukcji... Ale niech wypowie się ktoś kto już odprawił antki.

Udało się komuś odprawić Antminery w Listopadzie?

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 26 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Blender » niedziela, 26 listopada 2017, 12:14

21 listopada odprawiłem L3+ Beż żadnych kłopotów. WER Warszawa
Załączyłem Certyfikaty, upoważnienie, oświadczenie o podwójnym przeznaczeniu, potwierdzenie zakupu. Przeszło bez problemów. Mam nadzieję, że kolejne również przejdą.
Komuś jeszcze się udało/nie udało ?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: jaawor » niedziela, 26 listopada 2017, 13:11

Witam, czekam właśnie na przesyłkę s9. W związku z ostatnimi problemami jakie występują z ocleniem przesyłek z koparkami mam do Was pytanie. Czy ktoś posiada może wzór oświadczenie o podwójnym przeznaczeniu? Skąd można dostać deklarację certyfikatów do wspomnianej koparki? Trzeba zgłaszać się do bitmain czy są dostępne gdzieś w internecie?

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 26 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Blender » niedziela, 26 listopada 2017, 13:34


Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: XLukaz » niedziela, 26 listopada 2017, 20:34

Blender pisze: 21 listopada odprawiłem L3+ Beż żadnych kłopotów. WER Warszawa
Załączyłem Certyfikaty, upoważnienie, oświadczenie o podwójnym przeznaczeniu, potwierdzenie zakupu. Przeszło bez problemów. Mam nadzieję, że kolejne również przejdą.
Komuś jeszcze się udało/nie udało ?

A co z instrukcją w języku polskim i naklejkami CE oraz z adresem produenta (naklejki na opakowaniu i produkcie) ?

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 26 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Blender » niedziela, 26 listopada 2017, 21:50

XLukaz pisze: A co z instrukcją w języku polskim i naklejkami CE oraz z adresem produenta (naklejki na opakowaniu i produkcie) ?
Nie chcieli tego ode mnie

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: coineer » wtorek, 28 listopada 2017, 10:57

Co do instrukcji do przetłumaczenia czy Bitmain załącza jeszcze jakieś manuale oprócz installation guide, tych tu? :

https://shop.bitmain.com/support.htm?pi ... beR3fo06DA

http://www24.zippyshare.com/v/NTOfCls3/file.html (docx)

Może komuś będzie chciało się przetłumaczyć i podzielić się?

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 26 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Blender » wtorek, 28 listopada 2017, 11:07

Macie poniżej instrukcje PL dla:
AntMiner D3
AntMiner L3
APW3++

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: winetou » wtorek, 28 listopada 2017, 11:20

Mam prośbę do tych co już dostali antki - czy ktoś może podrzucić skan faktury? Oczywiście z zakrytymi danymi osobowymi?

I czy faktura przychodzi mailem / jest do pobrania ze strony czy jest w paczce?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: radas » wtorek, 28 listopada 2017, 20:36

Mi przysłali fakturę emailem, jeszcze przed wysyłką S9. W dniu wygenerowania listu przewozowego dostałem miły telefon z DHL, że paczki mi nie odprawią i mam wskazać skład celny w którym wykonam procedurę naprawczą. Paczka pewnie dziś wyleci z Chin.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Harey » wtorek, 28 listopada 2017, 20:52

radas pisze: dostałem miły telefon z DHL, że paczki mi nie odprawią
Jakie miasto?

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: xdgx » wtorek, 28 listopada 2017, 20:53

To samo na maila przychodzi od DHL.
W dniu dzisiejszym została nadana przesyłka numer XXX, której planowane przybycie nastąpi w najbliższych dniach.
Maszynki do wydobywania krypto walut mogą zostać odprawione wyłącznie w procedurze naprawczej, która nie jest możliwa w naszej Agencji Celnej z powodu braku składu celnego. W związku z tym, jedyną możliwością odprawy jest przekaz do innej Agencji Celnej. Proszę o przesłanie danych Agencji, która zajmie się odprawą.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: radas » wtorek, 28 listopada 2017, 20:58

Bydgoszcz (dostawa przez Gdańsk)

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Kamilsonn » wtorek, 28 listopada 2017, 21:45

Witam serdecznie,
Jestem laikiem w tym temacie jedyne co się wywiedziałem od uke to to na samym końcu mojego posta:
Mam pytanie czy jak rozumiem ,że jeśli :
- Dopełnie oznaczenie towaru swoim imieniem i nazwiskiem w procedurze naprawczej ( tzn. tablice znaminową producenta )
- Dołącze deklaracje oraz certyfikaty wystawione przez bitmain
- Zamówie S9 i Zasilacz
-Przetłumacze instrukcję
-Zamówie towar na firmę
To wszysto powinno przejść gładko ?
"
Szanowny Panie
W odpowiedzi na Pana zapytanie Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Gdyni,
informuje, że każde urządzenie elektroniczne, zwane dalej „wyrobem” wprowadzane do
obrotu na teren Unii Europejskiej musi spełniać wymagania określone w ustawie z dnia
13 kwietnia 2016 o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (t.j. Dz.U. z 2017 r.,
poz. 1398, ze zm.) zwanej dalej „Ustawą” oraz ustawy z dnia 13 kwietnia 2007 r.
o kompatybilności elektromagnetycznej (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1258 ze zm.) zwanej dalej
„Ustawą EMC”.
Zgodnie z art. 16 ustawy importer ma obowiązek:
1) wprowadzać do obrotu wyłącznie wyrób, który spełnia wymagania;
2) zapewnić, żeby producent spełnił obowiązki określone w art. 13 pkt 2-4, 7 i 8, a także,
w stosownych przypadkach, żeby dołączył kopie deklaracji zgodności lub inne
dokumenty;
3) nie wprowadzać do obrotu ani nie oddawać do użytku wyrobu, co do którego istnieje
uzasadniona wątpliwość w zakresie spełniania wymagań;
4) umieścić na wyrobie, a w przypadkach określonych w przepisach szczególnych
na opakowaniu, w załączonym dokumencie lub na etykiecie, swoją nazwę,
zarejestrowany znak towarowy, o ile taki posiada, i adres; dane te podaje się w języku
polskim;
5) zapewnić, żeby do wyrobu dołączone były instrukcje, informacje dotyczące
bezpieczeństwa użytkowania oraz, jeżeli jest to wymagane, etykiety, sporządzone
w języku polskim w sposób jasny, zrozumiały i czytelny;
6) przechowywać przez 10 lat od dnia wprowadzenia wyrobu do obrotu kopię deklaracji
zgodności i zapewnić udostępnienie dokumentacji technicznej organowi nadzoru rynku,
o którym mowa w art. 58 ust. 2 i 3;
7) zapewnić, żeby warunki przechowywania i transportu wyrobu nie wpływały negatywnie
na zgodność z wymaganiami w czasie, gdy ponosi on odpowiedzialność za wyrób;
000001741053
2/2
8) prowadzić i analizować ewidencje skarg dotyczących wyrobów, wyrobów niezgodnych
z wymaganiami i przypadków odzyskania wyrobów;
9) badać w uzasadnionych przypadkach próbki wyrobów wprowadzanych do obrotu,
w szczególności z uwagi na zagrożenie stwarzane przez wyrób;
10) informować dystrybutorów o działaniach, o których mowa w pkt 8 i 9;
11) niezwłocznie podjąć działania w celu zapewnienia zgodności wyrobu, jego wycofania
z obrotu lub odzyskania - w przypadku zaistnienia uzasadnionego podejrzenia, że jest on
niezgodny z wymaganiami;
12) niezwłocznie informować:
a) właściwy organ nadzoru rynku, o którym mowa w art. 58 ust. 3, oraz właściwe
organy nadzoru rynku państw członkowskich Unii Europejskiej, a także państw
członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron
umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, w których wyrób udostępnił, oraz
b) producenta lub dystrybutora - o stwarzanym przez wyrób zagrożeniu, podając
szczegółowe informacje dotyczące w szczególności niezgodności wyrobu
z wymaganiami i podjętych działań;
13) udzielać na uzasadnione żądanie organu nadzoru rynku, o którym mowa w art. 58 ust. 2
i 3, informacji i udostępnić dokumentację w języku polskim, w postaci papierowej
lub elektronicznej, w celu wykazania zgodności wyrobu z wymaganiami;
14) na żądanie organu nadzoru rynku, o którym mowa w art. 58 ust. 2 i 3, współpracować
w celu usunięcia zagrożenia, jakie stwarza wyrób wprowadzony przez niego do obrotu.
Zgodnie z art. 12 ustawy EMC:
Producent, przed wprowadzeniem aparatury do obrotu, potwierdza zgodność aparatury z
zasadniczymi wymaganiami, wystawiając deklarację zgodności, której wzór stanowi załącznik
nr 2 do ustawy, oraz umieszcza na aparaturze oznakowanie CE.
Zgodnie z art. 14 ustawy EMC:
1. Oznakowanie CE, o którym mowa w art. 12, umieszcza się na aparaturze albo jej tablicy
znamionowej w sposób widoczny, czytelny i trwały, a w przypadku braku takiej
możliwości ze względu na charakter aparatury, umieszcza się je na opakowaniu oraz
dokumentach załączonych do aparatury.
2. Oprócz oznakowania CE mogą być umieszczone na aparaturze inne znaki, pod warunkiem
że nie zmniejszą widoczności i czytelności oznakowania CE oraz nie będą wprowadzać w
błąd co do znaczenia i formy oznakowania CE.
3. Oznakowanie CE oznacza także zgodność aparatury z innymi przepisami wymagającymi
oznakowania CE, jeżeli oznakowana aparatura takim przepisom podlega.
4. Wzór oznakowania CE określa załącznik do ustawy.
Zgodnie z art. 15 ustawy EMC:
1. Na aparaturze albo jej tablicy znamionowej w sposób czytelny i trwały, a w przypadku
braku takiej możliwości:
1) na opakowaniu aparatury, jeżeli takie istnieje, i w instrukcji obsługi lub
2) w dokumencie gwarancyjnym dołączonym do aparatury – umieszcza się nazwę,
oznaczenie partii oraz numer seryjny lub inne informacje pozwalające na jej
identyfikację.

2. Do aparatury dołącza się informację o firmie, siedzibie i adresie producenta oraz, jeżeli nie
ma on siedziby w państwach członkowskich Unii Europejskiej, o firmie, siedzibie i adresie
jego upoważnionego przedstawiciela lub osoby mającej siedzibę w państwach
członkowskich Unii Europejskiej, odpowiedzialnej za wprowadzenie danej aparatury do
obrotu w państwach członkowskich Unii Europejskiej.
3. Producent dołącza informacje w sprawie środków ostrożności, które należy podjąć
podczas montowania, instalacji, konserwacji i używania aparatury, w celu zapewnienia
spełniania przez aparaturę zasadniczych wymagań.
4. Jeżeli używanie aparatury na terenie zabudowy mieszkaniowej nie zapewnia jej zgodności
z zasadniczymi wymaganiami, wówczas producent dołącza wskazanie ograniczeń w jej
używaniu wraz z wykazem norm zharmonizowanych właściwych dla tego rodzaju
aparatury oraz umieszcza odpowiednią informację na opakowaniu, jeżeli takie istnieje.
5. Informacje, o których mowa w ust. 1–4, oraz inne informacje niezbędne do używania
aparatury zgodnie z przeznaczeniem zamieszcza się w instrukcji obsługi.
Podsumowując należy stwierdzić, że wyrób musi spełniać powyższe wymagania prawne
przed wprowadzeniem do obrotu lub oddaniem do użytku na teren Unii Europejskiej.
Certyfikaty nie są więc właściwym dokumentem potwierdzającym zgodność wyrobu
z wymaganiami. Zgodność wyrobu potwierdza deklaracja zgodności (Declaration of
Conformity), powołująca się na dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/30/EU
i właściwe normy zharmonizowane."

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości