Blokada konta-Banki

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blokada konta-Banki

Postautor: Nozib » niedziela, 29 października 2017, 16:10

Mial ktos kiedys podobny problem? Albo slyszal o takich przypadkach?

https://dowbit.pl/polski-idea-bank-zamy ... yptowalut/

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Blokada konta-Banki

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 29 października 2017, 17:24

Nozib pisze:Mial ktos kiedys podobny problem? Albo slyszal o takich przypadkach?

https://dowbit.pl/polski-idea-bank-zamy ... yptowalut/
Nic nowego, banki masowo anulują konta polskim giełdom Bitcoin, za granicą dzieje to samo.

Trwa też wojna z gotówką oraz kartami prepaid (te już nie istnieją - zostały wycofane przez wszystkie banki).

Do tego coraz większe zaostrzanie przepisów AML i KYC - tak aby system bankowy miał pełną kontrolę kto, ile, komu, za co, kiedy i dlaczego płaci.

Dlaczego ? To temat na oddzielną dyskusję. Aczkolwiek to co zdarzyło się w Argentynie, na Cyprze, w Grecji i na Ukrainie może być pewną wskazówką...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blokada konta-Banki

Postautor: koparki » niedziela, 29 października 2017, 17:38

hehe, socjalistyczna troska o biednego nieświadomego klienta:
" Jego rachunki zostały zablokowane, ale w tym samym czasie otrzymał od Reiffeisen Polbank oświadczenie do podpisu, w którym klient potwierdza, że jest świadomy z jakim ryzykiem wiążą się inwestycje na giełdach kryptowalut. Dopiero po podpisaniu oświadczenia jego rachunki zostały odblokowane."

A tak w ogóle to przecież chyba da się uczestniczyć w zabawie na giełdach z całkowitym wykluczeniem systemu bankowego.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Blokada konta-Banki

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 29 października 2017, 18:51

COŚ POSZŁO NIE TAK

Poszedłem do oddziału i usłyszałem od obsługi: Coś trzeba z tym zrobić.
Najpierw Twierdzili, że w systemie takiego przelewu NIE MA. Pokazuję na ekranie ICH KOMPUTERA - nastąpiła pełna konsternacja :roll: Godzinne telefonowanie i... Kazali zadzwonić na infolinię.
Mówię: Przecież pisze: Skontaktuj się z bankiem, to niby teraz gdzie jestem? W burdelu??
Przelewu nie wykonali i NIE MOŻNA BYŁO ZLECENIA USUNĄĆ.
Minęło 4 dni zanim ktokolwiek do mnie zadzwonił.
Zlikwidowałem konto u tych amatorów.

Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blokada konta-Banki

Postautor: Bit-els » niedziela, 29 października 2017, 19:11

Ale kasę przelali w końcu, albo chociaż oddali?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blokada konta-Banki

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 29 października 2017, 19:45

Bit-els pisze: Ale kasę przelali w końcu, albo chociaż oddali?
Kasy nie straciłem.
Zwykły przelew, potwierdzony pinem, trafił jako przelew odroczony. Tłumaczyli to "względami bezpieczeństwa".
Najgorsze, że AUTOMATYCZNIE ZMIENILI też tytuł przelewu (??!!).
Co się nerwów najadłem to moje. Chyba najbardziej mnie denerwowali fachowcy w oddziale.
Pieniądze wybrałem w bankomacie - nie zablokowali tej kwoty. Wyglądało tak, jak na samym początku, kiedy przez przypadek obsługa się wygadała - "w ich systemie nie ma takiego przelewu".

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości