Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Regulamin forum
Forum nie udziela pomocy ani porad prawnych. Udostępnia jedynie możliwość dzięki której użytkownicy mogą sobie taką pomoc wzajemnie świadczyć. Odpowiedzi na forum, nie mogą być traktowane na równi z poradami prawnymi udzielanymi przez powołane do tego jednostki i instytucje.Wszelkie opinie i odpowiedzi znajdujące się na forum mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny być traktowane jako wiążące.
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: crezo » piątek, 3 września 2021, 12:03

Chcę założyć firmę pod kopanie krypto, pkd 64.19z, orientujecie się w jakim banku nie będą robić problemów z założeniem konta firmowego?
Po ostatniej zmianie przepisów AML słyszałem że dość często ludzie dostają odmowy założenia rachunku powiązanego z tym pkd.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: adiqq » piątek, 3 września 2021, 12:06

crezo pisze: piątek, 3 września 2021, 12:03Chcę założyć firmę pod kopanie krypto, pkd 64.19z,
jesteś pewny, że to właściwa kategoria?
64.19 Pozostałe pośrednictwo pieniężne
64.19.Z Pozostałe pośrednictwo pieniężne
Podklasa ta obejmuje:

działalność związaną z przyjmowaniem depozytów i udzielaniem kredytów, w takich formach jak: pożyczki, zastawy hipoteczne, karty kredytowe itp. przez instytucje finansowe inne niż bank centralny, np. banki, kasy oszczędnościowe, towarzystwa kredytowe,
działalność związaną z pocztową obsługą kredytów i oszczędności oraz pozostałych operacji finansowych realizowanych za pośrednictwem poczty,
działalność związaną z udzielaniem kredytów mieszkaniowych przez specjalistyczne instytucje przyjmujące depozyty,
działalność agencji bankowych i punktów pobierania opłat.
Podklasa ta nie obejmuje:

działalności związanej z udzielaniem kredytów mieszkaniowych przez specjalistyczne instytucje nieprzyjmujące depozytów, sklasyfikowanej w 64.92.Z,
działalności związanej z kartami kredytowymi, tzn. finansowania zakupów produktów przez przyznawanie kredytu w sieci sprzedaży,sklasyfikowanej w 66.19.Z.
Dodano po 2 minutach 37 sekundach:
sam myślę o czymś podobnym - tzn wynajmie pomieszczenia pod kolekację sprzętu - raczej będę szukać w innej części...myślałem raczej o 62
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: crezo » piątek, 3 września 2021, 12:18

Cytując księgową "jeżeli chodzi o PKD dla kopania to dominuje stwierdzenie, że powinno to być 64.19.Z Pozostałe pośrednictwo pieniężne."
Tutaj zapewne chodzi o to że produktem na dobrą sprawę będzie krypto które będziesz spieniężał.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: adiqq » piątek, 3 września 2021, 13:18

W twoim przypadku być może i tak - aczkolwiek mam wątpliwości spore, co do interpretacji twojej księgowej. Idąc tym tropem, to budując fabrykę garnków też musiałbyś mieć 64.19.Z - bo te garnki które wyprodukujesz, to też będziesz sprzedawać.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: crezo » piątek, 3 września 2021, 15:27

Tu bardziej chodzi o to że produktem jako takim nie jest np oprogramowanie czy udostępnienie mocy obliczeniowej a kryptowaluta. Nie jest to łatwe do sklasyfikowania, też trochę się nad tym głowiliśmy i rozpytywaliśmy, to wydało się najsensowniejsze.
Tak czy siak ciekawi mnie jakie banki nie będą robiły problemów z zakładaniem kont.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: adiqq » piątek, 3 września 2021, 16:35

crezo pisze: piątek, 3 września 2021, 15:27u bardziej chodzi o to że produktem jako takim nie jest np oprogramowanie czy udostępnienie mocy obliczeniowe
a to proponowałbym jeszcze przemyśleć. Bo posiadając koparki, może z góry założyć, że będziesz udostępniać moc obliczeniową (np. nicehash) - zapłata będzie w kryptowalucie. To praktycznie to samo, ale jednak może wiele zmienić, prawda?
Co do banków, to sam jestem ciekaw....(na teraz nie mam wiedzy na ten temat)
U mnie ma to być nieco inny profil - między innymi dlatego, żeby właśnie uniknąć potencjanych problemów...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: miso20 » sobota, 4 września 2021, 00:38

@adiqq kopanie krypto wg mojej wiedzy podpada aktualnie pod takie właśnie PKD z tego względu, że takie PKD jest pod obrót kryptowalutami. Czyli ogólnie pod handel, a zasadniczo kopanie kryptowalut tez wiąże się ze sprzedawaniem urobku (czytałem nawet w którymś orzeczeniu sądowym, ze kopanie to tzw. nabycie pierwotne, a nie wtórne kryptowaluty). Moze nie jest to do końca idealna klasyfikacja PKD, ale nie spodziewaj się od urzędasów, że na tak wczesnym etapie wyodrębnią osobną kategorię ;P

PKD 62 może być ciekawym rozwiązaniem, ale w obecnym stanie prawnym raczej to nie jest kopanie. Natomiast czy urzędnik się wyzna to już co innego. No i nie wiem jak wyglada ryzyko i potencjalna kara za inne PKD niż w rzeczywistości.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: adiqq » sobota, 4 września 2021, 06:34

miso20 pisze: sobota, 4 września 2021, 00:38 ale w obecnym stanie prawnym raczej to nie jest kopanie
Firma nie będzie się zajmować kopaniem. Tylko wynajmem pomieszczenia i serwisem sprzętu - czyli podpada to pod 62.03.Z - ale jeszcze będę w swoim czasie się konsultował ze specjalistami w tej materii. Może faktycznie trzeba będzie rozszerzyć na te 63 (lub jeszcze inne w razie konieczności). Mam jeszcze trochę czasu, na razie dogrywam formalności projektowe i umawiam ekipę.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: mischell » poniedziałek, 20 grudnia 2021, 01:58

Witam!
Doradzcie proszę bank do wpłat i wypłat środków z gięłdy.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » poniedziałek, 20 grudnia 2021, 14:30

Jest to niestety szara strefa. Oficjalnie w żadnym Ci nie powiedzą, że jest ok.

Z doświadczenia powiem Ci tyle, że Kraken jest bezpieczny do wpłat i wypłat. Należy jednak wysyłać imho małe kwoty, (najlepiej mniej niż 15k EUR, a ja to już w ogóle wysyłam <10k EUR na tydzień). Nie wysyłam częściej niż co tydzień, czasem co dwa. Na razie nikt się nie przyczepił mimo iż te same banki do których robię te przelewy, jak rozmawiam z pracownikami to mówią mi, że lepiej żebym siedział cicho bo wypowiadają umowy o prowadzenie konta jeżeli ktoś coś z krypto u nich robi.

Wydaje mi się, że wypłata 100-200k PLN w 1 przelewie na dowolne konto polskie będzie równoznaczne z zamknięciem konta, niestety.

Szczerze mówiąc to jestem obrzydzony już tym systemem. Chcę legalnie zapłacić podatki, a żeby to zrobić to trzeba jak szczur małe kwoty ciułać i najlepiej sobie to rozbić na wiele banków, tak aby przez jeden wszystkiego nie przepuszczać.

p.s. chciałbym, żeby był bank w polsce, na który sobie przeleję np. 0.5 mln zł i nie będzie problemu. Niestety nie ma, albo ja o takim nie wiem, a jest to temat który staram się poruszać z każdym. Nawet jak byłem na konsultacji podatkowej z Mentzenem to mi powiedział to samo. Małe kwoty wypłacać, tak aby przyzwyczajać banki do przelewów i nie robić nic szalonego. A i tak człowiek musi się stresować, że pewnego dnia zablokują konto czy coś, mimo że kasa legalna i podatki płacone. Chory kraj, chory system, spalić to w pizdu.

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 15 września 2021
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: btcbtc » piątek, 31 grudnia 2021, 18:23

mbank
Jak sie sprawuje?
Do jakich kwot najlepiej wykonywac wplaty/wyplaty?

I ogolnie: lepiej przeprowadzac transakcje w PLN czy EUR/USD?

Ech, zgadzam sie z przedmowca - uczciwy czlowiek a musi sie czaic jak rzezimieszek...
@jondoexxx czemu akurat max 15k EUR?
przy okazji: jakbym chcial zalozyc konto na Krakenie, zweryfikowac sie itd. i kupic tam krypto to ile trwalaby cala operacja?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: prap0n » piątek, 31 grudnia 2021, 18:42

. Niestety nie ma, albo ja o takim nie wiem, a jest to temat który staram się poruszać z każdym.


Wszystko zalezy od reputacji jaka masz w banku. Jak masz konto z 10 lat i bank cos o tobie wie, zna twoj profil aktywnosci, to z mojego doswiadczenia nie powinno byc problemow z przelewami na duze kwoty. 100k to nie jest duzy przelew, bo "duzy" to pojecie wzgledne ale jesli leci blokada przy takiej kwocie to prawdopodobnie bank za malo wie o twojej aktywnosci, badz konto jest swieze, albo kompletny pech i trafiles na bank ktory ma duza awersje do kryptowalut. Powodow moze byc naprawde wiele, np brak proporcjonalnosci przy aktywnosci klienta. Nie ma zlotych regul na blokady.
mbank
Jak sie sprawuje?
Do jakich kwot najlepiej wykonywac wplaty/wyplaty?
Podobnie jak kazdy inny bank. Jak zalozycie sobie swieze konto i zacznicie slac duze przelewy to problemy gwarantowane. Co innego gdy ktos ma konto w takim banku dluzszy czas, a nie tylko sobie szuka banku do wplacania/wyplacania na gieldy kryptowalut.
W Mbanku sa poblokowane rachunki niektorych gield zagranicznych i nie mozna wyslac przelewu. Funkcjonuje czarna lista w zwiazku z kradziezami.
Ostatnio zmieniony piątek, 31 grudnia 2021, 19:02 przez prap0n, łącznie zmieniany 10 razy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: adiqq » piątek, 31 grudnia 2021, 18:48

Nie wiem jak to w praktyce wygląda - ale gdzieś czytałem, że dobrze jest bank przyzwyczajać do takich wpłat, poczynając od małych kwot , stopniowo do coraz większych...ale jak to praktyce wychodzi, to nie wiem.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: oro1337 » czwartek, 3 lutego 2022, 14:06

Witam! Jestem nowy na tym forum ale temat dobry znalazłem. Powiedzcie mi proszę z jakich banków korzystacie żeby regularnie wypłacać krypto? Czy to Binance/Zonda czy cokolwiek innego, obojętne mi to.

Aktualnie bujam się z mBankiem, który zablokował mi konto i czekam na odblokowanie i uciekam od tych idiotów jak najdalej.

Więc szukam banku faktycznie przyjaznego, obojętne czy polski czy może zagraniczny z placówka tutaj.

Czy ktoś regularnie wypłaca? Jeśli tak to skąd?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » czwartek, 3 lutego 2022, 14:18

@oro1337 możesz podać więcej szczegółów odnośnie blokady na mBank? Jaką kwotę wypłacałeś, że Ci zablokowali? Jak długo już masz blokadę? Co musisz zrobić, żeby Ci odblokowali?

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: ikswodnal » czwartek, 3 lutego 2022, 16:05

Miałem/mam odwrotną sytuację. PKO BP nie chciało mi przyjąć przelewu na giełdę, chociaż przelewy z tej giełdy przyjmowali bez zastrzeżeń. Jeżeli się to powtórzy to UOKiK będzie zawiadomiony. Oczywiście zdam tutaj relację

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 lutego 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: oro1337 » czwartek, 3 lutego 2022, 20:23

Wypłaciłem z Binance przy pomocy p2p ok 40k. Blokadę mam cały czas (będzie 9 dni dzisiaj). Musiałem złożyć 4 oświadczenia o tym, że inwestuję sam itp itd. Wiem, że mój błąd bo użyłem p2p. Gdyby nie to może by było inaczej. Chociaż z 30k z tych przelewów było przy pomocy BLIKA do czego się nie doczepili tylko doczepili się do 6 przelewów z innego banku.

Anyway, jeśli ktoś ma konto w banku polskim/zagranicznym i może się podzielić informacjami czy są problemy to z chęcią posłucham.

Mbank zablokował mi nie tylko konto indywidualne ale także biznesowe i w sumie nie mam jak zapłacić zusu itp. Po prostu czuję się jak złodziej, a podatek to wg. mnie normalna rzecz do zapłacenia no ale taki kraj :).

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: jondoexxx » czwartek, 3 lutego 2022, 20:39

@oro1337
No to pewno to.
Zwykłe przelewy <15k EUR nie robią problemów w większości banków w PL.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: miso20 » piątek, 4 lutego 2022, 14:37

oro1337 pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 20:23 no ale taki kraj .
Nie taki kraj, tylko takie przepisy AML wymyśliła UE, a banki muszą się stosować. To im mogą dowalić karę za nieprzestrzeganie przepisów, a nie tobie, więc jak jest cień wątpliwości, to bank po prostu blokuje. Tak to działa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2055
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4785
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Banki przyjazne / nieprzyjazne Bitcoin

Postautor: prap0n » wtorek, 8 lutego 2022, 12:36

oro1337 pisze: czwartek, 3 lutego 2022, 20:23Wypłaciłem z Binance przy pomocy p2p ok 40k. Blokadę mam cały czas (będzie 9 dni dzisiaj). Musiałem złożyć 4 oświadczenia o tym, że inwestuję sam itp itd. Wiem, że mój błąd bo użyłem p2p. Gdyby nie to może by było inaczej. Chociaż z 30k z tych przelewów było przy pomocy BLIKA do czego się nie doczepili tylko doczepili się do 6 przelewów z innego banku.


Korzytanie z binance P2P to najprostszy sposob na blokade konta :)

U mnie mBank tez zrobil rozpytanie, pierwszy raz. Konto mam tam chyba z 10 lat. Poszla odpowiedz z 30ma zalacznikami.
Spodziewam sie ze oczywiscie wypowiedza umowe konta, bo juz w jednym z ostatnich pytan pada posrednia sugestia ze konto moze byc wykorzystywane "do dzialalnosci gospodarczej" . Co oczywiscie nie jest prawda :) A jak nie dzialanosc gospodarcza to podciagna pod ulubiony argument bankow ze "w oparciu o podane informacje nie jestesmy w stanie nalezycie realizowac srodkow bezpieczenstwa finansowego ktore naklada na nas ustawa". Bedzie mała żałoba bo mBank ma jedna z najlepszych aplikacji mobilnych i serwis internetowy + dobre kursy w kantorze.

Jak tak sie stanie to pewnie nastapi migracja do credit agricole albo alioru, mimo ze mam tez inne konta. A mbank byl bezproblemowy przez dlugi czas.

Wróć do „Kwestie prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości