Antminer - Odprawa celna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: didaho » piątek, 17 listopada 2017, 08:42

Nic nie zrobisz, jak sprawa się wyjaśni w PL i UC i UKE wyda swoje stanowisko to będziesz wiedział czy warto wysyłać do PL czy nie. Druga sprawa zmiana adresu wysyłki na zagranicę jak znajdziesz kogoś kto ci odprawi, odbierze i wyśle.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: gigi » piątek, 17 listopada 2017, 08:54

didaho pisze:Nic nie zrobisz, jak sprawa się wyjaśni w PL i UC i UKE wyda swoje stanowisko to będziesz wiedział czy warto wysyłać do PL czy nie. Druga sprawa zmiana adresu wysyłki na zagranicę jak znajdziesz kogoś kto ci odprawi, odbierze i wyśle.
Na 30 dni przed wysylka nie da sie zmienic adresu w kraju. Na inny kraj trzeba skladac nowe zamowienie a stare anulowac. Taki dostalem mail z bitmaina dzis.

Zobaczymy moje S9 jak przyjada co sie stanie :) mam nadzieje, ze juz sprawa bedzie wyjasniona do tego czasu :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: XLukaz » piątek, 17 listopada 2017, 18:44

czyli mam jeszcze 2 dni jak wysylaja 20 grudnia?:/

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » piątek, 17 listopada 2017, 18:46

gigi pisze:
didaho pisze:Nic nie zrobisz, jak sprawa się wyjaśni w PL i UC i UKE wyda swoje stanowisko to będziesz wiedział czy warto wysyłać do PL czy nie. Druga sprawa zmiana adresu wysyłki na zagranicę jak znajdziesz kogoś kto ci odprawi, odbierze i wyśle.
Na 30 dni przed wysylka nie da sie zmienic adresu w kraju. Na inny kraj trzeba skladac nowe zamowienie a stare anulowac. Taki dostalem mail z bitmaina dzis.

Zobaczymy moje S9 jak przyjada co sie stanie :) mam nadzieje, ze juz sprawa bedzie wyjasniona do tego czasu :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kiedyś się dało zmienić, ale ludzie zaczęli konta sprzedawać razem z zamówieniami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 11 września 2015
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Amadek » sobota, 18 listopada 2017, 12:51

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kr ... 18572.html
Czy to jest ta sprawa której poświęcona jest ta dyskusja?

Mam wrażenie, że pojedyncze sztuki Antminerów by przepuścili ale ponieważ było ich 70 szt. więc zatrzymali. To kolejny przykład jak dziwacznie działa polskie prawo. Mam wrażenie, że prawo importowe jest tak skonstruowane, że w zasadzie to urzędnik zawsze znajdzie powód żeby się przyczepić. Najlepszym przykładem jest zamawianie produktów z Aliex gdzie osoby prywatne mogą zamawiać wszystko i nikt się o nic nie czepia pod warunkiem, że robi się to pojedynczymi paczkami. Kiedy bierzesz większą ilość w jednej paczce nagle są problemy. Gdzie tu logika?

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: jacek-g » poniedziałek, 20 listopada 2017, 16:21

orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja w urzędzie celnym Warszawa? przechodzą?

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: offi » wtorek, 21 listopada 2017, 10:47


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 21 listopada 2017, 10:57

I tak jakiś mądry fachowiec skomentował zatrzymanie Antków:

Kryptokoparki to specjalne urządzenia, zaprojektowane do wydobycia kryptowalut. Do tego celu wykorzystują one zaawansowane płyty główne z rzędem nawet ośmiu wydajnych kart graficznych. Składaniem tego typu urządzeń coraz częściej zajmują się wyspecjalizowani sprzedawcy instalujący w nich dodatkowo programy, umożliwiające błyskawiczną zmianę wydobywanej waluty w zależności od aktualnego poziomu opłacalności - wyjaśnia w rozmowie z trojmiasto.pl Tomasz Słaboszowski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Karty graficzne? Ja myślałem, że to świstak siedzi w Antku i zawija w sreberka :mrgreen:

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: winetou » środa, 22 listopada 2017, 21:21

Panowie również czekam na dostawę moich antków - L3+ w batch 1-10 grudnia i S9 w batchu 2-10 stycznia. Mieszkam pod poznaniem, więc pewnie tutaj też trafią. Chciałbym być możliwie dobrze przygotowany, żeby jakoś udało się utopioną kasę uratować. Czy komuś udało się już odprawić wstrzymane urządzenia? Czy możecie się podzielić dokumentami, które udało się zebrać i zostały przez UC zaakceptowane? Chyba nie ma sensu, żeby każdy z nas po kolei tłumaczył instrukcję, więc jeżeli ktoś to zrobił fajnie by było jakby wrzucił gdzieś i podzielił się linkiem - wszyscy byliby wdzięczni.

Ja ze swojej strony konsultowałem sprawę z koleżanką, która zajmuje się importem i rozmawia z UC na co dzień. Na ten moment powiedziała mi, że kwestią która może zabić sprawę jest w zasadzie brak oznaczenia CE na indywidualnym opakowaniu (nie na zbiorczym). Każde urządzenie powinno mieć ten znak na swoim kartoniku lub na samym urządzeniu. Cała reszta jest do przejścia. Ja żadnego antminera jeszcze nie mam więc pytanie do tych, którzy już je dostali - czy możecie spojrzeć czy jest na nich gdzieś ten znak? Jeżeli nie czy sądzicie, że jest szansa, żeby bitmain je na naszą prośbę umieścił dla urządzeń które lada dzień mają wyjść z ich magazynu?

Dodano po 36 minutach 57 sekundach:
I jeszcze jedno pytanie - czy ktokolwiek przerabiał temat odesłania antków do bitmaina? Wiem, że nie ma możliwości zmiany adresu, w szczególności na inny kraj - a co w przypadku, kiedy UC odeśle sprzęt do nich - czy mam możliwość (oczywiście po opłaceniu kosztów ponownego transportu) przesłania ich wtedy do niemiec?

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: przester27 » czwartek, 23 listopada 2017, 00:17

czy po dosłaniu dokumentów do d3 udało się komuś odprawić ? chodzi mi głównie o gdańsk

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 16 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Antminer - Odprawa celna

Postautor: marcio5a » czwartek, 23 listopada 2017, 15:57

Czy pisał ktoś maila do Bitmaina w sprawie oznaczeń CE?

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: winetou » czwartek, 23 listopada 2017, 18:36

Ja wczoraj im wysłałem 2 osobne maile. Jeden w sprawie deklaracji i tu od razu dostałem komplet dokumentów i drugi z pytaniem k możliwość umieszczenia oznakowania ce na urządzeniach i na to zero odpowiedzi.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: ALEX_555 » czwartek, 23 listopada 2017, 19:07

marcio5a pisze:Czy pisał ktoś maila do Bitmaina w sprawie oznaczeń CE?
Pisałem. Odpisali, że nie mogą umieścić już naklejek "CE". :(

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: winetou » czwartek, 23 listopada 2017, 21:17

ALEX_555 pisze:
marcio5a pisze:Czy pisał ktoś maila do Bitmaina w sprawie oznaczeń CE?
Pisałem. Odpisali, że nie mogą umieścić już naklejek "CE". :(
Podejrzewam, że nie podali powodu? W sumie to jest ciekawe, że przedstawiają certyfikat, wyniki badań, składają deklarację zgodności, więc co stoi na przeszkodzie, żeby umieścić naklejkę? Wszystko powyżej jest lewe czy jak?

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: ALEX_555 » czwartek, 23 listopada 2017, 21:31

winetou pisze:
ALEX_555 pisze:
marcio5a pisze:Czy pisał ktoś maila do Bitmaina w sprawie oznaczeń CE?
Pisałem. Odpisali, że nie mogą umieścić już naklejek "CE". :(
Podejrzewam, że nie podali powodu? W sumie to jest ciekawe, że przedstawiają certyfikat, wyniki badań, składają deklarację zgodności, więc co stoi na przeszkodzie, żeby umieścić naklejkę? Wszystko powyżej jest lewe czy jak?
Myślę, że nie ma tu żadnego przekrętu.
Dla tak ogromnej firmy jaką jest Bitmain zmiana procedury nie jest łatwa. To inna skala działania i dopóki problem ten nie stanie się powszechny, nie będą interweniować.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 16 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

Antminer - Odprawa celna

Postautor: marcio5a » czwartek, 23 listopada 2017, 22:52

Więc najlepiej jakby dostali falę maili od osób potencjalnie poszkodowanych. Szansa mała ale niech wiedzą, ze to jest dla nas problem. Ktoś pisał, że w Gdańsku na cle czeka 500 antminerów przez brak tego oznakowania. To chyba wcale nie mało. Ja też zamówiłem kilka maszyn, jeszcze nie wysłanych, a dla chińczyków nalepienie wlepki nie byłoby żadnym problemem. Wystarczy polecenie od Bitmain.
Mi na maila o prośbie o nalepkę i kopie certyfikatu nie odpisali.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: winetou » czwartek, 23 listopada 2017, 23:08

Czyli jedziemy na tym samym wózku.

Ja rozpoznaje temat każdą możliwą drogą i do tej pory opcje jakie widzę to:

1. Że bitmain naklei jednak naklejki jak dostanie dużo maili (najmniej prawdopodobne)
2. Że uda się odprawić antka jako zestaw z zasilaczem, gdzie na zasilaczu znaczek CE z tego co widziałem jest (opcja podpowiedziana przez koleżankę zajmującą się na codzień importem z poza UE)
3. Że bitmain zgodzi się teraz lub po zwrocie przesyłki jak nie przejdzie przez UC w polsce na wysyłkę na inny adres do rodziny w DE (oczywiście za dopłatą) - chyba najpewniejsze rozwiązanie, tylko czy chińczyk na to pójdzie...

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: xdgx » czwartek, 23 listopada 2017, 23:10

Ale przecież naklejki można samemu nakleić (tj przez agencje celną) więc jaki to problem?

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: winetou » czwartek, 23 listopada 2017, 23:26

No właśnie wspomniana wyżej koleżanka poradziła mi żebym nawet tego nie proponował, bo może to być uznane za próbę fałszerstwa - nakleić może tylko producent (gdzieś powyżej przewinęła się też informacja, że również autoryzowany dystrybutor) i nikt inny.

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 26 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Blender » piątek, 24 listopada 2017, 06:32

Parę dni temu przyszedł do mnie Antek L3+. Na pudle miał naklejkę CE

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości