Bit Bay a podatek

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: xbladexx » piątek, 27 kwietnia 2018, 11:40

kajetan pisze: ale przynajmniej ustalili po ile było BCH gdy się wygenerowało
No załóż że ustalili cene 299$... chcesz wysłać na giełdę gdzieś? MOGLES ? bo przeciez cena mogla poleciac na ryja na 1$....
Cena poleciala na 1$ ale Tobie podatek wsadzili od 300$ - nieźle.
BCH mialo bloki po 6godz... 12godz minoł z tydzien zanim się dało przesyłać na giełdy.
Jak dla mnie ta cena jest mocno naciagana.
Pozatym w USA jest masakra tam nawet minig podatkują na wszytko maja podatek moze tylko PCC nie mają.
Uważam że USA jest ostanim krajem na którym trzeba się skupiać w podatkach jako wzór do brania.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: kajetan » piątek, 27 kwietnia 2018, 11:45

xbladexx pisze:
Naprawdę jak ludzie tutaj jak "niewolnicy" zaczną doszukiwac się forków
Oj przestań udawać Spartakusa wzniecającego bunt wśród gladiatorów (nawet jeśli też używali wideł). W ogóle zaskakujące, że jako nie-niewolnik płacisz jakiekolwiek podatki, w końcu są każdemu niedogodne, bo trzeba jakąś kasę oddać, a minister mówił, że podatnik ma płacić tylko jak jest dogodność podatkowa ;-)
A serio - jest problematyczna sytuacja, trzeba ją jakoś rozwiązać, tak zapłacić, żeby nie zbankrutować, ale żeby i nie ryzykować zanadto. Jeśli podatek z forka to grosze, to lepiej zapłacić i mieć to potem w dupie, niż tę dupę nadstawiać.

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
xbladexx pisze:
Pozatym w USA jest masakra tam nawet minig podatkują na wszytko maja podatek moze tylko PCC nie mają.
Uważam że USA jest ostanim krajem na którym trzeba się skupiać w podatkach jako wzór do brania.
Opowiadałem znajomym z USA o naszym PCC. Szczęki opadły im na ziemię. Ale faktycznie też mają ten system podatkowy porąbany, u nich kodeks podatkowy zajmuje całą półkę i ciągle rośnie, więc nawet doradcy nie są w stanie wszystkiego przeczytać.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: xbladexx » piątek, 27 kwietnia 2018, 11:47

benq pisze: Gorzej jak giełdę zhakują, a Tobie zostanie podatek od transakcji, za środki, których już nie masz. Kosztu nie odliczysz, bo nie doszło do sprzedaży. Chore zasady.
Trzeba mieć podstawy do naliczenia podatku jakies papiery.
Środki na giełdzie nie są technicznie twoimi srodkami giełda wisi Ci tylko BTC.

Jak shakowano Goxa to US tez chcial kase od sprzedanych na goxie transakcji ale wiesz co ?
G. dostał bo giełda padłą a dokumentów nie ma i nie będzie hahaha.
Jak ktos sam na siebie nie doniesie to mogą go w pompke pocałować.
Wg. ustawy należy mieć środki do własnej dyspozycji wystarczy używać zdecentralizowanych giełd np
bitshares i po problemie z forkami. Bo nie masz dostepu do klucza btc. i ELO...

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: kajetan » piątek, 27 kwietnia 2018, 12:02

xbladexx pisze:
Jak shakowano Goxa to US tez chcial kase od sprzedanych na goxie transakcji ale wiesz co ?
G. dostał bo giełda padłą a dokumentów nie ma i nie będzie hahaha.
I pewnie dlatego KAS chce zrobić backup bezpieczeństwa z serwerów wszystkich polskich giełd ;-)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: bl4ck » piątek, 27 kwietnia 2018, 12:07

@kajetan,
BitBay
Strona BitBay

Wspieramy przetwarzanie danych z operacjami wykonanymi na platformie BitBay 3.0, jak i na starszej wersji BitBay 2.0.

W generowanym raporcie zawierane są transakcje:

Kupno z uwzględnieniem prowizji
Sprzedaż z uwzględnieniem prowizji
Hard-forki
Otrzymanie środków z programu afiliacyjnego
Zwrot prowizji
Do pobrania historii z platformy BitBay 3.0 wymagane jest udostępnienie klucza API z dostępem do odczytu historii transakcji.
Do pobrania historii z platformy BitBay 2.0 wymagane jest przesłanie wyciągu z giełdy.
rozliczkryptowaluty

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 27 listopada 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: Barragol » piątek, 27 kwietnia 2018, 14:24

Intepretowanie forka jako przychodu to kompletna paranoja, aktywuje nam przychod kiedy nie dokonujemy zadnych transakcji. Czyli wystarczy ze developerzy dokonaja zmian wymagajacych updatu softwaru i juz aktywuje sie nam przychod. Wyobrazmy sobie sytuacje ze kupujemy bitcoina za 10tys. i developerzy robia zmiany ktore technicznie sa forkiem. I teraz w momencie forka aktywuje mi sie przychod/koszt? Albo moze jeszcze inaczej na to spojrzec - to za co zaplacilismy 10tys. umiera, dostajemy w zamian nowa kryptowalute, o tej samej nazwie, w momencie forka ma wartosc 0 ale za to gdy ja sprzedamy to mamy koszt 0, stary chain umiera i nie jestesmy nawet tego w stanie sprzedac zeby zrealizowac strate tych 10tys. Gdzie tu jakakolwiek logika?

Tez ciekawy przyklad z tego miesiaca jeszcze, monero dokonalo hardforka w wyniku czego powstalo 5 nowych walut, i teraz jak ktos kupil monero przed tym forkiem to do ktorej z nich mozna przypisac koszt kupna? Na pewno nie do tej co teraz nazywa sie monero, bo to jedyna z nich ktora na pewno mozna uznac za nowa walute jako ze zmienila zasady sieci (czyli koszt 0 mimo ze zaplacilismy).

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: japu » piątek, 27 kwietnia 2018, 15:42

@Barragol, fork jako automatyczny przychod to absurd. A jak ktos nie zupgraduje portfela to niby ma ale nie ma :). To jest poklosie absurdalnego pomyslu opodatkowania krypto/krypto. Ceny tak jezdza w gore i w dol, ze zostawiajac zlecenie wymiany krypto/krypt na noc na atrakcyjnych warunkach, po przebudzeniu moze sie okazac, ze wartosc posiadanych walut nie starcza na zaplacenie podatku od dochodu, ktory miales przez minute w srodku nocy bo akurat bylo pump and dump na walucie :) Oczywiscie dowiadujes sie o tym o ile gielda dziala... :)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: kajetan » piątek, 27 kwietnia 2018, 16:05

Pytanie do ludzi, którzy zarejestrowali się na BB i wyciągnęli PDF-a z historią: Czy macie tam coś więcej w nagłówku niż tylko logo BitBay i Wasz adres email? Bo gdyby tam były dane zarejestrowanego użytkownika to byłby dla mnie pierwszy powód żeby rozważyć rejestrację (nieco większa wiarygodność przed US). Już to pytanie zadawałem kiedyś, wtedy w nagłówku PDF-a było tylko id konta, ale skoro coś zmienili, to chyba warto zadać pytanie jeszcze raz.

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: smp » piątek, 27 kwietnia 2018, 16:39

tylko adres email i logo bitbay... ale jeśli to uznają za dowód przychodów to również do samo powinni uznać za dowód kosztów...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: benq » piątek, 27 kwietnia 2018, 16:44

@bl4ck, Jeśli można wiedzieć, porównywałeś może obliczenia z Tax ledgera z http://rozliczkryptowaluty.pl/ ?
Albo ktoś jeszcze oprócz Ahr?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: bl4ck » piątek, 27 kwietnia 2018, 16:48

Ten rozliczkryptowaluty chyba nikt jeszcze nie testował choć za nim stoją jak by nie patrzeć profesjonaliści z profit plus a Tax ledgera to tylko tak patrzyłem jak działa ale wydaje mi się że są błędy.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: _chybaty » piątek, 27 kwietnia 2018, 16:52

bl4ck pisze:Ten rozliczkryptowaluty chyba nikt jeszcze nie testował choć za nim stoją jak by nie patrzeć profesjonaliści z profit plus a Tax ledgera to tylko tak patrzyłem jak działa ale wydaje mi się że są błędy.
Ja testowałem. Fajna apka liczą prowizję + profeajonalne podsumowanie.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: bl4ck » piątek, 27 kwietnia 2018, 16:54

@_chybaty, no to co nic nie mówisz pokaż może jakoś mniej więcej ja kto wygląda.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: nowym » piątek, 27 kwietnia 2018, 16:56

@bl4ck, Profitplus to żadni profesjonaliści, polecam obejrzeć ich wypowiedzi-na tym forum są lepsze interpretacje

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: japu » piątek, 27 kwietnia 2018, 16:57

@_chybaty,
a to co za kwiatek w instrukcji:
W przypadku osób fizycznych, możliwości ponownego generowania raportu są ograniczone.
Nie mozna sobie generowac raportu kilka razy?

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: _chybaty » piątek, 27 kwietnia 2018, 16:59

japu pisze:@_chybaty,
a to co za kwiatek w instrukcji:
W przypadku osób fizycznych, możliwości ponownego generowania raportu są ograniczone.
Nie mozna sobie generowac raportu kilka razy?
Jak weźmiesz ta droższa wersję to nie ma limitu


@bl4ck będę późno wieczorem albo z rana jutro to dam jakieś ssy
Ostatnio zmieniony piątek, 27 kwietnia 2018, 16:59 przez _chybaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: bl4ck » piątek, 27 kwietnia 2018, 16:59

@nowym, Oglądałem wszystkie jakie ich wypowiedzi są błędne?

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: nowym » piątek, 27 kwietnia 2018, 17:14

@bl4ck, a na jakiej podstawie twierdzisz, że są właściwe? Porównaj z tym co mówi Pan Mentzen i będziesz wiedział o co chodzi.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: bl4ck » piątek, 27 kwietnia 2018, 17:23

@nowym,
Na takiej ze już trochę czytam\słucham... osobiście również rozmawiałem z jednym i drugim podmiotem.
Mentzen mówi pełnymi zdaniami bez szyfru robi to za darmo natomiast profit plus jest nastawiony na zysk dlatego materiały są takimi trochę niedopowiedzeniami.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 marca 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bit Bay a podatek

Postautor: nowym » piątek, 27 kwietnia 2018, 17:25

@bl4ck, tak sobie to tłumacz :D

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości