Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: prezes » piątek, 9 czerwca 2017, 08:56

@Chancellor, @bl4ck, ja to wiem. Wskazałem tylko jak działają polskie giełdy i na jakich zasadach.

Przytoczę może wyciąg z regulaminu giełdy dgtmarket, bo tam jest to ładnie napisane o czym ja pisałem wyżej:
§ 3 Zawierania umów i płatności

1. Właściciel nie jest stroną umów kupna/sprzedaży zawieranych między Użytkownikami serwisu, nie reprezentuje również żadnej ze stron umowy. Właściciel nie ponosi odpowiedzialności za podane przez Użytkownika fałszywe informacji lub dane osobowe. Użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność w związku z umowami kupna/sprzedaży zawieranymi za pośrednictwem Serwisu, w szczególności za należności publicznoprawne i inne płatności. Wszelkie spory wynikłe na tle realizacji zawartej umowy rozstrzygane będą przez Użytkowników, z wyłączeniem Właściciela.
W regulaminie jest jasno i wyraźnie napisane, kto jest stroną transakcji na giełdzie:
Stronami są użytkownicy giełdy.
Jest też napisane, że trzeba rozliczyć się z podatków:
Użytkownicy mają obowiązek uiścić odpowiednie należności publicznoprawne.

Tak to wygląda na polskich giełdach. Przed użytkowaniem zalecam czytanie regulaminów. Zaklinanie rzeczywistości nic nie wniesie do tematy. Jak nie podoba się komuś taka sytuacja jak jest obecnie to przecież nikt nikogo nie zmusza do korzystania z giełd. Każdy robi to swój na swój rachunek i na swoją odpowiedzialność, zakładając konto na giełdzie trzeba kliknąć odpowiedni ptaszek, że zapoznało się z regulaminem, że większość tego nie robi i nie czyta regulaminów/umów to nie jest problem giełdy.

Takie rozwiązanie jak jest obecnie rodzi niestety problemy tego typu, że nie wiemy z kim zawieramy transakcje a ta wiedza może być niezbędna do rzetelnego rozliczenia się z fiskusem.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
-6
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: Chancellor » piątek, 9 czerwca 2017, 08:58

prezes pisze: W regulaminie jest jasno i wyraźnie napisane
Jest tylko jeden haczyk. Jeżeli okazaloby się, że regulamin jest niezgodny z prawem, to nie obowiązuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: prezes » piątek, 9 czerwca 2017, 08:59

@Chancellor, dopóki nie ma wyroku sądu to domyślnie regulamin stanowi prawo. Tak samo jak nikt Cie nie skarze prawomocnym wyrokiem to domyślnie jesteś niewinny.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: mecenas » piątek, 9 czerwca 2017, 09:03

prezes pisze: W regulaminie jest jasno i wyraźnie napisane
prezes pisze: Przed użytkowaniem zalecam czytanie regulaminów.
Giełda może sobie nawet napisać, że wykopała BTC na Marsie i to od marsjan kupujesz i marsjanom sprzedajesz. To bez znaczenia. Kasa wpływa na giełdę i z giełdy wypływa. Dopóki nie dostanę umowy z Kowalskim albo marsjaninem, to handluję z giełdą.

Dodano po 52 sekundach:
prezes pisze: dopóki nie ma wyroku sądu to domyślnie regulamin stanowi prawo.
Od kiedy giełdy crypto stanowią prawo?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: prezes » piątek, 9 czerwca 2017, 09:07

Możesz nie zgadzać się z regulaminem giełdy i sądzić się z giełdą ale to nie zwalania Cię z przestrzegania regulaminu, jeżeli korzystasz z danej giełdy. Nie musisz korzystać jak Ci się nie podoba albo możesz się sądzić ale nie ma opcji że będziesz sobie wybiórczo traktował regulamin, bo prawo w tym momencie jest po stronie giełdy a nie Twoim.

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
mecenas pisze: Od kiedy giełdy crypto stanowią prawo?
Regulaminy po to są tworzone żeby uzupełnić i uszczegółowić obowiązujące prawo.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: mecenas » piątek, 9 czerwca 2017, 09:07

prezes pisze: to nie zwalania Cię z przestrzegania regulaminu
Ależ ja przestrzegam regulamin... nie otrzymałem jedynie nic, co potwierdza ten regulamin - czyli papieru na kupno/sprzedaż od Kowalskiego. Giełda zatem TEŻ powinna przestrzegać własnego regulaminu i dać mi taki papier skoro twierdzi, że kupiłem od Kowalskiego. To broń obosieczna.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: prezes » piątek, 9 czerwca 2017, 09:11

@mecenas, @Chancellor, jak idziesz na basen i jest napisane że masz wejść np. w czepku to możesz wejść bez? Nie możesz bo zostaniesz wyrzucony z pływalni. Regulamin basenu stanowi prawo dla tych którzy korzystają z tej pływalni. Jak Ci się nie podoba taki regulamin to możesz korzystać z innej. Możesz skarżyć pływalnie ale nie możesz działać wbrew regulaminowi bez narażania się na konsekwencje prawne.

Dodano po 1 minucie 56 sekundach:
mecenas pisze: Ależ ja przestrzegam regulamin... nie otrzymałem jedynie nic, co potwierdza ten regulamin - czyli papieru na kupno/sprzedaż od Kowalskiego. Giełda zatem TEŻ powinna przestrzegać własnego regulaminu i dać mi taki papier skoro twierdzi, że kupiłem od Kowalskiego. To broń obosieczna.
Napisz do giełdy żeby Ci taki dokument wystawiła.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: mecenas » piątek, 9 czerwca 2017, 09:12

@prezes, zrozum, że to nie ja łamię regulamin giełdy, tylko sama giełda. Najpierw coś twierdzi a potem udaje greka. Gdzie ja łamię regulamin? Skoro kupiłem od Kowalskiego, to dlaczego nie zawarłem z Nim żadnej umowy?
A może to giełda łamie swój własny regulamin wystawiając mi jakieś ogólne info na emaila o saldzie transakcji?

Dodano po 49 sekundach:
prezes pisze: Napisz do giełdy żeby Ci taki dokument wystawiła.
A co ja pisarz jakiś? Niech giełda wywiąże się z postanowień regulaminu.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: prezes » piątek, 9 czerwca 2017, 09:13

@mecenas, ja nie twierdzę że łamiesz regulamin. Jak rozliczasz się z fiskusem zgodnie z obowiązującymi przepisami to nie łamiesz regulaminu giełdy ani prawa w Polsce.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: bl4ck » piątek, 9 czerwca 2017, 09:14

@prezes, @mecenas, robiąc jedną głupią wymianę na "giełdzie" możemy zrobić deal z 10 osobami na raz bo przecież nie zawsze kupimy lub sprzedamy w całości skoro piszą :
Wszelkie spory wynikłe na tle realizacji zawartej umowy rozstrzygane będą przez Użytkowników, z wyłączeniem Właściciela.
to jaką oni dają nam możliwość kontaktu z użytkowaniami? jak chcą ich identyfikować skoro duża część jest np anonimowa bo do xx kwoty nie trzeba weryfikować konta?
Wiecie takie pytania retoryczne zadaję :)
Ostatnio zmieniony piątek, 9 czerwca 2017, 09:23 przez bl4ck, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: mecenas » piątek, 9 czerwca 2017, 09:14

prezes pisze: ja nie twierdzę że łamiesz regulamin.
Za to ja twierdzę, że giełda łamie regulamin. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: prezes » piątek, 9 czerwca 2017, 09:16

bl4ck pisze: to jaką oni dają nam możliwość kontaktu z użytkowaniami? jak chcą ich identyfikować skoro duża część jest np anonimowa bo do xx kwoty nie trzeba weryfikować konta?
To jest bardzo dobre pytanie. Obstawiam, że giełda sama nie wie pomiędzy jakimi użytkownikami zaszła transakcja. Może się mylę ale gdyby gromadzili takie dane to ich baza by padła pierwszego dnia.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: bl4ck » piątek, 9 czerwca 2017, 09:20

@prezes, Dlatego sądzę że gdyby doszło do "czegoś" okazało by się że giełdy same łamią prawo :)

Połowa giełd pewnie skopiowała regulaminy dlatego wszyscy mają prawie to samo ale w trochę innej formie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: prezes » piątek, 9 czerwca 2017, 09:21

@bl4ck, wszystko jest fajnie jak nic się nie dzieje. Nie wiem czy giełdy łamią prawo ale faktycznie stawiają użytkowników w trochę niezręcznej sytuacji.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: bl4ck » piątek, 9 czerwca 2017, 09:23

@prezes, A taaam będą włamy to problem się rozwiąże sam :D w aferze jak ambergold dyski o mało nie zniknęły z danymi to co dopiero tutaj :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: prezes » piątek, 9 czerwca 2017, 09:35

Może nikt się nie zastanawiał wcześniej jakie to rodzi konsekwencje prawne a może ktoś tak zrobił z premedytacją. Ja wychodzę z założenia, że większość błędów wychodzi z niewiedzy a nie z chęci zrobienia innym krzywdy.

Dodano po 4 minutach 1 sekundzie:
Dużo ludzi popełnia ten błąd, że skupia się na jednej rzeczy a nie patrzy na całokształt i jakie to może rodzić konsekwencje w przyszłości.

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
Problem jest od samego początku ale z tego co pisała Pani Beata Marek wnioskuję, że Ci którzy coś tam działają w tej materii to albo nie mają o nim zielonego pojęcia albo skrzętnie zamiatają go pod dywan.

Dodano po 4 minutach 52 sekundach:
Nie ma co się łudzić, że te spotkania które odbywają się w sejmie na temat kryptowalut mają na celu ułatwić życie szarego obywatela. Każdy załatwia swoje własne interesy. Rządzący chcą uszczelnić prawo a przedstawiciele giełd/kantorów i pośrednicy płatności chcą żeby ich biznes rozwijał się jak najlepiej. Szary obywatel na takie spotkania nie jest zapraszany, jeszcze by coś namieszał ;-)

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
Szaremu obywatelowi nie pozostaje nic innego jak tylko dostosować się do nowych warunków. Można oczywiście sądzić się z urzędami, firmami ale kto ma na to czas, zdrowie i pieniądze.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: mecenas » piątek, 9 czerwca 2017, 09:36

prezes pisze: Problem jest od samego początku
Problem tak naprawdę ma giełda. Skoro stawia się sama w roli pośrednika, to ma jako pośrednik obowiązki pośrednika. Jaki problem ma użytkownik? Kupuje na GIEŁDZIE i ta jeśli coś twierdzi to niech się wywiąże. Dla mnie sprawa prosta, oczywista i jasna. To co na papierze to wiążące. Ja na papierze mam przepływ kasy pomiędzy giełdą a mną. Nie widzę powodu do roztrząsania tematu. To problem giełdy.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: prezes » piątek, 9 czerwca 2017, 09:39

@mecenas, rozumiem że tak samo byś się tłumaczył gdybyś został wezwany do US do złożenia zeznań. Obawiam się że smutni panowie i panie po drugiej stronie mieliby zgoła odmienne zdanie i szybko by Ci udowodnili, że to Ty masz problem.

Rozumiem Cię doskonale ale tak wygląda niestety smutna rzeczywistość.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: mecenas » piątek, 9 czerwca 2017, 09:44

@prezes, z pozycji siły wszystko można każdemu udowodnić. ;)
Negowanie faktów nie zmienia faktu, że to giełda mataczy. Modeluje w regulaminie hipotetyczną teoretyczną, potencjalną transakcję pomiędzy mną a Kowalskim, a potem stawia się w miejsce Kowalskiego. Nieładnie i niezgodnie z własnym regulaminem.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: jpr » piątek, 9 czerwca 2017, 10:09

Jak was tak czytam panowie to naprawde boje sie wyplacic kase z gieldy i zglosic to w picie na koniec roku bo jest pewne, ze skarbówka zrobi mi taką gehenne ze pozałuje ze sie kiedykolwiek wzialem za krypto. A chcialbym uczciwie zaplacic ten podatek ale nie wiem czy chce sciągac na siebie klopoty.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości