Wezwanie US

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 lutego 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Wezwanie US

Postautor: newbitix » piątek, 31 marca 2017, 09:18

Witam ponownie,
Wiem że minął już miesiąc jednak z US nie mam wciąż żadnej odpowiedzi... nie wiem czy to dobrze czy źle, jednak spodziewałem się jej w ciągu dwóch tygodni - tak jak przemiła pani w US wspomniała. Sprawa pewnie nie jest zamknięta; podejrzewam że "nabiera mocy urzędowej" i każe mi uzbroić się w cierpliwość. Cicha nadzieja że o mnie zapomnieli jest prawdopodobnie złudna ;)
Także sprawa dalej "stoi w zawieszeniu"

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wezwanie US

Postautor: peper0 » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 22:45

@newbitix: Minęły prawie 3 miesiące. Jakieś nowe wieści?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Wezwanie US

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 27 czerwca 2017, 08:51

Ostatnio aktywny:
piątek, 31 marca 2017, 09:18
UPS.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 lutego 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Wezwanie US

Postautor: newbitix » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 18:19

Witam!
Wiem że minęło dużo czasu - nie moja wina - US nie mógł się przez ten czas ogarnąć. To że nie byłem aktywny nie znaczy że siedzę ;)

Update świeży z dziś - i prawdopodobnie ostatni, nie spodziewam się dalszego rozwoju sprawy.

Więc ustalenia są następujące:
- US musiał ściągnąć PIT z innego US (mialem przeprowadzkę) dlatego to tyle trwało
- Pani podczas rozmowy chciała listę krajów w których były giełdy. Z własnej inicjatywy zasugerowała Japonię - dla mnie to jasny znak i potwierdzenie, że moim "dobroczyńcą" jest MtGox
- zadeklarowałem (zgodnie z prawdą i na piśmie), że obrót BTC nie dotyczyły DG (od tego też zależała interpretacja i poźniejsza deklaracja)
- sprawa była skupiona tylko na 2013 i 14 - żadnych ustaleń co do 15
- Panie w US nie były pewne do której interpretacji MF się odnieść. Stanęło na ostatniej, gdzie BTC wykazuje się w przychodach i wydatkach w PIT 36, sekcja "pozostałe" (prawo działa wstecz?)
- wymagana korekta w 2013 - przeniesienie z PIT38 na 36 zyskow i strat na ten PIT (sumaryczny podatek wiec bedzie liczony od roznicy - uwaga! straty, jako zakup, zostały zaakceptowane, przy dokumentacji zakupu w postaci wyciągów z kont)
- wymagana korekta 2014 - były wtedy straty, ktore olałem, wiec nie zlozylem PIT38, co nie było straszne, ALE pani by chciała by były tak samo, mimo strat, rozliczone w PIT36
- inna kluczowa rzecz to było zadeklarowanie, że wyciągi są kompletne jeśli chodzi o te dzialania

Suma summarum:
- VAT - nie
- PIT36 wiersz "inne"
- wykazujemy I ZYSKI I STRATY, a podatek płacimy od RÓŻNICY
- straciłem więc dużo czasu, zeby zlozyc poprawkę na piśmie, i wszystko wskazuje na to, ze kwotowo też nie będzie żadnej rożnicy
- dokładność przeliczania kursów waluty nie była w ogóle brana pod uwagę

Więc jedyną moją winą było użycie złego formularza. Podatek przez to nie stał się większy. Na dniach będę składał korektę - jeśli nic więcej nie powiedzą, to będzie wszystko, sprawa zamknięta.

BTW panie były miłe i pomocne, odpowiadały rzeczowo na moje pytania.

Na pytania chętnie odpowiem - o ile będę mógł

mwm
Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Wezwanie US

Postautor: mwm » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 20:26

Dzięki za informacje, miałem ten wątek w obserwowanych bo z US różnie bywa. Dobrze że w US trafiłeś na osoby które chcą pomóc a nie tylko kasę wyciągnąć.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wezwanie US

Postautor: miso20 » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 20:39

@newbitix, również dzięki za info, fajnie że pamiętałeś ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wezwanie US

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 21 sierpnia 2017, 21:04

Czyli najlepiej będzie z ewentualnych zysków ponakupować broni palnej czy narkotyki przez tora tak by udowodnić stratę w zeznaniu? Do mnie US przestał się nawet odzywać. Co roku zwracali podatek, co roku wypełniałem samemu i bez problemów, w tym roku masa ludzi nie otrzymuje nawet zwrotu podatku. Co to jest? Rozumiem, że w przypadku błędu US, muszą jeszcze oddawać odsetki.

Ten kraj to biurokratyczny niewypał.

Mam przejmować się duperelami, a grube zyski z flipów nieruchomościami czy ziemią to mogę sobie spokojnie olać? Absurd połączony z gangreną.

Robią nas jak chcą i kiedy chcą, a nazywają to "Prawo".

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 lutego 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Wezwanie US

Postautor: newbitix » wtorek, 22 sierpnia 2017, 14:12

Dzięki, mam nadzieję że pomogłem lub pomoże to komuś w przyszłości :)

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości