działalność gospodarcza, sprzedaż BTC

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

działalność gospodarcza, sprzedaż BTC

Postautor: kajetan » piątek, 18 maja 2018, 13:23

doooku pisze: Mógłbyś rozwinąć temat. Ksiegowy badał temat na KIP, konsultował z innym księgowym i zapewniał mnie że wszystko jest OK.
I księgowy nie przeczytał nawet tego? https://www.mf.gov.pl/ministerstwo-fina ... ANCE_M1vU_

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
W KPiR musisz podać drugą stronę transakcji, a tu jej nie znasz. Jeszcze można użyć dowodów wewnętrznych, ale ich katalog jest zamknięty.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

działalność gospodarcza, sprzedaż BTC

Postautor: Zagłoba » piątek, 18 maja 2018, 13:27

@doooku, niech Księgowy poczyta ten wątek
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=79&t=27529

Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

działalność gospodarcza, sprzedaż BTC

Postautor: doooku » piątek, 18 maja 2018, 17:40

@kajetan Publikację od ministerstwa widziałem zarówno ja jak i księgowy, niestety niektóre jej zapisy stoja w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem i przepisami wyższego rzędu.

Na razie zrobiliśmy księgowania najlepiej jak się dało i trzeba czekać aż wyklaruje się jakaś spójna linia orzecznictwa.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

działalność gospodarcza, sprzedaż BTC

Postautor: Zagłoba » piątek, 18 maja 2018, 18:20

@doooku, jeżeli masz księgowego, który podjął się krypto, to już jesteś wygrany.
Przejdź na pełną księgowość, tam można księgować krypto poprawnie.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

działalność gospodarcza, sprzedaż BTC

Postautor: redlumek » sobota, 19 maja 2018, 07:20

Pełna księgowość sporo kłopotów, ale też sporo przywilejów. A jeśli ktoś w poprzednim roku był aktywnym daytraderem, to i tak w tym roku powinien prowadzić pełną księgowość (wg obecnych interpretacji).

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość