jak wypłacacie fiaty ??

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jak wypłacacie fiaty ??

Postautor: mikolajkulczyk » środa, 16 sierpnia 2017, 23:51

Cześć wszystkim,

Nadszedł taki dzień że chciałbym wypłacić swoje fiaty. Udał mi się pomnożyć mój wkład i na chwile obecną jest to kwota która nie zalicza się do kwoty wolnej od podatku. Zastanawiam się jak większość wypłaca większe sumy $$. Po prostu przez Polskie giełdy typu BB ? Dodając oczywiście adnotacje do PiTa odnośnie uzyskania przychodu z kryptowalut ;) Jak już wspomniałem wcześniej zastanawiam się jak większość postępuje robiąc tego typu wypłaty. Ja mimo iż jestem zameldowany w Polsce mam potrójne obywatelstwo i zastanawiam się w jaki sposób mógłbym to wykorzystać robiąc zlecenie fiaty --> konto. Chętnie przeczytam wasze sugestie.

Pozdrawiam

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

jak wypłacacie fiaty ??

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 17 sierpnia 2017, 08:41

Masz potrójne obywatelstwo i zadajesz takie pytania? Proszę Cię...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 8 lutego 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jak wypłacacie fiaty ??

Postautor: Buzz » czwartek, 17 sierpnia 2017, 13:56

To tak jakby gość z rezydencją podatkową na Cyprze, pytał czy ma płacić podatek w Polsce.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 139
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jak wypłacacie fiaty ??

Postautor: BobBudowniczy » czwartek, 17 sierpnia 2017, 16:37

podatek odprowadzasz tam gdzie otrzymujesz dochód.
W pl wdlg prawa i tak musisz złożyć deklarację podatkową w pl nawet jeśli rozliczyłeś się w Iranie i tam też zarabiasz i mieszkasz. ( Poprostu nasze służby SB i NKWD muszą wiedzieć wszystko o swoich obywatelach. - taki mamy klimat )
Masz 3 paszporty. Otwórz konto w miejscu w którym jest największy próg.
Wypłacić.
Problem solved.
Napewno jest coś takiego jak migracja konta z zagranicy Gdzieś czytałem że ktoś kombinował z Indii czy Australii.

Z takim nazwiskiem powinieneś być obcykany z tymi sprawami. Hehe :P

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

jak wypłacacie fiaty ??

Postautor: mikolajkulczyk » czwartek, 17 sierpnia 2017, 23:08

Dziękuje za wasze odpowiedzi. Pytanie może trochę głupie ale jestem delikatnie mówiąc zielony jeśli chodzi o te sprawy, niemniej jednak zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji :P
Zdecyduje się chyba na założenie konta bankowego w USA, muszę się dokładnie dowiedzieć jaka jest kwota wolna do podatku i jak USA reguluje prawo-podatkowe jeżeli chodzi o kryptowaluty.
BobBudowniczy pisze: podatek odprowadzasz tam gdzie otrzymujesz dochód.
W pl wdlg prawa i tak musisz złożyć deklarację podatkową w pl nawet jeśli rozliczyłeś się w Iranie i tam też zarabiasz i mieszkasz. ( Poprostu nasze służby SB i NKWD muszą wiedzieć wszystko o swoich obywatelach. - taki mamy klimat )
To mnie właśnie odstrasza :(
BobBudowniczy pisze:
Napewno jest coś takiego jak migracja konta z zagranicy Gdzieś czytałem że ktoś kombinował z Indii czy Australii.
Dzięki za informacje, poczytam o tym ;)
BobBudowniczy pisze:
Z takim nazwiskiem powinieneś być obcykany z tymi sprawami. Hehe :P
haha nazwisko zobowiązuje ale niestety nie ma taryfy ulgowej :D

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości