Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kosma » środa, 27 grudnia 2017, 22:38

BitJanusz pisze: czyli jak zadklaruję cokolwiek w picie, to z racji tego, że nie ma jak tego sprawdzić (nie ma faktur, etc) urzędas zacznie węszyć?

nie no, super.
Nie węszyć tylko sprawdzać poprawność rozliczenia podatku i w Twoim interesie jest aby to odpowiednio udokumentować.

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
BitJanusz pisze:
w indywidualnych interpretacjach na ogół dostajesz, że masz płacić podatek od każdej transakcji. To niewykonalne i bandyckie.
Rozwinąć zapytanie o szczegółowe (techniczne) rozliczenie i może wtedy ktoś się w MF zorientuje, jakie absurdalne odpowiedzi daje. Odpowiedzieć na zapytanie musi i zazwyczaj odbywa się to tak, że bierze się z bazy gotową już odpowiedź na podobne zapytanie, po czym ją rozwija lub edytuje do odpowiedzi na aktualnie zadane pytanie. Nurt odpowiedzi musi być zgodny ze stanowiskiem MF, to też te interpretacje niemal zawsze takie same. Trzeba sprecyzować zapytanie o konkrety i zaczekać na odpowiedź.

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: ziomwszystkichziomow » środa, 27 grudnia 2017, 22:50

Mają na odpowiedź 3 miesiące. A przez 3 miechy masz nic nie robić bo nie wiesz np jak ?. Dajmy na to ,ze ten bot wykonuje np 40 dziennie transakcji widziałem na yt,że wiecej ale niech będzie to 40x90dni=3600 transakcji. Według tego na teraz od każdej masz to policzyć. W jaki sposob chcesz to zrobić ? nie ma do tego narzędzi i zajełoby to kolejne 3 miechy.

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
pozatym liczyć to na kwotach np 1.12zł , 27 gr, 7.62 zł i od tego podatek to ja nie wiem.....

Dodano po 2 minutach 7 sekundach:
I patrząc na to ,że do tej pory np z BB nie mozna pobrac nic do pdf,doc lub jakiegokolwiek formatu to wszystkie 3600 transakcji ilosc,cena kupna,cena sprzedazy,ilosc sprzedazy musiałbyś wpisywać z palca....

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kosma » środa, 27 grudnia 2017, 22:53

@ziomwszystkichziomow mnie nie musisz przekonywać, że to absurd. Przekonaj o tym MF wysyłając do nich wniosek o interpretację :)
I tu nie chodzi tylko o to, że nie ma do tego narzędzi bo można sobie szablon zrobić ale nie ma do tego przepisów, gdyż jak zauważyłeś różnice kursowe liczymy do kursu NBP i innego sposobu liczenia różnic kursowych ustawa nie przewiduje.

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: ziomwszystkichziomow » środa, 27 grudnia 2017, 23:02

"Panie MF czy używajac bota który robi około 3600 transakcji na 3 miesiace też to trzeba liczyć od każdej sprzedaży ?"
"Panie ziomwszystkichziomów tak tak, tylko proszę o dokładne policzenie i zapisane tego w przejrzysty sposób"

Jakiej odpowiedzi byś się spodziewał ?.

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
Oficjalnie narzędzi do tego nie ma. Szablon możesz sobie zrobić ale przepisz np 3600 transakcji z palca i się nie pomyl. Bo oczywiście exportu do pliku nie ma na obecną chwilę. A zakładając ,że np ten bot nie sprzedaje też wszystkiego tylko np kupi 10 sprzeda 6 kupi 8 sprzeda 2 nie wiem czy tak działa dokładnie czy nie to jeszcze do tego by FIFO dochodziło. Przecież to jest nie do ogarnięcia..... No po prostu się nie da ....

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kosma » środa, 27 grudnia 2017, 23:03

ziomwszystkichziomow pisze: "Panie MF czy używajac bota który robi około 3600 transakcji na 3 miesiace też to trzeba liczyć od każdej sprzedaży ?"
"Panie ziomwszystkichziomów tak tak, tylko proszę o dokładne policzenie i zapisane tego w przejrzysty sposób"

Jakiej odpowiedzi byś się spodziewał ?.
Po takim zapytaniu dokładnie takiej :)

Jednak zamiast samemu się nad tym głowić zatrudnić doradcę podatkowego aby taki wniosek nam przygotował, i pilnować aby znalazły się w nim wszystkie pytania z którymi mamy problem albo wątpliwości. Lepsze to niż płacić za poradę z której nic nie wynika, a doradca też głupi w tym temacie, bo przecież pracuje na tej samej ustawie co my i też z tymi samymi urzędami.

@ziomwszystkichziomow, Ty się nie martw o to, że się pomylisz o kilkanaście groszy. Toć urzędnik to wyłuska i przecież te obliczenia to wedle ich pomysłu :D Groszowe pomyłki często się pomija, zamiast ujmować to w protokole pokontrolnym i do tego stosowną decyzję jeszcze wydać trzeba.
Ostatnio zmieniony środa, 27 grudnia 2017, 23:07 przez kosma, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: ziomwszystkichziomow » środa, 27 grudnia 2017, 23:07

Ale i tak najlepszy cyrk by był gdyby przyszło co do czego i by np takiego Twojego szablonu z excela nie uznali "bo nie" bo to nie jest dokument i mogłeś sobie wpisać cokolwiek.....

Dodano po 3 minutach 31 sekundach:
Pierwsze pytanie i wątpliwości to i tak powinno brzmieć "Czy na obecną chwile pobieranie jakichkolwiek podatków w jakikolwiek sposób z kryptowalut jest legalne ?" . W przepisach na obecną chwile nigdzie nie znajdziesz określenia Bitcoin czy kryptowaluta. Więc sobie podpinają pod co im pasuje a co później z tym będzie... cóż.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: BitJanusz » środa, 27 grudnia 2017, 23:20

W przepisach nie znajdziesz też określenia rzepa, dresy czy wóda. A zarobić na wszystkim możesz przecież. Urzędasa interesuje (teoretycznie), ile włożyłeś i ile wyciągnąłeś.

TEORETYCZNIE.

I lepiej, by zapisy "regulujące" się nie pojawiły, na marginesie. Jestem pewny, że akurat PiS byłby bardzo chętny, by zakazywać krypto i/lub nakładać potężne podatki na kopanie/trading, więc może być tylko gorzej, gdy krypto dojdzie do ucha prezesa.

ja mam tylko około 50 transakcji na bitstampie. Ale dochodzi kolejny problem - to transakcje w euro. Jesli mam się rozliczać z każdej, to... według jakiego kursu? w dniu sprzedaży? ale według jakiego wzorca? kurs rano =/= kurs wieczorem...

i jeśli mam się też rozliczac ze sprzedaży BTC na ETH, to... jak? policzyć, ile było warte ETH w momencie sprzdaży? w jakiej walucie? bo kosztowało inaczej w dolarze, a inaczej w EURO (w stosunku do PLN) ? jeśli wtopiłem na tym 5% wartości transakcji, to czy Państwo zapłaci mi 18% od wtopy, czy też ja mam płacić 18% wartości transakcji (czytaj: oddawać pieniądze za nic, bo na transakcji straciłem?)

ETC.
Ostatnio zmieniony środa, 27 grudnia 2017, 23:22 przez BitJanusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kosma » środa, 27 grudnia 2017, 23:22

ziomwszystkichziomow pisze: Ale i tak najlepszy cyrk by był gdyby przyszło co do czego i by np takiego Twojego szablonu z excela nie uznali "bo nie" bo to nie jest dokument i mogłeś sobie wpisać cokolwiek.....
W interpretacjach często powołują się na rozporządzenia, w których to wskazano co jest dowodem księgowym i faktycznie przedstawione przez podatnika dowody mogą zakwestionować. Pozostanie wtedy sąd, a pamiętać należy że Rozporządzenie jest niższej rangi aktem prawnym i nie może ono ograniczać praw podatnika wynikających z ustawy. Sąd może takie dowody dopuścić lub odrzucić ale zazwyczaj dopuszcza wszelkie dowody które mają znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy. Zatem należy oczekiwać, że w tak niejasnej i nie unormowanej prawnie sytuacji przychyli się do wniosku oskarżonego i dowód dopuści. Sąd musi mieć także na względzie odpowiedzialność ustawodawcy i nie obarczać winą podatnika za błędy legislacyjne jakich ustawodawca się dopuścił nie regulując pewnych kwestii.
ziomwszystkichziomow pisze: Pierwsze pytanie i wątpliwości to i tak powinno brzmieć "Czy na obecną chwile pobieranie jakichkolwiek podatków w jakikolwiek sposób z kryptowalut jest legalne ?" . W przepisach na obecną chwile nigdzie nie znajdziesz określenia Bitcoin czy kryptowaluta. Więc sobie podpinają pod co im pasuje a co później z tym będzie... cóż.
Nad legalnością to Ty się teraz nie zastanawiaj. Na chwilę obecną dochody z obrotu kryptowalut zakwalifikowano jak dochody z obrotu praw majątkowych. Wedle mnie powinno to być jako dochody kapitałowe i tak jak one rozliczane. Tylko że ustawa tego nie przewiduje, to też trzeba czekać na jej zmianę i zmiany innych ustaw też lub też czekać aż ETS problemem się zajmie, a jego wyrok wiążącym będzie dla MF i zmienią interpretacje.
Ostatnio zmieniony środa, 27 grudnia 2017, 23:24 przez kosma, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: BitJanusz » środa, 27 grudnia 2017, 23:24

A może jednak firma w Estonii bądź innym państwie, lepiej zorganizowanym od naszego?

Nie chodzi o unikanie podatków, ale o brak strachu, że pan urzędas policzy sobie to inaczej i będą kary albo więzienie.

A także nieobliczalny PiS, który musi mieć na 500+.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kosma » środa, 27 grudnia 2017, 23:32

BitJanusz pisze: A może jednak firma w Estonii bądź innym państwie, lepiej zorganizowanym od naszego?
Podatek dochodowy rozliczasz wedle miejsca zamieszkania więc albo się przeprowadzisz albo... założysz spółkę kapitałową tam na miejscu, przy czym dochody z dywidendy i tak rozliczać będziesz zgodnie z miejscem zamieszkania.

Dodano po 3 minutach 38 sekundach:
BitJanusz pisze: A także nieobliczalny PiS
Zdaje się pomyliłeś fora mieszając w to partie polityczne i zdaje się zapomniałeś kto tak nam ostatnio podatki podniósł.

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: Jaroslaw » środa, 27 grudnia 2017, 23:35

@kosma, Ale jak założysz firmę w Estoni to nie wypłacasz sobie pensji czy też dywidendy, tylko udzielasz sobie pożyczki na 30 lat na 1%, pożyczka z tego co wiem jest opodatkowana w polsce na 2% ;)

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kosma » środa, 27 grudnia 2017, 23:38

Jaroslaw pisze: @kosma, Ale jak założysz firmę w Estoni to nie wypłacasz sobie pensji czy też dywidendy, tylko udzielasz sobie pożyczki na 30 lat na 1%, pożyczka z tego co wiem nie jest opodatkowana w Polsce :)
Jest opodatkowany PCC i weź jeszcze pod uwagę, że firmę musisz założyć jako kapitałową gdyż nie możliwym pożyczyć od samego siebie, a taka forma działalności ciągnie za sobą koszty obsługi (księgi handlowe, bilanse, sąd, itp)

Oczywiście są sposoby aby obejść pożyczki i formalności czy opłaty z nimi związane, jednak wymóg założenia spółki kapitałowej zostaje, gdyż w niej środki pieniężne podlegają ścisłemu zarachowaniu co jest oczywiście kłopotliwe ale też daje możliwość operowania tymi środkami, gdzie w przypadku działalności gospodarczej osoby fizycznej owe środki pieniężne lądują bezpośrednio w kieszeni właściciela i nie dość, że odpowiada przed US całym swoim majątkiem to konkretnie on jako podatnik pociągany jest do odpowiedzialności. W przypadku spółek kapitałowych to spółka ma osobowość prawną i ona jest odpowiedzialna, a nie udziałowcy (w niektórych przypadkach też)
Ostatnio zmieniony środa, 27 grudnia 2017, 23:48 przez kosma, łącznie zmieniany 1 raz.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: m.m » środa, 27 grudnia 2017, 23:48

kosma pisze: Uchroni nas też to przez sankcją karno-skarbową na wypadek błędnego rozliczenia.
Interpretacja dotyczy zdarzeń przyszłych przedstawionych przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.
BitJanusz pisze: A także nieobliczalny PiS, który musi mieć na 500+.
bez polityki i kretyńskich tekstów proszę.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kosma » środa, 27 grudnia 2017, 23:51

m.m pisze:
kosma pisze: Uchroni nas też to przez sankcją karno-skarbową na wypadek błędnego rozliczenia.
Interpretacja dotyczy zdarzeń przyszłych przedstawionych przez Wnioskodawcę i stanu prawnego obowiązującego w dniu wydania interpretacji.
BitJanusz pisze: A także nieobliczalny PiS, który musi mieć na 500+.
bez polityki i kretyńskich tekstów proszę.
@m.m, a co w moim tekście się nie podoba?
Tym samym pozwoliłeś sobie na kretyński tekst :)

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: m.m » środa, 27 grudnia 2017, 23:55

kosma pisze: @m.m, a co w moim tekście się nie podoba?
Tym samym pozwoliłeś sobie na kretyński tekst :)
Moją wypowiedź poprzedza zacytowany tekst BitJanusz'a nie Twój. Może i głupi ale nie trawię jak ktoś wyskakuje z polityką. Po za tym ktoś tu ma problem z postrzeganiem stanu faktycznego i nie pamięta co się działo przez ostanie kilka lat.

Wracając do tematu, pytałem się kilku osób i wszystkie powiedziały mi jedną rzecz, kwit z giełdy musi mieć ilość, wartość i nazwę. Teraz trzeba znaleźć sposób by takie dokumenty zorganizować. Może trzeba poszukać odpowiedniej giełdy nie wiem.

Marudzie i powtarzanie ciągle tego samego nie ma większego sensu zwłaszcza że 90% ludzi nigdzie nie było, nigdzie nie dzwoniła i z nikim nie próbowała rozebrać tematu. Jakaś nie widzę tutaj speców którzy klepią topy w statach a nikt mi nie powie że kilkaset tysięcy zł ot tak przechodzi US koło nosa...

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kosma » czwartek, 28 grudnia 2017, 00:40

Odnośnie mieszania polityki w rozliczenie kryptowalut w zupełności się zgadzam, nie mniej zacytowałeś moją wypowiedź, po czym opatrzyłeś podpisem jaki jest.
Już myślałem, że temat interpretacji indywidualnej i odpowiedzialności podatnika trzeba będzie rozwijać, przy czym jasno zaznaczyłem, że chodzi o odpowiedzialność karno-skarbową, a nie fiskalną (podatkową). To też temat rzeka...

Dodano po 38 minutach 54 sekundach:
m.m pisze: Marudzie i powtarzanie ciągle tego samego nie ma większego sensu zwłaszcza że 90% ludzi nigdzie nie było, nigdzie nie dzwoniła i z nikim nie próbowała rozebrać tematu. Jakaś nie widzę tutaj speców którzy klepią topy w statach a nikt mi nie powie że kilkaset tysięcy zł ot tak przechodzi US koło nosa...
Ale przecież oczywistym jest, że gotowego rozwiązania na chwilę obecną nikt nie poda. Interpretacje między sobą się różnią, a co dopiero informacje uzyskane telefonicznie czy od różnej maści doradców podatkowych i to jeszcze ustnie.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: mnemonick » czwartek, 28 grudnia 2017, 02:16

Ostatnio kolega pokazywał mi jak gra w kasyna online (zagraniczne oczywiście).
Kupił 0.1BTC za 1500$, przelał do kasyna, tam mu się to zamieniło na 1500$ z automatu.
Z 1500$ zrobiło mu się za dobrą grę na koncie 50.000$ w kilka godzin po czym jedym ruchem przegrał wszystko.
W sumie w pewnym momencie dysponował (zarobił 49k$). Niby mógł je przelać, ale grał dalej... (choć z tym przelewaniem z powrotem róznie to bywa...czasem robią problemiki)
Pytanie: czy on ma zapłacić podatek 32% od kwoty 49.000$ ?
Nie chciałem go denerwować i dobijać tym pytankiem urzędowo-polskim, bo opłakiwał stratę 1000$...

Tak się zastanawiam czym się różni gra w kasynie od gry na giełdzie kryptwoalut ?
Nie jest to uregulowane. Nie jest do końca zakazane.
Zasady gry w kantorach są takie jak w tych kasynkach - czyli ustalone przez szalonego admina.
Histeryza cenowa , wygranych i przegranych taka jak w kasynie, prowizje ustalane ch.. wie jak, giełdy znikają i powstają szybciej nawet niż kasyna, czasem coś tam cofną, czasem uśrednią, nie dają żadnych faktur za usługę wymiany ( Kurde.. nawet allegro wystawia faktury). Blokują konta jak sobie chcą i jaki mają nastrój.

Sytuacja w Polsce:
1. Jak kupiłeś leganie to twoje wyciągi CSV prawdopodobnie nie wystarczą do tego żeby zakup odjąć od ew. zysków - bo CSV sa g... warte.
2. Jak handlowałeś na giełdzie (ale nic nie wypłacałeś) to CSV są jak najabardziej ok :) - płać !
3. Jak handlowałeś na giełdzie i wypłaciłeś kasę na konto i miałeś zysk - to nie udowodnisz skąd posiadasz środki (patrz punkt 1) oraz twoje wyciągi CSV z transkacji są g... warte , więc 75% konfiskaty i kary, kary i kary

Trochę widzę tutaj brak konsekwencji... :)

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kosma » czwartek, 28 grudnia 2017, 06:52

mnemonick pisze: Tak się zastanawiam czym się różni gra w kasynie od gry na giełdzie kryptwoalut ?
Różni się zasadniczo:
Kodeks Karny skarbowy
art. 107 § 2. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze hazardowej, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: prap0n » czwartek, 28 grudnia 2017, 07:44

Przeczytalem na szybko 18 stron tematu. Jak macie troche kasy do opodatkowania to prosta rada: wyjezdzcie na ok 200 dni do kraju gdzie prawo jest normalne, dzieki temu zmienicie rezydencje podatkową i zaplacicie podatek w normalnym kraju - jeszcze wam za to podziekuje a nie beda probowali doj**** wiecej. Jak kraj ma umowe o unikaniu podwojnego opodatkowania to jeszcze lepiej. Nie zadziala w kazdym przypadku, ale w wielu pomoze. Nie ma tu nic nielegalnego, podatki placi sie tam gdzie sie mieszka. Oczywiscie temat trzeba dokladnie opanowac, ale jest to bardzo dobrze opisane - daty sa dosc wazne.

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy i jak rozliczać podatki za kupno/sprzedaż kryptowalut?

Postautor: kosma » czwartek, 28 grudnia 2017, 07:53

Dochody uzyskane do dnia wyjazdu rozlicza się w Polsce.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 23 gości