PIT 36 - gdzie wpisać zakup BTC?

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 15 listopada 2016
Reputacja: 79
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PIT 36 - gdzie wpisać zakup BTC?

Postautor: wantwrite2014 » wtorek, 3 kwietnia 2018, 14:53

Ja myślałem ,że koszty zakupu kryptowakut wpisuję w roku ich sprzedaży tu jest link : https://www.infakt.pl/blog-ksiegowy/10- ... ptowaluty/
,,Czy nabycie ethereum stanowi koszt podatkowy?
Nabycie ethereum i innych krytpowalut stanowi koszt uzyskania przychodu. Jeżeli obrót krytpowalutami prowadzony jest poza działalnością gospodarczą, koszt należy rozliczyć przy składaniu rozliczenia rocznego w roku, w którym doszło do sprzedaży kryptowaluty."

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PIT 36 - gdzie wpisać zakup BTC?

Postautor: bl4ck » wtorek, 3 kwietnia 2018, 15:03

wantwrite2014 pisze: koszt należy rozliczyć przy składaniu rozliczenia rocznego w roku, w którym doszło do sprzedaży kryptowaluty.
No to skoro kupiłeś w 2017 i na rok 2018 jesteś w posiadania jej dalej to liczysz ten koszt w 2018.
Coraz więcej głosów to potwierdza... ja głośno myślę nie jestem ekspertem nie wiem.

Dodano po 5 minutach 8 sekundach:
aa sorry ty to potwierdzasz :D sorki

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

PIT 36 - gdzie wpisać zakup BTC?

Postautor: Zagłoba » wtorek, 3 kwietnia 2018, 15:14

I jeszcze o krążącej opinii dot. braku obowiązku składania PIT przy stracie:
W mojej opinii, bez znaczenia dla obowiązku wykazania przychodu pozostaje fakt, że przedsiębiorca poniósł koszty przewyższające ten przychód, w każdym wypadku przychód taki należy wykazać, czy to w KPiR, czy w zeznaniu rocznym.
Fajnie, że ludzie się wypowiadają, ale czy mają rację.... :?:

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości