Bit Bay a podatek

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: kirucha2 » niedziela, 12 listopada 2017, 22:12

ekonokomik pisze:
kirucha2 pisze:
RafaelGrey pisze: Bitbay nie musi wysyłać, wystarczy że US się do nich zgłosi z "prośba" :)
tak? a na jakiej zasadzie US wybiera osoby o ktore ma sie pytac?? losuje z puli wszystkich Polakow??? a moze alfabetycznie????
jak wam sie cos wydaje to prosze bardzo na koncu posta dopiscie : "tak mi sie wydaje"
Już Ci mówię. US może zwrócić się z żądaniem takich danych jeśli prowadzi kontrolę danej osoby. A osób do kontroli nie musi losować, bo może kontrolować te, które wypłacały cokolwiek z jakiejkolwiek polskiej giełdy.
Z tego co pamiętam, to banki same z siebie niczego do US nie raportują i nie mają takiego obowiązku. Ale raportują do GIIF. Od kilku lat zakładam (choć mam tylko przesłanki a nie pewność), że GIIF polecił bankom raportować o wszystkich transakcjach powiązanych z Bitcoinami (czyli głównie na/z giełd).
A od GIIF do US droga już nie jest taka długa.

No i pamiętaj, że US ma prawie 6 lat na kontrolę. Nawet jeśli teraz kryptowaluty są zaledwie podejrzane i wątpliwe, to za kilka lat mogą być zakazane i obwiniane o terroryzm, pedofilię i efekt cieplarniany. Wtedy US zacznie kontole.

PS. Tak mi się wydaje. 8-)
Szanowny kolego tak banki raprortuja przelewy do GIIF ale rozmowa dotyczy wyplaty karta bitbay . Bitbay sam z siebie nie raportuje danych konkretnych osob. Dlatego wymyslili karte aby ominac przelewy na konta bankowe, po ktorych dopiero US bezposrednio lub poprzez GIIF moze namierzyc osobe . Tak jak pisalam wczesniej wyplaty karta sa na ta chwile bezpieczne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: Rumcajs » niedziela, 12 listopada 2017, 23:24

może dałoby się przenieść cały ten temat do działu Bitcoin -> Kwestie prawne ?
Bo został odkopany a do takich spraw jest cały osobny dział.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: stradu » środa, 15 listopada 2017, 09:47

Czy moge w bitbay wymieniac sobie normalnie pln --> btc i odrazu je wyplacac na inna gielde bez zadnego odprowadzania podatku ani rozliczaniu sie z tego? Jest juz w koncu to wszystko wyjasnione? Bo w tym temacie to troche nie koniecznie sie wszyscy ze wszystkim zgadzaja :D

Jesli np kupie liski za pln i przeleje sobie to odrazu na portfel prywatny to jak to prawnie wyglada? Nic nie zarobilem na gieldzie ale zarabiam "usiebie na portfelu" (zakladam ze rosnie). Chodzi o moment obracania na gieldzie bo domyslalm sie ze jesli bede pozniej chcial wyjac z mojego portfela i zamienic na pln to podatek od przychodu musze zaplacic.

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: coincircut » środa, 15 listopada 2017, 11:49

@stradu, jeśli tylko zakupisz krypto na giełdzie i nie będziesz na niej wykonywał sprzedaży (holdowanie krypto na prywatnym portfelu), to nie masz od czego odprowadzać podatku, gdyż nie masz dochodu w fiat.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: stradu » środa, 15 listopada 2017, 15:02


Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 23 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: makarama » piątek, 17 listopada 2017, 13:43

WItam. Czy w takim razie osobie fizycznej nie wystarczą PDF-y wpłaty na giełdę i PDF-y wypłaty z giełdy. No bo jak ktoś okazyjnie robi jakieś transakcje, częściowo też poprzez giełdę inwestuje w kopanie albo w revshery itp, itd, z których zyski przychodzą również na giełdę to byłby najprostszy sposób. No i czy koszty uzyskania przychodu(PDF-y na giełdę) można rozliczyć po realizacji zysków w następnych latach? Dzięki i pozdro

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: coincircut » piątek, 17 listopada 2017, 14:27

@makarama, poczytaj sobie artykuły odnośnie rozliczania kryptowalut (obecnie jest już tego sporo) i zobaczysz, że przelewy z i na giełdę nie mają nic do obliczenia dochodu.

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: Początkujący81 » piątek, 17 listopada 2017, 14:52

Mnie ciekawi sprawa taka, że jeśli wpłacam 10 tys zł na giełdę np. BitBay kupuje za to BTC wysyłam na giełdę Bittrex i tam kupuje alty, które sprzedaje gdy cena wzrośnie za USDT po czym ponownie kupuje alty jak cena wzrośnie znów sprzedaje za USDT robię tak kilka albo kilkanaście razy czy robiąc tak potrzebuję mieć założoną działalność gospodarczą czy mogę to robić jako osoba fizyczna?

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: GórnikŚląski » piątek, 17 listopada 2017, 16:01

Ja nie wiem po co wy odprowadzacie podatki. :D

Naprawdę myślicie, że komuś by się chciało was ścigać za kilka złotych zarobku?

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: coincircut » piątek, 17 listopada 2017, 16:10

@GórnikŚląski, na forum jest trochę osób, którym "kilka złotych zarobku" przekształciło się w "dużooo złotych zarobku" :p

@Początkujący81, moim zdaniem jeśli dokonujesz wymiany z USDT a nie z USD (lub jakimkolwiek innym fiat) to raczej nie powinno nosić znamion działalności, ale tak na prawdę zależy od osoby interpretującej.

Początkujący
Posty: 122
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: -24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: GórnikŚląski » piątek, 17 listopada 2017, 22:58

@coincircut, Podaj może jakiś przykład. Dla mnie to jest martwienie się na zapas. Jeszcze nie zarobiłeś a już się boisz bo podatki.

Wyluzuj. 8-)

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: coincircut » sobota, 18 listopada 2017, 09:47

@GórnikŚląski, nie spinam się. Nikt z nas nie lubi płacić podatków, ale też nie wstawiajmy postów oznajmiających, że w ogóle nie trzeba ich płacić, bo nikt nas nie ścignie. Na tym forum przewija się na prawdę spora ilość czytelników i mogą się wśród nich znaleźć osoby, które sugerując się tego typu postami stwierdzą, że skoro są osoby, które nie odprowadzają podatków to i ja tak będę robił.

Jeśli zaś chodzi o przykłady, to mam Tobie podać nicki użytkowników czy co? Te forum jest pełne osób, które zaczynały "przygodę" z krypto już w 2013 roku lub nawet wcześniej. Spójrz na wykresy kursów to sam stwierdzisz, że nawet z tych "kilku złotych" obecnie zrobiły się niezłe sumki.

Dyskutant
Posty: 199
Rejestracja: 6 lipca 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: tutkatz » piątek, 24 listopada 2017, 18:07

GórnikŚląski pisze: Ja nie wiem po co wy odprowadzacie podatki. :D

Naprawdę myślicie, że komuś by się chciało was ścigać za kilka złotych zarobku?
Jeżeli uważasz, że masz lepszy pomysł na funkcjonowanie państwa, to załóż własną partię i jako program wyborczy wpisz, że zniesiesz wszystkie podatki. Zobaczymy jakie będziesz miał poparcie społeczne. Dopóki jednak nikt tego nie zrobił to widocznie ma to jakieś uzasadnienie i trzeba je płacić.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: alterego » poniedziałek, 27 listopada 2017, 15:26

Hej, ciężko przebrnąć przez te strony wątku, bo jest ich sporo. Obowiązek podatkowy jest rozumiem w momencie sprzedaży kryptowaluty, a nie wypłaty kasy na konto? A kogoś ścigała już skarbówka za brak odprowadzenia podatku? Po czym niby oni w ogóle wiedzą, że miało się przelew od giełdy. Banki im raportują takie przelewy?

Dodano po 8 minutach 45 sekundach:
Zaraz żeby nie było tysiąca postów, że podatki trzeba płacić itd. Proszę mnie tu nie kamienować, ja tylko pytam hipotetycznie, nie chcę nikogo oszukiwać :)

Aha i jak jest w przypadku wykopania krypto, czy nie ma to znaczenia, czy kupione czy wykopane?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: prezes » poniedziałek, 27 listopada 2017, 16:17

alterego pisze: Po czym niby oni w ogóle wiedzą, że miało się przelew od giełdy. Banki im raportują takie przelewy?
Wystarczy że giełda ma kontrolę skarbową z US albo UKS i dostają całą historię przelewów bankowych giełdy. Na tej podstawie US czy UKS może wystosować do danego użytkownika giełdy zapytanie o dany przelew. Już były na forum takie przypadki, że ludzie dostawali listy z UKSu, a to jest tylko jeden z możliwych przypadków kiedy US może zainteresować się Twoimi przelewami z giełdy.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: alterego » poniedziałek, 27 listopada 2017, 16:21

No ok, to ma sens, w sumie na giełdzie podaje się wszelkie swoje dane, dzięki.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 8 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: mojzesz88 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 16:30

To wkoncu placimy podatek od dochodu czy obrotu na gdzieldzie?!
Skoro wiekszosc wykonuja po kilkadziesiat albo i (dt)kilka set tranzakcji na dzien i te pieniadze nie wychodza z gieldy to z nich fizycznie nie korzystamy.
Wplacam x wyplacam y roznica
x-y=z(arobek) razy % podatku + wyciagi z gieldy i banku przelewow i po temacie

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: coincircut » poniedziałek, 27 listopada 2017, 16:52

@mojzesz88, podatek dochodowy zawsze płacimy od dochodu jak sama nazwa wskazuje. Jaki sens widzisz w obliczaniu podatku do obrotu?

Natomiast według dotychczas wydanych interpretacji podatkowych dochód liczymy na podstawie każdej transakcji z fiat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: prezes » poniedziałek, 27 listopada 2017, 16:54

coincircut pisze: Natomiast według dotychczas wydanych interpretacji podatkowych dochód liczymy na podstawie każdej transakcji z fiat.
Zapomniałeś o ostatniej interpretacji, gdzie podatek liczymy rówiez przy wymianie kryptowaluty na kryptowalute.
http://kryptowaluty.info.pl/niekorzystn ... yptowalut/
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: coincircut » poniedziałek, 27 listopada 2017, 16:58

@prezes, celowo ją pominąłem żeby nie wprowadzać zamieszania w prostym tłumaczeniu, a ponadto osobiście uważam, że ta interpretacja to jakaś kpina i urzędnik, który się tym zajmował nie podszedł rzetelnie do tematu (coś wymieniamy na coś innego - to musi być barter).

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości