Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: smieszny » wtorek, 23 stycznia 2018, 13:44

Ja dodałem wpis do działalności przez internet, ale i tak muszę podjechać do urzędu pokazać się, że ja to ja. Wydrukowałem potwierdzenia przelewu złotówek na polską giełdę. Wydrukowałem zrzut ekranu z transakcji zamiany PLN na BTC, oraz wydrukowałem stronę, gdzie widać ile altów kupiłem za daną ilość BTC. Specjalnie wszystko zrobiłem w małej ilości transakcji żeby w razie czego można było łatwiej to policzyć. Teraz zostawiam wszystko na rok lub dwa i zobaczymy co to będzie. Mam nadzieję, że uda mi się coś zarobić i wierze, że z momentem wypłaty tych pieniędzy z giełdy będą już jakieś zrozumiałe regulacje prawne. Myślę, że dobrze się zabezpieczyłem, ponieważ na dzień dzisiejszy nie widzę innych opcji.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: SzybkiPoligraf » wtorek, 23 stycznia 2018, 14:34

Jak wygląda rozliczanie podatku, jakieś dokumenty muszę przedstawić w urzędzie czy same kwoty a jak wezwą do weryfikacji to wtedy wyciągi?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: redlumek » wtorek, 23 stycznia 2018, 14:58

Składasz deklaracje z odpowiednimi kwotami i tyle. W razie kontroli przedstawiasz dokumenty. Jest tu ktoś kogo kontrolowali z pitu rocznego? Albo macie jakiegoś znajomego co go kontrolowali?

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: panduch » wtorek, 23 stycznia 2018, 16:33

redlumek pisze: Składasz deklaracje z odpowiednimi kwotami i tyle. W razie kontroli przedstawiasz dokumenty. Jest tu ktoś kogo kontrolowali z pitu rocznego? Albo macie jakiegoś znajomego co go kontrolowali?
Jak sam widzisz nikt prawie nigdzie nie płacze z powodu kontroli, więc albo były i nie robili problemów albo nie było wcale. Dzisiaj rozmawiałem z księgową i ona mówiła, że małych firm nie kontrolują (no chyba, że ktoś jakieś korekty często robi albo nagle sobie życzy zwrotów podatku). No i nie jest to specjalnie dziwne bo takie małe firmy zazwyczaj groszem nie śmierdzą to wolą siedzieć w dużych, gdzie jest też więcej dziur do wyszukania.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: mnemonick » wtorek, 23 stycznia 2018, 23:49

panduch pisze:
redlumek pisze: Składasz deklaracje z odpowiednimi kwotami i tyle. W razie kontroli przedstawiasz dokumenty. Jest tu ktoś kogo kontrolowali z pitu rocznego? Albo macie jakiegoś znajomego co go kontrolowali?
Jak sam widzisz nikt prawie nigdzie nie płacze z powodu kontroli, więc albo były i nie robili problemów albo nie było wcale. Dzisiaj rozmawiałem z księgową i ona mówiła, że małych firm nie kontrolują (no chyba, że ktoś jakieś korekty często robi albo nagle sobie życzy zwrotów podatku). No i nie jest to specjalnie dziwne bo takie małe firmy zazwyczaj groszem nie śmierdzą to wolą siedzieć w dużych, gdzie jest też więcej dziur do wyszukania.
Konrole z reguły są jak chcesz uzyskać zwrot podatku.
Patrząc jak bardzo znienawidzony jest bitcoin przez polskich bankowców, to może będzie najazd US do firm/ludzi u których zanotowano znaczny transfer fiat IN/OUT z rachunków giełdy Bitcoin.... tak jak był najazd na dopalacze...?
Nie sądzę że na obecnym etapie braku regulacji ktokolwiek robił najazd na silniki giełd w Polsce, albo wymagał listingu transakcji bo to by była żenada gdby US to honorował i wymagał.
Kilka postów temu ktoś wstawił link ze spotkania bankowców, profesorków i innych, i jasno było powiedziane, żeby nie nazwyać giełd giełdami , bo nimi nie są i są robione przez ludzi totalnie nie mających pojęcia o tym co robią i nie są ubezpieczeni od strat itd. itp.
Nawet wielki Bitstamp robi procedury AML/KYC tylko dlatego bo wychodzi na przeciw. Nikt mu nie każe, po prosu robi na wszelki wypadek.
"Whilst Bitstamp are currently unregulated and do not fall with the scope of the AML/CTF obligations in the UK the senior management have implemented systems and procedures that meet the UK AML legislation. "
Więc jak narazie tak się sprawy mają...

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 8 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: laxon » czwartek, 25 stycznia 2018, 05:25

Czy jeśli kupie na Bitstampie BTC, polski US bedzie mial wgląd w to, dowie się o tym? Kazdy uzytkownik musi przechodzic tam procedury AML/KYC? Moze lepiej zainteresowac sie bitfinexem.
Gdzie polecacie kupic krypto za fiaty aby rzad nie mial do tego wglądu. Prawdopodobnie bedzie obowiazek placenia podatku od krypto za samo go posiadanie. O wymianie krypto na krypto już nie wspomne. Pytanie tylko czy trzeba będzie płacic podatki wstecz. Jesli tak, wiele osób zostanie z milionowymi długami jak robilo po 1000 transakcji. W tym popierdolonym kraju wszystko jest mozliwe.

Na weryfikację czekam juz tam 3 tyg

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: mnemonick » czwartek, 25 stycznia 2018, 14:12

laxon pisze: Czy jeśli kupie na Bitstampie BTC, polski US bedzie mial wgląd w to, dowie się o tym? Kazdy uzytkownik musi przechodzic tam procedury AML/KYC? Moze lepiej zainteresowac sie bitfinexem.
Gdzie polecacie kupic krypto za fiaty aby rzad nie mial do tego wglądu. Prawdopodobnie bedzie obowiazek placenia podatku od krypto za samo go posiadanie. O wymianie krypto na krypto już nie wspomne. Pytanie tylko czy trzeba będzie płacic podatki wstecz. Jesli tak, wiele osób zostanie z milionowymi długami jak robilo po 1000 transakcji. W tym popierdolonym kraju wszystko jest mozliwe.

Na weryfikację czekam juz tam 3 tyg

Nikt nigdy nie każe Ci płacić podatku za posiadanie Bitcoinów - tego bądź pewien i się zrelaksuj.
Co do płacenia podatku od sprzedazy - to nikt Ci tutaj racjonalnie nie odpowie, bo oficjalnie nie wiadomo czym jest Bitcoin i na dzień dzisiejszy wiadomo tylko czym nie jest. Jedyne co mamy to często sprzeczne rekomendacje, jeden wyrok sądu w EU i wypowiedzi prawników , które nie są oficjalne i pewne.
Giełda Bitstamp zgodnie z AML/KYC które sobie sama narzuciła ma informować o wszelkich podejrzanych transakcjach (pranie brudnych pieniędzy i przeciwdziałanie terroryzmowi).
Takie same stanowisko rada ministrów uchwaliła ostatnio u nas. Ta rada nawet nie śmiała nazwać giełd giełdami , tylko "Instytucjami obowiązanymi".
Wymyślili sobie nazwę :)
W każdym razie to na tej instytucji spoczywa ciężar właściwej identyfikacji klienta , analizy transakcji i sprawdzenia pochodzenia majątku w przypadkach budzących wątpliwości oraz w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości - komunikacja z GIIFem. Tyle że nasze giełdy ...nie są nasze :)

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: szarosc » czwartek, 25 stycznia 2018, 22:51

https://interpretacje-podatkowe.org/pod ... -2017-2-mz
Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić, że kupno przez Wnioskodawcę BTC (bitcoinów) będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na zasadach ogólnych zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, jako nabycie praw majątkowych. W powyższej sprawie nie znajdzie zastosowania zwolnienie zawarte w art. 9 pkt 1 ww. ustawy.
Czyli PCC per transakcja czyli, dziesiątki/setki druków?!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: ChomiczyPlan » czwartek, 25 stycznia 2018, 23:55

szarosc pisze: https://interpretacje-podatkowe.org/pod ... -2017-2-mz
Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić, że kupno przez Wnioskodawcę BTC (bitcoinów) będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na zasadach ogólnych zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, jako nabycie praw majątkowych. W powyższej sprawie nie znajdzie zastosowania zwolnienie zawarte w art. 9 pkt 1 ww. ustawy.
Czyli PCC per transakcja czyli, dziesiątki/setki druków?!
Czyli jak ktoś jest day-traderem i w ciągu roku kupował powiedzmy 500 razy coś za 10k (bo obracał sobie taką kwotą), to ma zapłacić 1% podatku od 5mln, czyli 50tyś złotych podatku? Dobrze rozumiem?

Dodam, że mam nadzieję, że się mylę, bo to zrujnuje mnóstwo ludzi.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: mnemonick » piątek, 26 stycznia 2018, 03:06

szarosc pisze: https://interpretacje-podatkowe.org/pod ... -2017-2-mz
Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić, że kupno przez Wnioskodawcę BTC (bitcoinów) będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na zasadach ogólnych zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, jako nabycie praw majątkowych. W powyższej sprawie nie znajdzie zastosowania zwolnienie zawarte w art. 9 pkt 1 ww. ustawy.
Czyli PCC per transakcja czyli, dziesiątki/setki druków?!
Ale ktoś w tej interpretacji popłynąąąąłł :)

"W analizowanej sprawie należy stwierdzić, iż prawo majątkowe (bitcoin) nie spełnia warunku uznania go za prawny środek płatniczy. Nie stoi to jednak na przeszkodzie uznaniu, iż BTC stanowi prawo majątkowe będące umownym środkiem płatniczym. Uznanie takie w żadnym wypadku nie oznacza, iż BTC posiada walor waluty obcej."

Czyli nie jest środkiem płatniczym, a zarazem jest, tyle że umownym. Pióro wszystko przyjmie.

Dalej...
"Waluta ta nie ma żadnego centralnego organu ani jakiejkolwiek instytucji sprawującej nad nią nadzór. Na gruncie polskiego prawa BTC (Bitcoin) nie można traktować na równi z prawnym środkiem płatniczym, bowiem nie funkcjonuje on jako instrument rynku pieniężnego w rozumieniu odrębnych przepisów. W świetle obowiązujących przepisów prawa Bitcoin nie jest walutą uznawaną jako prawny środek płatniczy"

Czyli w tym zdaniu jednak środkiem płatniczym już nie jest...nawet umownym.

Jeszcze raz zacytujmy: "Waluta ta nie ma żadnego centralnego organu ani jakiejkolwiek instytucji sprawującej nad nią nadzór."

Czyli jednak waluta :)

A co instytucji, to fundacja bitcoin.org sprawuje pewien rodzaj nadzoru nad tą walutą. Ktoś pisze kod, ktoś decyduje o wdrożeniach poprawek. Ktoś teoretycznie mógłby zablkować w kodzie adresy, np. forkiem tak jak zrobili to w Ethereum w 2016 roku.

Czytamy dalej:
"W świetle powyższego należy stwierdzić, że bitcoin jest prawem majątkowym. Wobec braku definicji legalnej pojęcia „prawa majątkowego”, należy odnieść się do ustaleń orzecznictwa oraz doktryny. Jak wskazuje się w judykaturze – wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 20 czerwca 2006 r. sygn. akt II FSK 839/05, „należy podzielić stanowisko wyrażone w zaskarżonym wyroku, że o zaliczeniu danego prawa do kategorii prawa majątkowego rozstrzygają łącznie dwie przesłanki, po pierwsze - czy dane prawo może być przedmiotem obrotu, czy jest więc zbywalne, po drugie zaś - czy posiada ono dającą się określić wartość majątkową”.

Jak dla mnie nie da sie okreslić wartości majątkowej, bo wartość ta może przestać istnieć z dnia na dzień - wystarczy że deweloper zadecyduje ,że dany adres nie istnieje (tak było podczas forka w 2016 w ethereum). A z definicji wartość majątkowa ma swoją wartość , nawet gdy jest ona rónwa zero. Z tym że coś co przestąło istnieć nie może mieć wartości, nawet zerowej.

I tak ogólnie można sobie pisac i pisać....
Ogólnie całą ta interpretacją można sobie podetrzeć du....
Czekam na jakąś konkretną regulację albo przepis prawny który konkretnie mi powie czym jest Bitcoin - nie intersują mnie interpretacje nieudaczników z US, którzy chca się wykazać przed swoimi szefami i co róż to inaczej piszą.

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: panduch » piątek, 26 stycznia 2018, 08:53

ChomiczyPlan pisze:
szarosc pisze: https://interpretacje-podatkowe.org/pod ... -2017-2-mz
Mając powyższe na uwadze należy stwierdzić, że kupno przez Wnioskodawcę BTC (bitcoinów) będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na zasadach ogólnych zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, jako nabycie praw majątkowych. W powyższej sprawie nie znajdzie zastosowania zwolnienie zawarte w art. 9 pkt 1 ww. ustawy.
Czyli PCC per transakcja czyli, dziesiątki/setki druków?!
Czyli jak ktoś jest day-traderem i w ciągu roku kupował powiedzmy 500 razy coś za 10k (bo obracał sobie taką kwotą), to ma zapłacić 1% podatku od 5mln, czyli 50tyś złotych podatku? Dobrze rozumiem?

Dodam, że mam nadzieję, że się mylę, bo to zrujnuje mnóstwo ludzi.
Po pierwsze jak ktos jest osobą prywatną, to jeśli konieczność opłacenia PCC faktycznie istnieje to jest to nawet dobre rozwiązanie na dłuższą metę bo ma udokumentowane zakupy przez sam urząd skarbowy. Więc raczej ciężko by im było to podważyć. Ale nie byłem jeszcze tam gdzie się składa PCC żeby się zapytac, czy faktycznie trzeba. Może ktoś był to się pochwali.
No i w takiej sytuacji dobrze jest udokumentować zbiorczo zakup kryptowalut, żeby mieć pewien koszt na wszystkie.

Po drugie jeżeli ktoś jest daytraderem to ma firmę. A tutaj wg. interpretacji jeśli jedna strona jest zwolniona z VAT (działalność VATowska) to nie płaci PCC. Ale to też wymaga potwierdzenia bo na razie widziałem tylko jedną interpretacje taką.

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 3 stycznia 2018
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: szarosc » piątek, 26 stycznia 2018, 09:04

US, okienko PCC, finalnie uzyskana informacja to PCC-3 per transakcja (uznając ze to prawa majatkowe), czyli dziesiątki/setki druków nawet jeśli to 1gr.

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: TSD_WWA » piątek, 26 stycznia 2018, 09:18

To wszystko to sa jaja a starania ludzi, aby rozwiklac zagadke pt. "Jak rozliczac kryptowaluty" sa bezsensowne. Najlepiej byloby to zostawic i nie rozliczac w cale. Wszak nie ma oficjalnego stanowiska rzadu czym sa kryptowaluty. Nie sa w zadny sposob uregulowane ani prawnie ani finansowo. Stoimy w martwym punkcie i nie bedziemy wiedzieli co robic do poki rynek kryptowalut nie uzyska odrebnego prawa rozliczeniowego. jasnego klarownego przejrzystego, typowo do kryptowalut.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: smieszny » piątek, 26 stycznia 2018, 09:45

W "Big Short" była fajna scena jak koleś szedł przez ulicę i gadał przez telefon. Patrz jacy ci wszyscy ludzie są szczęśliwi, interesują się głupotami nie zastanawiając się, że codziennie ktoś ich okrada. Dokładnie tak wygląda sytuacja w Polsce. Patrzcie jak można to rozwiązać w cywilizowanym kraju:
https://btcmanager.com/gains-on-bitcoin ... o-loophole

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: panduch » piątek, 26 stycznia 2018, 10:03

TSD_WWA pisze: To wszystko to sa jaja a starania ludzi, aby rozwiklac zagadke pt. "Jak rozliczac kryptowaluty" sa bezsensowne. Najlepiej byloby to zostawic i nie rozliczac w cale. Wszak nie ma oficjalnego stanowiska rzadu czym sa kryptowaluty. Nie sa w zadny sposob uregulowane ani prawnie ani finansowo. Stoimy w martwym punkcie i nie bedziemy wiedzieli co robic do poki rynek kryptowalut nie uzyska odrebnego prawa rozliczeniowego. jasnego klarownego przejrzystego, typowo do kryptowalut.
No właśnie nie koniecznie. Skoro nie ma konkretnych rozwiązań prawnych do blockchain to obowiązują zwykłe przepisy. I w takim wypadku lepiej się chwilę przemęczyć ale się rozliczyć i zabezpieczyć na wszystkie sposoby niż nic nie robić a potem ponosić odpowiedzialność karno-skarbową. US poczucia humoru raczej nie ma.
A w międzyczasie motywować taką Fundację Bitcoina do edukowania rządu i lobbowania za wprowadzeniem ułatwień i zwolnień bo na dłuższą metę rozliczanie każdej wymiany krypto-krypto będzie bardzo uciążliwe jak blockchain będzie dużo powszechniej stosowany.
Można też samemu pisać do lokalnych biur poselskich i nalegać na rozwiązanie problemu. No ale to trzeba robić z głową a nie uciekać albo udawać, że żadna zapłata się nie należy.

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 4 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: wodzirej96 » piątek, 26 stycznia 2018, 14:10

a jak interpretujecie różnicę w podejściu płacenia PCC na giełdach polskich, a zagranicznych?
"2) rzeczy znajdujące się za granicą lub prawa majątkowe wykonywane za granicą, w przypadku gdy nabywca ma miejsce zamieszkania lub siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i czynność cywilnoprawna została dokonana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej."

na giełdzie zagranicznej czynność cywilnoprawna nie jest dokonana na terytorum Polski, więc chyba ten podatek nie obowiązuje : )


Jednocześnie, mając na uwadze brzmienie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, zgodnie z którym nie podlegają podatkowi czynności cywilnoprawne, inne niż umowa spółki i jej zmiany:

w zakresie,w jakim są opodatkowane podatkiem od towarów i usług,
jeżeli przynajmniej jedna ze stron jest zwolniona od podatku od towarów i usług z tytułu dokonania tej czynności, z wyjątkiem:
umów sprzedaży i zamiany, których przedmiotem jest nieruchomość lub jej część, albo prawo użytkowania wieczystego, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub prawo do miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym lub udział w tych prawach,
umów sprzedaży udziałów i akcji w spółkach handlowych;
Należy zauważyć, iż z przedstawionego w sprawie opisu zdarzenia przyszłego nie wynika, czy Wnioskodawca będzie podatnikiem podatku od towarów i usług z tytułu tej czynności.
tutaj w tej intepretacji ( https://interpretacje-podatkowe.org/pod ... -2017-2-mz )jest informacja o tym, że podatek cywilnoprawny nie obowiazuje, jesli nie jestem podatnikiem podatku od towaru i uslug z tej czynnosci, a jako ze kryptowaluty są z VATu zwolnione no to nie jestem podatnikiem, więc jednoczesnie jestem zwolniony z podatku PCC, chyba, że czegoś nie rozumiem : )

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: panduch » piątek, 26 stycznia 2018, 14:53

Jak dzwoniłem do US to miła pani mi mówiła, że nawet jak giełda jest za granicą a ja dokonuje zakupu z terytorium kraju nad Wisłą to należy się PCC

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: mnemonick » piątek, 26 stycznia 2018, 15:22

panduch pisze: Jak dzwoniłem do US to miła pani mi mówiła, że nawet jak giełda jest za granicą a ja dokonuje zakupu z terytorium kraju nad Wisłą to należy się PCC
Niech ktoś mi udowodni że byłem w kraju nad Wisłą.... zaznaczam że mój laptop ZAWSZE łączy się przez VPN do servera w moim domu, więc geoIP odpada.

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 4 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: wodzirej96 » piątek, 26 stycznia 2018, 15:41

panduch pisze: Jak dzwoniłem do US to miła pani mi mówiła, że nawet jak giełda jest za granicą a ja dokonuje zakupu z terytorium kraju nad Wisłą to należy się PCC
ale dlaczego? W jaki sposób transakcja na giełdzie zagranicznej ma być traktowana jako "czynność cywilnoprawna dokonana na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej" jeśli tylko jedna ze stron jest na terenie Polski, druga jest niewiadomo gdzie, a całość odbywa się na serwerach poza granicami Polski?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: bl4ck » piątek, 26 stycznia 2018, 18:40

panduch pisze: Jak dzwoniłem do US to miła pani mi mówiła, że nawet jak giełda jest za granicą a ja dokonuje zakupu z terytorium kraju nad Wisłą to należy się PCC
Wiesz tutaj innemu koledze kilka stron wcześniej miła pani z US powiedziała żeby rozliczać btc jak grę na giełdzie 19% .. także... ten tego...

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości