Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: dingo » piątek, 25 maja 2018, 21:54

Grupa robocza z zewnątrz, grupa robocza w knf, grupa robocza w sejmie, izba gospodarcza
A tymczasem: https://www.wykop.pl/wpis/32216931/szan ... analy-pla/
Poza tym: PCC nie da się znieść, barteru nie da się znieść, kont nie da się zamykać, firm nie da się prowadzić, a jak kogoś zapytasz, to mówi żebyś płacił podatki, co za problem? Tak twierdzą eksperci podatkowi, bez mózgu...
Bagno, pustynia, zero.
Nawiasem mowiąc, nie widziałem jeszcze ani jednej odpowiedzi na interpelacje i listy wysyłane przez te wszystkie miesiące przez bitbay, polityków, etc.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 73
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Skrilex » poniedziałek, 28 maja 2018, 22:47

Nie wiem, czy na to PCC jest osobny wątek, albo czy ostatnio byla ta kwestia tutaj poruszana, ale dzis przeczytalem, ze: "Niestety, żeby społeczności kryptowalutowej za bardzo nie „rozpieszczać”, abolicja od podatku PCC ma obowiązywać od 13 lipca 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku." - ktoś coś? Zostalismy wyjebani podobnie, jak osoby niepelnosprawne i ich opiekunowie?

Źródło: http://bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-po ... wstrzymany

ED.
A przepraszam. To mozna usunac, bo ja po oplaceniu dochodowego i wysluchaniu/przeczytaniu wypowiedzi ministra dalem sobie luzu i nie sledzilem juz tak na biezaco naszych spraw. Coz, kolejny watek, zeby sobie szargac nerwy.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 maja 2018, 23:21 przez Skrilex, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kryptoPONZI » poniedziałek, 28 maja 2018, 23:04

@Skrilex, co prawda nic mi do tego bo nie jestem tu modem, ale dziwne nieco niżej w tej samej kategorii "kwestie prawne" masz wyraźny wątek jeden z nowszych.
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=79&t=29104

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: japu » wtorek, 29 maja 2018, 13:24

Pamiętacie ten ostatni wyrok WSA z Olsztyna, ze niby nie nalezy opodatkowywac krypto<->krypto?
Pojawil sie w calosci i trzyma sie kupy:

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/63EA59051B

No ale oczywiscie dla kontrastu:

http://www.orzeczenia-nsa.pl/wyrok/i-sa ... es=2018_04

No to mamy dwa odmienne stanowiska :)
Zobaczymy co bedzie dalej - uzasadnienie wyroku z Olsztyna jest - przynajmniej dla mnie - logiczne i spojne. Wskazuje z jednej strony na fakt, ze nie ma technicznych mozliwosci wyceny wartosci takiej zamiany, a z drugiej strony, ze KAS nie byl w stanie wskazac jak podatnik mialby te transakcje wycenic.
Podkreslam, ze dalszy ciag jest taki, ze podatnik pewnie zwroci sie ponownie o interpretacje (gdy uprawomocni sie wyrok) i zobaczymy co mu wtedy odpisza. Niemniej jednak jest to bardzo mocny argument dla potencjalnych ofiar ostatniej bańki. Druga strona medalu jest taka, ze wyrok z Gliwic jest z kolei mocnym argumentem dla KAS...

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: dingo » wtorek, 29 maja 2018, 15:25

@japu Nie licz na to. Wystarczy poczytać co sądzą tzw. eksperci, czyli że masz pecha że podatek wynosi 1000% i jest nieobliczalny, podatnik ma obliczyć i zapłacić(takie rzeczy czytałem na fb od ludzi którzy podobno się tym zajmują). Podobno KAS się odwoła i w każdym sądzie przegrasz bo krypto to jest ziemniak i należy się barter. Banda idiotów. Z takim nastawieniem że nic się nie da zmienić nie wiem po co te grupy robocze się mnoża jak króliki, jakaś pensja chyba dobra.

Poza tym, wszystkie te komunikaty i slowa kogośtam mają 0 moc prawną i nie wiem po co o tym informować w ogóle. Mogą se nawet ogłosić VAT 100% na krypto i próbować ściągać, albo prawo działa, albo nie działa, a jak nie działa, to nie wiem kto się na wszystko godzi bezmyślnie...

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: _chybaty » wtorek, 29 maja 2018, 15:32

Akurat jakby minister w wywiadzie ogłosił że nagle ściągają po 40% podatku to już problemu z respektowaniem takich głupot urzędy by nie miały problemu. Tylko jak decyzję są na korzyść podatnika to są olewane. Taki kraj.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: dingo » wtorek, 29 maja 2018, 19:24

W ramach przypomnienia jakaś tam grupa robocza miała w maju spotkać się z rządem w sprawie kryptowalut. Jako że nikt sie nie chwali, uznaję że ta grupa już nie istnieje, albo nic nie osiągnęła. Jedna fikcja mniej.
Teraz tylko z 5-10 lat zanim uknf ureguluje, i będzie można śmiało płacić barter-barter i PCC, ZUS i księgi handlowe na podstawie ustawy o kryptowalutach.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: redlumek » środa, 30 maja 2018, 13:12

dingo pisze:@japu Nie licz na to. Wystarczy poczytać co sądzą tzw. eksperci, czyli że masz pecha że podatek wynosi 1000% i jest nieobliczalny, podatnik ma obliczyć i zapłacić(takie rzeczy czytałem na fb od ludzi którzy podobno się tym zajmują). Podobno KAS się odwoła i w każdym sądzie przegrasz bo krypto to jest ziemniak i należy się barter. Banda idiotów. Z takim nastawieniem że nic się nie da zmienić nie wiem po co te grupy robocze się mnoża jak króliki, jakaś pensja chyba dobra.

Poza tym, wszystkie te komunikaty i slowa kogośtam mają 0 moc prawną i nie wiem po co o tym informować w ogóle. Mogą se nawet ogłosić VAT 100% na krypto i próbować ściągać, albo prawo działa, albo nie działa, a jak nie działa, to nie wiem kto się na wszystko godzi bezmyślnie...
Z VAT em to mają związane ręce przez UE. Kryptowaluty czym innym są do VAT ( bo tak mówi prawo europejskie) a czym innym do podatku dochodowego (kwestia prawa lokalnego).

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: japu » środa, 30 maja 2018, 20:10

Ja troche z innej beczki bo tak z nudow wymyslam najbardziej zaje...sty algorytm do liczenia fifo gdybym kiedys zdecydowal sie na trejding. I tak sie zastanawiam, co do gield altow jak traktuje sie USDT.
Czy nalezaloby jednak robic barter przy USDT czy mozna przyjac, ze ma stosunek 1:1 z USD i traktowac to jak wymiane krypto/fiat? Z jednej strony byloby wygodniej, z drugiej jednak nie wiem czy mozna zalozyc ze srednio ma wartosc jednego dolara....
Myslicie ze mozna wyceniac waluty w USDT czy raczej bezsensownie dookola na BTC potem na USD a potem hmmmm zakup USDT za USD przy aktualnym kursie? I to wszystko na PLN jeszcze...masakra ale do zrobienia, tylko po co...

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: odoja » środa, 30 maja 2018, 20:42

_chybaty pisze:
kajetan pisze:
Tropt pisze: @kajetan źle się wyraziłem, btc kupiłem na polskich giełdach i powysyłałem je na inne giełdy, dopiero tam wymieniałem na alty, które zostały na nich i w portfelach

Dodam że rachunek z którego wysyłałem środki na giełdę używany jest do prowadzonej przezemnie działalności tak więc urząd na bieżąco widzi moje inwestycję w krypto, jednak tak jak pisałem wyżej, nigdy żadnych środków z giełdy nie wybrałem
Wszystko jedno gdzie wymieniałeś, w Polsce czy za granicą, nie ma też znaczenia czy wybierałeś środki z giełdy. Przychodem według aktualnie obowiązującej wykładni są transakcje sprzedaży krypto lub wymiany jednego krypto na drugie czyli np. bitcoinów na alty na zagranicznych giełdach.

Urząd tak na bieżąco na kontach nic nie widzi, owszem mają system STIR, ale on jest (raczej) nastawiony na szukanie karuzel VAT. No i jeszcze jak zrobisz duży przelew zagraniczny (od 15000 euro, czasem mniej) to też mają szansę dostać cynk.
Teoretycznie 15000 euro to jest chyba miesięczny limit. W sensie moga to być 3 przelewy po 5k euro i też wchodzimy w ten limit. Aczkolwiek niektóre banki już od bodaj 10k euro wysyłają do giifu

Zarobić w zeszłym roku 15k euro czy nawet 10 na krypto to raczej nie był problem.

Nie 5 k ( gdyby to miało być 5 k to co chwile musieli by wysyłać coś z banku bo to jest siłą rzeczy mała kwota) tylko 15 K, możesz sobie przelewać ile chcesz,ale jeśli przelew przekroczy 15k euro wtedy mogą zgłosić,ale jeśli operujesz co jakiś czas takimi kwotami,albo jesteś normalnym obywatelem (nawet zarabiasz mniej możesz przelać taką kwotę, różne akcje w życiu w końcu się dzieją) bank nic nie wyśle nikomu bo dlaczego miałby ? :)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » środa, 30 maja 2018, 21:43

odoja pisze: ale jeśli przelew przekroczy 15k euro wtedy mogą zgłosić,ale jeśli operujesz co jakiś czas takimi kwotami,albo jesteś normalnym obywatelem (nawet zarabiasz mniej możesz przelać taką kwotę, różne akcje w życiu w końcu się dzieją) bank nic nie wyśle nikomu bo dlaczego miałby ?
Bo przepisy go do tego zmuszają. Poniżej 15k euro tylko w wypadku podejrzeń, a od 15k zawsze. Przy płatnościach kartą próg jest dużo niższy, chyba 1000 euro.

Dodano po 3 minutach 37 sekundach:
japu pisze: Czy nalezaloby jednak robic barter przy USDT czy mozna przyjac, ze ma stosunek 1:1 z USD i traktowac to jak wymiane krypto/fiat?
Oczywiście że barter. Podwiązanie do dolara nie oznacza, że przestała to być kryptowaluta. Bardzo się nudzisz.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: japu » środa, 30 maja 2018, 22:36

Czasem w pracy jest chwila spokoju :)
Anyway, czy duzym naduzyciem byloby przyjecie na sztywno kursu 1:1? Przykladowo wymieniam 100usdt na 1btc po takim wlasnie kursie.
Czy mam zamienic najpierw 100usdt na 100usd i na 350pln zeby potem kupic za to 1btc? Wyjdzie w sumie na to samo jakbym potraktowal usdt jako dolara dla potrzeb obliczeniowych...
Przemysle to :)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » środa, 30 maja 2018, 22:48

@japu Po pierwsze najpierw kupujesz usdt za usd, co nie byłoby w ogóle zdarzeniem podatkowym, gdybyś je utożsamił. Po drugie 1 usdt wcale nie jest równe 1 usd, bylo już warte o kilka centów mniej lub więcej. Po trzecie po co naginać prawo tam, gdzie nic się na tym nie zyskuje? Skoro piszesz program do rozliczeń giełd, to zrób to porządnie. Jeśli nie robisz tego dla Aplikacji Krytycznych tylko potrzebujesz dla siebie ;) to rozliczkryptowaluty.pl chyba już to robi dobrze, choć sam tam rozliczałem tylko polskie rzeczy.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Barragol » środa, 30 maja 2018, 23:05

kajetan pisze: @japu Po pierwsze najpierw kupujesz usdt za usd, co nie byłoby w ogóle zdarzeniem podatkowym, gdybyś je utożsamił. Po drugie 1 usdt wcale nie jest równe 1 usd, bylo już warte o kilka centów mniej lub więcej. Po trzecie po co naginać prawo tam, gdzie nic się na tym nie zyskuje? Skoro piszesz program do rozliczeń giełd, to zrób to porządnie. Jeśli nie robisz tego dla Aplikacji Krytycznych tylko potrzebujesz dla siebie ;) to rozliczkryptowaluty.pl chyba już to robi dobrze, choć sam tam rozliczałem tylko polskie rzeczy.
jeśli wartosc usd w zlotowkach wzrosnie od czasu kiedy je kupiles to nie ma podatku dochodowego czasem?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » czwartek, 31 maja 2018, 01:02

Barragol pisze: jeśli wartosc usd w zlotowkach wzrosnie od czasu kiedy je kupiles to nie ma podatku dochodowego czasem?
Normalnie jak kupujesz dolary za złotówki a za jakiś czas sprzedajesz, to płacisz podatek od tego co na tym zyskałeś. Płacisz go dopiero w momencie sprzedaży waluty, albo jej zamiany na inną, więc od samego wzrostu podatku nie ma. Ale jeśli pomiędzy tymi zdarzeniami kupisz i sprzedasz jakiś towar, np. kryptowalutę... hm, nie wiem, ciekawe pytanie.

Przypuszczam że faktycznie trzeba by te różnice kursowe jakoś liczyć, bo zakładając, że ktoś kupił x USD za y PLN, x USDT za x USD, a potem sprzedał x USDT za x USD i x USD za z PLN, to zapewne jedyny zysk lub stratę może mieć na różnicach kursowych dolara do złotówki, równą z-y. Ale nie mam pojęcia jak to się liczy gdyby zamiast USDT było BTC i kwota USD na początku i końcu byłaby inna.

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: dingo » czwartek, 31 maja 2018, 17:31

4 czerwca ma być pierwsze spotkanie grupy roboczej KNF, na którym pewnie nic nie zostanie ustalone, tak jak na poprzednich.
Czas mija, zostalo pół roku do następnego rozliczenia, a dalej nic nie wiadomo.
Jeszcze nikt nie skończył w sądzie? 8 lat już chyba można handlować kryptowalutami, ile to jest PCC i barteru, ZUSu i innych podatków do zapłacenia...

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: japu » czwartek, 31 maja 2018, 19:46

dingo pisze: 8 lat już chyba można handlować kryptowalutami
No właśnie. Przez 8 ostatnich lat Polki i Polacy....a teraz jest dobra zmiana to i zabawa sie skonczy :)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » czwartek, 31 maja 2018, 21:46

dingo pisze:
Czas mija, zostalo pół roku do następnego rozliczenia, a dalej nic nie wiadomo.
Za ten rok to w zasadzie wiadomo, rozliczysz się w PIT jak za ubiegły, może coś ewentualnie sprecyzują, żebyśmy już na pewno wiedzieli że np. krypto-krypto i forki są opodatkowane, a koszty liczy się tylko w roku zakupu, albo coś równie "optymistycznego", zobaczymy. Osobiście trochę boję się ewentualnych kolejnych doprecyzowań ministerstwa. Duże zmiany są zapowiadane od 2019 i to nie tylko z krypto a w ogóle z PIT.

Oprócz tego do 15 czerwca ma ponoć być rozporządzenie zwalniające z PCC ale od 13 lipca 2018 przez rok. @_chybaty twierdzi, że może zwolnienie za wcześniejsze okresy idzie innym torem, ale ja myślę że nas wydymali. Nie wiem tylko po co im w takim razie w ogóle jakieś zwalnianie kogokolwiek z PCC i informowanie ludzi przez KIS, żeby łamali prawo i nie płacili, więc jest pewna nadzieja.
4 czerwca ma być pierwsze spotkanie grupy roboczej KNF, na którym pewnie nic nie zostanie ustalone, tak jak na poprzednich.
To nie ta grupa robocza. Podatki były konsultowane w grupie roboczej w Ministerstwie Finansów i kolejne spotkanie miało się odbyć w maju. Coś tam gdzieś pisano, że strona traderów zaproponowała 10% "podatek przychodowy" (nie dochodowy), mam nadzieję że tak jak chciał wcześniej Mike Satoshi chodzi o procent od wypłaty z giełd, a nie naprawdę od przychodu rozumianego jak teraz, bo inaczej to by znaczyło że traderzy proponują PCC razy 10

KNF założył osobną grupę roboczą, która (cytuję) "będzie miała na celu przygotowanie Rapotu UKNF * oraz wypracowanie stanowiska KNF na temat Blockchain, kryptowalut oraz ICO."
* w oryginale UKF, ale to chyba literówka
KNF nie zajmuje się podatkami tylko nadzorem. Czyli jak rozumiem wymyślą czy np. w ogóle dążyć do zakazania ICO albo w ogóle krypto, albo jak się powinny rejestrować kryptogiełdy gdyby ktoś jakimś cudem taką założył w Polsce, albo czy blokować adresy WWW obcych giełd tak jak robią z hazardem, albo dawać traderom dostęp do giełd tylko jeśli mają pewną minimalną sumę pieniędzy (gdzieś na świecie był już taki pomysł). To znaczy na razie nic z tego nie mogą zrobić, ale mogą przygotować plany. Mogą ewentualnie powiedzieć bankom jak się mają odnosić do kont firm handlujących krypto. I to tyle ile można się spodziewać po tym zespole, moim zdaniem. Nie wiem tylko po co im do tego przedstawiciel BitBay, którego wpisali na swoją czarną listę. Chyba po prostu chcą się poduczyć jak to wszystko działa.

Oprócz tego w zeszłym roku powstał założony przez Morawieckiego zespół z samych szych (prezes NBP, KNF, UOKiK, itp.), który też miał się zajmować regulacjami krypto. Nie wiem co zrobili, ale możliwe że te kampanie przeciwko krypto to oni, albo że koordynują te pozostałe zespoły.

Poza tym i KNF i MF organizują niezależnie komórki analityczne, które będą wgryzać się w krypto, żeby wszyscy byli należycie doregulowani na poziomie pojedynczego obywatela.

I to mniej więcej tyle ile wiadomo na dziś.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3261
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: akos » piątek, 1 czerwca 2018, 00:00

kajetan pisze:
Oprócz tego do 15 czerwca ma ponoć być rozporządzenie zwalniające z PCC ale od 13 lipca 2018 przez rok. @_chybaty twierdzi, że może zwolnienie za wcześniejsze okresy idzie innym torem, ale ja myślę że nas wydymali. Nie wiem tylko po co im w takim razie w ogóle jakieś zwalnianie kogokolwiek z PCC i informowanie ludzi przez KIS, żeby łamali prawo i nie płacili, więc jest pewna nadzieja.
Mam roboczą hipotezę, że ten absurd wynika z tego, że w przypadku zwolnienia wstecz poleciałyby zaraz wnioski o zwrot podatku od tych osób, które w panice zapłaciły PCC. Teraz MF wycofuje się z głupoty, którą palnęło, ale jednocześnie szkoda urzędasom tej kasy, którą już zdążyli przytulić i przekazać ojcu wszystkich ojców Tadeo Borgii albo na jakieś nagrody dla Misiewiczów czy inne szczytne cele sprawiające, że nie ma pieniędzy na niepełnosprawnych ;)

Wariant pesymistyczny jest taki, że KIS celowo wpuszcza w maliny, ale to byłby jakiś kolejny level s..syństwa na jaki wspięłoby się to państwo i tak już wrogie swoim obywatelom :]

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: japu » piątek, 1 czerwca 2018, 12:19

kajetan pisze: Jeśli nie robisz tego dla Aplikacji Krytycznych tylko potrzebujesz dla siebie
Kurcze juz ktorys raz w odpowiedziach na moje posty pojawia sie hmmm sugestia, ze mam cos wspolnego z AK :)
Otoz poki co nie mam :)

Anyway, algorytm w sumie jest prosty, najwieksze zamieszanie jest z przewalutowaniem transakcji do zlotowke w oparciu o CMC no ale to tez do ogarniecia procedura i w dodatku jednorazowa. CMC ma w sumie spoko API wiec i dostep do danych jest. Moze sie zatem cos urodzi ;P

A propos, te systemy (taxledger, rozliczkryptowaluty.pl i podobne) wydaja Wam sie wiarygodne? Tzn. ma ktos dostep/konto na dwoch, trzech i generowane wyniki sa zgodne czy raczej kazdy inny? :)
I tak sie zastanawiam nad anonimowowscia bo panika na forum byla gdy KAS poprosila o dane userow... A potem userzy pokupowali softy do rozliczania i zapodaja tam klucze API albo pliki z transakcjami. No chyba, ze kupno dostepu do programow bylo na fejkowe dane...

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości