od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU

Postautor: altcoin » wtorek, 5 stycznia 2016, 14:28

7.02.2016 wchodzi w życie ustawa o dostępie wszystkich służb siłowych do informacji o aktywności internetowej Polaków tj. dane osobowe, IP, czasy nawiązania i zakończenia połączenia, lista ze stemplem czasowym odwiedzanych stron.

http://biznes.interia.pl/media/news/bod ... 43556,5058
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 stycznia 2016, 17:53 przez altcoin, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 27 października 2015
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU - nowe prawo

Postautor: chemik » wtorek, 5 stycznia 2016, 15:31

Nie jest to cenzura internetu. Jest to natomiast daleko posunięta inwigilacja obywateli nie tylko przez policję ale przez jakiekolwiek służby (np. skarbówkę) - inwigilacja praktycznie niczym nieskrępowana i niekontrolowana, nie wymagająca podejrzeń o działalność niezgodną z prawem czy wszczęcia jakiegokolwiek postępowania - ot, po prostu urzędnik będzie odtąd wiedział, czy wchodziłem np. na strony wegetariańskie albo cyklistów (co, jak się niedawno okazało, nie jest zbyt propaństwowe i jest politycznie niemile widziane).
W związku z tym wielu obywateli bije na alarm, niestety, ich działania przez wielu przyjmowane są jako element rozgrywki miedzy zwolennikami PiS a ich przeciwnikami, nie zaś jako żądanie ochrony prywatności i nie jako sprzeciw wobec państwa wyraźnie już policyjnego.
Dodam, że kilkadziesiąt tysięcy ludzi podpisało się już pod petycją będącą protestem w tej sprawie. Interesujące, czy władze wezmą ich opinie pod uwagę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU - nowe prawo

Postautor: domator » wtorek, 5 stycznia 2016, 15:54

Nie znajdziecie poparcia na tym forum :-(
Pisalem o tej ustawie w watku https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=16&t=18335 ale jestem w znaczacej mniejszosci wrogow ustaw niekonstytucyjnych.
Ustawa jest blizniacza ustawie proponowanej rok temu (lub nawet wczesniej) przez PO. Zostala uznana w czesci za niekonstytucyjna przez TK. Tym razem nie bedzie ratunku.
Dla mnie to nie jest "dobra zmiana"
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU - nowe prawo

Postautor: Bitmar » wtorek, 5 stycznia 2016, 16:29

Uważajcie z tym wątkiem bo zaraz wam się oberwie od POwców, komunistów, antydemokratów a nawet bydła itp ;) Wśród wielu użytkowników tego forum panuje zasada że, nieważne co chce zrobić PIS ważne aby dowalił PO - Czyli wróg mojego wroga jest moim przyjacielem - któremu wszystko się wybacza (szczególnie jak daje 500zł na dziecko) ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU - nowe prawo

Postautor: domator » wtorek, 5 stycznia 2016, 16:43

swiete (nomen omen) slowa panie @bitmar ....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6397
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU - nowe prawo

Postautor: maxi82 » wtorek, 5 stycznia 2016, 16:50

Sprawę jak najbardziej trzeba nagłaśniać, "bić" władzę po łapskach gdy je wyciąga w kierunku wolności i portfela obywatela.
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU - nowe prawo

Postautor: maky » wtorek, 5 stycznia 2016, 16:56

chemik pisze:Dodam, że kilkadziesiąt tysięcy ludzi podpisało się już pod petycją będącą protestem w tej sprawie. Interesujące, czy władze wezmą ich opinie pod uwagę.
Wrzuć adres.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU - nowe prawo

Postautor: altcoin » wtorek, 5 stycznia 2016, 17:17

Widzę, że dla wielu ważniejsze jest, że w tytule dodałem "PIS" niż to że będą szpiegowani?

Ustawa sprowadza się to (auto)cenzury bo nikt nie napisze w internecie nic przeciwko władzy. Na pewno nikt nie ma nic naprzeciwko inwigilacji jeżeli chodzi o ściganie przestępców i w takim przypadku służby powinny mieć takie dane ale od lutego każda zatrudniona osoba w służbach siłowych (nawet cieć w dyżurce) będzie wiedział co kto robi w internecie i to bez jakiejś szczególnej przyczyny.

PS. Teraz kojarzę, że rzeczywiście rok temu PO próbowało przepchnąć coś podobnego.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU - nowe prawo

Postautor: Bitmar » wtorek, 5 stycznia 2016, 17:37

Tak, PO nie zdążyło tego wprowadzić bo w 2014 TK orzekło (SIC!, TK przeciw PO, no jak to ;) ), że jest to niekonstytucyjne więc kolejne miesiące upłynęły nad dopracowaniem ustawy tak aby przeszła.

Jeszcze bardziej komiczne jest (ukłon w stronę Stanisława Barei), że to PIS wystąpiło z wnioskiem o odrzucenie tej ustawy (sic!!!) http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=1163f2 ;) prawdopodobnie aby przypodobać się wyborcom (luźna niczym nie podparta spekulacja), ale teraz już nie muszą, mogą robić co chcą....

Nie znam dokładnie tej sprawy ale z tego co obiło mi się o uszy, PIS wziął ustawę PO i dodał tylko zapis gdzie jest określony czas podsłuchu do 18 miesięcy - niech ktoś mnie skoryguje jeśli się pomyliłem bo mogłem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU - nowe prawo

Postautor: domator » wtorek, 5 stycznia 2016, 17:46

Bitmar pisze: Nie znam dokładnie tej sprawy ale z tego co obiło mi się o uszy, PIS wziął ustawę PO i dodał tylko zapis gdzie jest określony czas podsłuchu do 18 miesięcy - niech ktoś mnie skoryguje jeśli się pomyliłem bo mogłem.
Nie mylisz sie.
Edit: te ustawe pokazywalem jako ewidentny przyklad, ze rozmontowanie TK wszystkim odbije sie czkawka to raz i ze jest czysto polityczna zagrywka w walce o CALA wladze PIS - to dwa.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU

Postautor: altcoin » wtorek, 5 stycznia 2016, 17:53

Wyciąłem PIS i chyba wszyscy zainteresowani powinni być zadowoleni :)


Wszystkich "działaczy" PIS i PO przepraszam, że pierwotny tytuł mógł być powodem nieporozumień. :)

Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 27 października 2015
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU - nowe prawo

Postautor: chemik » wtorek, 5 stycznia 2016, 18:00

Na prośbę maky "wrzuć adres" odpowiadam:
O ile się orientuję petycja jest zbierana w wielu miejscach, ja podpisałem tu:
https://secure.avaaz.org/pl/petition/Se ... y/?njexbkb

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU

Postautor: Bitmar » wtorek, 5 stycznia 2016, 18:01

@altcoin, w porządku. To tylko świadczy o tym jaka psychoza ogarnęła nasz kraj. W dyskusjach lepiej nie używać nazw partii bo Cię zakrzyczą i wyzwą od najgorszych ;)
No chyba,że według jedynej słusznej drogi czyli tak aby PIS przedstawiać w jak najlepszym świetle a PO w jak najgorszym. Tytuł tego wątku powinien więc brzmieć:
od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU - wejdzie w życie ustawa PO, PIS walczyło ale się nie udało ;)

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU

Postautor: altcoin » wtorek, 5 stycznia 2016, 18:04

Zaraz napiszą, że to ustawa PIS a PO walczy :)


PS. A w tym linku Chemika przynajmniej widać jak długo (każda) władza próbuje wprowadzić cenzurę.

PS2. Do wiadomości młodszych użytkowników to wypada napisać, że Ci sami ludzie (z PO i PIS) siedzieli przy "okrągłym stole" lata temu.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU

Postautor: Bitmar » wtorek, 5 stycznia 2016, 18:10

@altcoin, Jeśli chodzi o propagandowe media to jak najbardziej i właśnie się to dzieje: http://www.fakt.pl/politycy/ryszard-pet ... 00363.html

Szkoda, że Bareja nie żyje, miałby świetny materiał na komedię.

[ps]

W skrócie:

PO zgłosiło ustawę o inwigilacji, TK ją uwalił (tak ten sam TK co go teraz chce uwalić PIS). PO nie zdążyło nanieść poprawek przed wyborami, ustawa nie weszła. PIS przed wyborami ustawę krytykował i się jej sprzeciwiał. Po wyborach PIS wprowadza ustawę PO (lub bliźniaczo podobną), PO pod nazwiskiem Petru [edit: i samo PO również] krytykuję ustawę PIS (w sumie to ustawa PO) i straszy nią Polaków. (oczywiście mogę się mylić co do tego scenariusza, jak tak proszę o poprawienie)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU

Postautor: domator » wtorek, 5 stycznia 2016, 18:21

Mylisz sie tylko w tym ze Petru=PO. Nie rowna sie sie. Jakby sie rownalo to by razem szli w wyborach. I nie piszcie o spisku i przeniesieniu czlonkow z PO do Nowoczesnej.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU

Postautor: Bitmar » wtorek, 5 stycznia 2016, 18:26

@domator, zostawmy więc dyskusję o PO i Petru bo to faktycznie odbiega od tematu.

Zamiast poprzedniego linku podaje więc ten: http://fakty.interia.pl/polska/news-po- ... Id,1946299

cały mój scenariusz nadal więc trzyma się kupy ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 5 stycznia 2016, 18:39

Niezłe szambo... Hipokryzja i obłuda, dobrze, że temat powstał.
@Bitmar
Ja myślę, że trochę przesadzasz, tzn. na forum nie ma wielkich zwolenników Pis, jedynie akcja z kod i polskim majdanem + Petru + donoszenie do Niemiec itd. wywołało takie duże emocje - nie tyle pro pisowskie ale antykodowskie. Po prostu dla wielu ludzi ta szopka jest perfidną obłudą mającą wywołać w kraju zamieszki, bo pewne grupy nie potrafią przegrywać w wyborach.
domator pisze:Mylisz sie tylko w tym ze Petru=PO. Nie rowna sie sie. Jakby sie rownalo to by razem szli w wyborach. I nie piszcie o spisku i przeniesieniu czlonkow z PO do Nowoczesnej.
A skąd wiesz co to jest Nowoczesna? Bezpłciowa partia ad hoc, ot co.
Partia powstała nagle przy okazji oczywistej porażki PO w nadchodzących wyborach...
Nie ma żadnej merytorycznej opozycyjności w nowoczesnej, różnica między PO a Now. jest w nazwie i długości istnienia.
Petru będzie z zasady przeciw Pis i będzie się pokazywał jako szerokie centrum (czyli w zasadzie "nic") pro europejskie...
(czyli podwykonawcy Merkel)
Też mi novum...
Partia Petru to oczywista szalupa dla sierot po PO, dla lemingów, które nie są już w stanie głosować na PO po aferze taśmowej i szukają kolejnego złudzenia, jakim było PO.

Ps. Naiwny jesteś pisząc "Jakby sie rownalo to by razem szli w wyborach". Otóż cała sztuczka na lemingi polega na tym, by mieli one wrażenie alternatywy, czegoś nowego (fałszywej alternatywy wg mnie) względem PO. Więc pójście razem do wyborów z PO - dopiero jak Nowoczesna powstała - byłoby 100% idiotyzmem i nie dałoby więcej % PO. Przybudówki muszą najpierw powodować wrażenie bytu autonomicznego i nawet pozostawać w takim stanie, bo niektórzy ludzie będą mieli wrażenie pluralizmu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU

Postautor: domator » wtorek, 5 stycznia 2016, 18:42

@wymazywanie
Rozmawiamy o ustawie czy przenosimy hejcik z watku o KOD?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: od 7 lutego 2016 w Polsce CENZURA INTERNETU

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 5 stycznia 2016, 19:04

W mojej wypowiedzi nie ma żadnego hejciku, polemizuję z tym, co piszesz o Nowoczesnej, wyluzuj jak masz nerw.
Pozdrawiam.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości