Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: bl4ck » sobota, 27 maja 2017, 12:46

@nztcaps, to nie lepiej ci przejść na liniowy podatek 19% ?

Tak swoją drogą lepiej nic nie robić w ogóle nie pracować..... bo masz właśnie przykład jak się traktuję twoją pracę dopi** ci się większy podatek za to że pracujesz więcej i ciężej.

Już nie wspominając co innych podatkach np PCC ... ahh brak słów.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 24 kwietnia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: nztcaps » sobota, 27 maja 2017, 12:53

@bl4ck nie mogę przejśc na liniowy z początku mojej działalności byłem na ryczałcie (moja działaności jest związana z prowadzeniem stron internetowych - zarobek z reklam) po czasie księgowa powiedziała mi że nie mogę byc na ryczałcie i muszę przejśc na liniowy, ale w urzędzie powiedzieli że nie mogę przejśc na liniowy (dopiero w nowym roku) to musiałem przejśc na skalę podatkową.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: bl4ck » sobota, 27 maja 2017, 12:55

@nztcaps, :/ masakra, nie wiem może po prostu wstrzymaj się ze sprzedaż btc do następnego roku, bo umówmy się ponad 30% podatku to jest jakieś *** nieporozumienie.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 24 kwietnia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: nztcaps » sobota, 27 maja 2017, 13:01

@bl4ck musialem sprzedac :/

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: bl4ck » sobota, 27 maja 2017, 13:03

@nztcaps, najgorsze że przekroczyłeś ten limit i teraz każde twoje zyski będą tym dużym podatkiem opodatkowane tak się właśnie ludzi "motywuje" do pracy!!

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: ArekW » sobota, 27 maja 2017, 13:16

nztcaps pisze: Ja prowadzę DG i muszę płacic 32% za sprzedaż bitcoinów, jak mi to księgowa powiedziała to myslałem ze pierdol.. dostane. Panowie trzeba założyc firme w jakimś raju podatkowym.
Załóż przez interent spółkę z o.o. Ze wspólnikiem na 5% nie musisz płacić ZUS. Spółka jako mały podatnik zapłaci 15% CIT. Ty płacisz 19% ryczałtowo jak wypłacisz zyski. W sumie to mniej niż 32% podatków niż teraz wg skali. Koszt prowadzenia takiej sp z o.o jest niższy niż JDG gdzie płacisz miesięcznie pełny ZUS. W inny sposób odpowadasz też majątkiem. Zaleta sp. z o.o. to możliwość przeznaczenia zysku na kapitał rezerwowy albo zapasowy, więc nie musisz wcale wypłacać zysku (czyli placić 19%). Sp. z o.o. ma tak wiele zalet, że nie mogę zrozumieć dlaczego do haandlu BTC ktoś zakłada JDG.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: bl4ck » sobota, 27 maja 2017, 13:40

A i jeszcze sprawa z tym progiem podatkowym ~85 tys w danym roku, wypłaty rosną z roku na rok z limit ten się nie zmienia od przynajmniej paru lat czyli nie ma to jak jednym dawać a drugim zabierać państwo robin hoodem.

Dodano po 22 minutach 45 sekundach:
@ArekW, No to przecież 15+19 to 34% :D dochodzą jeszcze wyższe koszty za prowadzenie księgowości. Jak jesteś na jdg liniowy masz 19% płacisz zus ale przynajmniej jesteś ubezpieczony dodatkowo odliczać składki po części a w spółce jakieś kombinację alpejskie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: adam1226 » sobota, 27 maja 2017, 13:42

ArekW pisze: Ze wspólnikiem na 5% nie musisz płacić ZUS
Co to znaczy?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: bl4ck » sobota, 27 maja 2017, 13:48

@adam1226, 5% udziału ma wspólnik, dzięki temu że masz wspólnika jest zwolnienie z płacenia zus'u

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: adam1226 » sobota, 27 maja 2017, 13:50

bl4ck pisze: @adam1226, 5% udziału ma wspólnik, dzięki temu że masz wspólnika jest zwolnienie z płacenia zus'u
Ani ja ani wspólnik wtedy nie placi?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: bl4ck » sobota, 27 maja 2017, 13:58


Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: satriani » niedziela, 28 maja 2017, 17:55

bl4ck pisze: @ArekW, No to przecież 15+19 to 34% :D dochodzą jeszcze wyższe koszty za prowadzenie księgowości. Jak jesteś na jdg liniowy masz 19% płacisz zus ale przynajmniej jesteś ubezpieczony dodatkowo odliczać składki po części a w spółce jakieś kombinację alpejskie.
0,85*0,81=0,6885 czyli podatek jest 31,15%. Jeśli nie wypłacisz dywidendy to kasa siedzi w spółce, więc też kiepsko, bo nie masz swobody ruchu takiej jak gdyby to były twoje pieniądze na rachunku osobistym.
Orientuje się ktoś co do dobrych doradców podatkowych w Wawie znających temat + ewentualne rozwiązania offshore / zmiany rezydencji ?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: ArekW » niedziela, 28 maja 2017, 20:20

satriani pisze:
bl4ck pisze: @ArekW, No to przecież 15+19 to 34% :D dochodzą jeszcze wyższe koszty za prowadzenie księgowości. Jak jesteś na jdg liniowy masz 19% płacisz zus ale przynajmniej jesteś ubezpieczony dodatkowo odliczać składki po części a w spółce jakieś kombinację alpejskie.
0,85*0,81=0,6885 czyli podatek jest 31,15%. Jeśli nie wypłacisz dywidendy to kasa siedzi w spółce, więc też kiepsko, bo nie masz swobody ruchu takiej jak gdyby to były twoje pieniądze na rachunku osobistym.
Orientuje się ktoś co do dobrych doradców podatkowych w Wawie znających temat + ewentualne rozwiązania offshore / zmiany rezydencji ?
@bl4ck
Podatki się nie sumuje tak jak to liczysz ;-). Po drugie koszt księgowości, jak napisałem powyżej, jest niższy niż obowiązkowy ZUS dla osób prowadzących JDG (ZUS = 1172,56zł). Możesz się za ok 400zł ubezpieczyć w ZUS i masz takie same dojscie do służby zdrowai jak pozostali ubezpieczni. Tematu odkłądania na emeryturę ZUS nie ciągne, bo to fikcja. Koszt księgowości odliczasz też od podatku. Uruchom XLS i zrób symulacje, jak ci wyjdzie, że się mylę, napisz. Kiedyś zakłądanie i prowadzenie sp z o.o. było drogie i uciążliwe, teraz jest to najprostrza forma prowadzenia biznesu z minimalną odpowiedzialnością.

@satriani
Handel Bitcoinem na JDG to szaleństwo, trzeba naprawdę nie mieć wyobraźni, żeby ryzykować cały majątek, który pójdzie na zaległe podatki PIT i VAT. Temat kryptowalut to ciemna dziura, za to się wezmą służby skarbowe wcześniej a nie później. To kwestia czasu, kiedy UKS poprosi giełdę/giełdy o wykaz klientów i ruchów na rachunkach. Dziwię się, że ludzie, którzy nie ufają nikomu, mają takie zaufanie do giełd krypto i organów naszego państwa.
W spółce z o.o. nie płacisz podatku od dywidendy tak długo, jak nie wypłacasz, to fakt, natomiast dysponować możesz tymi środkami w każdej chwili. Np optymalizujesz przez koszty podatkowe, co np przy handlu krypto jest zakupem kryptowaluty. Sposobów na to każda księgowa zna setki. Zaleta sp. z o.o. jest tak, że droga do wejścia na majątek Zarządu jest dosyć długa. Przy JDG to formalność. Co do doradców podatkowych znających temat krypto to jest jakiś prawnik na forum, ale trzeba poszukać. Chyba cyberlaw.

Optymalizacja opis poniżej
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 90#p320090

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: silv7r » wtorek, 13 czerwca 2017, 14:43

ArekW@ z ta spolka z.o.o tez tak kolorowe nie jest. O ile sie orientuje trzeba przejsc na pelna kaiegowosc i wogole. Dlaczego mialbys placic zalegle podatki jesli wszystko by bylo ok.?
Wiadomo ze US to gnoje ale nie ma tez co przesadzac.. Sprzedajesz i kupujesz a gielda wystawia dokumenty ktore sobie drukujesz i cacy ;) BTC z tego co wiem jest i tak zwolniony z VAT. Jak masz umowe o prace to nie musisz placic Zusu wiec przy JDG koszty ksiegowej zadne bo prrowadzisz ksiegowosc samemu i koszty Upezpieczenia spolecznego tez zadne.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: GórnikPL » sobota, 17 czerwca 2017, 16:50

Kopię ok 3ZEC miesięcznie to daje nam po wymianie ok 0,45 BTC które wymieniam na 4350PLN i wpłacam je na rachunek bankowy
jaki jest podatek od tej sumy?

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: diggeri » sobota, 17 czerwca 2017, 17:10

GórnikPL pisze:Kopię ok 3ZEC miesięcznie to daje nam po wymianie ok 0,45 BTC które wymieniam na 4350PLN i wpłacam je na rachunek bankowy
jaki jest podatek od tej sumy?
18%, podatek od dochodu.

Jeśli się mylę, poprawcie mnie (:

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 maja 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: zjaranyjoe » niedziela, 18 czerwca 2017, 16:22

Jeśli to regularne wypłaty to i tak mogą sie przyczepić ze jest działalność bez zarejestrowanej działalności i lipa bedzie konkretna.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: Kamien » niedziela, 18 czerwca 2017, 22:57

A ja mam inne pytanie.

Co z sytuacją, w której nabywasz bitociny nie poprzez kupno ich na giełdzie, a np. przez dobrowolną wymianę dwóch stron (ja komus płacę przelewem bankowym, a druga osoba płaci mi równowartość w btc), albo przyjęcie wynagrodzenia w formie btc (np. wykonujesz na zlecenie stronę internetowa, a zleceniodawca płaci ci w btc). Powiedzmy, że kupuje sobie telefon, telewizor lub komputer za kilka tysiecy, płacąc BTC powiedzmy 0,5btc (bo np. sklep przyjmuje płatności w cyfrowej walucie). Rozumiem, że powinienem normalnie odprowadzić podatek od kupionego towaru, ale czy może pojawić się zainteresowanie ze strony skarbówki, skąd mam te 0,5 btc za które kupiłem dany towar?? W jaki spsoób tłumaczyć się z bitcoinów, których nie zdobyłem zbywając wcześniej majątek

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: sud » środa, 28 czerwca 2017, 13:58

Jezu, jak się to czyta to aż głowa puchnie. 30%?! To już lepiej nawet nie zaczynać zabawy w krypto bo później same problemy :evil:

Ja jeszcze nie wypłacałem swoich inwestycji, ale niestety prędzej czy później mnie to czeka.

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: anty » czwartek, 29 czerwca 2017, 21:52

Testował juz ktoś w praktyce czy można wypłacać kasę za BTC przez karty skrill albo neteller? Limity na miesiąc sa śmieszne ale to zawsze coś.
W przypadku bukmacherki te serwisy swietnie się sprawdzają.
Z btc jest jednak większy problem.

Jak opłacę rachunki z giełdy, albo bitpay/inpay to też mi to mogą prześwietlić i doliczyć do przychodu? :D

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości