Antminer - Odprawa celna

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 67
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: minerprzem » wtorek, 2 stycznia 2018, 22:08

i jak walka na froncie celnym?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 11 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: altec » środa, 3 stycznia 2018, 13:41

U mnie we wro wiszą 3 sztuki, od tygodnia. Na infolinię celną DHL nie da się dodzwonić :).
Upoważnienia wysłane ale jeszcze nie odnotowane w systemie.
Dramat.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: marek_p » środa, 3 stycznia 2018, 14:44

U mnie Agencja Celna DHL Katowice poszło bez problemu . Dostałem dzisiaj koparki dwie sztuki s9 na 5 dzień roboczy po przylocie . Gdyby nie święta i nowy rok to by było jeszcze szybciej bo paczek się im nagromadziło w pizdu . Chyba trochę odpuścili bo by ich zasypały te koparki - przynajmniej w KTW . Rozmawiałem z celnikiem przy poprzedniej dostawie wyskoczyło mu w systemie kontrola szczegółowa i wtedy jest dupa . U mnie trwało 2 tygodnie ale przeszło .

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: ArturPK » środa, 3 stycznia 2018, 16:44

Patrzcie jakie jaja. To są same zasilacze(7szt) do L3. Wyjezdzaly z Poznania 2 razy, w piatek(7szt) i we wtorek(5szt). Miedzy piatkiem a wtorkiem to byl chyba matrix bo nic w systemie nie ma. Dotarlo 5 :) po czym 2 sztuki wyjechaly z Poznania po raz trzeci...
Tydzien jada z DHL do wskazanej agencji celnej.... wkoncu DHL Expresss.

Obrazek

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 9 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: danielXYZ » środa, 10 stycznia 2018, 16:09

DHL w poznaniu ma jakby gateway i terminal wiec dlatego 2 razy
raz 7
pozniej 5 i 2 - wiec wszystko sie zgadza

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » środa, 10 stycznia 2018, 16:47

marek_p pisze: U mnie Agencja Celna DHL Katowice poszło bez problemu . Dostałem dzisiaj koparki dwie sztuki s9 na 5 dzień roboczy po przylocie . Gdyby nie święta i nowy rok to by było jeszcze szybciej bo paczek się im nagromadziło w pizdu . Chyba trochę odpuścili bo by ich zasypały te koparki - przynajmniej w KTW . Rozmawiałem z celnikiem przy poprzedniej dostawie wyskoczyło mu w systemie kontrola szczegółowa i wtedy jest dupa . U mnie trwało 2 tygodnie ale przeszło .
Paczki są zatrzymywane losowo, jedne puszczają, drugie idą do kontroli. Moje paczki równe 4 tygodnie czekały na opinie UKE. Teraz czekam na tranzyt do innej agencji która uzupełni braki i odda do ponownego clenia. Kolejne 2 tygodnie nie moje.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Fixius » czwartek, 11 stycznia 2018, 17:03

Cześć wszystkim,
Mam pytanie do sprowadzających.
Czy warto ryzykować i próbować przez DHL oclić , czy raczej od razu startować do innej firmy?
Oczywiście rozchodzi się o czas - w innej firmie mi powiedzieli ze cały proces będzie trwał ok 2 tygodni, w DHL oczywiście nie mogę się dodzwonić od 3 dni
Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: PKos » czwartek, 11 stycznia 2018, 19:05

Witam
Mój Antminer D3 wciąż na odprawie celnej. To już 1,5 miesiąca.... Przesłałem do DHL wszystko co mogłem: deklaracje, certyfikaty, instrukcje, Teraz się przyczepili że chcą oświadczenie od BITMAINA że mogą dokonać procedury naprawczej.... Ktoś już przez to przechodził??

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: winetou » czwartek, 11 stycznia 2018, 20:51

Przez DHL bedzie na pewno taniej. I tu koniec korzyści. DHL tego nie chce robić i ma to w dupie. Jak sie uda to spoko. Jak sie nie uda to na pewno nie pomogą dlatego ja jestem zwolennikiem zewnętrznej agencji ale takiej która jest świadoma problemów i ma doświadczenie w ich rozwiązywaniu. Ja swoje odprawiłem bez żadnych problemów i załatwiania czegokolwiek poza naklejkami. Certyfikaty, instrukcje, procedury - wszystko agencja zrobiła za mnie i przesłała tylko VAT to zapłaty. Kosztowało pare zł ale moim zdaniem było warto. Koparki zwróciły w 1 dzien ten koszt a jakby leżało w dhl 1,5 miesiąca to bym sie zapłakał.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: LamaX » piątek, 12 stycznia 2018, 05:28

winetou czy można wiedzieć z jakiej agencji korzystałeś pm jeśli nie wolno na forum

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: winetou » piątek, 12 stycznia 2018, 08:23

LamaX pisze: winetou czy można wiedzieć z jakiej agencji korzystałeś pm jeśli nie wolno na forum
Hofpol - jest z Poznania, ale facet mówił, że odprawia koparki z całej polski.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Fixius » sobota, 13 stycznia 2018, 11:12

Ja zamierzam skorzystac z DEPO z trójmiasta, ktoś z nich korzystał?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Usias » wtorek, 16 stycznia 2018, 11:59

Cześć,
czy udało się komuś odprawić w ciągu ostatniego miesiąca Antminera S9?
Prośba o kontakt na priv, będę wdzięczny za pomoc. Bujam się z urzędnikami i fajnie było by ich "pokonać"

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Agrobex » wtorek, 16 stycznia 2018, 17:57

Poznań Agebcja Celna Hofpol odprawia znajdziecie w necie jesli nie to dajcie znać

Dodano po 48 sekundach:
Poznań Agencja Celna Hofpol odprawia znajdziecie w necie jesli nie to dajcie znać

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: AceMargate » wtorek, 23 stycznia 2018, 19:00

Witam, szanowne grono, czy miał już ktoś taki problem z Urzedem Celnym jak ja, po blisko 4 tygodniach oczekiwania dostałem pismo, że mam przedstawić taki oto dokument:sprawozdanie z badań w zakręcie dyrektywy 2011/65/UE, ciężka sprawa, bo Bitmain nie ma owego, ma może ktoś pomysl jak to przeskoczyć, bo ręce opadają.

Dopisze tylko, że tranzyt z DHL zrobilem do AC Depo w Gdansku/telefonicznie zapewniali, że wiedza co robią i ze wszystko pod kontrolą, teraz ciężko się dogadać z kimkolwiek tam, bo sami chyba niewiedza co można w takiej sytuacji zrobić.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: Poll11 » wtorek, 23 stycznia 2018, 19:16

Witam 2 tygodnie temu odprawiłem S9 DHL w Pyrzowicach nie było żadnych problemów. Jak myślicie uspokoili sie juz z koparkami czy dalej kombinować z tranzytem gdzieś na inna agencje?Mam do odprawienia A3 ? Bede wdzięczny za spostrzeżenia.

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
A Co masz do odprawienia? nie chodzi tylko o jakis certyfikat?


AceMargate pisze:Witam, szanowne grono, czy miał już ktoś taki problem z Urzedem Celnym jak ja, po blisko 4 tygodniach oczekiwania dostałem pismo, że mam przedstawić taki oto dokument:sprawozdanie z badań w zakręcie dyrektywy 2011/65/UE, ciężka sprawa, bo Bitmain nie ma owego, ma może ktoś pomysl jak to przeskoczyć, bo ręce opadają.

Dopisze tylko, że tranzyt z DHL zrobilem do AC Depo w Gdansku/telefonicznie zapewniali, że wiedza co robią i ze wszystko pod kontrolą, teraz ciężko się dogadać z kimkolwiek tam, bo sami chyba niewiedza co można w takiej sytuacji zrobić.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: AceMargate » wtorek, 23 stycznia 2018, 19:31

Poll11 pisze: Witam 2 tygodnie temu odprawiłem S9 DHL w Pyrzowicach nie było żadnych problemów. Jak myślicie uspokoili sie juz z koparkami czy dalej kombinować z tranzytem gdzieś na inna agencje?Mam do odprawienia A3 ? Bede wdzięczny za spostrzeżenia.

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
A Co masz do odprawienia? nie chodzi tylko o jakis certyfikat?


AceMargate pisze:Witam, szanowne grono, czy miał już ktoś taki problem z Urzedem Celnym jak ja, po blisko 4 tygodniach oczekiwania dostałem pismo, że mam przedstawić taki oto dokument:sprawozdanie z badań w zakręcie dyrektywy 2011/65/UE, ciężka sprawa, bo Bitmain nie ma owego, ma może ktoś pomysl jak to przeskoczyć, bo ręce opadają.

Dopisze tylko, że tranzyt z DHL zrobilem do AC Depo w Gdansku/telefonicznie zapewniali, że wiedza co robią i ze wszystko pod kontrolą, teraz ciężko się dogadać z kimkolwiek tam, bo sami chyba niewiedza co można w takiej sytuacji zrobić.
Cześć, mam S9-tki do odprawienia,Dhl zasilacze mi wysłał prosto do domu bez problemu, a Antki poszły w młyn.
Na papierze wygląda, że z powodu braku zasilaczy musieli zastosować dyrektywę 2011/65/UE.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » wtorek, 23 stycznia 2018, 19:31

AceMargate pisze: Witam, szanowne grono, czy miał już ktoś taki problem z Urzedem Celnym jak ja, po blisko 4 tygodniach oczekiwania dostałem pismo, że mam przedstawić taki oto dokument:sprawozdanie z badań w zakręcie dyrektywy 2011/65/UE, ciężka sprawa, bo Bitmain nie ma owego, ma może ktoś pomysl jak to przeskoczyć, bo ręce opadają.

Dopisze tylko, że tranzyt z DHL zrobilem do AC Depo w Gdansku/telefonicznie zapewniali, że wiedza co robią i ze wszystko pod kontrolą, teraz ciężko się dogadać z kimkolwiek tam, bo sami chyba niewiedza co można w takiej sytuacji zrobić.
Kto chce te dokumenty? są wymienione w decyzji UKE?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: AceMargate » wtorek, 23 stycznia 2018, 19:40

krystian pisze:
AceMargate pisze: Witam, szanowne grono, czy miał już ktoś taki problem z Urzedem Celnym jak ja, po blisko 4 tygodniach oczekiwania dostałem pismo, że mam przedstawić taki oto dokument:sprawozdanie z badań w zakręcie dyrektywy 2011/65/UE, ciężka sprawa, bo Bitmain nie ma owego, ma może ktoś pomysl jak to przeskoczyć, bo ręce opadają.

Dopisze tylko, że tranzyt z DHL zrobilem do AC Depo w Gdansku/telefonicznie zapewniali, że wiedza co robią i ze wszystko pod kontrolą, teraz ciężko się dogadać z kimkolwiek tam, bo sami chyba niewiedza co można w takiej sytuacji zrobić.
Kto chce te dokumenty? są wymienione w decyzji UKE?
Ostatnio zmieniony środa, 14 lutego 2018, 18:16 przez AceMargate, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer - Odprawa celna

Postautor: krystian » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:13

AceMargate pisze:
krystian pisze:
AceMargate pisze: Witam, szanowne grono, czy miał już ktoś taki problem z Urzedem Celnym jak ja, po blisko 4 tygodniach oczekiwania dostałem pismo, że mam przedstawić taki oto dokument:sprawozdanie z badań w zakręcie dyrektywy 2011/65/UE, ciężka sprawa, bo Bitmain nie ma owego, ma może ktoś pomysl jak to przeskoczyć, bo ręce opadają.

Dopisze tylko, że tranzyt z DHL zrobilem do AC Depo w Gdansku/telefonicznie zapewniali, że wiedza co robią i ze wszystko pod kontrolą, teraz ciężko się dogadać z kimkolwiek tam, bo sami chyba niewiedza co można w takiej sytuacji zrobić.
Kto chce te dokumenty? są wymienione w decyzji UKE?
https://i.imgur.com/tWwMEza.jpg
https://i.imgur.com/ZQQxSoG.jpg
https://i.imgur.com/iC6DcP6.jpg
przerąbane, też czekam na opinie z inspekcji handlowej

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości