Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: Vermis Mysteriis » sobota, 26 sierpnia 2017, 03:01

Witam serdecznie,

Zmieniam post ponieważ powoduje niepotrzebne komentarze:

Jak uczciwie, bezproblemowo i w bezpieczny sposób zapłacić podatek od kwoty 'y' która wynosi 1000x, gdzie 'x' to kwota początkowa mająca trzy zera a zysk został wypracowany poprzez handel parami kryptowalut. Jakie należy podjąć możliwie optymalne kroki mogąc udowodnić ok. 85% transakcji? Zakładamy, że żadne kryptowaluty nie zostały nigdy skonwertowane na fiat i wypłacone, a pytanie jest czysto teoretyczne.
Ostatnio zmieniony sobota, 26 sierpnia 2017, 22:49 przez Vermis Mysteriis, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: esse » sobota, 26 sierpnia 2017, 09:44

Spróbuj porozmawiać z prawnikami, np. http://kwzz.pl/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: prezes » sobota, 26 sierpnia 2017, 09:54

Ja osobiście bym się skoncentrował na dobrym doradcy podatkowym, najlepiej takim który kiedyś pracował w US i miał już do czynienia z kryptowalutami, a nie prawnikach, prawnicy nie są od doradzania w sprawach podatkowych.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: jupp82 » sobota, 26 sierpnia 2017, 09:58

Polecam Flyingatom.
Mają świetną Księgową obeznaną z działaniami US i rynkiem krypto

Wygadany
Posty: 666
Rejestracja: 14 lutego 2017
Reputacja: 180
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: esse » sobota, 26 sierpnia 2017, 10:03

@prezes, kancelaria, do której link podałem, współpracuje z doradcami podatkowymi. Zresztą ogłaszali się nawet tutaj: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 96#p283296

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: prezes » sobota, 26 sierpnia 2017, 10:45

@esse, po co płacić dodatkowo pośrednikowi za konsultacje, lepiej od razu uderzyć do doradcy podatkowego.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: adam1226 » sobota, 26 sierpnia 2017, 10:46

Ja bym wyjechał za granice.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: prezes » sobota, 26 sierpnia 2017, 10:49

@adam1226, wyjechałbyś za granicę i co dalej?
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: Awesomist » sobota, 26 sierpnia 2017, 11:12

A ja gratuluję świetnego wyniku i polecam nie wypłacać całości - nie wiadomo co się stanie z rynkiem za 5-10-15 lat, może zostaw sobie jakis % i ustawisz siebie i kilka przyszłych pokoleń? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: tonyxxl » sobota, 26 sierpnia 2017, 11:46

Może wymień na razie cześć na BTC i sprzedaj face to face małymi kwotami. Jak wyskoczysz z większością tej kwoty na konto czy coś co jest podpięte pod nadzór to masz pewną kontrolę i problemy. Jak zejdziesz te 5% to szybko znajdziesz chętnych na kupno i masz spokój. Za tę kasę możesz wynająć doradcę a nawet kilku i niech ci coś wymyślą co z resztą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: adam1226 » sobota, 26 sierpnia 2017, 12:58

@prezes, do kraju gdzie jest normalne prawo i urzednicy
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: Rumcajs » sobota, 26 sierpnia 2017, 12:59

1) Wg mnie musisz założyć jednoosobową działalność gospodarczą ewentualnie sp z o.o. ale tu już jest ciezko bo nie mozesz wypłacać od tak sobie własnych pieniędzy bo one nie są twoje tylko spółki i tam podobno się płaci 2 razy podatek od zysku spółko z o.o. i od twojego zarobku więc ta sp. z o.o. wg mnie mija sie z celem bo kosztów nie masz duzych do odliczenia i w z o.o. trzeba prowadzić pełną księgowość każdej złotówki więc nic na tym nie zyskasz.
Pierwsze 2 lata to są składki ulgowe do zus groszowe kwoty i obawiam się że trzeba byłoby wstecz się zgłosić że ją prowadziłeś (mimo ze jednoczesnie byłeś studentem, to nie jest w sprzeczności jesli zakładam że ja wykonywałes w sposob zorganizowany i ciągły), przynajmniej od stycznia tego roku jeśli zamierzasz wypłacić kase w tym roku, powinno to mozliwe w zus zgłosić tyle miesiecy wstecz ale za te miesiace trzeba zaplacic zalegle składki, tego juz nie wiem trzeba spytac w zus, ale od skladek ulgowych płac pierwsze 2 lata mozna na ulgowych składkach mieć działalność.

2) Dlatego że jak to wypłacisz jako osoba fizyczna to jesteś w ciemnej dupie bo płacisz podatki wg skali bo w Polsce ci co zarabiają więcej bo są zaradni i inteligentni to płacą 32% podatku od kwoty powyżej 85 000 pln na rok, poniżej tej kwoty szaraczkowie płacą 18% podatku.
Do tego najwazniejsze zakladając działalność od razu musisz określić jaki sposób opodatkowania wybierasz i tu musisz wybrać PODATEK LINIOWY bo będzie on 19% od całości a nie 32% od nadwyżki powyżej 85 000 zł. Nie mozna wybrać ryczałtu, nie da się wg obecnych interpretacji. Ryczałt 3% to bajka z przed wielu lat.

3) kwoty inwestycji 5000zł rozumiem że to było dawno temu, nie w tym roku, więc nie możesz tego odjąć jako koszty bo nie było to w tym roku jeśli w tym chcesz wypłacić (co jest kpiną bo wiele osob kupilo i trzymalo kilka lat a teraz nie mozesz kosztów zakupu odliczyć od podatku), w związku z czym przy takiej praktycznie bezkosztowej działalności a dużym zysku ja bym NIC nie wykazał jako kosztów żeby nie zwabiać sprawdzaniem kosztów urzedników US. Bo masz wtedy wg mnie prostą sytuację wpłaconą kwotę na konto urzednik widzi że tyle wpłacono i tyle wykazałeś na Pit i od tej kwoty zapłaciłeś podatek liniowy 19% więc bierze kalkulator tak zgadza się co do złotówki więc co ma sprawdzać niby ?

A że inne instytucje się zainteresują skąd masz te pieniądze bo wpłata takiej kwoty oflaguje się na czerwono w systemach wielu 2 i 3 literowych służb, bo w polsce nagle jak komuś się pojawią wieksze pieniądze to znaczy że je ukradł, więc jesteś złodziejem, może kręciłeś wałki na VAT lub pierzesz pieniądze gangowi jakiemuś lub dealowałeś prochy, więc pewnie przyjdą cie odwiedzić jacyś smutni panowie pytać skąd je masz (te pieniądze) bo pewnie ukradłeś i żebyś udowodnił że nie ukradłeś, może ci komputery wszystkie zarekwirują, jak ich odpowiedzi nie zadowolą lub dyski beda zaszyfrowane to dadzą do zrozumienia że te komputery zostaną u nich w magazynie pewnie wiele lat więc o nich zapomnij.

Ale to tylko to co wyczytałem dopiero niedawno więc to nie jest "fachowa" odpowiedź ani jakiś pewny poradnik tylko ogólne wskazówki bo się tym nie interesowałem wcześniej ale planuje już od długiego czasu zakup roweru takiego do jezdzenia po lesie fajnego jakiegos (moglby byc używany ewentualnie) więc wolałem trochę poczytać gdybym uzbierał potrzebną mi kwotę i chciał ją wypłacić.
Przy takiej kwocie jak twoja na pewno trzeba isc do biura doradców podatkowych ZANIM WYKONASZ JAKIKOLWIEK RUCH samemu bo niektórych rzeczy nie da się cofnąć, ale jakis dobrych i z rejonu gdzie mieszkasz żeby mieli kontakty z US tam gdzie sie ty rozliczasz, bo US moze zmienić zdanie w ciągu 5 lat wstecz jak coś im się nie spodoba lub chcieliby wyszarpać więcej w końcu na prowizje chcą zarobić i na 500+ kasa sie musi znaleść. Poza tym US są podzielone na swoje chyba tzw Izby i każda może wydać odrębną interpretacje inną od innego US.
Do tego przepisy odnosnie konkretnie wirtualnych walut praktycznie nie istnieją, raz je podciągają pod takie przepisy raz z innej dziedziny i taka wolna amerykanka. I ja bym nie pisał o indywidualną interpretację po co zwracać na siebie uwagę dodatkowo poza Pit'em, co spytasz czy możesz zapłacić podatek ? Czy że może nie musisz ? :) A jako prowadzący działalność gospodarczą masz prawo wyboru formy opodatkowania.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: ArekW » sobota, 26 sierpnia 2017, 13:03

@Vermis Mysteriis
Gratuluje opracowania tematu, masz wątpliwosci, probujesz je rozwiewać. Nie podpowiem, ci którzy prawnicy są najlepsi. Napisz do Bitmara, na pewno ma kontakt ze specjalistami, którzy mogą poprowadzić twoją sprawę. Moim zdaniem to nie jest case dla doaradców bitcoinowych z jedną księgową ale to tylko moja opinia.
To będzie kontrowersyjne, ale twoim jedynym wrogiem są giełdy kryptowalut. Nie tylko dlatego, że w każdej chwili mogą zniknąć z Twoimi środkami, ale przede wyszystkim dlatego, że są to byty nie regulowanie, bez żadnego nadzoru. Polska giełda z kapitałęm 100tys zł obracająca kilkudziesięcioma milionami złotych to wprost bomba z podpalonym lontem. Kiedyś próbowałem badać co za ludzie stoją za giełdami, co kiedyś robili i upewniło mnie to w przekonaniu, że kilkunastu randomowych ludzi ma dostęp do danych poufnych setek a może tysięcy bogatych ludzi, którzy mają setki tysiecy albo miliony w BTC. To jest ogromne ryzyko, ryzyko wycieku danych, ktore trafia nie w posiadanie UKS czy ABW, ale organizacji przestępczych.
Prawdopodobnie przy tej kwocie zaproponują ci założenie spółki zagranicznej (Estonia) i za pomocą tej spółki spieniężanie krypto. Nie wiem, jakie będą koszty, ale ja wolałbym zainwestować w ochronę w postaci spółki, tak aby moje dane nie wyciekły i nawet zaplacic wiekszy podatek, niż jako Ja dać informacje ludziom z giełdy, że właśnie stałem się posiadaczem 2,7mln zł na moim rachunku bankowym... wcześniej się u nich rejestrujac moim dowodem osobistym. Możemy psioczyć na banki, ale tajemnica bankowa działa.

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: tarpan » sobota, 26 sierpnia 2017, 13:18

@Rumcajs, @Vermis Mysteriis, w tym roku zakładałem DG na handel krypto i z tego co mi wiadomo, nie można jej założyć wstecz. Uruchamiając działalność musisz ją wpisać do CEIDG (centralna ewidencja i inf. o DG), a działalność można rozpocząć najwcześniej w dniu złożenia wniosku (można też oczywiście określić datę późniejszą).
Wogóle założenie jakiejkolwiek firmy (przynajmniej w PL - nie wiem jak w innych państwach) może nie za wiele dać, bo jak US spyta skąd takie duże środki na rozpoczęcie działalności się wzieły to co?
Ja bym sprzedawał po trochę face 2 face i w międzyczasie szukał pomocy u doradców podatkowych

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: jpr » sobota, 26 sierpnia 2017, 13:28

Jakkolwiek to zrobisz to wypłacałbym max 50%. W razie jak cie bedzie chciało państwo ograbić to jednak zostanie ci 50% crypto, a tego nikt ci nie zabierze. Po to wlasnie zostalo crypto stworzone, do wolnosci finansowej.
Co do giełdy z ktorej bedziesz wypłacał to polecam Bitstampa. Porządnie sie zweryfikuj - napewno przepytają dokladnie skąd masz te BTC ale jak pokazesz im screeny itd to bedzie ok. Wiem z wlasnego doswiadczenia. No i nie bedziesz sie musial martwic o wycieki informacji z polskich giełd.
Wyplacaj najlepiej na konto walutowe (kantor aliora ma najlepsze spready i jest free). Inaczej duzo stracisz na przewalutowaniu.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: koparki » sobota, 26 sierpnia 2017, 17:04

prezes pisze: Ja osobiście bym się skoncentrował na dobrym doradcy podatkowym
Tu raczej zastosowanie mają prawnicy-księgowi od optymalizacji podatkowej.

Dodano po 3 godzinach 24 minutach 36 sekundach:
Estonia o której powiedział kolega ma najbardziej sprzyjające warunki podatkowe w Unii Europejskiej, tam urzędnicy nie powinni Ci zrobić krzywdy bo to zupełnie inny świat, gdzie nie rządzą biurokraci (11x mniej przepisów).
Jeden z moich ulubionych blogerów Trader21 pomaga w takich sprawach, umów się z nim, zapewne bardzo dobrze się orientuje kto mógłby Ci pomóc :
https://independenttrader.pl/niezbednik ... tkowa.html

... tam w linku sa dwa filmy webinary , fajnie to jest omówione
---

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: Vermis Mysteriis » sobota, 26 sierpnia 2017, 17:09

Dziękuję wam za dotychczasowe odpowiedzi. Zachęcam do dalszej dyskusji.

Z obecnych postów krystalizuje się mniej więcej sytuacja która właśnie dzieje się w mojej głowie. Tak naprawdę nie wiadomo od czego zacząć bo co osoba to inny pomysł.
Wydaje mi się, co padło w jednym poście, że nie jest to praca dla pojedynczej osoby. Dobra kancelaria współpracująca z doradcami podatkowymi jest chyba najbardziej sensownym pomysłem, który nie wymaga powierzenia mojego zaufania jednej czy kilku niezależnym osobom, które miałyby ochotę się mnie pozbyć. Ja mogę zapłacić nawet "dodatkowo" w granicach rozsądku oczywiście jeżeli tylko podniosłoby to moje bezpieczeństwo. Jeżeli padają konkrety z waszej strony to cieszę się bo są one na mojej liście i mogę ją w pewien sposób zawężać.

Byłbym wdzięczny gdyby wypowiedział się również ktoś, kto płacił już podatki od bardzo dużych kwot i ma jakieś doświadczenie lub jeśli ktoś taki się już wypowiedział aby zaznaczył, że już coś takiego robił.

Jeżeli chodzi o wyjazd za granicę czy zakładanie spółki za granicą (mając przykładowo na uwadzę rozszerzającą się ofertę e-obywatelstwa Estonii i chęć rządowego sfinansowania ICO przez ten kraj) to może będę skłonny skorzystać z czegoś takiego jeżeli kancelaria zaoeruje to jako optymalną drogę aczkolwiek to wszystko są dla mnie mniej lub więcej abstrakcje z którymi nigdy nie miałem styczności, a wiedza o nich to tylko teoria. Propozycje typu: "wyjedź do kraju gdzie jest normalne prawo i urzednicy" są częściowo sensowne tylko jak mam się obrócić w kraju, którego nie znam i to w kwestiach podatkowych, nawet mimo znajomości języków? Po wynajęciu prawników może i owszem, ale nikt Cię nie powita z otwartymi ramionami tam gdzie jesteś tanią siłą roboczą.

Kolejna sprawa to - no właśnie - zamienić małą część na gotówkę żeby w ogóle móc mysleć o wynajmowaniu kogokolwiek. Jakie tutaj mam możliwości? F2f nigdy nie wymieniałem, tutaj myślałem zacząć od Localbitcoins, FlyingAtom lub zamianie XBT na złoto i anonimowej sprzedaży. Jeżeli z kolei nie jestem w stanie przeprowadzić transakcji w sposób nienamierzalny, to mam trochę czystych fiatów na koncie, choć jak sądzę na kancelarię one nie wystarczą.

Chciałbym też zaznaczyć w tym miejscu, że jeżeli by się dało chciałbym rozliczyć się jako osoba fizyczna, gdyż jeśli chodzi o firmę to mam co do niej zupełnie inne plany i chciałbym ją otworzyć dopiero po ukonczeniu studiów. Jeżeli chodzi o moją wiedzę to wynika z niej (choć mogę się mylić) że nie mogę zgłosić działalności wstecz i nawet nie chcę tego robić. Pozatym co to znaczy w sposób ciągły i zorganizowany w tym wypadku? Bo ja nie potrafię na ten temat nawet w przepisach znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Możnaby nawet podlinkować sprzeczne ze sobą wyroki sądu.

Co do podatku liniowego w razie posiadania firmy to dzięki, myślę że to cenna uwaga na przyszłość, bo jestem dosyć zielony w tych sprawach (krypto + firma). Myślę, że po wynajęciu kogoś wiele rzeczy stanie się jasne, ale na tym etapie doceniam. Tego nie napisałem ale oczywiście nie mam zamiaru bawić się w zadne wliczanie kosztów uzyskania (jeśli pisze tę i jakąkolwiek inną opinię to oczywiście nie ma ona zastosowania jeżeli prawnik doradzi inaczej i uznam to za sensowne)

Nie będę też pewnie wypłacał całej kwoty, co do tego też macie rację, krypto mi nikt nie odbierze jeżeli Państwo lub kancelaria mnie kompletnie okradnie. No i tu kolejna bezsensowna sprawa: komputer mam wprawdzie jeden, ale dyski są zaszyfrowane ze wzgledu na m. in. moje projekty informatyczne. Nikomu nie wyjawię haseł ani kluczy ponieważ nawet ich nie znam w całości. Mozna powiedzieć, że w tej kwestii podjąłem niezbędne środki ostrożności. Ta dodatkowa kwestia czyni ze mnie potencjalnego złodzieja ponieważ mam coś do ukrycia.

@Rumcajs
Ja wypłacałem kwoty 3000-7000zł rocznie pomiędzy 2007-2011 rokiem na moje konto bankowe, a na moich studiach dowiedziałem się, że dla takich śmiesznych kwot nikt sobie nawet nie zawraca głowy wszczynaniem żadnych postępowań. Dla pewności jeżeli wypłacisz sobie na rower poniżej kwoty wolnej od podatku to śmiem twierdzić, że nie musisz się niczego obawiać. (Dla jasności, bo nie napisałem kwoty które wypłacałem nie wynikają z obrotu kryptowalutami)

Zaskakuje mnie, że odradzasz indywidualną interpretację podatku, dlatego że wydawało mi się zawsze, że jest to doskonała podkładka i tarcza ochronna. A wypłacanie tak dużych kwot wzbudza już i tak wystarczające zaintreresowanie, że wydawało mi się, że w tym kontekście indywidualna interpretacja już bardziej zaszkodzić nie może. Co do ostaniego pytania, to nie, wiem, że muszę, nakreślę co chcę zrobić zgodnie z prawem i poprosze o odniesienie sie do tego.

Jeżeli chodzi o giełdy, to wiem, że mogą zniknąć mamy przykład z Bitcurexem który mnie okradł.

@ArekW
W jaki sposób proponujesz spieniężyć krypto za pomocą spółki bo nie nadążam? Przecież mimo wszystko ktoś pozna Twoją tożsamość w którymś momencie transakcji. Rozwiń proszę.


Swoje środki chcę spieniężyć, ponieważ zamierzam zrobić z nich konkretny użytek. Chciałbym np: pomóc uniknąć pewnej osobie bankructwa, wesprzeć dom dziecka w którym się wychowywałem, zainwestować w bezpieczne aktywa takie jak metale szlachetne czy obligacje korporacyjne.

W ramach rekompensaty za waszą pomoc:
LTCUSD: support 42, 44 lub linia trendu ok 46, resistance 56, 59, ATH
XBTUSD: s: 2980, 3475, 3824, 4000; r: ATH, 4719 (nie polecam kupować dopóki 1d, 3d i 1w RSI nie spadnie poniżej overbought)
XRPUSD: s: 0.1485, 0.1840, 0.2060 r: 0.2668, 0.2990, ATH
ETHUSD: s: 285, r: 380, ATH
DASHUSD: overbought, s: 210, 223, 260, 314, 354
XMRUSD: overbought, s: 119, 100, 85, 73, 55
ETCUSD: s: 12.50, 13.50, 14.60, 15, r: 15.80, 16.70

z potencjalem do natychmiastowego kupna i na każdym spadku: SC (niedługo wyjdzie opóżniony lekki portfel), PPC, BCN, EOS (pewnie tylko krótkoterminowo support 1,11$)

Oscylatory krórych używam StochRSI, Stoch, RSI, SAR, KAMA oraz formacje na wykresach możecie je znaleźć w investopedii
Komercyjny bot krórego używam: HaasOnline
Wbrew temu co mówi większość nie używam stop-lossów, dynamic-drop-lossów itd., poprostu czekam

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

/edycja

@koparki
Dzięki za link
Ostatnio zmieniony sobota, 26 sierpnia 2017, 22:19 przez Vermis Mysteriis, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: krystian » sobota, 26 sierpnia 2017, 17:17

z 5000zł zrobiłeś 2,7mln zł?

uwierzyłbym w "szczęśliwy traf", że ktoś kupił jedną, dwie walutę i długo trzymał, ale przy setkach tranzakcji, takie zwielokrotnienie kapitału jest nieprawdopodobne...

i nie kombinowałeś, żeby przez inpay itp płacić za różne produkty,usługi, przelewać znajomym, itp?

... przy użyciu mojego bota oraz 2 różnych botów dostępnych komercyjnie... tu jest clue, kolega Vermis Mysteriis będzie Wam chciał wcisnąć swoje usługi/boty, itp,

lub będzie Was chciał oszukać, przy próbach legalizacji tych niby 2,7mln zł.

Nie dziwie się, że tyle ludzi nabrało się w Amber Goldy, itp, jeśli nikomu innemu na tym forum nie zapaliła się czerwona lampka.

TO SCAM

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: koparki » sobota, 26 sierpnia 2017, 17:35

@krystian, chcesz zarobić minusa za hejtowanie ?
---

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 14 marca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bezpieczeństwo płacenia uczciwego podatku od wysokiej kwoty

Postautor: Antonio » sobota, 26 sierpnia 2017, 17:52

Witam.
Mam pytanie do autora tematu... w jakim czasie doszło do pomnożenia kapitału? Bitcurex zwinął sie w 2016 a Bitmarket działa od 2014 r. Wspominasz również że kapitałm miałes ulokowany w następujący sposób : 2000 - Bitcurex i 3000 Bitmarket. Piszesz również ze kapitał ( jak rozumiem cały powierzony Bitcurexowi czyli 2 tys zniknął razem z nim) czyli reszta 3 tys wypracowały ponad 2 mln w ... no własnie: w jakim czasie?

Dodano po 8 minutach 45 sekundach:
koparki: ty tak serio do Krystiana?
przecież ta historia jest troszkę ... nazwijmy to delikatnie dziwna... człowiek zapłaci swoje 32% podatku od nadwyżki 85000 pln ( zdaję sobie sprawę że to dużo ale sorry... tak to regulują przepisy) i dalej już ma z górki.
Nietrzeba kancelarii prawych... pozostaje mu 68% z ile tam było? aha, 2.7 mln. Czytając jego temat wyczuwam jakiś lęk, czy strach... a przecież poza podatkiem na który spokojnie mu WYSTARCZY nic mu więcej nie grozi. W czym jest problem?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości