Bit Bay a podatek

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: prezes » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:00

@coincircut, z interpretacjami choćby miały być kpiną niestety jest tak, że każda następna to jest Ctr+C Ctr+V
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: coincircut » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:05

@prezes, tu niestety muszę Ci przyznać rację :/

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: mojzesz88 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 17:10

Skoro wynik koncowy i tak jest ten sam. Tylko chodzi o udokumentowanie wplat wyplat i przelewow miedzy gieldami

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: alterego » wtorek, 28 listopada 2017, 10:27

Dobra jeszcze raz, mówicie o fiatach, ale jak na giełdzie się sprzeda krypto za fiaty, to już jest ten obowiązek, czy dopiero jak się wypłaci to na konto w banku?

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: coincircut » wtorek, 28 listopada 2017, 11:37

@alterego, już wiele razy pojawiało się na tym forum, że według obecnie wydanych indywidualnych interpretacji podatkowych obowiązek podatkowy zachodzi po dokonaniu transakcji (wypłaty z giełd nie mają nic do tego).

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: alterego » wtorek, 28 listopada 2017, 11:38

Tak widziałem nawet w tym wątku, ale pojawiały się kolejne i kolejne, więc wolałem się upewnić.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: mojzesz88 » wtorek, 28 listopada 2017, 14:25

Czyli placimy podatek od wszystkiego co jest na gieldzie? Po kursach z dnia zakupu?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: ademu » wtorek, 28 listopada 2017, 15:15

Witam,
Chciałem się podpiąć pod temat - (jeśli zły wątek/dział to przepraszam...)

moja sytuacja:
W 2013 roku przez kilka miesięcy bawiłem się kopaniem, później przestałem i zapomniałem o sprawie.
Robiłem to prywatnie, badawczo - wtedy jako ciekawostka bez nastawiona na realny zysk...
Teraz odkurzyłem mój portfel i chciałbym go spieniężyć...

Pytanie1:
Rozumiem, że po przelaniu BTC na giełdę (BitBay w moim przypadku) i zamiany ich na ZŁ (fiat) a dalej przelew zwykły na moje konto - będę miał obowiązek podatkowy 18/32%
- Czy PIT37 rubryka „Prawa autorskie i inne prawa, o których mowa w art. 18 ustawy” (pozycje 52 i 53) - będzie odpowiednia?

Pytanie2:
Czy i jakie mogę mieć problemy po sprzedaży - chodzi o potencjalne pytania skąd pochodzą moje BTC?
Czy US możne się zainteresować jak pozyskałem środki? Jak się tłumaczyć?
Kopałem prywatnie bez działalności - nie rozliczałem tego "wirtualnego dochodu" w 2013
Mam jedynie informacje o wpływaniu środków z kopalni (która już nie istnieje) na mój portfel - wszystkie daty z 2013 roku

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: Barragol » sobota, 2 grudnia 2017, 09:04

prezes pisze:
coincircut pisze: Natomiast według dotychczas wydanych interpretacji podatkowych dochód liczymy na podstawie każdej transakcji z fiat.
Zapomniałeś o ostatniej interpretacji, gdzie podatek liczymy rówiez przy wymianie kryptowaluty na kryptowalute.
http://kryptowaluty.info.pl/niekorzystn ... yptowalut/
Nie rozumiem jak można od tego zapłacić podatek, gdy wymieniamy krypto na krypto to nie ma żadnego zysku ani straty, nie da się inaczej wymienić niż po aktualnym kursie.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: luryxyt » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 18:24

Witam.
Mam pytanie.
Otóż wchodząc na giełdę BitBay, wpłaciłem 1,5k, tylko że wyglądało to w następujący sposób. Czekając na weryfikacje konta, przelałem koledze kasę (z mojego banku na jego bank), po czym on wpłacił na BitBay i przelał mi w BTC na moje konto BitBay.

Teraz sytuacja wygląda następująco, jeżeli chciałbym wypłacić wkład czyli 1,5k to mogę to zrobić normalnie na swoje konto? Nie doczepią się mnie o to przy rozliczeniach? Czy muszę odwrotnie jak wpłaciłem, czyli na BitBay kolegi, potem na jego konto i na moje?

Pytanie nr2.
W przypadku wspólnego prowadzenia konta giełdowego, jak wygląda rozliczenie podatkowe? Przykładowo prowadzić jedno konto ze znajomym.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 9 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: flexiuk » wtorek, 5 grudnia 2017, 13:58

Witam
To ja przedstawię taką sytuację. Rok 2017 wpłaciłem na BB 10 tyś kupiłem za całość krypto, później ją sprzedałem otrzymując 12 tyś i za tą kwotę ponownie zakupiłem krypto i trzymam na dłużej . Jednocześnie dopłaciłem do giełdy 5 tyś i dokupiłem coiny . I teraz rozliczając rok 2017 czy moje koszty uzyskania to 10 tys, przychód 12 tyś dochód 2 tyś i od tego 18% ?, czy może koszt uzyskania to 15 tys , przychód 12 tyś , dochód czyli strata -3 tyś . A co w przypadku rozliczenia 2018 ,w którym sprzedał bym wszystko otrzymując np 20 tyś , czy moimi kosztami dochodu mogły być te 15 tyś z roku 2017 i wtedy zapłacił bym 18% od 5 tyś ?

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: tutkatz » środa, 6 grudnia 2017, 13:07

flexiuk pisze: Witam
To ja przedstawię taką sytuację. Rok 2017 wpłaciłem na BB 10 tyś kupiłem za całość krypto, później ją sprzedałem otrzymując 12 tyś i za tą kwotę ponownie zakupiłem krypto i trzymam na dłużej . Jednocześnie dopłaciłem do giełdy 5 tyś i dokupiłem coiny . I teraz rozliczając rok 2017 czy moje koszty uzyskania to 10 tys, przychód 12 tyś dochód 2 tyś i od tego 18% ?, czy może koszt uzyskania to 15 tys , przychód 12 tyś , dochód czyli strata -3 tyś . A co w przypadku rozliczenia 2018 ,w którym sprzedał bym wszystko otrzymując np 20 tyś , czy moimi kosztami dochodu mogły być te 15 tyś z roku 2017 i wtedy zapłacił bym 18% od 5 tyś ?
Mając działalność gospodarczą mógłbyś bez problemu sobie wliczyc w koszty ale jako osoba prywatna najlepiej jakbyś zadzwonił z tym pytaniem do twojego urzędu i niech kombinują. Skarbówka podobno niechętnie uwzględnia koszty osób prywatnych.

Edit: w sumie jak planujesz pobawić się krypto i masz pracę na etacie to warto rozważyć działalność po pierwsze, ze względu na koszty które można odliczać a po drugie dlatego, że w świecie krypto bardzo łatwo wpaść w 32% podatku.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: xrezz » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 21:18

Przewertowałem ten temat i inne... i szczerze już mam dość :P

Czy ktoś może jasno wyjaśnić jak to się wszystko odbywa?
Pracuje za granicą, pieniądze na giełdę BitBay przelałem w € a nastepnie kupilem dana ilosc kryptowaluty a następnie sprzedałem ją za złotówki... i się tak bawie sporadycznie, wykrecilem 10tys. zł na plus ale setkami operacji, że tak to nazwę, przecież to mija się z celem zapisywanie każdej operacji, tym bardziej, że dopiero teraz się dowiedziałem o tym a stare historie pousuwałem... czy nie lepszym rozwiazaniem byłoby potwierdzenie przelania danej sumy na gielde a nastepnie na koniec roku wykaz stanu konta gieldy wliczajac w to ewentualne wyplaty w danym roku? I takim o to sposobem zamykac kazdy rok i sie rozliczac?
Druga sprawa wszedzie jest mowa o BitCoinie jako tej walucie glownej z ktorej trzeba sie rozliczac i ktora biora pod uwage jak to sie ma do innych walut? np. ETH?
Z podatku rozliczam sie przez Polska firme ale zagranicznie, a w Polsce tylko podatek zerowy.

Kolejna kwestia jest taka, ze np. BitBay nie przedstawia w US itd. naszych danych i zarobkow... wiec na jakiej podstawie moga sie do nas przyczepic, nie majac na Nas nic? Bo ktos im powiedzial? Pracuje za granica, wiec zarabiam sporo... i czasem se wyplace drobne przykladowo 1000 z bankomatu, nie przelewajac na swoje konto wgl.
Portfel na gieldzie to chyba nie konto bankowe, prawda? Wiec nikt do tego wgladu nie ma?
Jestes osoba fizyczna, pracujaca za granica ale nie na wlasnej dzialanosci tylko po prostu w firmie, zwykly pracownik, i robie sobie to sporadycznie jako moje zainteresowanie no i nie usmiecha mi sie kazdej transakcji zapisywac bo w ciagu calego roku ile tego bedzie... to chyba im sie w tej tabelce nie zmiesci przy PIT, bo jak teraz kupie za 100 a sprzedam za 50, to mam juz jednorazowo 50zł a zrobie tak 300 razy... z roznymi kwotami itd. beda dodrukowywac kolejne kartki by to wszystko pomiescic? Cos nie halo.

Proszę o jakieś konkretne rozjaśnienie, przepraszam za paste :P dopiero zaczerpuje wiedzy, pozdrawiam!

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: mojzesz88 » wtorek, 12 grudnia 2017, 19:29

Jak wyplace urobek na konto w fiatach i wplace go spowrotem na gielde albo i wiecej i kupie za to alty to unikne podatku w tym roku?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 64
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: Znaku510 » wtorek, 12 grudnia 2017, 20:30

xrezz pisze: Przewertowałem ten temat i inne... i szczerze już mam dość :P

Czy ktoś może jasno wyjaśnić jak to się wszystko odbywa?
Pracuje za granicą, pieniądze na giełdę BitBay przelałem w € a nastepnie kupilem dana ilosc kryptowaluty a następnie sprzedałem ją za złotówki... i się tak bawie sporadycznie, wykrecilem 10tys. zł na plus ale setkami operacji, że tak to nazwę, przecież to mija się z celem zapisywanie każdej operacji, tym bardziej, że dopiero teraz się dowiedziałem o tym a stare historie pousuwałem... czy nie lepszym rozwiazaniem byłoby potwierdzenie przelania danej sumy na gielde a nastepnie na koniec roku wykaz stanu konta gieldy wliczajac w to ewentualne wyplaty w danym roku? I takim o to sposobem zamykac kazdy rok i sie rozliczac?
Druga sprawa wszedzie jest mowa o BitCoinie jako tej walucie glownej z ktorej trzeba sie rozliczac i ktora biora pod uwage jak to sie ma do innych walut? np. ETH?
Z podatku rozliczam sie przez Polska firme ale zagranicznie, a w Polsce tylko podatek zerowy.

Kolejna kwestia jest taka, ze np. BitBay nie przedstawia w US itd. naszych danych i zarobkow... wiec na jakiej podstawie moga sie do nas przyczepic, nie majac na Nas nic? Bo ktos im powiedzial? Pracuje za granica, wiec zarabiam sporo... i czasem se wyplace drobne przykladowo 1000 z bankomatu, nie przelewajac na swoje konto wgl.
Portfel na gieldzie to chyba nie konto bankowe, prawda? Wiec nikt do tego wgladu nie ma?
Jestes osoba fizyczna, pracujaca za granica ale nie na wlasnej dzialanosci tylko po prostu w firmie, zwykly pracownik, i robie sobie to sporadycznie jako moje zainteresowanie no i nie usmiecha mi sie kazdej transakcji zapisywac bo w ciagu calego roku ile tego bedzie... to chyba im sie w tej tabelce nie zmiesci przy PIT, bo jak teraz kupie za 100 a sprzedam za 50, to mam juz jednorazowo 50zł a zrobie tak 300 razy... z roznymi kwotami itd. beda dodrukowywac kolejne kartki by to wszystko pomiescic? Cos nie halo.

Proszę o jakieś konkretne rozjaśnienie, przepraszam za paste :P dopiero zaczerpuje wiedzy, pozdrawiam!
Jeżeli sobie kupisz nowe auto lub dom za te pieniądze to wtedy US się doczepi i zapyta skąd ja masz. Nie przez BitBay, większość paniki tutaj wynika z niewiedzy. I trudno się dziwić, bo niewiedza to aktualnie skrót do "podatek od krypto". Interpretacje indywidualne pokazują, że aktualnie nasz wspaniały rząd nie potrafi sobie poradzić z krypto i pewnie przez długi czas jeszcze nie będą potrafili. Ja zanoszę ostateczny stan konta na giełdzie po roku i odejmuje od niego transakcje krypto, których dokonałem za własne PLNY. Moje logi to również 300/400 stron, ale też traktuje to jako zabawę, spędzając przy tym może 2-3 godziny tygodniowo, więc rozliczać się będę jako osoba fizyczna. Jeżeli poproszą o wyjaśnienie to wydrukuje logi i im zaniosę, są braki w historii przez winę giełdy, ale minie dobre pare miesięcy zanim się przekopią przez to...

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: bl4ck » wtorek, 12 grudnia 2017, 22:38

@Znaku510, jesteś jak mrówka i szansa na twoją kontrolę jest bliska zero... płacisz czysty podatek żadnych vatów sratów czysta kasa dla nich jesteś dla nich bogiem.. setki osób gra na giełdach forexach i co rok w picie mają dodatkowy dochód i nikt ich nigdy w życiu nie kontrolował.

Takich ludzi jak MY powinni po rękach całować... zobacz jak wzbogaciły się elektrownie mówi się wszędzie że na całym świcie pobór prądu wzrósł zobacz jak akcje amd poszły do góry nie nadarzają z produkcją... wszystko się rozwija najlepsze jest to że MY pompujemy kasę do polski, w ten sposób państwo staje się bogatsze i to dzięki NAM!

I niech te dziady nas nie blokują dodatkowymi podatkami bo albo nie dostaną nic bo NAM się odechcę grania i zarabiania, albo ludzie będą kombinować żeby tylko nie zapłacić.

Dodano po 7 minutach 47 sekundach:
wiem że to nie w temacie krypto tylko podatku ale jak to przeczytałem to mi gul podskoczył..
Jeżeli otrzymujesz prawo do nieodpłatnego wykorzystywania lokalu na cele prowadzonej działalności gospodarczej od osoby niespokrewnionej, np. koleżanki – prawo podatkowe Twoją oszczędność traktuje jako przychód z działalności gospodarczej. Musisz oszacować wartość takiej umowy – tzn. ile należałoby zapłacić, gdyby lokal miał być wynajęty. Ta kwota stanowi Twój przychód i podlega opodatkowaniu.

To generalna zasada podatkowa, która stanowi, że jeżeli przedsiębiorca otrzyma coś nieodpłatnie, to musi to wycenić zgodnie z wartością rynkową i uznać za przychód podlegający opodatkowaniu.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: mnemonick » sobota, 16 grudnia 2017, 23:49

ArekW pisze:
elemeleq pisze:
ArekW pisze:Dokument PDF z Bitbay ma taką samą moc jak twoje własne oświadczenie.

Wychodzi na to, że mam siedzieć z kamerą, która kręci mnie, monitor i nagrywać każdą transakcję, żeby przypadkiem nie pomyśleli, że sfabrykowałem PDF.

Skoro nie PDF, nie CSV, to co ma moc prawną w przypadku, gdy giełda pójdzie do piachu?
Nie napisałem nic o mocy prawnej.

Wyjasniam jeszcze raz, że dla organów skarbowych podczas kontroli dokument w formacie np. PDF wytawiony przez spółke z o.o. (dowolna giełda krypto) potwierdzający operacje na twoim koncie ma taką samą moc jak twoje oświadczenie albo własnoręczna tabelka wykonana w XLS.

Między innymi po to możesz skorzystać z pomocy doradcy podatkowego, który nie musi znać specyfiki bitcoin, aby wyjaśnił ci w jaki sposób możesz udokumentować faktyczne koszty uzyskania przychodów. Jednak dalej powtarzam, że osoby fizyczne, które nie prowadzą JDG, nie powinny kombinować i wskazywać kosztów podatkowych bo w przypadku kontroli organ zakwestionuje to.

Problem z kosztami znika, jeżeli handel bitcoin odbywa się po przez działaność gospodarczą, tutaj masz pole do popisu, lokal, prąd, telefon, komputer, tusz do drukarki, samochód służbowy itp.
pm7 pisze:Ktoś od strony giełdy powinien przechowywać zapisy transakcji przez ileś lat, nawet jeżeli giełda już padła.
Moim zdaniem żadna ustawa nie narzuca spółce z o.o. (potocznie giełdzie krypto), która pośredniczy w handlu kryptowalutą, aby przechowywać przez jakiś czas zapisy transakcji.

A to dzięki temu, że rynek giełd krypto nie jest regulowany.
Odświeżenie cytatu.

W 2013 roku kupiłem od Bitcurrexa bitcoiny. Wiadomo, currexa już nie ma. Ale mam na to nastepujące "kwity": mam wyciągi przelewów do currexa z mBanku. Mam dodatkowo meile od currexa na gmail-u pokażujące każdą transakcję. Po jakim była kursie, prowizja itd. Chcę oczywiście wrzucić koszt zakupu na currexie w obliczenie dochodu. Pytanie czy takie meile i przelewy sa podstawą do tego ? Gmail to "legitna" firma. W razie czego można sprawdzić czy to sa autentyczne meile od dawnego currexa. Jak dla mnie takie meile sa bardziej ważne niż export excela lub csv z Bitstampa. Choć kto sprawdzi że to byly meile faktycznie od serwera currexa? W zasadzie nie wiem jakby miałoby też wyglądać takie sprawdzanie w przypadku istniejących firm? Co przychodzi urzednik i przy nim się loguje do Bitstampa albo Coinabase ? Albo co? Prosi giełdę o wykaz transkacji? A w odpowiedzi dostaje meila z wyciiągem z połowy logów bo mieli własnie włam albo im się macierz rozsypała, albo są po prostu partaczami, którzy sa hakerami-programistami, ale niekoniecznie odpowiedzialni (patrz currex). Jak to się ma do czegokolwiek? W świecie realnym mamy licencjonowane giełdy akcji i forex, mamy umowy zbycia/kupna w przypadku praw majątkowych poświadczone notarialnie lub umowy. A tu co jest ? Weźmy taki MtGOX , Curex lub nawet Bitstamp, który prawie nie wyleciał w kosmos 2 lata temu przez hak i do tej pory nie wiadomo czy nie ma smrodu po tym wydarzeniu i czy nie narobili BTC (from air - tak jak niby MtGox kiedyś?)
Nie jestem urzędnikiem, ale realnie wpływy i wypływy fiat na moje konto w tradycyjnym banku powinny być podstawą do opodatkowania oraz kosztów, przynajmniej do czasu gdy to się nie wyklaruje. Bo jak narazie to interpretacje mówiace o zliczaniu transkacji z giełd odnoszą się jak do prawdziwych akredytowanych giełd , a jak narazie tak nie jest chyba nigdzie na świecie...? Skąd wiadomo że nie ma tam "baboli" z obliczeniem wartości. A to coś tam się źle mnożyło, a to źle uśredniało itd. Niby giełdy mają prcedury AML/KYC (polskie nawet tego nie mają) , ok... ale to ma się nijak do tego do czego zobligowane są prawidzwe giełdy w kwestii zabezpeczeń i rygorów fiskalnych, uśrednień itd. Tam są reguły. Jak to wygląda w dzikim świecie crypto i giełd robionych na kolanie przez Zdziśków i Mirków?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: bl4ck » niedziela, 17 grudnia 2017, 00:02

@mnemonick, Ja uważam że maile to za mało ..zresztą czy tak na prawdę dużo zyskasz na tym odliczeniu poniesionych kosztów?... śmiem wątpić że są to znikome wartości do zysków.

Początkujący
Posty: 196
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: lisek » niedziela, 17 grudnia 2017, 00:20

Jeśli na giełde wpłaciłem powiedzmy 9 tysiecy po wszystkich transakcjach i zakupach (krypto na portfelu) zostaje mi 8 tysiecy. To jako Koszt uzyskania prcychodu wpisuje 9 tysiecy a jako przychdów 8 tysiecy? Natomiast jesli w 2018 sprzedam krypto kupione w tym roku to wpisuje tylko przychod?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 483
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: mnemonick » niedziela, 17 grudnia 2017, 12:32

bl4ck pisze: @mnemonick, Ja uważam że maile to za mało ..zresztą czy tak na prawdę dużo zyskasz na tym odliczeniu poniesionych kosztów?... śmiem wątpić że są to znikome wartości do zysków.
To było tak: kupiłem w 2013 roku. W 2017 roku przez chwilę w styczniu sprzedałem , a następnie odkupiłem ze stratą. Transkacja sprzedaży była dosyć duża. Od niej mam zapłacić podatek. Niby mam BTC (trochę mniej niż zakupiłem w 2013 roku). W 2018 gdy przyjdzie do płacenia podatku, bitcoin może spaść do 0$ (tak jak wróżą to mędrcy finansiery), czyli wtedy co? Zosaje mi podatek od sprzedaży czegoś wirtualnego czego nigdy nikt nie widział i nie dotykał ? To jest jakaś paranoja.
A co do currexa - meile mam, przelewy z mBanku też. Czego można chcieć więcej ?

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość