Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: Domelion » sobota, 5 sierpnia 2017, 10:34

Cześć wszystkim,

mam pytanie odnośnie: jak wprowadzić bitcoiny i altcoiny z prywatnego konta na konto nowo założonej firmy? Zastanawia mnie to bardzo bo niedługo zakładam firmę, a mam kilka BTC i altów na kontach prywatnych.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: Nozib » niedziela, 22 października 2017, 21:54

uzywa ktos karty bitbay?jak to jest z wyplatami? 10000zl wyplacam i nikt sie o tym nie dowiaduje?

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
i jak mam wyplacic pieniadze na np.skrill?

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak bezpiecznie sprzedać BTC (kwestie podatkowe)

Postautor: SIMBA » sobota, 3 lutego 2018, 18:20

Cześć,

dawno nikt tu nie pisał to trochę odświeżę (bo i może pomysły są nowe). Nawiązując do kilku wcześniejszych wypowiedzi, pytanie dotyczy kwestii darowizny crypto w najbliższej rodzinie. Osoba obdarowywana jest pracownikiem transgranicznym a zarazem rezydentem podatkowym innego kraju, co za tym idzie podatek dochodowy z pracy i innych źródeł rozlicza w drugim państwie.

1. Czy od przekazania darowizny (crypto) powinien upłynąć pewien okres, by podczas sprzedaży nie płacić żadnego innego podatku? W nieruchomościach jest to bodajże 5 lat od darowizny. A jak to będzie z kryptowalutą?

2. Czy długość takiego ew. "martwego okresu" wyznaczają przepisy polskie (darowizna notarialnie przeprowadzona w PL i zgłoszona do US na SD-Z1) czy drugiego kraju (w którym będzie mieć miejsce sprzedaż za FIATy i opłata haraczu)?

Proszę o merytoryczność informacji.
Pozdrawiam ;)

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości