Jak to będzie z podatkami w moim przypadku

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak to będzie z podatkami w moim przypadku

Postautor: bitswiezak » wtorek, 6 czerwca 2017, 14:17

Cześć

Przeczytałem już całkiem sporo na tym forum o rozliczaniu podatku za przychody ze sprzedaży BTC
Mam jednak taki przypadek, że chciałbym się was doradzić
Myślałem jak to opisać najzwięźlej i zdecydowałem, że po prostu to wypunktuję

1. kupiłem BTC na bitbay za mniej więcej 4k pln - po różnych kursach
2. Wypłaciłem sobie całość z giełdy na bok na konto blockchain.info
3. kolega wysłał mi na moje konto bankowe 2k pln żebym mu kupił BTC (EDIT: wysłał na konto bankowe bitbay z moim loginem w tytule przelewu bez przejścia przez moje konto prywatne)
4. kupiłem po jakimś tam kursie i przelałem całość na jego blockchaina

Powiedzmy, że przyjdzie za pare miesięcy pora, że chciałbym wypłacić całość na konto bankowe.
Przeleję swoje BTC na bitbaya i wypłacę dajmy na to 5k bo kurs podskoczył

W zeznaniu podatkowym za '17 rok wpiszę przychód 5k, koszty 4k i od dochodu 1k zapłacę podatek

Jak ma się do tego ten epizad w którym to kupiłem koledze BTC za jego pieniądze, które otrzymałem na swoje konto bankowe ?
Czy w ogóle muszę o tym pisać do US?
Czy skoro nie odejmuję tego jako dodatkowy koszt to to w ogóle ma jakiekolwiek znaczenie?
Czy historia z bitbay jest potrzebna czy tylko same przelewy (te moje bez 2k kolegi) ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 14 stycznia 2017
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak to będzie z podatkami w moim przypadku

Postautor: Legamedary » wtorek, 6 czerwca 2017, 14:58

@bitswiezak, zakupu dla kolegi nie uwzględniasz, to kolega powinien się rozliczyć z zysku samodzielnie przed US.

I nie polecam korzystania z portfela blockchain.info, tylko np. Electrum :)
BitMEX - giełda z dźwignią x100 na kontraktach
Coinbase/GDAX - giełda z najwyższymi stawkami + online wallet
Coinly.eu - spróbuj szczęścia grając przeciwko innym i pomnóż swoje Bitcoiny!
1KpKivhodjH7Jqbb585L82GrnvWdGcVyuz - zbieram BTC na budowę domu :)

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości