Interpelacja poselska dot. BTC

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Interpelacja poselska dot. BTC

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 16 maja 2017, 10:21

Kolejna posłanka z Bielska-Białej (Mirosława Nykiel) zainteresowała się BTC. Jest już odpowiedź na jej interpelację:
http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelac ... T&nr=11871
Jak widać rząd bierze się za pilnowanie btc ;-)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Interpelacja poselska dot. BTC

Postautor: Bit-els » wtorek, 16 maja 2017, 11:25

@JacekW_BB, pracowałeś nad tą panią? :-)

Bo bardzo probitcoinową interpelację wysmarzyłą :-)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Interpelacja poselska dot. BTC

Postautor: bl4ck » wtorek, 16 maja 2017, 11:27

niezłe

Zgodnie z oficjalnym pismem przygotowanym przez polski bank centralny: „Narodowy Bank Polski dostrzega istotne zagrożenia związane z rozwojem kryptowalut („walut cyfrowych”) w Polsce, a tym samym nie popiera prac mających na celu taki rozwój."


Dodatkowo należy wskazać, iż w toku prac legislacyjnych znajduje się projekt ustawy o Centralnej Bazie Rachunków. Przedmiotowy projekt dotyczy utworzenia bazy danych, w której byłyby gromadzone informacje o rachunkach płatniczych, a także innych produktach i usługach oferowanych na rynku finansowych służących gromadzeniu, przechowywaniu lub inwestowaniu środków finansowych. Głównym celem utworzenia tej bazy danych jest ułatwienie lokalizowania składników majątkowych pochodzących z przestępstwa (też z przestępstw skarbowych), a także umożliwienie szybkiego uzyskania przez komorników sądowych i organy egzekucyjne pełnej informacji o potencjalnych miejscach przechowywania przez dłużników wartości majątkowych. Z uwagi na rozwijający się rynek walut wirtualnych, uznano za stosowne objęcie obowiązkami wskazanymi w tym projekcie także podmiotów oferujących usługi w zakresie przechowywania danych uwierzytelniających niezbędnych do uzyskania dostępu do walut wirtualnych (w szczególności w zakresie prowadzenia na rzecz klientów „portfeli on-line”, zwanych również „hot storage wallets”, umożliwiających przechowywanie adresów kryptowalut -tj. zdecentralizowanych walut wirtualnych -wraz z kluczami prywatnymi).

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Interpelacja poselska dot. BTC

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 16 maja 2017, 14:30

To ja jestem autorem Bit-els ;-)

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Interpelacja poselska dot. BTC

Postautor: JacekW_BB » sobota, 3 czerwca 2017, 14:52

Przesyłam kolejną interpelację, którą przygotowałem i w której pojawia się wątek BTC.

http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelac ... T&nr=11973

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Interpelacja poselska dot. BTC

Postautor: Bit-els » sobota, 3 czerwca 2017, 14:57

Pięknie przemycone!
Great job Jack! :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Interpelacja poselska dot. BTC

Postautor: powered » sobota, 3 czerwca 2017, 15:08

W poprzedniej odpowiedzi naliczyłem aż 16 słów "wirtualna". W obecnej 0 :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Interpelacja poselska dot. BTC

Postautor: Bit-els » sobota, 3 czerwca 2017, 15:09

Bo trzeba mówić cyfrowa. Wirtualna źle się starszemu pokoleniu kojarzy. A ono na razie ustala prawo.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Interpelacja poselska dot. BTC

Postautor: JacekW_BB » piątek, 30 czerwca 2017, 14:35


Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Interpelacja poselska dot. BTC

Postautor: jurekk4 » czwartek, 13 lipca 2017, 22:00

bl4ck pisze: niezłe

Zgodnie z oficjalnym pismem przygotowanym przez polski bank centralny: „Narodowy Bank Polski dostrzega istotne zagrożenia związane z rozwojem kryptowalut („walut cyfrowych”) w Polsce, a tym samym nie popiera prac mających na celu taki rozwój."


Dodatkowo należy wskazać, iż w toku prac legislacyjnych znajduje się projekt ustawy o Centralnej Bazie Rachunków. Przedmiotowy projekt dotyczy utworzenia bazy danych, w której byłyby gromadzone informacje o rachunkach płatniczych, a także innych produktach i usługach oferowanych na rynku finansowych służących gromadzeniu, przechowywaniu lub inwestowaniu środków finansowych. Głównym celem utworzenia tej bazy danych jest ułatwienie lokalizowania składników majątkowych pochodzących z przestępstwa (też z przestępstw skarbowych), a także umożliwienie szybkiego uzyskania przez komorników sądowych i organy egzekucyjne pełnej informacji o potencjalnych miejscach przechowywania przez dłużników wartości majątkowych. Z uwagi na rozwijający się rynek walut wirtualnych, uznano za stosowne objęcie obowiązkami wskazanymi w tym projekcie także podmiotów oferujących usługi w zakresie przechowywania danych uwierzytelniających niezbędnych do uzyskania dostępu do walut wirtualnych (w szczególności w zakresie prowadzenia na rzecz klientów „portfeli on-line”, zwanych również „hot storage wallets”, umożliwiających przechowywanie adresów kryptowalut -tj. zdecentralizowanych walut wirtualnych -wraz z kluczami prywatnymi).
:E klucze prywatne ? WTF?
Poza tym jak się to ma do ochrony danych osobowych. Państwo nie jest właścicielem mojego konta. Ja nim jestem i mogę nie chcieć. Mogą wszystko tylko jest to cholernie niefajne.

W końcu mamy mieć centralny port lotniczy w zadupiu, centralny dworzec autobusowy za zadupiem.

sud
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 621
Rejestracja: 11 czerwca 2017
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Interpelacja poselska dot. BTC

Postautor: sud » piątek, 14 lipca 2017, 12:55

Super, dzięki za linka! Świetnie napisane, sama esencja dlaczego nie tykać DasCoina. Będę to wklejał każdemu, kto mnie pyta czy warto zainwestować w ten scam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 19 marca 2016
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Interpelacja poselska dot. BTC

Postautor: dr_hash » piątek, 14 lipca 2017, 14:06

sud pisze:
Super, dzięki za linka! Świetnie napisane, sama esencja dlaczego nie tykać DasCoina. Będę to wklejał każdemu, kto mnie pyta czy warto zainwestować w ten scam.
A Żukiewicz ostrzegał :D Dobra robota, o tym trzeba mówić.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości