Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: _chybaty » środa, 10 stycznia 2018, 17:08

Czyli jak wydasz kase na jakis dom, auto, ale pomimo tego ze nie założyłes pitu udowodnisz ze zarobiles ja na legalu to dadzą Ci spokój. A jak nie udowodnisz to masz spory problem.

Btw to tez zależy na jakiego urzednika trafisz. Jak trafisz na milego i takiego co nie chce Cie udupic to bedzie trzeba zaplacic odsetki + podatek. Jak bedzie gorzej to tak jak tam pisza 75% od nieujawnionego dochodu. Czytalem i ludziach co wyplacali z btc po 200-300k na konta i nic nie zglaszali. Zrobia pierwsze lepsze zakupy za wieksza kase i maja pozamiatwne.

Inna sprawa ze jak juz wyplacasz sobie 100k+ to pewnie nie po to zeby tego nie wydac :D

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: maky » środa, 10 stycznia 2018, 17:45

_chybaty pisze: Btw to tez zależy na jakiego urzednika trafisz.
Urzędnik nie będzie ostatnią osobą, która będzie decydować. Potem jest sąd.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: redlumek » środa, 10 stycznia 2018, 17:47

Jak wyplacali duża kasę z głową to być może nikt ich nie złapie. Zaś jak wypłacił powyżej 15tys euro na raz, to taka transakcja trafia do rządu. Każdy bank jest zobowiązany przekazywać informacje o przelewach powyżej 15 tys euro

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: _chybaty » środa, 10 stycznia 2018, 17:51

maky pisze:
_chybaty pisze: Btw to tez zależy na jakiego urzednika trafisz.
Urzędnik nie będzie ostatnią osobą, która będzie decydować. Potem jest sąd.
Chyba ze urzednik bedzien spoko i ich nie dojedzie, tylko sie dogada ;)

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Barragol » środa, 10 stycznia 2018, 21:49

_chybaty pisze: Czyli jak wydasz kase na jakis dom, auto, ale pomimo tego ze nie założyłes pitu udowodnisz ze zarobiles ja na legalu to dadzą Ci spokój.
nie, bedziesz musial zaplacic podatek z odsetkami i kare za przestepstwo skarbowe, a moga sprawdzic do 5 lat, wtedy odsetki to juz sporo
redlumek pisze: Zaś jak wypłacił powyżej 15tys euro na raz, to taka transakcja trafia do rządu. Każdy bank jest zobowiązany przekazywać informacje o przelewach powyżej 15 tys euro
taka transakcja trafia do jakiejs organizacji przeciwdzialajacej terroryzmowi i praniu brudnych pieniedzy, i moze ona to zglosic na kontrole do skarbowki, z tym ze takich transakcji codziennie jest mnostwo, wiec jak nie masz historii kryminalnej ani nie obrazales tuska na demotach to szanse na kontrole z tego powodu sa bardzo nikle

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 8 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kiedis » czwartek, 11 stycznia 2018, 00:25

Trzeba się także zastanowić kiedy następuje zamiana BTC na fiat ? Czy jest to moment transakcji czy przelewu, czy przelwu popartego transakcjami ? Bo jak tylko transakcji to jak rozliczyć cofnięte transkacje na Bitcurrex w 2013 oraz jak rozliczyć transakcje na BTCe które zwinęło FBI? Skoro są ważne transakcje, to dlaczego w interpretacjach nie chcą brać ich pod uwagę w przpadku zakupów i wliczania w koszty uzyskania przychodu? Gdy mamy tylko spisaną w excelu albo jakiś eksport transkacji bez udowodnienia przelewu wchodzącego, to nie jest to dowód, natomiast adekwatna stransakcja sprzedaży która pokazuje zysk wystarczy? To się kupy nie klei...
Z jednej strony transakcja nie jest ok, a z drugiej jest... Czy ja tylko tak to widzę, czy tylko mi tu coś nie pasuje ?
Przychód powstaje już w momencie dokonania transakcji (zamiany BTC na Fiat).

Niestety jest tak, że wyraźnie należy udokumentować wydatki. Brak udokumentowania powoduje niemożliwość ich zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów.

Z przychodem jest oczywiście inaczej - nie ma obowiązku jego dokumentowania (chociaż w pewien sposób powinien zostać określony). Dlatego pewne dokumenty - jak. np eksporty do exela będą wystarczały do "udokumentowania" przychodu (a właściwie jedynie jego określenia w odpowiedniej wysokości), a jednocześnie nie będą mogły stanowić podstawy dokumentacyjnej dla poniesionych wydatków.
kowdi pisze: Czy istnieje jakiś "wzór", który w przypadku kryptowalut sensownie się sprawdza jako pismo do US? Ktoś (jako osoba bez DG.) ma jakieś doświadczenia w tej kwestii? W końcu jak dostanę interpretację z mojego US to ona mnie obowiązuje, więc warto byłoby napisać tka, żeby odpowiedź była możliwie zadowalająca. Chciałbym mieć interpretację US przed faktem wejścia w krypto, bo lubię być uczciwy i mieć święty spokój.
Wzrów wniosku o wydanie intepretacji indywidualnych oczywiście nie ma. Wniosek taki opiera się na przedstawieniu stanu faktycznego (zdarzenia przyszłego), zadaniu pytania podatkowego oraz przedstawieniu wlasnego stanowiska wraz z uzasadnieniem.
Osoba prywatna ma prawo zadzwonić do US w celu uzyskania informacji jak rozliczyć przychód na koniec roku. Więc jesli planujesz robić małe obroty od czasu do czasu to zadzwoń za rok :)
Taka porada ma jedynie charakter informacyjny. Nie jest w żaden sposób wiążaca a zastosowanie się do niej nie zapewnia ochrony.
tutkatz pisze: Dopiero firma musi składać wniosek o interpretacje, żeby mieć dokument na piśmie jak ma się rozliczać każdego miesiąca.
Dwa razy nieprawda:
1. Firmy nie muszą składać wniosku o interpretacje - to jedynie ich uprawnienie
2. Osoby fizyczne o taką interpretację także mogą się ubiegać

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: bl4ck » czwartek, 11 stycznia 2018, 00:34

kiedis pisze: Niestety jest tak, że wyraźnie należy udokumentować wydatki. Brak udokumentowania powoduje niemożliwość ich zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów.

Z przychodem jest oczywiście inaczej - nie ma obowiązku jego dokumentowania (chociaż w pewien sposób powinien zostać określony). Dlatego pewne dokumenty - jak. np eksporty do exela będą wystarczały do "udokumentowania" przychodu (a właściwie jedynie jego określenia w odpowiedniej wysokości), a jednocześnie nie będą mogły stanowić podstawy dokumentacyjnej dla poniesionych wydatków.
Wszystko fajnie tylko że nie ma sposobu aby udokumentować tych kosztów w sposób jaki oni sobie życzą, mamy exela cvs i tylko to....
Mając na uwadze powyższe uregulowania prawne, stwierdzić należy, że co do zasady, dokumentem będącym podstawą do ujęcia operacji gospodarczych w podatkowej księdze przychodów i rozchodów powinna być (co do zasady) faktura, bądź rachunek

https://interpretacje-podatkowe.org/kos ... cz=bitcoin

Ponadto, zgodnie z § 14 ww. rozporządzenia, na udokumentowanie zapisów w księdze, dotyczących niektórych kosztów (wydatków) mogą być sporządzone dokumenty zaopatrzone w datę i podpisy osób, które bezpośrednio dokonały wydatków (dowody wewnętrzne), określające przy zakupie: nazwę towaru oraz ilość, cenę jednostkową i wartość, a w innych przypadkach - przedmiot operacji gospodarczych i wysokość kosztu (wydatku). Przy czym, możliwość dokumentowania wydatków dowodami wewnętrznymi została ograniczona wyłącznie do wydatków enumeratywnie wskazanych w ww. rozporządzeniu.

Niemniej jednak ostateczna ocena, czy wydatek został prawidłowo udokumentowany, leży w kompetencjach organów podatkowych właściwych dla Wnioskodawcy w danej sprawie w toku odpowiedniego postępowania. Organ wydający interpretację indywidualną nie może natomiast dokonać takiej oceny, albowiem postępowanie o wydanie interpretacji indywidualnej wyklucza analizę materiału dowodowego w sprawie.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: bl4ck » czwartek, 11 stycznia 2018, 21:05

@kiedis, jakie masz zdanie na temat ryczałtu 3% w przypadku obrotem krypto?

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Pietaszek » czwartek, 11 stycznia 2018, 23:29

Po cholerę myśleć i pomagać ludziom w podatkach, jak i tak przyjdzie moderator i za byle co opierdzieli?
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 19:02 przez Pietaszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: bl4ck » czwartek, 11 stycznia 2018, 23:39

Pietaszek pisze: np. kurs zamknięcia z dnia sprzedawanej kryptowaluty, na wybranej giełdzie
Przecież kurs może być na koniec dnia 50-100% wyższy dlaczego nie liczyć kursu w dacie zawarcia transakcji?
Piszesz też o FIFO czytałem wiele ostatnich interpretacji i w każdej fifo było wykluczone, liczone ma być "na bieżąco" ja kto ujmują.

Czy myślisz że USDT można uznać za USD i przewalutować je na PLN po kurs nbp z dnia poprzedniego?
To samo zrobił bym dla pary np ETH\BTC wycenił bym BTC z czasie zawarcia transakcji na PLN, korzystając z wyceny USDT\BTC.

Dzięki temu możliwa jest statystyka przychodów i kosztów przeliczona na złotówki i tym samym dochód.

głośno myślę....

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Pietaszek » piątek, 12 stycznia 2018, 00:04

Po cholerę myśleć i pomagać ludziom w podatkach, jak i tak przyjdzie moderator i za byle co opierdzieli?
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 19:02 przez Pietaszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: bl4ck » piątek, 12 stycznia 2018, 00:18

Pietaszek pisze: Odnośnie FIFO, to niech urzędnik odpowie na pytanie jak wycenić spis z natury towarów na koniec roku w KPiR. Oczywiście że FIFO. Nie powinieneś ustalać przychodu i kosztu sprzedaży wg FIFO na KPiR, to prawda.
Ok wszystko jasne.
Pietaszek pisze: Jestem pewien na 100%, że USDT nie można uznać za USD.
Ale dlaczego przecież wartość USDT to praktycznie 1:1 , jeśli nie to jak wycenić USDT? według ceny coinmarketcap?
Pietaszek pisze: W przypadku transakcji barterowych masz obowiązek wycenić przychód wg wartości rynkowej.
Co z rynkiem azjatyckim? dlaczego mam wyceniać według wartości rynkowej jeśli handluje na danej giełdzie ... nie poważne to jest w kwestii krypto.
Pietaszek pisze: Przede wszystkim, dla celów podatkowych musisz tę wartość udokumentować.
Możesz rozwinąć?
Pietaszek pisze: Jeśli chcesz stosować kurs z momentu sprzedaży, to życzę szczęścia i wytrwałości
Api giełdy + macro + excel i mamy wyliczenie.

Pozdro

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
Pietaszek pisze: Jeśli zastosujesz kurs zamknięcia z danego dnia, to jakoś to policzysz.
przed końcem dnia to ja już "TO" mogę sprzedać, gdybym liczył po cenę z zakończenia dnia to dopiero miał bym rozjazd cen...

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Pietaszek » piątek, 12 stycznia 2018, 00:38

Po cholerę myśleć i pomagać ludziom w podatkach, jak i tak przyjdzie moderator i za byle co opierdzieli?
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 19:03 przez Pietaszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: bl4ck » piątek, 12 stycznia 2018, 00:50

Pietaszek pisze: Dlatego, że USDT jest coinem, a nie walutą.
No to jeśli się tak upierasz to uzyskane usdt przeliczymy na pln korzystając ze średniej ceny z coinmarketcap .
Pietaszek pisze: http://www.biuletyn.bdo.pl/biuletyn/pod ... g7423.html

"Wartość przychodu powinno się określać według cen rynkowych stosowanych w obrocie rzeczami lub prawami tego samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem w szczególności ich stanu i stopnia zużycia oraz czasu i miejsca uzyskania."
ok dzięki poczytam.
Pietaszek pisze: No dobrze, jeśli wymieniasz alt/alt na poloniex, to skąd weźmiesz wycenę w PLN z tej transakcji?
No jak skąd ze średniej rynkowej :D jak to napisałeś.

ok wróćmy na ziemię do ojczyzny naszej giełda złotówkowa PLN następujące pary

BTC\PLN
ETH\BTC

Pytasz jak wyliczę cenę ETH w PLN? na kupione ETH musiałem wydać określoną kwotę BTC zgadza się? przeliczamy tą kwotę korzystając z kursu na parze BTC\PLN i tym samym mamy cenę w PLN. Analogicznie będzie na polonexie z tym że tam jest USDT zamiast PLN którego wartość też musimy wyliczyć jak twierdzisz.

no to pozdro pisz jak coś.

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Pietaszek » piątek, 12 stycznia 2018, 07:47

Po cholerę myśleć i pomagać ludziom w podatkach, jak i tak przyjdzie moderator i za byle co opierdzieli?
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 stycznia 2018, 19:03 przez Pietaszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: PatTY » piątek, 12 stycznia 2018, 09:33

Przeglądam ostatnie interpretacje. Otóż w ramach działalności gospodarczej mamy traktować kryptowalutę jako towar? To całkowicie zmienia postać rzeczy... A zwłaszcza udokumentowania transakcji zakupu. Czy tak już rozliczacie w tym roku?

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: tutkatz » piątek, 12 stycznia 2018, 10:31

Pietaszek pisze:
bl4ck pisze:No to jeśli się tak upierasz to uzyskane usdt przeliczymy na pln korzystając ze średniej ceny z coinmarketcap .
Przeliczać masz transakcję sprzedaży, a nie transakcję zakupu. Transakcję zakupu przy wymianie alt/alt rozliczasz na podstawie wartości sprzedaży.
Problem w tym, że ty patrzysz - tak jak urzędnicy - z punktu widzenia typowych praw majątkowych, które jest łatwo rozliczyć. Np. kupujesz sobie dom, wiesz ile jest warty na dany dzień, cena się nie zmienia nawet miesiącami, wszystko łatwo policzyć.
W kryptowalutach masz setki transakcji dziennie, gdzie cena ci się zmienia z każdą sekundą. Jeżeli miałbym brać cenę z ostatniego dnia na zamknięcie to by nie było podatku do zapłacenia bo jeżeli jednego dnia kupiłem 1ltc i potem sprzedałem to wg ciebie nie ma różnicy w cenie tak?
A to nie jedyny problem bo często transakcje są równoległe na dwóch lub więcej giełdach (np. arbitraż) i często na więcej niż jednej parze. Czyli zakup 1 ltc za btc, 2 za usdt a potem sprzedaz wszystkiego za pol godziny za btc.
Tego się nie da ręcznie wyliczyć w rozsądnym czasie i była o tym mowa już setki razy tutaj.

Dodano po 20 minutach 27 sekundach:
Podam przykład absurdalności rozliczania podatku od wymiany altów.

Wartosci bardzo przykladowe, zeby latwo liczyc
Dzien 1. Zakupuje 1LTC za 0.1BTC, gdzie wartość BTC wynosi 15tys dolarow i dla uproszczenia 1LTC jest warty po przeliczeniu $1500
Dzien 2. Cena BTC rosnie do 20tys dolarow, ta cena na zakonczenie dnia miala by byc brana do rozliczenia zysku (LTC warte $2000)
Dzien 3. Cena BTC spada do 10tys dolarow, sprzedaje LTC spowrotem za 0.1BTC bo sie tak udalo akurat, wartosc $1000.
Dalej mam 0.1 BTC wiec niby nic sie nie zmienilo. Wartosc tego 0.1BTC spadla o $500 ale musze zaplacic podatek za kurs z dnia poprzedniego, czyli od zysku $500, ktorego nigdy nie widzialem.
Ostatnio zmieniony piątek, 12 stycznia 2018, 10:34 przez tutkatz, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: bl4ck » piątek, 12 stycznia 2018, 10:33

tutkatz pisze: Tego się nie da ręcznie wyliczyć w rozsądnym czasie
Już sobie sam odpowiedziałeś skoro nie można ręcznie trzeba szukać pomocy w technologii, i wyliczać to korzystając z programów\macro itd.

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: tutkatz » piątek, 12 stycznia 2018, 10:35

bl4ck pisze:
tutkatz pisze: Tego się nie da ręcznie wyliczyć w rozsądnym czasie
Już sobie sam odpowiedziałeś skoro nie można ręcznie trzeba szukać pomocy w technologii, i wyliczać to korzystając z programów\macro itd.
tak, tylko, że nie tylko ja muszę mieć takie oprogramowanie, kontrola z US też, jeśli chce sprawdzić poprawność wyliczeń.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: bl4ck » piątek, 12 stycznia 2018, 10:38

Pietaszek pisze: Zostaje pytanie w jaki sposób udowodnisz urzędnikowi, że w danym momencie obowiązywała akurat ta, a nie inna cena BTC w PLN albo w USDT i co ma USDT do transakcji wymiany ETH na BTC. (kiedy wyobrażam sobie jak tłumaczysz Pani Kapuścińskiej
Moja sprawa za ile sprzedaje..
Pietaszek pisze: Jeśli uważasz, że to prostsza metoda liczenia, to jak najbardziej jest dopuszczalna. Zostaje pytanie w jaki sposób udowodnisz urzędnikowi, że w danym momencie
ok twoja propozycja była żeby liczyć z końca dnia jak by nie patrzeć można by też liczyć średnia dnia lecz obie uważam za stajnie błędne i też przy nich występuje twój problem "jaki sposób udowodnisz urzędnikowi, że w danym momencie obowiązywała".
W przypadku kontroli musisz przedstawić dowód, że wartość, na którą się powołujesz jako rynkową znajduje potwierdzenie w jakichś obiektywnych danych. Dla przykładu, jeśli sprzedajesz szafkę kuchenną, to najlepiej wydrukować sobie z OLX oferty sprzedaży 2-3 podobnych szafek z danego okresu.
No ale przecież to moja sprawa za ile lodówkę sprzedam.... tak samo krypto przecież mam prawo sprzedać je na innym rynku nawet jeśli oferują mniej cena ma być realna poniesiona w danej chwili a nie jakaś uśredniona... takie jest moje zdanie.


Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
tutkatz pisze: kontrola z US też, jeśli chce sprawdzić poprawność wyliczeń.
o czym ty gadasz....
Ostatnio zmieniony piątek, 12 stycznia 2018, 12:46 przez bl4ck, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości