Sprzedaż bitcoinów a PIT

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedaż bitcoinów a PIT

Postautor: grzes1337 » piątek, 9 grudnia 2016, 12:31

Witam.
Ostatnio wyczaiłem, że mam na karcie SIM parę złotych które i tak by się zmarnowało. Znalazłem stronkę która oferuję zakup BTC za SMS. Aktualnie mam około 20zł w bitcoinach i chciałbym je sprzedać otrzymując przelew na moje konto bankowe. Dokładnie chcę skorzystać z usług InPay. Aktualnie nie ukończyłem 18 roku życia i konto które mam założył mi mój rodzic. Czy przy tak małej kwocie mój rodzic musi gdzieś wpisywać i płacić jakieś podatki? Sprzedam je tylko raz i chcę otrzymać zł na moje konto. Nie znam się na prawie ale widziałem, że ostatnio dużo się zmienia co do bitcoina i chcę wiedzieć jak wygląda sytuacja na tą chwile tj. 09.12.2016r. Dziękuje za każdą pomoc :D

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedaż bitcoinów a PIT

Postautor: pm7 » piątek, 9 grudnia 2016, 12:41

Jakbyś znalazł 20zł na ulicy, rozliczyłbyś to w podatkach? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedaż bitcoinów a PIT

Postautor: Wymazywanie » piątek, 9 grudnia 2016, 12:42

grzes1337 pisze: Czy przy tak małej kwocie mój rodzic musi gdzieś wpisywać i płacić jakieś podatki?
NIE. Masz poniżej 18, pewnie nie pracujesz nigdzie na umowę. Twój dochód nie przekracza na pewno kwoty wolnej od podatku. Poniżej 18 roku życia rozliczasz się włącznie z rodzicami. Przy kwocie o której piszesz nie zawracaj sobie głowy. Nawet jeśli niby musisz to doliczyć do rodziców, to daj spokój.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedaż bitcoinów a PIT

Postautor: grzes1337 » piątek, 9 grudnia 2016, 13:06

No tak myślałem, dzięki za info ale nie mam 18 lat i nie chcę robić problemów, dlatego chciałem się upewnić bo jak znajdę 20zł na ulicy to nie będzie to nigdzie odnotowane a jak mam przelew na konto to tak

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Sprzedaż bitcoinów a PIT

Postautor: adam1226 » piątek, 9 grudnia 2016, 13:10

grzes1337 pisze: No tak myślałem, dzięki za info ale nie mam 18 lat i nie chcę robić problemów, dlatego chciałem się upewnić bo jak znajdę 20zł na ulicy to nie będzie to nigdzie odnotowane a jak mam przelew na konto to tak
Zawsze mozesz cos kupic za te btc ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Sprzedaż bitcoinów a PIT

Postautor: ArekW » piątek, 9 grudnia 2016, 13:44

@grzes1337
Istnieje coś takiego jak kwota wolna od opodatkowania, która jest 2 rzędy wilekości większa niż twój przychód. Daj sobie spokój i ciesz się dodatkowymi pieniędzmi. Twój wiek nie ma większego znaczenia, jako nieletni też mógłbyć uzyskiwać przychody i je opodatkowywać wg stawek PIT.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedaż bitcoinów a PIT

Postautor: prezes » piątek, 9 grudnia 2016, 13:56

Istnieje też zwolnienie z podatku przy darowiźnie dla najbliższej rodziny ale to wszystko musisz zgłaszać do US, czyli jak zarobiłeś mniej niż wolna kwota od podatku to też to powinieneś zgłosić. To tyle teorii prawa, a praktyka wygląda tak, że nie wiem czy 0,00001 % zgłasza prezenty, napiwki, i inne drobne do US.

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
Ten post napisałem tak tylko a pro po tej nowej ustawy, że za błąd na fakturze mogą Cie wsadzić na 3 lata do paki.

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
Ale żeby nie zabrzmiało to tak strasznie to w polskim prawie mamy całą masę takich pustych paragrafów, których nikt od dawna nigdy nie wykorzystywał.

Dodano po 30 sekundach:
Bo piszą je teoretycy, co o praktyce nie mają zielonego pojęcia.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 9 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedaż bitcoinów a PIT

Postautor: grzes1337 » piątek, 9 grudnia 2016, 17:21

adam1226 pisze:
grzes1337 pisze: No tak myślałem, dzięki za info ale nie mam 18 lat i nie chcę robić problemów, dlatego chciałem się upewnić bo jak znajdę 20zł na ulicy to nie będzie to nigdzie odnotowane a jak mam przelew na konto to tak
Zawsze mozesz cos kupic za te btc ;)
Hahah ciekawe co, nie znam aktualnie żadnego sklepu który przyjmuje bitcoin :D ale słyszałem, że Steam akceptuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Sprzedaż bitcoinów a PIT

Postautor: adam1226 » piątek, 9 grudnia 2016, 18:18

grzes1337 pisze:
adam1226 pisze:
grzes1337 pisze: No tak myślałem, dzięki za info ale nie mam 18 lat i nie chcę robić problemów, dlatego chciałem się upewnić bo jak znajdę 20zł na ulicy to nie będzie to nigdzie odnotowane a jak mam przelew na konto to tak
Zawsze mozesz cos kupic za te btc ;)
Hahah ciekawe co, nie znam aktualnie żadnego sklepu który przyjmuje bitcoin :D ale słyszałem, że Steam akceptuje.
Mozesz tez zaplacic pośrednio poprzez inpay.. chociaz co do akceptacji to polecam forum jest duzo informacji o miejscach akceptujacych btc
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości