Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Crisu » niedziela, 22 kwietnia 2018, 01:38

Czytałem o czymś takim, że niewykazanie kosztów zakupu w danym roku skutkuje tym, że w kolejnych latach można wliczyć wyłącznie 50% kosztów nabycia..

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: _chybaty » niedziela, 22 kwietnia 2018, 01:51

Crisu pisze:Czytałem o czymś takim, że niewykazanie kosztów zakupu w danym roku skutkuje tym, że w kolejnych latach można wliczyć wyłącznie 50% kosztów nabycia..
Albo za dużo wypaliłem albo to jakaś bzdura jest

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: xbladexx » niedziela, 22 kwietnia 2018, 03:41

Crisu pisze: Czytałem o czymś takim, że niewykazanie kosztów zakupu w danym roku skutkuje tym, że w kolejnych latach można wliczyć wyłącznie 50% kosztów nabycia..
Mamy 2 rzeczy:
koszt - możesz odliczyć zawsze jak masz papiery na niego nawet za 100lat
strata - kupiles w 2017 BTC za 10 000 pln sprzedałes w 2017 za 5 000 pln / strate możesz odliczyć wciagu 5ciu lat ale nie wiecej jak 50% w ciągu roku (czyli tutaj makz 2 500 pln za 2018)

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Crisu » niedziela, 22 kwietnia 2018, 09:54

xbladexx pisze: Mamy 2 rzeczy:
koszt - możesz odliczyć zawsze jak masz papiery na niego nawet za 100lat
strata - kupiles w 2017 BTC za 10 000 pln sprzedałes w 2017 za 5 000 pln / strate możesz odliczyć wciagu 5ciu lat ale nie wiecej jak 50% w ciągu roku (czyli tutaj makz 2 500 pln za 2018)
Pewnie źle zinterpretowałem to co Ty napisałeś. Czyli jeśli mam np. koszty zakupu 120 tyś zł, koszty sprzedaży 100 tyś zł to z bilansu jestem 20 k na minus. I w tegorocznym picie za 2017 rok wpisuję stratę 20 tyś?

A jeśli nie rozliczyłbym tego w tym roku tylko np. za rok to mógłbym wtedy wpisać stratę max 10 tyś ? Dobrze rozumiem ? I w takim wypadku pozostałe 10 tyś straty mógłbym rozliczyć dopiero w 2019 ? Czy tu znów 50% z tych 10 tyś ?

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Galhard » niedziela, 22 kwietnia 2018, 10:41

Crisu pisze: Pewnie źle zinterpretowałem to co Ty napisałeś. Czyli jeśli mam np. koszty zakupu 120 tyś zł, koszty sprzedaży 100 tyś zł to z bilansu jestem 20 k na minus. I w tegorocznym picie za 2017 rok wpisuję stratę 20 tyś?

A jeśli nie rozliczyłbym tego w tym roku tylko np. za rok to mógłbym wtedy wpisać stratę max 10 tyś ? Dobrze rozumiem ? I w takim wypadku pozostałe 10 tyś straty mógłbym rozliczyć dopiero w 2019 ? Czy tu znów 50% z tych 10 tyś ?
Jeżeli sprzedawałeś w 2017 roku to MUSISZ rozliczyć to teraz. I tak wpisujesz stratę 20 tyś. Natomiast w przyszłym roku (PIT za 2018) maksymalnie połowę (10 tyś) i na przykład drugą połowę (10 tyś) w kolejnym roku wpisujesz w PIT-36 w pole dotyczące "Straty z lat ubiegłych", pole 151. Czyli można powiedzieć, że w PIT-ach w których rozliczasz stratę tak na prawdę rosną Ci koszty uzyskania przychodu o wartość tej straty.

No i oczywiście stratę (w przyszłych PITach) możesz rozliczyć tylko, jeśli miałeś przychód z tego samego źródła co strata.

Od razu mówię, że nie jestem specjalistą, po prostu wujek Google tak mi podpowiedział i na forum też to było już wielokrotnie. Jeżeli coś źle napisałem to niech mądrzejsi poprawią ;)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » niedziela, 22 kwietnia 2018, 10:54

O ile dobrze to rozumiem, możesz odliczyć w każdym z następnych 5 lat, niekoniecznie w dwóch najbliższych. I w żadnym roku nie może to przekroczyć 50% straty. Ale też nie jestem specjalistą, więc mogę się tu mylić.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Galhard » niedziela, 22 kwietnia 2018, 11:10

kajetan pisze: O ile dobrze to rozumiem, możesz odliczyć w każdym z następnych 5 lat, niekoniecznie w dwóch najbliższych. I w żadnym roku nie może to przekroczyć 50% straty. Ale też nie jestem specjalistą, więc mogę się tu mylić.
Jest tak jak piszesz, tylko zakładając, że ktoś ma stratę z krypto to tylko w ramach krypto może ją później odliczyć. Więc jak ktoś jest niedzielnym graczem i od czasu do czasu coś tam kupi i sprzeda to wg mnie lepiej od razu w ciągu dwóch lat odliczyć stratę (50/50), bo istnieje jakaś tam szansa, że taka osoba za trzy lata nie będzie miała z krypto nic wspólnego, więc pozostała nieodliczona strata przepadnie.
Oczywiście jak ktoś jest bardziej ogarnięty i ma dochód na granicy progu podatkowego, to taką stratę może umiejętnie rozłożyć na te 5 lat, żeby niższy podatek zapłacić. Ale to już wyższy level, ja się nie znam ;)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » niedziela, 22 kwietnia 2018, 11:24

Jeszcze ciekawe, co to właściwie znaczy że stratę można odliczać z tego samego źródła przychodów. Jeśli rozumieć przez to punkty z art 10 ust 1 ustawy o PIT ("źródła przychodów"), to w tym samym źródle przychodów z pkt 7 oprócz praw majątkowych są też kapitały pieniężne, czyli np. giełda papierów wartościowych oraz forex, ale one są rozliczane na innym formularzu (PIT-38), więc nie wiem, czy to się kwalifikuje. Znowu jakaś nielogiczność polskiego prawa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: BitJanusz » niedziela, 22 kwietnia 2018, 12:45

Pytanie do osób, które już się rozliczały (dla mnie to pierwszy rok zarobków na krypto, więc to debiut...) - jaka jest szansa, że po podatniu poprawnej kwoty zaczną mnie ciągać po urzędach celem udowodnienia, czemu wpisałem tutaj (przykładowo) 200 PLN w rubrykę a nie 205 PLN? :?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » niedziela, 22 kwietnia 2018, 12:49

BitJanusz pisze: Pytanie do osób, które już się rozliczały (dla mnie to pierwszy rok zarobków na krypto, więc to debiut...) - jaka jest szansa, że po podatniu poprawnej kwoty zaczną mnie ciągać po urzędach celem udowodnienia, czemu wpisałem tutaj (przykładowo) 200 PLN w rubrykę a nie 205 PLN? :?
Przy tych kwotach zerowa. Przy wysokich - ciężko powiedzieć, ale szeregowi pracownicy US nie znają się na tym, nawet my, którzy się znamy, mamy z tym problem, więc raczej poczekają na oficjalne wytyczne z góry. A przynajmniej mam taką nadzieję.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: BitJanusz » niedziela, 22 kwietnia 2018, 13:43

Pytanie, ile to jest dla US "wysokie kwoty" ;)

Deklaruję przychód z tytułu praw majątkowych w picie, weźmy wyższą sumę dla przykładu (powiedzmy 5 albo 10k), więc wpłacam im od tego te 18% podatku. Teraz pytanie, jeśli muszą potwierdzic jakoś poprawność tego, a przecież nie mogą (bo np. to w oparciu o transakcje na bitfinexie, do czego nie mają dostępu), to obawiam się, że zaczną się wzywania do wyjaśnienia i wykazania, skąd ta kasa i podatek od niej... i weź tu teraz tłumacz pani Zosi, że to z kryptowalut... udowadniaj, że nie jesteś członkiem grupy piorącej pieniądze, bo przecież dla MF to jest co najmniej strefa ryzyka... echhh

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Crisu » niedziela, 22 kwietnia 2018, 14:27

BitJanusz pisze: Pytanie, ile to jest dla US "wysokie kwoty" ;)

Deklaruję przychód z tytułu praw majątkowych w picie, weźmy wyższą sumę dla przykładu (powiedzmy 5 albo 10k), więc wpłacam im od tego te 18% podatku. Teraz pytanie, jeśli muszą potwierdzic jakoś poprawność tego, a przecież nie mogą (bo np. to w oparciu o transakcje na bitfinexie, do czego nie mają dostępu), to obawiam się, że zaczną się wzywania do wyjaśnienia i wykazania, skąd ta kasa i podatek od niej... i weź tu teraz tłumacz pani Zosi, że to z kryptowalut... udowadniaj, że nie jesteś członkiem grupy piorącej pieniądze, bo przecież dla MF to jest co najmniej strefa ryzyka... echhh
Osobiście uważam, że do takich wezwań albo będą przeszkolone osoby z danych US albo będziemy ściągani do nadrzędnych US bądź powoływani przez osobne jednostki do weryfikacji tego, choć nie wiem czy tak można.. (np. mieszkając w małym miasteczku być powołanym na wezwanie do US miasta wojewódzkiego). Ogólnie o podatkach wiem tyle, że trzeba je płacić i na tym fachowa wiedza się kończy stąd moje "laiczne" pytania :)

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: dracon » niedziela, 22 kwietnia 2018, 16:07

1. A czy do kosztów można dołączyć wykupienie abonamentu na stronach wspomagających trading (np. tradingview)?

2. Jak powinienem się rozliczyć jeżeli pracuję na etacie i handluję jako osoba fizyczna? Wszystko w PIT-36?

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 kwietnia 2018
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: davidoski » niedziela, 22 kwietnia 2018, 16:49

Moim zdaniem w walce ze skarbówką, przypuszczalnie w sądzie, ale także w rozmowach co do regulacji podatkowych, należy podjąć temat, którego skarbówka się chwyta, aby obarczyć nas obowiązkiem podatkowym. Tym kluczowym aspektem jest "postawienie do dyspozycji" prawa majątkowego. Jest to określenie, której pojawia się w licznych interpretacjach podatkowych, a nigdy nie zostało jeszcze przez nikogo prawidłowo zakwestionowane. Skarbówka wychodzi z założenia, że otrzymanie kryptowaluty oznacza "postawienie prawa majątkowego do dyspozycji podatnika", a zatem, że jest to moment w którym dochodzi do zdarzenia podatkowego i wynika z niego obowiązek zapłaty podatku.

I to jest to co należy zakwestionować i są ku temu silne argumenty, których jeszcze nikt z tego co wiem nie użył. Przede wszystkim przez "postawienie do dyspozycji" rozumie się sytuację w której DOSTĘP DO PRAWA MAJĄTKOWEGO (w tym wypadku kryptowaluty) NIE JEST UZALEŻNIONY OD WOLI OSÓB TRZECICH. W przypadku jednak kryptowalut nie można uznać, że posiadanie klucza prywatnego, czyli środków kryptowaluty na koncie oprogramowania portfela danej waluty jest tożsame z sytuacją w której dostęp do tych środków nie jest uzależniony od osób trzecich.

Przede wszystkim działanie aplikacji portfela, protokołu kryptowaluty oraz najczęściej możliwości przesyłania transakcji jest w przypadku praktycznie wszystkich kryptowalut UZALEŻNIONE OD OSÓB TRZECICH. W jaki sposób i kim są te osoby:

1. Aplikacja komputerowa portfela - w przypadku znalezienia błędu w oprogramowaniu lub braku rozwoju/aktualizacji aplikacji poertfela, może dojść do niemożności przesłania środków danej kryptowaluty. Taka niemożność może nastąpić na przykład w wyniku braku aktualizacji aplikacji portfela w stosunku do zmian jakie zaszły w protokole kryptowaluty.

PRZYKŁAD: Jednym z najpopularniejszych portfeli Bitcoina była w pewnym czasie aplikacja Multibit. W pewnym momencie autor tej aplikacji odsprzedał ją firmie Keepkey i przestał ją rozwijać. Firma Keepkey również była mało aktywana w jej rozwoju i w pewnym momencie zaprzestała jego aktualizacji całkowicie, co spowodowało, że przestał on być funkcjonalny. Posiadanie środków Bitcoin na tym oprogramowaniu nie gwarantuje możliwości ich przesyłania, a więc ich dostępności.

WNIOSEK: podatnik posiadając kryptowalutę JEST UZALEŻNIONY OD WOLI OSÓB TRZECICH. W tym konkretnym przypadku od deweloperów aplikacji portfela kryptowaluty

2. Protokół kryptowaluty - czyli aplikacja bazowa, na podstawie której funkcjonuje dana waluta. W przypadku błędu w aplikacji kryptowaluty lub nieudanego upgradu protokołu sieci może dojść do całkowitego zatrzymania jej funkcjonowania, a tym samym braku możliwości jej przesyłania.

PRZYKŁAD 1: 30 marca 2017 roku protokół kryptowaluty Syscoin przeszedł nieudany upgrade mający zaimplementować technologię Segwit i system zatrzymał się na bloku nr 139103, przestając produkować dalsze bloki. Źródło: Dopiero interwencja deweloperów oprgoramowania i operatorów pooli pozwoliła rozwiązać problem i przywrócić działanie sieci.

WNIOSEK: Funkcjonowanie i dostęp do środków danej kryptowaluty jest uzależniony od osób trzecich.

PRZYKŁAD 2: 15 sierpnia 2010 roku doszło do wykorzystania błędu w protokole bitcoin i utworzenia w jednym z bloków 184 miliardów jednostek bitcoin. Źródło: https://en.bitcoin.it/wiki/Value_overflow_incident
Tylko szybka reakcja deweloperów oprogramowania i operatorów sprzętu kopiącego oraz pooli pozwoliła na opanowanie sytuacji i unieważnienie transakcji i anulowanie środków, które powstały w wyniku tego ataku. Gdyby stosować logikę polskiego urzędu skarbowego to odbiorca transakcji w której wygenerowanych zostało 184 miliardy bitcoinów, powinien zapłacić podatek dochodowy od wartości 184 miliardów bitcoinów po aktualnym wtedy kursie do PLN (!!!). Jest to całkowity absurd stanowiska polskiego urzędu skarbowego.
WNIOSEK: Funkcjonowanie i dostęp do środków danej kryptowaluty jest uzależniony od osób trzecich.

Więcej przykładów: https://www.coindesk.com/9-biggest-scre ... n-history/
Można je mnożyć w nieskończoność.

Pogląd fiskusa zatem, że postawienie do dyspozycji prawa majątkowego jakim wg niego jest kryptowaluta następuje w momencie otrzymania kryptowaluty w portfelu lub (TYM BARDZIEJ!) na giełdzie jest całkowicie błędny i nie do utrzymania w sądzie. Wg mnie taką argumentację należy stosować przed fiskusem, ponieważ skarbówka interpretuje sobie rzeczywistość bez znajomości technicznej strony zagadnienia, którym się zajmuje i które opodatkowuje.
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 kwietnia 2018, 17:11 przez davidoski, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Mosteque » niedziela, 22 kwietnia 2018, 17:08

Bardzo ciekawa wypowiedź. Jednak walutę otrzymujemy na giełdzie, a wtedy w ogóle dostęp do niej jest uzależniony od osób trzecich. Często gęsto było, że chcę coś zrobić, a tu wallet maintenance albo w ogóle giełda wisi - jak Coinbase w newralgicznych momentach ZAWSZE. To wszystko jest o kant dupy potłuc...

Co do portfela, pisałem o tym już kilka razy. Jak chcesz udowodnić, albo jak Tobie udowodnią, że przelałeś coś na portfel? Przecież to tylko adres jeden z miliardów. Dodatkowo wiele portfeli do każdej transakcji generuje inny adres.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 kwietnia 2018
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: davidoski » niedziela, 22 kwietnia 2018, 17:16

Mosteque pisze: Bardzo ciekawa wypowiedź. Jednak walutę otrzymujemy na giełdzie, a wtedy w ogóle dostęp do niej jest uzależniony od osób trzecich. Często gęsto było, że chcę coś zrobić, a tu wallet maintenance albo w ogóle giełda wisi - jak Coinbase w newralgicznych momentach ZAWSZE. To wszystko jest o kant dupy potłuc...
Oczywiście, całkowitą masz rację. Dopiero wypłata waluty będącej prawnym środkiem płatniczym na konto bankowe jest zdarzeniem, w którym środki są "stawiane podatnikowi do dyspozycji". Wszystko inne, włącznie z transakcjiami krypto-krypto oraz wypłatami z giełd na adresy kryptowalutowe nie spełniają definicji "stawiania do dyspozycji".
Mosteque pisze:
Co do portfela, pisałem o tym już kilka razy. Jak chcesz udowodnić, albo jak Tobie udowodnią, że przelałeś coś na portfel? Przecież to tylko adres jeden z miliardów. Dodatkowo wiele portfeli do każdej transakcji generuje inny adres.
Również racja i tu już nie chodzi nawet o udowadnianie tylko o uznanie, że środki na adresie kryptowalutowym ORAZ jednostki kryptowalut na giełdach nie spełniają definicji "postawienia środków do dyspozycji podatnika", ponieważ fiskus nie ma wiedzy, ani nawet możliwości stwierdzenia czy te środki są w dyspozycji podatnika czy nie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: BitJanusz » niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:30

Ciekawa interpretacja, ale niestety musiałbyś bronić jej w sądzie, a tam nie wiadomo, czy dasz radę.

jaka jest szansa, że przy wpisaniu czegoś w rubrykę "prawa majątkowe" będę ciągany do US-ów celem składania wyjaśnień, co to i czemu od tego płacę podatek?

Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 82
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: dingo » niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:47

Mnie zastanawia co ci ludzie którzy nie płacą podatków robią z pieniędzmi. Hodują już 8 lat wirtualne pieniądze? Jaki jest sens takiego zbieractwa?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:48

@BitJanusz no to mnie najbardziej nurtuje. US widzi w rubryce "prawa majątkowe", dajmy na to, 500kpln przychodu. Skąd ma wiedzieć co to za czort się za tym kryje?

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 kwietnia 2018
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: davidoski » niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:50

BitJanusz pisze:Ciekawa interpretacja, ale niestety musiałbyś bronić jej w sądzie, a tam nie wiadomo, czy dasz radę.

jaka jest szansa, że przy wpisaniu czegoś w rubrykę "prawa majątkowe" będę ciągany do US-ów celem składania wyjaśnień, co to i czemu od tego płacę podatek?
Jaka szansa, tego nikt nie wie. Na pewno każde zeznanie odbiegające od standardowego, zawierającego same dochody z tytułu wykonywanej pracy na etacie, ma większe prawdopodobieństwo kontroli. Ale lepiej tam wpisać swoje dochody niż nie wypisywać, więc nie ma co pękać.

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
dingo pisze: Mnie zastanawia co ci ludzie którzy nie płacą podatków robią z pieniędzmi. Hodują już 8 lat wirtualne pieniądze? Jaki jest sens takiego zbieractwa?
Sens taki, że im dłużej trzymasz tym większa jest ich wartość.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości