Antminer - Odprawa celna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: znafca » czwartek, 8 lutego 2018, 11:29

Witam, dostalem pismo ze urzadzenie elektroniczne nie spelnia wymagan bo brak naklejek importera i producenta oraz dok po polsku. Nic nie ma o ROHS, czy warto skorzystac z procedury naprawczej w takim przypadku czy i tak jak beda naklejki i polska instrukcja to wymysla ze jednak jeszcze ROHS trzeba?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: walker0 » czwartek, 8 lutego 2018, 23:30

Poniżej wiadomość jaką dzisiaj dostałem od Bitmain:

"Sorry to disturb you.

In order to improve our support for customs clearance, we are doing a survey about customers' needs of RoHS certificate. Now, we need the official requires from your customs or shpping companies which can proof that RoHS is necessary for your customs clearance. Could you please help us to provide such evidances? Email attachement, screenshots, or any other files are acceptable.

Thanks a lot for your cooperation!

Best regards,
Linda
Bitmain"

Proszę przesylajcie wasze wezwania, decyzje od urzędów celnych

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: zielar » piątek, 9 lutego 2018, 05:17

Bardzo proszę o pomoc! Mam oczekujące na lotnisku w Agencji Celnej DHL dwa antminery... Oba bez zasilacza. Jestem osobą nie prowadzącą działalności gospodarczej, a agencja nakazała mi przesłanie tranzytu bądź przekierowania przesyłki do innej agencji w celu odprawy. Siedzę dwudziestą godzinę i mam oczy na zapałkach, a także ZERO rozwiązań. Co mam robić? Z góry informuję, że NIE mam rodziny w UK ani w DE. Odwdzięczę się za pomoc i wskazanie możliwości :-(

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: kolekurs » piątek, 9 lutego 2018, 11:32

zielar pisze:Bardzo proszę o pomoc! Mam oczekujące na lotnisku w Agencji Celnej DHL dwa antminery... Oba bez zasilacza. Jestem osobą nie prowadzącą działalności gospodarczej, a agencja nakazała mi przesłanie tranzytu bądź przekierowania przesyłki do innej agencji w celu odprawy. Siedzę dwudziestą godzinę i mam oczy na zapałkach, a także ZERO rozwiązań. Co mam robić? Z góry informuję, że NIE mam rodziny w UK ani w DE. Odwdzięczę się za pomoc i wskazanie możliwości :-(
pomoc.celna@gmail.com lub dzwoncie 517 758 008, DZWOŃ!!

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Kackbolzen » piątek, 9 lutego 2018, 12:43

Witam,
jedyna możliwość szybka to ten post który się tu pojawia:
"Jeśli macie problem z koparami to piszcie do pomoc.celna@gmail.com lub dzwoncie 517 758 008, mi pomogli."

-Czy to nie jest jakaś ściema że ten sprzęt zniknie bo gościu go nie dostarczy ?
-Ilu z was korzystało z tego ?
- Co się stanie jak paczkę odeśle do Bitmaina ?

Pisałem Bitmainowi ale dostałem tylko odpowiedz ze nie maja RoHS.
I wszelkie certyfikaty są następujące:
https://bitmainhelp.zendesk.com/hc/en-u ... ertificate

Dzeiki wstępnie za pomoc.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: kolekurs » piątek, 9 lutego 2018, 16:12

Kackbolzen pisze:Witam,
jedyna możliwość szybka to ten post który się tu pojawia:
"Jeśli macie problem z koparami to piszcie do pomoc.celna@gmail.com lub dzwoncie 517 758 008, mi pomogli."

-Czy to nie jest jakaś ściema że ten sprzęt zniknie bo gościu go nie dostarczy ?
-Ilu z was korzystało z tego ?
- Co się stanie jak paczkę odeśle do Bitmaina ?

Pisałem Bitmainowi ale dostałem tylko odpowiedz ze nie maja RoHS.
I wszelkie certyfikaty są następujące:
https://bitmainhelp.zendesk.com/hc/en-u ... ertificate

Dzeiki wstępnie za pomoc.

znasz troche procedure celna, ty nie dajesz upoważnienia byle komu tylko AC ktora ma skład celny a żeby mieć, jak paczka wróci nadawcy to chyba wiesz ze bitek nie przyjmuje zwrotów i jak będziesz chcail zeby wyslali jeszcze raz to koszta za dwie strony. Oni nie clą w Polsce, moja paczka w poniedziałek bedzie transferowana do nich ale jakoś sie nie martwię, resztę paczek puściłem przez UK na marzec zobaczymy co wtedy będzie :) jest ryzyko jest zabawa ...

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: k2crypto » sobota, 10 lutego 2018, 07:15

kolekurs pisze: resztę paczek puściłem przez UK na marzec zobaczymy co wtedy będzie
Też mam kolejną dostawę z Bitmaina na marzec - da się jeszcze zmienić adres wysyłki?
Bo formalnie to piszą, że nie ma takiej opcji.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: kolekurs » sobota, 10 lutego 2018, 18:28

k2crypto pisze:
kolekurs pisze: resztę paczek puściłem przez UK na marzec zobaczymy co wtedy będzie
Też mam kolejną dostawę z Bitmaina na marzec - da się jeszcze zmienić adres wysyłki?
Bo formalnie to piszą, że nie ma takiej opcji.

Pisz do nich ticket opisz sytuację sądzę nie powinno być problemu bo wiedza ze są problemy z clem...

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: crecker » sobota, 10 lutego 2018, 19:59

Witam wszystkich.

Kurde, wkurza mi ta sytuacja ze sluzba celna.
Idzie do mnie S9, I dzisiaj otrzymalem SMS od sluzby celnej DHL ze by dac informacja co jest w przesylce I czy idzie na firme czy osobe prywatna.

Mam S9 bez zasilania, i mowie ze to jest czesc, a nie caly sprzet, bo tak jest naprawde.

Nie rozumiem takie rzeczy:
1. Jak to jest czesc, bez zasilania, dla czego powinna byc instrukcja na polskim jezyku? To jest jakis absurd, jest na to przepis?
2. Ten certyfikat RoHS to juz jest czesc CE - https://www.chinaimportal.com/blog/rohs ... rom-china/ od 2013, jak oni moga sie przyczepic do tego?
3. Na zdjeciach dobrze widac ze S9 ma markowanie CE, co to za bzdury ze tego brakuje?
https://sc01.alicdn.com/kf/HTB1UEsPhqmg ... al-PSU.jpg

Czy mozemy stworzyc kolektywne podanie do sadu na sluzbu celnu za takie dzialanie? I poprosic zwrotu wtrat jaki zaznal kazdy, mysle ze to nie jest malo. Moze jim cos sie przelacze w glowie troche. Czy to bez sensu chcec prawa I sprawiedliwosci? :)

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Frezu » sobota, 10 lutego 2018, 20:08

crecker pisze: Witam wszystkich.

Kurde, wkurza mi ta sytuacja ze sluzba celna.
Idzie do mnie S9, I dzisiaj otrzymalem SMS od sluzby celnej DHL ze by dac informacja co jest w przesylce I czy idzie na firme czy osobe prywatna.

Mam S9 bez zasilania, i mowie ze to jest czesc, a nie caly sprzet, bo tak jest naprawde.

Nie rozumiem takie rzeczy:
1. Jak to jest czesc, bez zasilania, dla czego powinna byc instrukcja na polskim jezyku? To jest jakis absurd, jest na to przepis?
2. Ten certyfikat RoHS to juz jest czesc CE - https://www.chinaimportal.com/blog/rohs ... rom-china/ od 2013, jak oni moga sie przyczepic do tego?
3. Na zdjeciach dobrze widac ze S9 ma markowanie CE, co to za bzdury ze tego brakuje?
https://sc01.alicdn.com/kf/HTB1UEsPhqmg ... al-PSU.jpg

Czy mozemy stworzyc kolektywne podanie do sadu na sluzbu celnu za takie dzialanie? I poprosic zwrotu wtrat jaki zaznal kazdy, mysle ze to nie jest malo. Moze jim cos sie przelacze w glowie troche. Czy to bez sensu chcec prawa I sprawiedliwosci? :)
ile daleś za tą s9 ?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 4 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: jerzy.tesla » niedziela, 11 lutego 2018, 17:42

Z dnia na dzien wymyślaja co chwila nowe rzeczy zeby zablokowac wszystkie urzadzenia w całym kraju
moja paczka czeka od grudnia prawie 40 dni przytrzymywali bo niewiedzieli do czego sie dotrzepic

- na obecna chwile nie ma ROSH
- brak nalepek CE na opakowaniu i na samym Antminerze
- brak kodu w adresie producenta na opakowaniu i w instrukcji
- brak polskie instrukcji obsługi

od 11 stycznia weszło rozporządzenie ministerstwa komunikacji ze by zablokowac wszystkie Antminery
w moim przypadku bylo to celowe przytrzymywania a DHL bierze w tym udział

BItmain nie odda wam kasy i ma to gdzieś co najwyzej upowaznienie od bitmain na korekte ale nie wszystkich punktów

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 1 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: k2crypto » niedziela, 11 lutego 2018, 20:52

kolekurs pisze: Pisz do nich ticket opisz sytuację sądzę nie powinno być problemu bo wiedza ze są problemy z clem...
Napisałem i standardowa odpowiedż, że nie ma takiej możliwości. Oni chyba są z tej samej bajki co UC, po prostu masakra.

Wszystko wskazuje na to, że Bitmain wziął kasę i kompletnie olewa sprawę, co zresztą potwierdzaja inne posty.
Jak zwykle na gorączce złota najwięcej zarabiają producenci kilofów, knajpy i burdele.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Kackbolzen » wtorek, 13 lutego 2018, 12:10

jerzy.tesla pisze: Z dnia na dzien wymyślaja co chwila nowe rzeczy zeby zablokowac wszystkie urzadzenia w całym kraju
moja paczka czeka od grudnia prawie 40 dni przytrzymywali bo niewiedzieli do czego sie dotrzepic

- na obecna chwile nie ma ROSH
- brak nalepek CE na opakowaniu i na samym Antminerze
- brak kodu w adresie producenta na opakowaniu i w instrukcji
- brak polskie instrukcji obsługi

od 11 stycznia weszło rozporządzenie ministerstwa komunikacji ze by zablokowac wszystkie Antminery
w moim przypadku bylo to celowe przytrzymywania a DHL bierze w tym udział

BItmain nie odda wam kasy i ma to gdzieś co najwyzej upowaznienie od bitmain na korekte ale nie wszystkich punktów
Ja dzisiaj przekazalem moja paczke firmie ktura muwi ze im sie udaje odprawic te paczki przez clo.
Wspominali jak wyzej o brakach instrukcji itd.
Ale naprawde doczepili sie do RoHS ??? :roll: :cry:
Tego Bitmain nie ma in nie bedzie narazie mial. :cry: Pytalem ich o to i dostalem negatywna odpowiedz odnosnie RoHS. :!: Wiec tylko zostaje odeslanie paczki.
Slyszalem tez ze w calej europie nibi sa te same przepisy na sprzety i jesli w polsce nie przejda to nigdzie inniej tez nie powinni. Ale wiadome ze kazdy czlowiek inny i kazdy robi co chce :D
Jak znajde mozliwosc to wam o niej powiem.

Dodano po 4 minutach 16 sekundach:
k2crypto pisze:
kolekurs pisze: resztę paczek puściłem przez UK na marzec zobaczymy co wtedy będzie
Też mam kolejną dostawę z Bitmaina na marzec - da się jeszcze zmienić adres wysyłki?
Bo formalnie to piszą, że nie ma takiej opcji.
Bardzo ciekawe czy sie da :!:

Początkujący
Posty: 106
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: didaho » środa, 14 lutego 2018, 09:13

Obecnie Antminery idą tylko przez zagranicę. Nie ma nikogo kto odprawi to w PL. Zamawiajcie na DE albo UK. A jak są już w PL to najpierw tranzyt do AC a potem tranzyt do AC w DE.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: winetou » środa, 14 lutego 2018, 15:34

Czy komuś udało się przekonać Bitmaina do zmiany adresu z PL na UK? Moje antki powinny od nich wyjść za jakieś 2 tygodnie, więc jeszcze chwila czasu jest. Rozmawiałem z agencją, która deklaruje, że odprawi to przez Niemcy bez problemu, ale to mimo wszystko dodatkowe koszty i nerwy, więc jeżeli jest opcja wysłania do rodziny do UK, a odprawa tam się ogranicza do płatności online za VAT, to chyba wolałbym tą drugą opcję.

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Harey » środa, 14 lutego 2018, 17:10

Kackbolzen pisze: Ja dzisiaj przekazalem moja paczke firmie ktura muwi ze im sie udaje odprawic te paczki przez clo.
Jesteś Polakiem i do PL zamawiałeś?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: AceMargate » środa, 14 lutego 2018, 18:06

kolekurs pisze:
Kackbolzen pisze:Witam,
jedyna możliwość szybka to ten post który się tu pojawia:
"Jeśli macie problem z koparami to piszcie do pomoc.celna@gmail.com lub dzwoncie 517 758 008, mi pomogli."

-Czy to nie jest jakaś ściema że ten sprzęt zniknie bo gościu go nie dostarczy ?
-Ilu z was korzystało z tego ?
- Co się stanie jak paczkę odeśle do Bitmaina ?

Pisałem Bitmainowi ale dostałem tylko odpowiedz ze nie maja RoHS.
I wszelkie certyfikaty są następujące:
https://bitmainhelp.zendesk.com/hc/en-u ... ertificate

Dzeiki wstępnie za pomoc.

znasz troche procedure celna, ty nie dajesz upoważnienia byle komu tylko AC ktora ma skład celny a żeby mieć, jak paczka wróci nadawcy to chyba wiesz ze bitek nie przyjmuje zwrotów i jak będziesz chcail zeby wyslali jeszcze raz to koszta za dwie strony. Oni nie clą w Polsce, moja paczka w poniedziałek bedzie transferowana do nich ale jakoś sie nie martwię, resztę paczek puściłem przez UK na marzec zobaczymy co wtedy będzie :) jest ryzyko jest zabawa ...

korzystal kto z tej pomocy ,udalo sie im oclic,szukam pomocy wiec prosze o info jak poszlo

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: TagMazze2018 » czwartek, 15 lutego 2018, 14:05

UWAGA UWAGA UWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGA

"Jeśli macie problem z koparami to piszcie do pomoc.celna@gmail.com lub dzwoncie 517 758 008, mi pomogli."

-Czy to nie jest jakaś ściema że ten sprzęt zniknie bo gościu go nie dostarczy ?
-Ilu z was korzystało z tego ?

Uwaga to firma Pana Tomasz P, który generalnie w mojej opinii nie ma za dobrej opinii w internecie, ja bym unikał.
http://megakatowice.nf.pl/firma/net-lin ... C30E9F2A00
http://www.praca-podkarpackie.pl/wyszuk ... 42755.html
https://www.money.pl/rejestr-firm/nip/6 ... wy/41-500/

Raczej bym nie liczył na pomoc tylko na utratę pieniędzy.
Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: kolekurs » sobota, 17 lutego 2018, 15:26

TagMazze2018 pisze:UWAGA UWAGA UWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGAUWAGA UWAGA

"Jeśli macie problem z koparami to piszcie do pomoc.celna@gmail.com lub dzwoncie 517 758 008, mi pomogli."

-Czy to nie jest jakaś ściema że ten sprzęt zniknie bo gościu go nie dostarczy ?
-Ilu z was korzystało z tego ?

Uwaga to firma Pana Tomasz P, który generalnie w mojej opinii nie ma za dobrej opinii w internecie, ja bym unikał.
http://megakatowice.nf.pl/firma/net-lin ... C30E9F2A00
http://www.praca-podkarpackie.pl/wyszuk ... 42755.html
https://www.money.pl/rejestr-firm/nip/6 ... wy/41-500/

Raczej bym nie liczył na pomoc tylko na utratę pieniędzy.
Pozdrawiam

Nie mogę się z Tobą zgodzić, dziś odebrałem swoja A3 ktora ogarniali

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: ArturPK » sobota, 17 lutego 2018, 16:20

Żaden urząd celny w Polsce Wam tego teraz nie ocli.
Wszystko co ma w nazwie, że od Bitmaina nie przejdzie ani zasilacz ani kopara.
Kiedys brakowalo instrukcji w j. polskim potem znak CE za maly bo ma miec co najmniej 5mm a nie ma... potem brak rohs... nawet jesli ktos za kilkanascie tysi zrobi rohs to bedzie brakowalo kolejnej rzeczy. Te urzadzenia sa bardzo niemile widziane w Polsce, ale.... jestesmy przeciez w Unii.

Procedura jest taka:
- sciagacie na firme - szukacie agencji celnej, ktora Wam to przetrzyma, do DHL zlecenie na przekaz do tej agencji, szukacie agencji celnej niemieckiej w Niemczech, gadacie ustalacie podpisujecie umowe, wszystko przes internet i w ciagu jednego dnia, polska agencja wystawia Wam T1, Wy to wysylacie plus faktury do niemieckiej, w Polsce placicie VAT, zabieracie opieczetowany towar plus te papiery, ktore dostaniecie od agencji niemieckiej, przekraczacie granice wchodzicie do pierwszego urzedu celnego niem. 15 minut i zalatwione, polski urzad celny zwraca Wam VAT, niemiecka agencja wysyla pismo, ze zwalnia Was z VATu.

- sciagacie na siebie jako osobe prywatna - wszystko tak samo za wyjatkiem - placicie VAT w Polsce i w Niemczech, polski VAT Wam zwroca, niemiecki nie.

koszty: kilkaset PLN w Polsce i ponad 100 EURO w Niemczech.

Unikac wszystkich, ktorzy maja duzo wyzsze stawki, np. jedna agencja z Gdanska okreslila koszty na 1tys. zl, jak sie okazalo 1tys byl za przesylke, a ze Bitman wyslal moj towar z zamowienia w 2 przesylkach zrobilo sie 2 tys :) nastepnym razem nie mogli juz oclic bo wiadomo dlaczego... to za wystawienie T1 tez byl 1tysiak :) ale musialem zaplacic inaczej tow. bym nie odebral od nich i lezalby do dzis.

Szczerze polecam firmę: ' Hofpol' Tadeusz Hoffa z Poznania.
Powodzenia!

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości