Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: Bagder » poniedziałek, 29 maja 2017, 21:13

Ja Was proszę tylko - przestańcie wypisywać herezje... jeśli kupujecie bitcoiny od płatnika VAT - to ta transakcja jest wolna od PCC...
Podstawa prawna art. 2 pkt 4 ustawy o PCC - wyłączenie przedmiotowe oraz wyłączenie terytorialne art. 1 ust. 4 ustawy o PCC.

To, że transakcja sprzedaży bitcoinów podlegają opodatkowaniu VAT, ale są zwolnione zostało już przesądzone przez TSUE - art. 43 ust. 1 pkt. 7 ustawy VAT.. Szukanie na siłę opodatkowania tam gdzie go nie ma, naprawdę nie ma sensu... chyba, że kogoś zamierzacie celowo przestraszyć lub wprowadzić w błąd.

To, że nasze przepisy nie są dostosowane do bitcoinów i nie rozstrzygają szeregu wątpliwości działa na korzyść podatników. I tego się trzymajmy.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: bl4ck » poniedziałek, 29 maja 2017, 21:28

Bagder pisze: Ja Was proszę tylko - przestańcie wypisywać herezje... jeśli kupujecie bitcoiny od płatnika VAT - to ta transakcja jest wolna od PCC...
Podstawa prawna art. 2 pkt 4 ustawy o PCC - wyłączenie przedmiotowe oraz wyłączenie terytorialne art. 1 ust. 4 ustawy o PCC.
czyli od kogo np?, na giełdach btc kupujesz od normalnych ludzi.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: Bagder » poniedziałek, 29 maja 2017, 21:36

4) czynności cywilnoprawne, inne niż umowa spółki i jej zmiany:
a)w zakresie, w jakim są opodatkowane podatkiem od towarów i usług,
b)jeżeli przynajmniej jedna ze stron jest zwolniona od podatku od towarów i usług z tytułu dokonania tej czynności, z wyjątkiem: [...]


W ramach zapłaty za bitcoiny płacimy prowizję pośrednika. Jednak, można się zastanowić, czy zwolnienie dotyczy lit. a czy b. Ale to zostawmy sądom i akademikom. Tak jak, ile jest stron transakcji, ile diabłów mieści się na łebku szpilki,,,

I tak doszliśmy do probatio diabolica...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 29 maja 2017, 21:44 przez Bagder, łącznie zmieniany 1 raz.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: mecenas » poniedziałek, 29 maja 2017, 21:42

bl4ck pisze: na giełdach btc kupujesz od normalnych ludzi
Skąd wiesz od kogo kupujesz na giełdzie. BTC z giełdy są kupione od giełdy.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: bl4ck » poniedziałek, 29 maja 2017, 21:46

mecenas pisze: Skąd wiesz od kogo kupujesz na giełdzie. BTC z giełdy są kupione od giełdy.
Dlatego ogólnie gadka o vacie i pcc to jak gadka o dupie marynie. BTC z giełdy nie są kupione z giełdy, masz to napisane w regulaminach giełd oni pośredniczą kupujesz od aktualnie wystawiających oferty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: mecenas » poniedziałek, 29 maja 2017, 21:50

bl4ck pisze: kupujesz od aktualnie wystawiających oferty
To trzeba dzwonić i pytać kto sprzedaje zanim się kupi. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: Bagder » poniedziałek, 29 maja 2017, 21:52

Cóż, w takim razie - @black przeprowadźcie eksperyment - kupcie sobie kilka kojnów - przez giełdę lub zdecentralizowanego klienta i spróbujcie to opodatkować. Życzę powodzenia!
Sic semper evello mortem tyrannis

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: ArekW » niedziela, 4 czerwca 2017, 12:40

prezes pisze: @prezes, powinieniem był dać znak zapytania na końcu, wyszło z tego twierdzenie.
Chciałem raczej retorycznie zapytać, czy twórcy tego procesora płatności, który powstał przy pomocy prawników i doradców podatkowych, mają swiadomośc na jakie konsekwencje narażają swoich klientów. Nie jestem za tym, żeby straszyć ludzi, że świat jest straszny i okrutny, ale dobrze byłoby uświadamiać, że z dobrymi chęciami nie zawsze idą dobre zamiary.
Poczekajmy na odpowiedź od @inpay, są na forum codziennie.
@Inpay czekamy na odpowiedź, logowaliście się już kilka razy.

Chciałem raczej retorycznie zapytać, czy twórcy tego procesora płatności, który powstał przy pomocy prawników i doradców podatkowych, mają swiadomośc na jakie konsekwencje narażają swoich klientów.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 4 maja 2015
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: InPay » niedziela, 4 czerwca 2017, 20:57

@ArekW
Nie świadczymy usług doradztwa podatkowego i nie możemy zgodnie z prawem takich porad udzielać.
W każdym przypadku jest to kwestia indywidualna i powinna być skonsultowana z doradcą w kontekście danej osoby, która dokonuje sprzedaży BTC.
Przepraszam, że tak odpowiem, ale jest sporo artykułów w sieci, które dość dokładnie opisują jak rozliczać przychód ze sprzedaży bitcoinów w PIT.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: ArekW » niedziela, 4 czerwca 2017, 22:12

InPay pisze: @ArekW
Nie świadczymy usług doradztwa podatkowego i nie możemy zgodnie z prawem takich porad udzielać.
W każdym przypadku jest to kwestia indywidualna i powinna być skonsultowana z doradcą w kontekście danej osoby, która dokonuje sprzedaży BTC.
Przepraszam, że tak odpowiem, ale jest sporo artykułów w sieci, które dość dokładnie opisują jak rozliczać przychód ze sprzedaży bitcoinów w PIT.
Dzięki, że raczyliście odpowiedzieć po tylu dniach.

@inpay
@prezes (dzięki za podjęcie tematu)
@bitmar

Osoby, które przesyłają Wam Bitcoiny, żeby potem zapłacić rachunki za pośrednictwem Waszego serwisu, mają obowiązek zadeklarować sprzedaży Bitcoin i zapłacić od tego podatek.

Jeżeli tego nie zrobią, to narażają się na postępowanie karno-skarbowe.

Grzywnę, areszt albo nawet zarzuty z 299 kk.

Jeżeli to nie jest prawda, proszę o zaprzeczenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 4 czerwca 2017, 22:58

ArekW pisze:
@inpay
@prezes (dzięki za podjęcie tematu)
@bitmar

Osoby, które przesyłają Wam Bitcoiny, żeby potem zapłacić rachunki za pośrednictwem Waszego serwisu, mają obowiązek zadeklarować sprzedaży Bitcoin i zapłacić od tego podatek.

Jeżeli tego nie zrobią, to narażają się na postępowanie karno-skarbowe.

Grzywnę, areszt albo nawet zarzuty z 299 kk.

Jeżeli to nie jest prawda, proszę o zaprzeczenie.
Może warto zakończyć szeryfowanie na forum w każdej kwestii podatkowo-skarbowo-gospodarczej związanej z BTC?

Posiadanie BTC i używanie go do płatności nie jest równoznaczne z tym, że jest on zyskiem od handlu czy miningu więc to co piszesz to bzdury. Zachowujesz się jakbyś był bardziej skarbowy niż skarbówka, a jest to rzecz naprawdę zła.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: ArekW » niedziela, 4 czerwca 2017, 23:29

Wymazywanie pisze:
Może warto zakończyć szeryfowanie na forum w każdej kwestii podatkowo-skarbowo-gospodarczej związanej z BTC?

Posiadanie BTC i używanie go do płatności nie jest równoznaczne z tym, że jest on zyskiem od handlu czy miningu więc to co piszesz to bzdury. Zachowujesz się jakbyś był bardziej skarbowy niż skarbówka, a jest to rzecz naprawdę zła.
@Wymazywanie,

Zatem w takiej sytuacji pozostaj mi tylko przeprosić za zadawanie takich pytań, jeżeli uważasz, źe to bzdury.

Zarejestrowałeś się ponad rok wcześniej i masz ogromną przewagę w ilosci postów i reputacji oraz masz większe doświadczenie w tematyce podatkowej.

W takim razie wracam do swojego kąta i oddaje ci pole.

Dalej jednak będę uważał, że osoby, które korzystają z serwisu @Inpay do płacenia rachunków, popełniają przestępstwo karno-skarbowe zagrożone grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności. Nie rozwijam tematu artykułu 299 kk.

Obym się mylił, a jeżeli nie, to przynajmniej nikt mi nie napluje w twarz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 4 czerwca 2017, 23:41

To że ktoś płaci rachunki przez BTC czy kupuje doładowania czy przedmioty czy usługi nie znaczy, że operuje zyskami i tak unika opodatkowania. Są ludzie, co kupują BTC także do używania do płatności, a z tego co piszesz wychodzi jakby każdy kto używa BTC na inpay robił to by uniknąć opodatkowania zysków. Jest to krzywdzące. Nie mając żadnych dowodów robisz z ludzi używających inpay przestępców, to i głupie i nadgorliwe w "skarbowym" sensie.

To ile mam postów itd. itd., nie ma nic do rzeczy i nie masz za co przepraszać i się obrażać, przemyśl może lepiej to co piszę, tzn. czy normalne jest stwierdzać przestępstwo bez dowodów... Wg mnie nie i jest to tym, co nazywam "szeryfowaniem".
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: ArekW » niedziela, 4 czerwca 2017, 23:49

Wymazywanie pisze: To że ktoś płaci rachunki przez BTC czy kupuje doładowania czy przedmioty czy usługi nie znaczy, że operuje zyskami i tak unika opodatkowania. Są ludzie, co kupują BTC także do używania do płatności, a z tego co piszesz wychodzi jakby każdy kto używa BTC na inpay robił to by uniknąć opodatkowania zysków. Jest to krzywdzące. Nie mając żadnych dowodów robisz z ludzi używających inpay przestępców, to i głupie i nadgorliwe w "skarbowym" sensie.

To ile mam postów itd. itd., nie ma nic do rzeczy i nie masz za co przepraszać i się obrażać, przemyśl może lepiej to co piszę, tzn. czy normalne jest stwierdzać przestępstwo bez dowodów... Wg mnie nie i jest to co nazywam "szeryfowaniem".
Nie oskarżam użytkowników.

Napisałem, że użytkownicy serwisu @inpay nieświadomie popełniają przestępstwo karno-skarbowe.

Popełniają przestępstwo z powodu chciwości @inpay .

I mogę z @inapy o tym rozmawiać na tym forum, publicznym. Jest tu kilka osób z UKS więc nic nie zaginie.

Każdy, kto sprzedaje Bitcoin, wg lokalnego prawa, powinien płacić od tego podatek. A to, że w @inpay nastąpi kontrola podatkowa, jeżeli już nie toczy się, to kwestia czasu. I wtedy będzie armagedon.

Nie miałem zamiaru nikogo piętnować ani krzywdzić. Moja jedyna pretensja jest do bamberów, którzy żerują na naiwnych ludziach, którzy myślą, że płacą rachunki a narażają się na kłopoty w przyszłości. Na pewne kłopoty.

Co do szeryfowania, to masz rację, wyciągam brudy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 00:00

ArekW pisze: Każdy, kto sprzedaje Bitcoin, wg lokalnego prawa, powinien płacić od tego podatek.
NIE i w zasadzie to Cię kompromituje. Podatek dochodowy jak sama nazwa wskazuje, jest od dochodów. Kupienie sobie na giełdzie np. 0.1BTC i użycie jako opłaty za doładowanie, buty, bieliznę, klocki lego i opłacenie rachunku za tv i net, to zwykłe użycie płatności a Ty piszesz jakby to było przestępstwo. Sprzedaż BTC bez zysku nie generuje koniczności odprowadzenia podatku.

Tak dużo piszesz o prawie a tu taki babol.
ArekW pisze: Co do szeryfowania, to masz rację, wyciągam brudy.
Raczej szukasz na siłę i generalizujesz. Pojawiasz się chyba w każdym wątku nt podatków itp. i wszędzie z pozycji "o, ja wiem lepiej" lub "o, tu jest przestępstwo". Jest to szeryfowanie i szukanie dookoła gdzie kto nawet nie łamie prawo, ale być może łamie. Widać to po tym, co piszesz o inpay.
ArekW pisze: I mogę z @inapy o tym rozmawiać na tym forum, publicznym. Jest tu kilka osób z UKS więc nic nie zaginie.
Dyskutuje się z poważnymi argumentami a nie z robieniem z kogoś przestępcy bo udostępnia płatności fiatami za BTC. Drugie zdanie jest dość chore. EOT
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 czerwca 2017, 00:02 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: blink » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 00:01

ArekW pisze:
Wymazywanie pisze: To że ktoś płaci rachunki przez BTC czy kupuje doładowania czy przedmioty czy usługi nie znaczy, że operuje zyskami i tak unika opodatkowania. Są ludzie, co kupują BTC także do używania do płatności, a z tego co piszesz wychodzi jakby każdy kto używa BTC na inpay robił to by uniknąć opodatkowania zysków. Jest to krzywdzące. Nie mając żadnych dowodów robisz z ludzi używających inpay przestępców, to i głupie i nadgorliwe w "skarbowym" sensie.

To ile mam postów itd. itd., nie ma nic do rzeczy i nie masz za co przepraszać i się obrażać, przemyśl może lepiej to co piszę, tzn. czy normalne jest stwierdzać przestępstwo bez dowodów... Wg mnie nie i jest to co nazywam "szeryfowaniem".
Nie oskarżam użytkowników.

Napisałem, że użytkownicy serwisu @inpay nieświadomie popełniają przestępstwo karno-skarbowe.

Popełniają przestępstwo z powodu chciwości @inpay .

I mogę z @inapy o tym rozmawiać na tym forum, publicznym. Jest tu kilka osób z UKS więc nic nie zaginie.

Każdy, kto sprzedaje Bitcoin, wg lokalnego prawa, powinien płacić od tego podatek. A to, że w @inpay nastąpi kontrola podatkowa, jeżeli już nie toczy się, to kwestia czasu. I wtedy będzie armagedon.

Nie miałem zamiaru nikogo piętnować ani krzywdzić. Moja jedyna pretensja jest do bamberów, którzy żerują na naiwnych ludziach, którzy myślą, że płacą rachunki a narażają się na kłopoty w przyszłości. Na pewne kłopoty.

Co do szeryfowania, to masz rację, wyciągam brudy.
Podatek płaci się od dochodu a nie od tego że kupiłem BTC i zapłaciłem nim rachunek. Bo gdzie tu mój dochód?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: ArekW » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 00:07

@Wymazywanie,

Oddaje ci pole, jako ważniejszego szeryfa, nie zależy mi.

Ja widzę, co się zbliża i wiem, że wszytko będzie czytane i sprawdzane.

Rozumiem cię, też bym się wnerwiał, gdyby jakiś "dziedziak" właził mi w paradę i się wymądrzał.

Proponuje kończymy naszą wymianę zdań i czekamy 7 dni na wpis @inpay.

Jak po mnie pojadą, to coś skrobnę. A założysz się, że nie odezwą się?

Zauważyłeś, że nie piszę nic o kursach i wykresach? Nie mam o tym zielonego pojęcia ! ;-)

Dodano po 1 minucie :
blink pisze:
Podatek płaci się od dochodu a nie od tego że kupiłem BTC i zapłaciłem nim rachunek. Bo gdzie tu mój dochód?
To podajesz do protokołu podczas kontroli.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 00:27

@ArekW, 3 pierwsze zdania nie wiem po co piszesz. Pisz na temat; ad rem, nie ad personam nawet jeśli miłe, bo to śmieszne. Nie chodzi o żadne włażenie w paradę, rozmawiam normalnie ściśle na temat jaki poruszasz, bo nie zgadzam się z tym co piszesz.
ArekW pisze: Proponuje kończymy naszą wymianę zdań i czekamy 7 dni na wpis @inpay.

Jak po mnie pojadą, to coś skrobnę. A założysz się, że nie odezwą się?
Nie zakładam się, nie mam potrzeby. Wg mnie nie piszesz tu o inpay nic ciekawego co wymagałoby dyskusji z ich strony, przeceniasz chyba swoje wnioskowanie. A jest ono błędne i można je skrótowo ująć jako "przyjmują BTC, dają płatności w fiatach, popełniają przestępstwo, bo ludzie nie płacą podatku".

Po 1. przyjmowanie BTC i dawanie płatności w fiatach nie jest przestępstwem, firma działa legalnie
Po 2. nie każde BTC pochodzi z zysku ze spekulacji/inwestycji
Po 3. nie masz wiedzy czy ktoś odprowadził podatek nawet jeśli BTC jest zyskiem, a zachowujesz się jakbyś miał wiedzę, że tak jest

Piszesz niepoważnie i nadgorliwie, do tego delikatnie "straszysz" pisząc "Jest tu kilka osób z UKS więc nic nie zaginie.".

To jest poziom typu "Wiem, że łamiecie prawo"; "Nawet jak niby nie łamiecie to łamiecie bo ja wiem lepiej"; "Uważajcie, bo są służby". To są dobre predyspozycje by pisać tłuste donosy, nawet jak nie ma się żadnych dowodów (jak w większości donosów, bo ludzie szukają na siłę wszędzie łamania prawa i lubują się w donoszeniu, by może ktoś miał przykrości). Osobiście brzydzę się takim poziomem, obojętne czy kryje się za otoczką niby prawnej wiedzy czy nawet "troski".
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 czerwca 2017, 00:42 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: hexfet » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 00:38

a ja jeszcze dodam
niewiem byc moze sie juz cos zmienilo ale do tej pory bylo tak ze jak ktos kupywal drozszy przedmiot na allegro chyba od kwoty 1000pln placac gtotowka lub bezposrednim przelewem to musial samemu wpisac te transakcje w druk pit lub odprowadzic od niej jakis podatek zgadza sie ?
to co Ci sprzedawcy z allegro ktorzy handluja sprzetem w cenach powyzej 1000pln i nie informuja swoich klientow o koniecznosci wykonania tego o czym napisalem wyzej to oni tez sa zli ? to przeciez nie ich brocha a znajac zycie to pewnie z 80% kupujacych takie przedmioty nie ma nawet zielonego pojecia ze musi to zrobic
moim zdaniem to takie czepianie sie do kogos lub czegos o nic

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Anonimowa wypłata bitcoina na waluty fiat / handel złotem

Postautor: ArekW » poniedziałek, 5 czerwca 2017, 00:41

@Wymazywanie,

Nie potrafię tak pięknie pisać po polsku jak ty, mój język jest niestety ciągle zbyt urzędowy i widzę, że większość teog nie rozumie.

Znów odnosisz moje wpisy do siebie. Ani cię nie oskarżam ani nikogo innego.

Wskazuje, że sprzedaż BTC podlega opodatkowaniu. Ani więcej, ani mniej.


@inpay stworzyl serwis, który po pierwszej kontroli da na widelec każdego użytkownika na kontrolę


(jeżeli to nie jest prawdą, prawnicy @inapy mnie zniszczą)

Moja nadgorliwośc wynika z ciekawości i przekonania, że większość osób nie ma pojęcia co robi i przynajmniej takie wpisy coś sprowokują.

Mama nadzieję, że nie zniżasz się do poziomu, żeby sugerować, że jestem osobą, która pisze donosy.

Jednak po tej wymianie zdań odnoszę wrazenie, że chcesz pozostać tylko szeryfem, o podatkach nie wiele wiesz i sporo korzystałeś z usług @inapy i masz obawy, że kiedyś się prześwietlą.

Ja nie brzydzę się Tobą.

Ale rozumiem, że pozycja (Twoja) na tym forum jest zagrożona.

Dodano po 2 minutach 17 sekundach:
@wymazywanie

Proszę, nie odpisuj, poczekajmy na prawników @inpay

Oni nigdy się nie pojawią, wtedy ich zaatakujesz.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości