Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: xbladexx » wtorek, 10 kwietnia 2018, 23:48

topnetdeal pisze: Dla os.fiz. bez DG koszt to wszystkie wydatki na prawa majątkowe,
tak zgoda ale dla nich prawa majątkowe musisz rozpatrywać osobno osobno Doge / osobno BTC... nie można łączyć różnych źródeł w jedno
Skrajnie sprzedaż domu nie odlicy Ci kupna Doge.
Ale w przypadku kryptowalut można dyskutować bo aby otrzymyać dochód z krypto musisz obracać je wewnętrznie, czyli chronić żródło przychodu. Bo NIE MA ZEWNĘTRZNYCH giełd jak PLN.

Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Ministerstwo Finansów informuje, że kosztami są zatem wszelkie wydatki, które łącznie spełniają następujące warunki:

Zostały faktycznie poniesione w celu osiągnięcia przychodu lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodu, tzn. pozostają w związku przyczynowo-skutkowym z osiąganymi przychodami,
Nie zostały wymienione w art. 23 ustawy PIT, zawierającym katalog wydatków nieuznawanych za koszty uzyskania przychodów,
Są odpowiednio udokumentowane.


Dla mnie wymiana Doge do BTC np to nie sprzedaż to jest to standardowa procedura ochrony przychodów !
Bo nie da się sprzedać w Polsce Doge bezpośrednio za PLN to BTC tak. Pozatym Zawsze historycznie szity szybciej spadaja z ceny niz BTC bo maja o wiele mniejszy kapital oraz płynnosc rynku. Wymiana Doge na BTC w szczycie banki to nie gra spekulacyjna ale zachowanie przychodu.
Doge ok ATH wytrzymuje zo paru dni.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 kwietnia 2018, 23:59 przez xbladexx, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » wtorek, 10 kwietnia 2018, 23:57

xbladexx pisze:
topnetdeal pisze: Dla os.fiz. bez DG koszt to wszystkie wydatki na prawa majątkowe,
tak zgoda ale dla nich prawa majątkowe musisz rozpatrywać osobno osobno Doge / osobno BTC... nie można łączyć różnych źródeł w jedno
Nie, źródła przychodu są zdefiniowane w art 10 ust 1 ustawy. Wszystkie krypto to jedno źródło, numer 7.

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Greg0101 » środa, 11 kwietnia 2018, 00:00

topnetdeal pisze: 1. Ja stoję na stanowisku, że bez wypłat gotówkowych z giełdy nie można mówić o wystąpieniu przychodu,
Niestety momentem powstania przychodu jest moment zawarcia umowy sprzedaży a nie moment otrzymania pieniędzy. Są na to wyroki NSA. Tutaj możesz poczytać kiedy dopiero można odzyskać zapłacony podatek od nieuregulowanych płatności: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-odzy ... naleznosci

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: topnetdeal » środa, 11 kwietnia 2018, 00:05

@greg0101 - to dotyczy przedsiębiorców i nie ma nic wspólnego z rozliczeniem dochodu osoby fizycznej bez DG.

@kajetan - o właśnie o tym mówię, Ustawa traktuje wszystkie kryptowaluty na równi, przychód z nich jest w jednym worku.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » środa, 11 kwietnia 2018, 00:08

Greg0101 pisze:
topnetdeal pisze: 1. Ja stoję na stanowisku, że bez wypłat gotówkowych z giełdy nie można mówić o wystąpieniu przychodu,
Niestety momentem powstania przychodu jest moment zawarcia umowy sprzedaży a nie moment otrzymania pieniędzy. Są na to wyroki NSA. Tutaj możesz poczytać kiedy dopiero można odzyskać zapłacony podatek od nieuregulowanych płatności: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-odzy ... naleznosci
No chyba, że bierzemy pod uwagę tę "primaaprilisową" interpretację indywidualną:
https://interpretacje-podatkowe.org/mom ... +2018+2+an
A zatem w przypadku obrotu kryptowalutą poza prowadzoną działalnością gospodarczą, momentem powstania przychodu jest moment kiedy to Wnioskodawca otrzymuje (ma stawiane do dyspozycji) określone wartości w walucie tradycyjnej.
Ale sądząc po stylu, zapytanie było chyba pisane po paru piwach, a odpowiadający też się czegoś napił przed odpowiedzią.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: constantinePL » środa, 11 kwietnia 2018, 00:12

Podliczyłem wszystkie zakupy i sprzedaże przez bota na bitbay w 2017 roku, wyszło mi Kupno 9791,54PLN, sprzedaż 4607,18PLN, posiadałem na koncie 5200zł którymi bot obracał, czy po 21.12 zakupił za pełną kwotę, tego niestety nie wiem, jeśli tak, wychodzi na to, że byłem na plusie 15,64zł, później jak wiadomo zaczeło spadac, dlatego wszystko zostało zablokowane. Od tych 15,64zł mam odprowadzić podatek ? PIT36 ?
Na chwile obecną poczekam na rozwój sytuacji, mam nadzieje, że nie będzie takiej potrzeby. Jeśli będzie potrzeba od każdego zakupu odprowadzić podatek PCC, na szczęście nie będzie zbyt wysoki, jakieś 100zł, chyba, że jestem w błędzie.
Ostatnio zmieniony środa, 11 kwietnia 2018, 00:17 przez constantinePL, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kajetan » środa, 11 kwietnia 2018, 00:14

Zdaniem Wnioskodawcy, obowiązek opodatkowania powstaje w momencie przelania środków PLN z serwisu (umownie giełdy) na jego konto bankowe.
(...)
W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.
I od czego tu panie teraz PCC zapłacić? ;-)

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: topnetdeal » środa, 11 kwietnia 2018, 00:42

Kefir85 pisze: No tak w nie których przypadkach odżałowanie zapłaty PCC to pewnie nie problem, ale jeśli są takie osoby jak ja i mają teraz problem. Ja osobiście na bitbay wpłaciłem 16 k pod koniec 2017 listopada były górki doliny strach wiec wybierałem, a potem wkładałem i tak do końca 2017 roku robiłem. Wyszedł mi z tego obrót jak teraz patrze +/- 730 k, a dalej jestem na mega stracie, jak to Janusz jeszcze odkładem jakieś tam pieniądze licząc na to, że sie jeszcze odbije. Czyli wszystkie oszczędności jakie tylko miałem włożyłem. W sumie sumarmu włożyłem 22 k zostało mi obecnie po spadkach 8,3 k . Sam podatek z PCC jak tylko mniej wiecej policzyłem do konca grudnia jakieś 7,4k i jeszcze trzeba się rozliczyć z PIT gdzie nie mam bladego pojęcia jak to zrobić. Wszystko jest obecnie wielka nie wiadomą :shock: . Czy jest ktoś kto może mi pomóc albo co z tym wszystkim zrobić gdzie się udać o pomoc czy coś. Bo przecież te podatki spowoduj z brak umiejętności rozliczenia się z tego i nie spłacenia tego, że pójdę siedzieć albo do końca życia będę płacił odsetki, że próbowałem inwestować w technologie. Bo już nie mówie o tym że strace pewnie te 20 k z powodu podatku... bo strach cokolwiek robić w tym momencie z kryptowalutą. Pit złożyłem wczenśniej jako osoba fizyczna, ale nie ma w nim kryptowalut policzonych... :| Czy tam, że jednia piszą iż PCC sie nie liczy, jak nie ma się zysków też nic nie trzeba robić(zaznaczać) w PIC-cie :| Więc jak z tym wszystkim jest. :| Co z tym fantem zrobić gdzie się udać o pomoc :/
Niestety na podatek PCC nie ma lekarstwa zgodnego z prawem, on się póki co po prostu należy, można go jedynie nieco "kreatywną księgowością" obniżyć i deklarować zakupy tylko na podstawie wpłat na giełdę, bez uwzględniania operacji wewnątrzgiełdowych . Podatek ten jest tak mocno wątpliwy, że każdy kto ma go (teoretycznie) do zapłacenia w wysokości przekraczającej jego możliwości finansowe, powinien wstrzymać się ze składaniem deklaracji PCC-3 (i tak jest już po terminach), bo wątpliwym jest, że US zaczną wywłaszczać ludzi z powodu archaizmu podatkowego i braku jakichkolwiek wytycznych w jego pobieraniu od nieuregulowanych prawnie kryptowalut.

Jeśli chodzi o podatek dochodowy, to tutaj "nie ma zmiłuj" był przychód, powstaje obowiązek podatkowy. Skoro nie deklarowałeś go na PIT-36, to będziesz musiał przed końcem kwietnia zadeklarować go jako korektę zeznania podatkowego. Najbezpieczniej zarówno od strony finansowej, jak i zgodności z Ustawą będzie ujęcie w rozliczeniu jedynie wpłat gotówkowych na konto giełdy i wypłat na własne konto bankowe (zaraz ktoś zacznie udowadniać, że to co na giełdzie też - od razu zaznaczam nie ma żadnych przesłanek prawnych by obrót wewnątrzgiełdowy traktować jako powstanie przychodu). Na pewno nie wykażesz dochodu, a jedynie stratę, ale ważne jest działanie w dobrej wierze i wykazanie przychodów, za to nie grożą sankcje karno-skarbowe takie jak za ich ukrywanie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: xbladexx » środa, 11 kwietnia 2018, 01:13

topnetdeal pisze: nie ma żadnych przesłanek prawnych by obrót wewnątrzgiełdowy traktować jako powstanie przychodu)
Właściwie wykazując taki przychód czy koszt na nieuregulowanej giełdzie kryptowalut na podstawie screenów czy plików csv poświadczasz ze to co jest tam jest prawdziwe. A tak naprawdę nie mamy PEWNOŚCI co do zgodności tych danych ze stanem faktycznym. Jeśli ktoś kombinował przy bazach danych to kłamiesz nieświadomie. Ciekawe czy urzędnik podejmie się zakwalifikowania takich screenów jako "dokumentów" i będzie ręczyć że są prawdziwe pod odpowiedzialnością karną.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 64
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Znaku510 » środa, 11 kwietnia 2018, 02:28

Właściwie wykazując taki przychód czy koszt na nieuregulowanej giełdzie kryptowalut na podstawie screenów czy plików csv poświadczasz ze to co jest tam jest prawdziwe. A tak naprawdę nie mamy PEWNOŚCI co do zgodności tych danych ze stanem faktycznym. Jeśli ktoś kombinował przy bazach danych to kłamiesz nieświadomie. Ciekawe czy urzędnik podejmie się zakwalifikowania takich screenów jako "dokumentów" i będzie ręczyć że są prawdziwe pod odpowiedzialnością karną.
Mi raz przez jakiś błąd pojawiło się zablokowane ponad 10 000zł, które następnie zostało zabrane jak zgłosiłem do supportu. Był to błąd systemu jakiś, ale w historii wisi. Wyobraźcie sobie twarz księgowej kiedy powiedziałem: "no pojawiła się mi raz taka kwota, ale potem zniknęła, nie wiem skąd to było, tam jeszcze liski się pare razy pojawiły i zniknęły, na to też proszę uważać" :v

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: davis89 » środa, 11 kwietnia 2018, 05:32

I ponawiam proste pytanie, czy to coś z tymi 50% dot. strat, tyczy się też rozliczania na os.fiz?

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Ahr » środa, 11 kwietnia 2018, 08:14

@BitBay, ludziom na forum - uzytkownikom waszej gieldy raczej chodzi o to, byscie okreslili swoje stanowisko jasniej ws. podatku PCC, czy dazycie do wycofania sie z idiotycznej, absurdalnej, wywlaszczeniowej interpretacji MF dt. rozliczen podatkowych z kryptowalut i pracujecie nad programem ulatwiajacym rozliczenie z podatku dochodowego, czy jakims innym, pamietajcie drodzy koledzy, ze warto sie zebrac i wyjsc na ulice, TVN raczej obierze linie obrony podatnikow, w koncu to PO'wcy a oni nie przepuszcza takiej okazji w walce o koryto, poza tym obrona przed PCC jest nie zgodzenie sie z interpretacja MF, dlatego, ze podatek ma charakter wywlaszczeniowy, ktory jest niezgodny z prawem, druga linia obrony jest to, ze kryptowaluty nie sa prawem majatkowym. Mam jeszcze pytanie do kogos ogarnietego, czy ktos probowal dociec pod co mozna podciagnac srodki w PLN'ach na BitBay'u, bo przeciez poki ich nie przelejemy na swoje konto, nie pelnia one do konca funkcji pieniadza, dlatego, ze mozemy go wymienic na ograniczona ilosc towarow, na konkretny towar - dostepne na BB kryptowaluty, dopiero po przelaniu na konto srodki maja pelna funkcjonalnosc pieniadza.. chodzi mi o to, ze np graja w kasynie zetow raczej nie zabierzemy ze soba, bo poza obrebem kasyna maja wartosc zerowa i czy tak naprawde nie powinnismy w prosty sposob rozliczyc sie z wplywow na swoje konto jako koszt podac calosc inwestycji prosty, uczciwy, przejrzysty i przyjazny podatek, a nie macenie i wyciskanie z ludzi ile tylko mozna.
Ostatnio zmieniony środa, 11 kwietnia 2018, 08:32 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Dovakhiin » środa, 11 kwietnia 2018, 08:25

Panowie z tym pcc jest absurd totalny a wszystko dlatego, że krypto nie jest prawem majątkowym... krypto do pcc nijak nie mozna połączyć..
niewiadomo czy jest zwolnione przedmiotowo/czy trzeba płacić. PRZEPISY tego nie mówią.. bo krypto nie jest żadnym instrumentem finansowym/akcją itp pod co można byłoby to podciągnać, a skoro nie jest, to logicznym jest, że pcc w parze z krypto to widok jak z koszmaru.

SUMA sprzedaży minus SUMA kupna = albo zysk wtedy 18% z niego to podatek, jak strata to nic się nie płaci. To wszystko w roku kalendarzowym

Pojęcie "każdą transakcję" tzn. że nie można żadnej pominąć przy rozliczeniu w/w.

ps. osoba prywatna nie uzwględnia prowizji. Prowizja tylko dla DG, bo bb wystawia fakturę.
Ostatnio zmieniony środa, 11 kwietnia 2018, 08:33 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Mosteque » środa, 11 kwietnia 2018, 08:27

Ahr pisze: Mam jeszcze pytanie do kogos ogarnietego, czy ktos probowal dociec pod co mozna podciagnac srodki w PLN'ach na BitBay'u, bo przeciez poki ich nie przelejemy na swoje konto, nie pelnia one do konca funkcji pieniadza, dlatego, ze mozemy go wymienic na ograniczona ilosc towarow, na konkretny towar - dostepne na BB kryptowaluty, dopiero po przelaniu na konto srodki maja pelna funkcjonalnosc pieniadza.. chodzi mi o to, ze np graja w kasynie zetow raczej nie zabierzemy ze soba, bo poza obrebem kasyna maja wartosc zerowa.

Nie wiem, czy jestem ogarnięty, ale wg mnie źle rozumujesz. Po pierwsze to, co napisałeś o żetonach to się właśnie tyczy wszelkich krypto trzymanych na giełdach czy gdziekolwiek indziej. Jak od czegoś wirtualnego może powstać realny podatek... Po drugie gdyby było normalnie i podatek byłby dochodowy, od zysków, to właśnie zamiana krypto na fiaty, niezależnie gdzie, rodziłaby obowiązek podatkowy. I to jest (tzn. byłoby) normalne.

Edit: kupujesz w kasynie żetony za 1000 zł. Wygrywasz w black jacka 100 tys. Idziesz grać w ruletkę i wszystko przegrywasz. Wychodzisz z kasyna pusty. I co? Gdyby stosować interpretację, jaką teraz na MF zafundowało, to wejście za 100 kafli w ruletkę rodziłoby obowiązek podatkowy od 99 tysięcy :roll:

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Początkujący81 » środa, 11 kwietnia 2018, 09:34

Ja tu czegoś nie rozumiem kupuje 1 btc za 20 tys zaczyna spadać wchodzę w usdt(tether)przy kursie 17 tys zaczyna btc rosnąć kupuje za 18 tys rośnie do 20 tys stoi w miejscu i wychodzi na to,że jak bym teraz przelał te 1 btc po kursie 20 tys i zamienił na złotówki zarobiłem 0 zł a mam do zapłacenia podatek od wirtalnego zysku w postaci 2 tys zł czy ja dobrze rozumuje? jeśli tak to przecież chore i przy tysiącach takich transakcji wyszło by 0 zysku a mega podatek do zapłaty.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: akinom » środa, 11 kwietnia 2018, 09:49

Mam przykład:
Rok 2017:
Wpłata na giełdę 20000 zł
Wypłata z giełdy 10000 zł

Rok 2018
Wypłata z giełdy 5000 zł


Rozliczenie ze straty/zysku za rok 2017 jest dla mnie jasne, jest strata i trzeba tylko to wykazać,
co z rokiem 2018, gdzie była tylko wypłata 5000 zł . To nie był zysk ponieważ środki zostały wpłacone w starym roku.
W sumie wyszła strata 5000 zł

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Dovakhiin » środa, 11 kwietnia 2018, 09:58

@akinom, nie operuj wpłata/wypłata
tylko kupno/sprzedaż i przedstaw bilans. Wtedy będzie jasność.

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: trakol » środa, 11 kwietnia 2018, 16:13

Rozumiem, ze w przypadku os. fizycznej pracujacej na umowe o prace przy rozliczeniu kryptowalut interesuje mnie tylko pit-36?

Wypelniam to ze wzorem pita od pracodawcy + nizej przychod/strata z praw majatkowych ? Jest tez tam okienko na strate z lat ubieglych jesli w tym roku mam 10k straty bo wplacilem a nie sprzedalem i za rok bede chcial to rozliczyc przy wyplacie?

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Barragol » środa, 11 kwietnia 2018, 16:27

Początkujący81 pisze: Ja tu czegoś nie rozumiem kupuje 1 btc za 20 tys zaczyna spadać wchodzę w usdt(tether)przy kursie 17 tys zaczyna btc rosnąć kupuje za 18 tys rośnie do 20 tys stoi w miejscu i wychodzi na to,że jak bym teraz przelał te 1 btc po kursie 20 tys i zamienił na złotówki zarobiłem 0 zł a mam do zapłacenia podatek od wirtalnego zysku w postaci 2 tys zł czy ja dobrze rozumuje? jeśli tak to przecież chore i przy tysiącach takich transakcji wyszło by 0 zysku a mega podatek do zapłaty.
źle rozumujesz, podatek jest od sumy zysków i strat z tego samego roku jeśli jest dodatnia, no chyba że ta operacja stratna bylaby w 2017 a zyskowna w 2018 to wtedy w 2018 wychodzi podatek (możliwe że sumę do opodatkowania będzie też można zmniejszyć o 50% strat z pięciu poprzednich lat)
dodatkowo też nie jest pewne czy ostatecznie będzie podatek od transakcji krypto-krypto, jeśli nie to takie operacje w ogóle nie wywolają obowiązku podatkowego

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Początkujący81 » środa, 11 kwietnia 2018, 18:18

Barragol to ja już nic nie rozumiem przelewam 50 tys kupuje 1 BTC kurs spada na 30 tys nie wytrzymuje zamieniam na 3 ETH(przykładowo 1 ETH kosztuje 10 tys) kurs zaczyna rosnąć i zatrzymuje się na 50 tys(za 3 ETH) sprzedaje(w tym samym roku) jestem realnie na zero bo wpłaciłem 50 tys i wypłaciłem 50 tys a wydaje mi się,że każą mi płacić podatek za to,że kupując ETH za 30 tys sprzedałem je za 50 tys czyli według nich zarobiłem 20 tys? Bo oni(US) stratę moją mają w dupie,że straciłem na BTC.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości